Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

andara
9. bře 2011

@86janinka ahojky, ja byla na laparce 13.12 a taky mela dren 😝 to bylo neprijemny a vyndani nastesti rychly, sestra rekla at zakaslu a rychle ho vytahla.Cevku jsem nemela, potrebovala jsem curat a furt se ptala kdy muzu vstat, tak sem jen cekala az dokape kapacka a mohla jsem jit, ale zamotala se mi hlava cestou zpet.Jen co sem se najedla bylo to dobry🙂 Se snazenim jsem pockala na vyndani stehu a prvni MS, taky po laparce jsem tyden krvacela.
Endometriozu ti neodstranili???To je divne, ja mela endo cystu, kterou odstranili uplne. Chodim tady na diskuzi o endometrioze a vim, ze holkam to operacne odstranovali i nekolikrat, ono nej lek je opravdu otehotnet,ale ta endoska je mrcha a nekdy to jde jen s pomoci -zalezi na rozsahu atd.Jinak hormonalni lecba je na pul roku, navodi se umeleprechod, aby vajecniky prestaly pracovat-coz ja nechtela a snazime se normalne. 🙂 Tak drzim palce.
Jo a bud rada za cipky,ja musela vypit tri lahvicky s 2h odstupem, hnus nejvetsi!2 priserne slany a 1 horka a byly to jako sirupy, bleee,ale vyprazdnila jsem se pekne!

86janinka
9. bře 2011

@andara No jinak 14.3. jdu ke svému gynekologovi na vytažení stehů, tak se ho poptám víc, proč to třeba neodstranili a jak vůbec celá operace od A do Z probíhala, operoval mě totiž přímo můj gynekolog tak to budu mít rovnou z ruky. Mě bylo fakt úlně fajn, nebýt toho blbého drenu, tak ještě ten den juchám, ten den jsem dostala na večeři jen piškoty a čokoládový tvaroh,ale jak mi bylo zle z toho drenu, tak jsem snědla jen trošku....

andara
9. bře 2011

@86janinka taky sem byla v pohode, bricho bolelo jen jako namozeny, mam 4dirky a kdyz mi vypoustely ten dren, tak to byl divnej pocit, jakto odsavalo vevnitr, ale nic hroznyho. Ja dostala skubanky s makem a jak mi chutnaly🙂 a hlavne mi pak bylo dobre a nemotala se mi ta hlava.Nastup sem mela v nedeli, operace v pondeli nejak kolem 10te a to mi zapomnely dat ten oblbovak, pak mi nesla napichnout kanyla do hrbetu ruky, modrina obrovska a pak bolela, anesteriolozka se moc omlouvala, nakonec to pichla normalne do zily jak berou krev, prisla dr, predstavila se mi a rekla,ze me bude operovat, dostala jsem masku a uz sem spala. Sprchovat jsem se sla az druhej den a ten den me i pustili.Cesta domu trvala skoro 2h a to bylo neco, moc dobre se mi nesedelo, ale prezila jsem to🙂 Pak jeste vysvetlit dcerce, ze mi nesmi na brichu skakat, ze ji nesmim nosit, nastesti pomohl manzel a moje mamka.
No a z prvniho snazeni po laparce nebylo nic, sice tyden zpozdeni, bylo mi spatne, na 3testech druha carka (sice slaba,ale byla) a pak jsem to dostala.Ted druhej cyklus jsme se nesnazili skoro vuec,protoze jsme se vsichni lecili z chripky!Tak ted to bude snad lepsi.

lulii
9. bře 2011

@86janinka U mě to probíhalo tak: Ráno v devět příjem v nemocnici, dostaly jsme oběd, k večeři už nic. Odpoledne nás vyšetřil primář a doholili nás. Ještě večer nám udělali klistýr (takhle krásně jsem se snad nikdy nepos.... 😀 ), sestřička mi večer píchla injekci na ředění krve (mě neštípala, ostatní jo) a dostaly jsme prášek na spaní. Ten teda moc nefungoval 😠 Ráno jsme si vzaly další prášek na oblbnutí (na mě vůůůbec nezabral) a já šla bohužel až jako čtvrtá na řadu, takže jsem byla psychicky vyřízená do 11 hod. Pak přišla sestra, obvázala mi nohy, dala anděla a jelo se do předsálí, tam ze mě anděla sundali, přikryli dekou, dali čepici na hlavu a čekala jsem, než se paní přede mnou probere. Všechno jsem slyšela, bylo to fakt na nervy. Pak mě dovezli na sál, přendali na tu kozu, přivázali nohy, podložili hlavu a ruce, píchli kanylu a čekalo se až přijde doktor. To už jsem fakt začla plašit a bála se, že mi nezabere ta naroza a já budu u toho vzhůru. Naštěstí tam byly super anestezioložky. Pak jsem viděla, jak na sebe koukly a řekly, že jdem na to. Ta jedna mi píchla do kanylu tu srajdu a druhá mi přidržovala nad obličejem kyslík a v tu ránu jsem spinkala 😀 Pak si pamatuju, že jsem se vzbudila v tom předsálí a nemohla se nadechnout, pořád jsem kašlala, tak mi dali masku a pomalu jsem se rozdýchávala. Byla mi hrozná zima. Cestu na jipku za sálu si v pohodě pamatuju. Přijela jsem na jipku, tam mě napojili na tlakoměr a dali mi kapat výživu do kanyly. Byla jsem fakt naprosto v pohodě, se sestrama jsem si povídala a cítila jsem se super, jen jsem se bála pohnout, protože jsem nevěděla, jestli mě to bude bolet nebo ne. Pak přivezli mojí spolubydlící, která šla hned po mně, probudila se, chvíli jsme kecaly a pak jsme obě usly. Sestry nás furt chodily kontrolovat a já na ně, že mám hlad a potřebuju na záchod. Ty se nestačily divit, jak jsem v pohodě. Jídlo prý dostanu až další den 😠 😀 A na ten záchod se fakt divily, protože naopak musí ty pacientky nutit vstávat.....a já jsem si řekla sama a ještě tak brzo po opeaci 😀 Tak mě odpojily a já sama bez pomoci vstala a šla 😀 Vycíkala jsem se a šla se do sprchy umýt. Pak mi vyndali kanylu a opět jem musela ležet. Pak přišel doktor a říkal, že jsem prý v pohodě, tak na mě jde mrknout a ten povolil můj přesun z jip na ženský odd., kde jsme ležely předtím. Myslela jsem, že mě převezou i s lůžkem a ono prd, pěkně po svých 😀 Tak jsem vyžebrala večeři. Přesnídávky jsem si dala půl lžičky a cítila, že bych se mohla pozvracet, za další dvě hodiny jsem to zkusila znova a to už jsem jí snědla celou. Ale za hodinu na to, jsem cítila, jak mi jde nahoru a letěla na záchod se 😝 To byla jediná "komplikace" po operaci 😎 Pak přivezli opět mojí spolubydlící, tak to bylo super, zase jsem měla s kým kecat 😉 Opět mi sestra píchla injekci na ředění krve a šlo se spát. I když mě nic nebolelo (jen trošku jako na MS),tak jsem si nechala píchnout na bolest, abych se fakt vyspala, kdyby mě to bolelo a začalo přicházet k sobě. Pořád jsem čekala, kdy mě to začne bolet, to břicho a kdy mě budou bolet ty klíční kosti.....A ono nic 😉 Další den klasika oběd a večeře, večer zase injekce na ředění a další den ráno nás pustili dom. Takže 16.2. byl nástup, 17.2. operace a 19.2. propuštění domů 😉 Na stehy jsem šla 23.2. Děsně jsem se bála vytahování, ale to bylo taky dobrý 😉 A na kontrolu jdu teď 14.3. Taky mě operoval můj gyndr., takže výsledky jsem věděla hned po operaci na jipce, kdy za mnou zašel 😉 Byla jsme tam super parta, takže večer jsme klábosily až nás sestry musely zahánět do postelí, sestry byly taky skvělý, takže já mám zážitek z nemocnice fakt dobrej, jak kdybych byla na táboře 😀 😀 😀
Omlouvám se za dlouhý příspěvek 😅 😵

luca77
10. bře 2011

@86janinka Já jsem dnes 3týdny po laparoskopii.Dnes jsem byla na kontrole,vše je v pořádku.Ptala jsem se ,zda můžeme začít se sexem,tak dr.říkal,že joo 🙂 .V nemocnici říkali 4-6týdnů bez,že doporučují jakoby šestinedělí.Tak není nikde problém,tak to zkusíme,není na co čekat 😉 Já jsem také dostala čípky na vyprázdnění,ale žádná sláva to nebyla. 🙂 Jinak za mnou taky pořád chodili sestřičky a ptali se, zda byla stolice a jestli jsem byla na malé(neměla jsem problém).Několikrát denně mi měřili tlak. Kdybych neměla ty jizvičky,které si pěkně promazávám,tak ani nevím,že jsem na nějaké operaci byla.Každej se mě ptá v práci,jak mi je,říkám,že fajn a že v podstatě mě ani nic nebolelo,žádný plyn mě netlačil.Fakt jsem byla spokojená a to i s přístupem sestřiček.Takže ten,kdo to má před sebou,ať se ničeho nebojí.Zvládneme to každá a je to pro dobrou věc.

radusv
10. bře 2011

@86janinka tak to je super, žes to zvládla a je to v pořádku 😉 potěšila jsi mě i Luca77, že když není problém ,že se může se snažením začít hned 🙂
no já už si skoro začínám odškrtávat dny do laparky a hlavně se těším jak si v nemocnici odpočinu, pořádně vyspím a nejvíc na knížku, na kterou už hodně dlouho nemám čas 😎

86janinka
10. bře 2011

@luca77
@radusv Fakt to nic není, ale jak jsem to tu všechno pročítala, tak každý to snáší asi jinak a taky určitě záleží na anesteziologovi, operatérovi a taky zákroku, který dělaj nebo jestli nic nenajdou a dělají jen diagnostickou. Já bych do toho šla i znova, kdyby byla potřeba, ale teď je ještě moc brzo, je to všechno čerstvé 😉 . Taky jsem furt spala, akorát jsem měla smůlu že můj nadstandard byl vedle jídelny a když dovezli svačinu, oběd nebo večeři, tak jak to chystali, tak mě to rušilo. A poslední večer jsem se zakecala se setřičkou a říkala jsem, že jsme se tam s ostatníma ženskýma shodly, že nám vadí zavírání dveří na oddělení, protože jak každý chodil, tak to šíleně třískalo a jak se střídaly směny, tak to bylo další neštěstí.... vaření kafe atd. vše šlo slyšet..... ale jinak ten poslední večer byl klid, dveře na sesternu byly zavřené v noci, asi jim to musela říct 😀 ... ale hlavně že to bylo v náš prospěch 🙂

radusv
10. bře 2011

@86janinka já se fakt nebojím.... tak snad se to nezmění 😅 pak vám napíšu 😉

86janinka
10. bře 2011

@radusv A kdy jdeš na tu laparku? Jasný, pak nám to tu taky musíš všechno popsat, jak to probíhalo u tebe.... 🙂

chersi
10. bře 2011

Ahojte holky, přispěji k vám jak probíhala laparoskopie u mě. V utery nastup, posledni jidlo obed pak uz ani jist ani pít, udelali nám vstupní pohovor s prohlídkou a pak ultrazvuk. V 10 vecer injekce na redění krve, a prášek na spaní, ráno budíček v 6:00 a čekalo se kdy pojede, jo a v utery jeste klistýr, bylo to v pohodě.
Jve středu jsme šla na řadu kolem 12:45 a ve 13:20 jsem se probouzela na pokoji a brecela jsem, anesteziolog mi rekl ze se mi mohlo neco osklivého zdát. že je to klidně možný. No nakonec mi nic nenasli, vse je pruchozí. A ve zpráve mám napsáno že ovulace probehla, a to jsem dnes 9 DC. Takže i ovulace by u mě měla být. A v praze v centru mi řekli že u mě k ovulce nedochází. No každopádně mě dnes propustili, mám 2 díry - jednu v pupíku a jednu v podbříšku na pravé straně, můžu normálně chodit akorat mi vadí sezení a když se chci otočit na postelu, ta týden na vyndání stehů ke své gynekoložce.

radusv
10. bře 2011

@86janinka nastupuju 28.3. 😉

@chersi další pozitivní popis 😉

holky všem vám přeji ať se brzy zadaří 🙂

86janinka
10. bře 2011

@chersi To jsi jako od úterka poledne do středy než jsi šla na řadu nemohla ani pít? To je mi teda divné, já měla nástup 6.3. v 16:45 a pak jsem do půlnoci ještě mohla pít a v pondělí ráno o půl osmé už mě vezli na sál.... Taky mám jeden steh v pupíku 🙂 a další v podbřišku, ale na levé straně. V úterý mi paktaky ještě trošku vadilo sezení, ale já si našla svou polohu, ve které mi to nevadilo a pak otáčení na posleli a taky mi vadilo ležení na pravém boku... ale už je mi fajn, v pondělí jdu na vytažení stehů ke svému gynekologovi.....

86janinka
10. bře 2011

@radusv taky ti přeji, ať se brzy zadaří a vše dopadne dobře 🙂

andara
10. bře 2011

V pupiku je dirka vzdy, tim strkaji kameru🙂 dokonce se mnou lezela zenska, co mela jen tu jednu dirku v pupiku. Ja mela operacni laparku, takze 1 v pupiku a 3 v brise.Gyndarka mi rekla, ze snazeni klido 2tydny po laparce,ja ale dodrzela 6tinedeli a cekala na prvni polaparkovou MS🙂

chersi
10. bře 2011

@86janinka jako pít jsme mohli ale ne moc, man rikali a hodne chodit na zachom, ale jasne ze se clovek trochu napil. ale od pulnici uz ani lok

radusv
10. bře 2011

@86janinka díky 😉

luca77
11. bře 2011

@chersi Ahoj,mě když přivezli na pokoj, při smyslech a pár minut po operaci,tak jsem hned prozváněla mámu a do telefonu jsem brečela,ani nevím proč 😉 Asi,že to mám za sebou 🙂

hp
11. bře 2011

@lulii Ahojky,jak se máš?A pro ostatní holčiny.....jsem lulii nnemocniční spolubydlící a laparoskopie se dá vydržet 🙂 taky jsem se moooooc bála,ale dá se to.Jen ten výsledek se mi moc nezamlouval.Zjistili mi, že pravá strana je neprůchodná a na levé jsem měla srůsty ☹ ,které odstranili,ale pravděpodobně se budou opakovat ☹ Takže mi nezbývá nic jiného,než jít na IVF.Bylo mi řečeno,že i když se pokusímeo mimi normálně, tak je pravděpodobné mimoděložní oplodnění ☹ což jsem nečekala a znamenalo by znovu lapar.Jinač se všichni držte a nebujte,zvládnete to,jakon jááááá a Luliiiiiii 🙂

lulii
11. bře 2011

@hp Ahoooooj 😀 😀 😀 😀 😀 Téda, tebe bych tu nečekala 😵 Představ si, že mi MS meškala až do dneška 😠 Já už jsem si dělala naděje, že by třeba se fakt povedlo hned po laparce, naivně jsem si dělala test a tam nic. Byla jsem pěkně naštvaná, protože nám v nemocnici říkali, že to cyklus nerozhodí. Měla jsem to dostat už v neděli a přišla teď v pátek. No hlavně, že došla 😉 Ale v pondělí jdu na kontrolu, tak nevím, jak mě bude kontrolovat, když mám MS 😖

andara
11. bře 2011

@lulii taky jsem mela po laparce tyden zpozdeni, ted to mivam o neco delsi cyklus nez pred.

lulii
11. bře 2011

@andara To mi ani neříkej ☹ Já měla cyklus jak hodinky, přesně po 28 dnech. To jsem teda zvědavá, jak to u mě bude dál probíhat. A o kolik delší máš teď cyklus?

andara
11. bře 2011

@lulii ja prave taky 28dni, Ted tak o 4dny delsi -neni to moc, ale pro mne nezvykle. Po laparce jsme se zacli snazit, MS meskala tyden, bylo mi spatne od zaludku,bolely prsa, delala jsem si 3testy, vsechny slabe pozitivni (carka slaba, ale dobre videt), nakonec jsem to dostala☹ Tak se asi mimco neuhnizdilo, nebo nevim.Dalsi cyklus jsme se ani nesnazili, byli jsme nemocni, vcera jsem to dostala a bohuzel k tomu opet i rymu☹Tak nevim jak to bude.
Tobe drzim palce, urcite se brzo povede neboj🙂

chersi
12. bře 2011

Holky mám na vás dotaz, laparku mi dělali ve středu ve čtvrtek mě pustili, vůbec jsem nekrvácela, ale včera už mi bylo hej tak jsem se vrhla na domácí práce. a večer jsem začla slabě krvácet. Ale přitom mi Dr. říkala že uvnitř mě nic nedělali, že bylo vše OK. Je možné že se krev spustila tím jak jsem se shýbala a něco dělala. manžel mi pak vynadal a už jsem směla vstát jen za záchod 🙂

86janinka
12. bře 2011

@chersi Já jsem byla na laparce a hysteroskopii v pondělí a doktoři mi říkali, že minimálně 14 dní se nezatěžovat, nic nezvedat apod. V pondělí jdu na vytažení stehů, v úterý už teda do práce, ale nebudu to přehánět, zdraví je důležitější. Já jsem teda malinko špinila, ale už jsem taky o.k. Ale domácí práce pro mě nějaký čas odpadají, takže pohoda, klídek a tabáček 😀 . Je to možné, že ses teda trošku přetáhla, ale raději odpočívej 😉

86janinka
12. bře 2011

Holky, otázka pro všechny, prosím poraďte 🙂 , kdo má stejný problém jako já.... Jak je finančně náročná léčba endometriózy, léčba těma hormonama??? K doktorovi jdu v pondělí a budem se radit, co dál. Říkal mi, že léčba bude nekomplikovaná, mám naštěstí jen I.stupeň. Ale dopředu chci aspoň trošku vědět, jak se to pohybuje finančně, ať mě to u něj nepoloží ta suma 😀 😉 . Díky všem

86janinka
12. bře 2011

@andara Děkuji moc...

ma77
12. bře 2011

@86janinka ahoj neviem ako u vas ale tu na sk sa neplati za injekcie aspon ja som neplatila preplaca to zp v plnej sume 😉

pici
12. bře 2011

@86janinka ahoj, ja som takisto nic neplatila....

hp
12. bře 2011

@lulii Tak to mě mrzí,jelikož se mi o tobě zdálo,že máš buben 😀 jo doktor tě prostě nezkontroluje,obj.na jindy.Asi se ti nechce do práce co?Jsi se válela měsíc ani mě se nechtělo,ale musíme ☹ ve st jdu do toho Artu,tak písnu co a jak papapapa