Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

andulla
2. únor 2008

Ahojte kocenky. Ja som bola na laparke muínulý rok a ziadny klystýr som nedostala. 😉

elana
2. únor 2008

Fakt? Já žiju v tom, že když jde o plánovanou operaci, vždycky před ní čistí střeva a má být prázdný žaludek. Něco jiného jsou akutní, to je jasný, ale když je možnost, klystýr se myslím dává. Moje příbuzná má po mnoha operacích střeva v hrozném stavu (nemyslím po klystýru!!!😀) a když jí měnili kyčelní kloub, tak jí to dělali jen v epidurálu nebo nějaké intenzivní lokálce, a vysvětlili to proto, že nemůže dostat klystýr, když nemá zdravá střeva a tudíž jí nemohou dát do narkózy. Tak nevím, nehádám se, jen píšu své (nebo zprostředkované) zkušenosti.

sukubka
2. únor 2008

elena a jak to,že ě nedávají klystýr?a do očí mi taky nic po probuzení nedávali,holh všude je to asi jiný.Ale ted jdu na laparo do jiné nemocnice,tak snad tam klystýr taky nedostanu a to ti dají nějakou hadičku do zadku?a měla jste někerá po laparo v břiše dren?já po laparo po mimoděložním jo a je to hrozbě nepříjemný,ale doktor říkal,že ted to mít nebudu protože tenkrát mito museli dát proože jsem měla u vejcovodu veliký zánět

andulla
2. únor 2008

Kocky ja som bola viac krát operovaná. Cisársky, slepák, zlcník a ani raz som nedostala klystýr. Ono nesmies len jest 12 hodín pred zákrokom a pit 6 hodín pred zákrokom. Klystýr sa dáva len pri normálnom pôrode.

mirusch
2. únor 2008

No, čo som ja počula, tak baby klistír mali pred laparkou. Niektoré aj večer, aj ráno. Ja som dostala len taký na doma - malé vrecúško s roztokom a urobila som to sama doma. Ráno som šla do nemocnice rovno na laparku. Ale celkom som to prečistenie uvítala, lebo raz som bola na ľahšom zákroku bez klystíru a mala som potom veľké problémy s vyprázdňovaním.

elana
2. únor 2008

Tak je to asi opravdu všude jiný, ty postupy. Já nastoupila ráno do nemocnice, dostala jsem už jen oběd, večer mě pak vyčistili (ale to není nic zas tak hroznýho, spíš když je to poprvé, tak to přijde člověku takový ponižující, nebo jak to říct, až bych to měla dostat u porodu, tak se určitě škubat nebudu), ráno oblbovák a kolem poledne operace. S tou mastičkou v očích jsem se už vzbudila, dr. říkal, že při narkóze jsou otevřený oči (nevím, třeba je někdo má a jiný ne, co já vím) a jelikož se nemrká a tudíž by oči vyschly, tak tam dávají mastičku.

A já zas neměla po laparo dren🙂 Ani jsem nebyla nepříjemně nafouknutá (teda při LPRSK jo, ale neodcházelo to ze mně x dní, jak tu někdo popisuje). Takže ono holt se to musí prožít🙂

Jo a vlastně vím, co mi bylo po operaci nepříjemný-jak mě zaintubovali, tak ještě tak 4 dny jsem měla ohryzek, jak když do něj dostanu pěstí, docela to bolelo🙂 Jinak už fakt nic.

marcy28
2. únor 2008

Baby dakujem za povzbudive slova 🙂 Ved snad, ked ste to tolke zvladli, tak hadam aj ja... No a dufam, ze potom uz tie dve palicky pridu 😀

elana
2. únor 2008

Mně teď napadlo, že já tam byla kvůli vyndání slepáku, tak asi proto mi ho dali (a to ten velký, a ne třeba YAL nebo běžné projímadlo či jen dietu), protože se to týkalo operace střev, která musela být prázdná.

Jinak souhlasím s Mirusch-po operaci v bříšku není moc příjemný chodit na velkou, pár dní určitě, jak se při tlačení napíná, tak to tam bolí, takže je dost výhoda, když se ta potřeba dostaví až později.

pink_lady
2. únor 2008

mne pred laparkou nedali ani klistyr, ani naladovku, dokonca mi dali vecer aj veceru 😵 a ziadne masticky ci kvapky do oci 😵
marcy - urcite to zvlaaaaadnes 😵 😵 😵 ja som dokonca ani neverila ze to prezijem 😀 😀 😀, este vecer pred operaciou som sa mojho lekara pytala, ze ci mi potom pride zapalit sviecku 😀 😀 😀 a na dalsi den, ked som este na stole otvorila oci, tak prve slova boli - ja som to prezila? 😀 😀 😀 sa tam na mne kosili...ozaj nie je sa coho bat, ja som strasne stresovala, plakavala,...a ozaj zbytocne 😅

sukubka
3. únor 2008

marcy neboj zvládneš to,nejsi sama kterou čeká laparoskopiie,já se příští týden musím taky na laparo obědnat a už ted se bojím,jenže chci mít miminko a gynekolog mi řekl že můj druhý vejcovod je špatný a musí jít pryč jinak by se ani to ivf nemuselo podařit,tak hold musím nabrat síly a jít taky do toho.Pak napiš kdy jdeš na laparo ty a až já budu vědět termín,tak ti napíšu a budeme si držet palečky jo?

sukubka
5. únor 2008

HOLKY TAK CO JE S VÁMA?
😠

luciik
5. únor 2008

Ahojte holky, tak už spadám do vaší party. 14.2. jdu na laparo a hystero. Jsem z toho tak vystresovaná, že to nedokážu ani popsat. Jsem po dvou nezdařených IUI a jednom IVF. ? Mě dr. říkal, že toho 14.2. nastoupím do nemocnice a na druhý den půjdu domů. Jsem zdravotník, takže vím, co mě čeká a o to je to horší ☹

paraple98
5. únor 2008

Ahoj holky, omlouvám se, že vám tu do toho vstupuji, ale taky jsem měla obavy a vše bylo v pohodě a klidu a ani žádná dlouhá rekonvalescence, teď jsem 9 měsíců po zákroku a ani jizvičky už nejsou vidět, jen na pupíku maličko 😉 🙂 Všem kdo se chystáte držím palce a ať jste brzo doma a nález je na 1* 😉

luciik
5. únor 2008

Tak to jsem zvědavá, jak to dopadne. Ale vidím, že to všichni přežili, tak snad to přežiju taky 😉

grej
5. únor 2008

Jasan Lucík, neboj, je to brnkačka🙂 Byla to moje první "operace", taky jsem se toho bála, ale nakonec jsem se cítila naprosto bezvadně, dokonce den po propuštění z nemocnice už jsem mohla jít chvíli do práce.
Jen jsem teda v nemocnici byla 4 dny po operaci, ale nic mi nebylo, myslím, že jen honili body a peníze 😉

luciik
5. únor 2008

Grey, děkuju. jak jsem psala jsem zdravotník a moc dobře vím, že ty jsou největší hysterky 😅 a to jsi šla hned do práce??? já doufám, že nebudu muset jít, dělám na JIPce a tahat se se 100 kg lidmi teda nechci 😖

luciik
5. únor 2008

Jinak mám termín na toho 14.2., ale pořád čekám na mrchu, která mi stále nedorazila. Měla přijít včera a pořád nic. Tak doufám, že nestávkuje a nebudu muset tu operaci odložit. to by mě asi piclo. už s tím jsem vcelku smířená...

grej
5. únor 2008

Když máš takovouhle práci, tak to je jasný, že to dělat nemůžeš. V nemocnici prý vypisují neschopenku, pokud chceš. Já byla doma na dovolené, protože z neschopenky bych stejně moc peněz neměla.
Já dělám v kanceláři, takže jsem v neděli přišla z nemocnice, v pondělí jsem tu byla na dopoledne, abych udělala to nejhorší a po obědě jsem jela domů odpočívat. Pravda, pospala jsem si, tělo asi potřebovalo ještě trochu oddych... V úterý jsem si vzala volno, ve středu to samé jako v pondělí a čtvrtek a pátek už jsem pracovala na "plný úvazek". ALe já měla fakt kliku, všechno se hojilo jak mělo, a bylo mi nadmíru dobře. Nejhorší zážitek z celé operace bylo vyndavání stehů 😀 Fakt...

Snad ti mrcha dorazí co nejdřív... z nervů se posouvá ovulace, ne menstruace. To by snad nemělo mít vliv...

luciik
5. únor 2008

Mě to taky štve, že musím mít PN, navíc teď, když ti skoro nedají ani korunu, ale co se dá dělat, tak bych byla ráda, kdyby mi jí natáhli na co nejdelší dobu. A Grey, po jak dlouhé době po laparo jste se mohli zase snažit? A ještě, po operaci budu mít z té operační rány nějaký drén? 😨

grej
5. únor 2008

V nemocnici mi řekli, že se můžem snažit tak za 14 dní. Obecně se říká, že až přijde první přirozená MS. Já byla na laprce akorát v době ovu, takže by to tak na těch 14 dní vycházelo. Jenže mi v nemocnici udělali kyretáž, ačkoli vůbec neměli, tak mě pak můj gynekolog strašil, že ta MS může přijít klidně až tak za 6 týdnů. Prostě klasický šestinědělí jako po potratu. naštěstí moje tělo funguje jak hodinky, takže MS dorazila na den přesně. Trochu jsme se teda potulili už vlastně týden po operaci 😅 🤐 ALe jen "na špičiku", jak říká manža, a udělal se ven, samozřejmě. Záleží jak se cítíš...

Já drén neměla. CO jsem z toho pochopila, tak drén dávají jen pokud ti dělají nějaký větší zásah. Třeba odstranění srůstů, vejcovodu, nebo tak něco. měj jen ustrihávali tu endometriozu, takže jsem měla po operaci jen kapačku.

luciik
5. únor 2008

Tak to jsem zase chytřejší. Určitě to snažení závisí na tom jak se člověk cítí. Jak dloho se snažíte??

grej
5. únor 2008

Napíšu ti do IP Lucíku, abychom tu nerušili diskuzi.
Jinak to, že je všechno závislé na tom, jak se cítíš, pod to bych se podepsala. Někdo holt musí být doma 14 po operaci, protože je mu blbě, někomu to sedne jako mě...

gucci
5. únor 2008

já měla drén, asi dva dny, to vyndávání pak nic moc, ale dalo se to přežít

marcela24
6. únor 2008

ahojte, ak Vam to pomoze a povzbudi, ja som bola na laparke 1.2. a mozem len povedat, ze to bolo uplne v pohode, 1 hodinu po operacii prisiel pre mna manzel a isla som domov, jedine co ma bolelo bolo cele telo od narkozy a hrdlo. Dnes som si dala dole leukoplast a ani nie je poriadne vidno, ze mi tam nieco robili, fakt som sa musela poriadne pozerat aby som tam nieco nasla. Takze nemusite sa obavat akurat snad na dalsi den ma to trosicku postipkovalo ako ked mate nejaku malicku ranku 😉 . Takze Vam vsetkym drzim palceky. 🙂

dckami
6. únor 2008

ahojky,
včera jsem byla v CARu, tak jdeme na 2.IUI, pokud nebude úspěšná, tak jdu na laparku. Volala jsem do nemocnice, tak se čeká na objednání asi 6 týdnů. HOrší je, že mi zjistili, že mám protilátky proti spermiím a poruchu štítné žlázy. 😠 Bojím se, abychom nakonenc nemuseli jít na IVF. Ne, že by mě to vadilo, ale bojím se vícečetného těhotenství, přece jenom už 1 dcerku máme a nevím, jak bych to zvládala. 😖

pink_lady
6. únor 2008

ahojte, myslim ze doba po PN je u kazdeho individualna, mne lekar povedal ze min 3 tyzdne, teraz mi zacina treti po laparke a necitim sa este na to ze by som mala ist o tyzden do prace - mozno je to tym ze som v nemocnici dostala aj silny zapal priedusiek, a dokonca este ani chrasticky mi nepoodpadavali...a brusko je cele bolave, a som strasne slaba...napriek tomu ze normalne aktivne sportujem ... 😒 Je to ozaj individualne 😉 😉 😉

a, luciik - ja som tiez povodne zdravotnicka, takze tiez ma to desilo mozno o to viac, nie nadarmo sa vravi, ze najviac stresuju a najviac sa operacie boja zdravotnici 😀 😀 😀

luciik
7. únor 2008

Pink lady, tak určitě víš, co prožívám. jojo, zdravotníci, ti to mají vždycky horší, protože ví, do čeho jdou 😀
Nejvíce mě štve, že mám termín laparo a pořád jsem to nedostala, se asi picnu... 🙄

pink_lady
7. únor 2008

liciik, viem si to uplne predstavit, ako sa citis. Ale neboj, ked som to zvladla ja tak ty to zvladnes lavou zadnou 😉 mna okrem toho ze som zdravotacka strasila este aj anesteziologicka na sale, ze sa nemusim prebrat, a vidis, nevyslo jej to 😀 😀 😀 som tu 😀
ta mrcha - mozno meska zo stresu alebo dostanes po ...tak ako ja - ty brdo ale to bola ina mrcha 😝

luciik
7. únor 2008

A myslíš, že mě vezmou, i když to třeba nedostanu? Poslední jsem měla 8.1. Užívám duphaston a vždy po jeho vysazení jsem to do tří dnů dostala a teď nic, tak jsem z toho magor 🙄

pink_lady
7. únor 2008

myslim ze ta vezmu urcite - ono im je to jedno, hlavne aby si nekrvacala v den operacie, ono, beztak po nej budes tak ci tak 🙂