Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

sedmitecka
7. zář 2010

holky, můžu se zeptat, která z vás byla na hysteroskopii v pražském Pronatalu, řejněte mi, mám si vzít vlastní košilku a bandáže na nohy nebo mi tam všechno dají erární???? nemám v těch papírech žádné instrukce...... 😕 😕

inza
15. zář 2010

kdo byl na laparce na Homolce? pls nejake info. diky

lucietkaa
19. zář 2010

Ahoj všem!
příští týden jdu na laparoskopii,konkrétně profuky vejcovodů,tak jsem zvědavá,jak to vše dopadne 😒 S přítelem se pokoušíme už rok a stále nic ☹
Nevíte někdo,jestli nevadí,že pak asi cca za 14 jedu k moři,zda se můžu normálně koupat???
moc děkuji za info

petrala
19. zář 2010

lucietkaa:Ahojky,jy byla na Jare na laparce a pokud vse probehne v poradku a nebudes mit nejakou koumplikaci tak uz za tyden po operaci budes v poradku🙂))Dovolena u more ti jen pomuze,hlavne zakryvej jizvicky pred primim slunce.

adriko
20. zář 2010

Ahoj holky. Já se snažím o mimčo už 2.rok a nic se zatím nedeje. V 15 letech mi vyndali slepák, a tak se domnívají že mohu mít srusty a proto jsem objednaná na laparku a hysterosk.Máte nekterá skušenosti s otehotnením po laparce.na laparku du 14.10..za odpoved moc dekuji.

lauri
20. zář 2010

@adriko,
precitaj si par stran dozadu a uvidis par vzornych "polaparkovych" tehuli...
mmch. medzi ne patrim aj ja, tento rok v januari som bola na laparke po 3 neuspesnych rokoch snazenia a termin porodu este stihnem v tom istom roku 😵
drzim palce

adriko
21. zář 2010

Ahoj Lauri, moc,moc dekuji za odpoved a gratuluji k tehotenství.Operace se nebojím, jenom mám obavy s tech papíru co mi dali k podepsáni,z toho vyplíva jako by si s náma mohli delat cokoliv, a toho se bojím, doufam že ta operace k nečemu pomúže.moc se na mimino tešíme a doufame s manželem že to pomúže.Adriko

luciemar
21. zář 2010

@adriko Jojo, já byla ve 14 letech na operaci slepáku a pravděpodobně jsem srůsty po tom měla, páč mě často bolelo břicho bez jakéhokoli nálezu. No a ejhle - v srpnu minulého roku jsem měla mimoděložní těhotenství. Vajíčko se asi uhnízdilo ve vejcovodu, ve kterém byly srůsty a museli mi odoperovat celý pravý vejcovod.
Ale naštěstí brzy se zadařilo a teď už jsem ve 25. tt 😉 , takže nevěš hlavu ....i po laparoskopii (a u mě s jedním vejcovodem) se dá otěhotnět...chce to jen trpělivost 🙂

adriko
23. zář 2010

@luciemar .Ahoj a gratuluji , přeju aby ti vše dobře dopadlo ohledne miminka.Já se na tu operaci vážne teším když tady čtu že se holkám povedlo pak brzy otehotnet. Holky ste fakt super, když držíte u sebe a pomáhate si radami a pod. Všem snažilkám držím palce a doufam že budete brzy tehu. Tehulkám preji aby jim to vše dobře dopadlo .ahoooj 🙂

adriko
25. zář 2010

Ahoj Holky. Je tady neaká holčina, která byla na laparce v Mladé Boleslavi. ?? Ráda bych vedela jak to tam probíha. dekuji

misskka
8. říj 2010

Ahoj, prosím dá se při histeroskopii zjistit i něco o vejcovodech, tj. jestli jsou půchodné, a jestli někde není endometrioza. Díky.

adriko
22. říj 2010

Ahoj holky. Tak jsem týden po operaci ( lapar, hyster, a pruch.vej ). Nemusíte se bát , nic to není, ani po operaci mne nic nebolelo.Mela jsem jenom menší srůsty na prední dutine brišní, ( po slepáku ) ty odstranili .Co mne mrzí je to, že my ted po týdnu ´řekli že to nená s otehotnením nic co delat., že co se týka gynekologie jsem prej uplne zdravá, a manžel taky.Tak zase sme se nedozvedeli proč to neide. ☹ . Tak sem si myslela že to k nečemu pomúže a ono nic . doufám že Vám se bude líp dařit.

silvi34
24. říj 2010

Ahojte,tiez by som chcela povzbudit tie, ktore maju strach.Ja som pred 3 dnami podstupila hysteroskopiu v Podoli, kvoli zrastom v delohe. Bala som sa, mam zlu skusenost z reviziou( zamlkle tehu) u Apolinara, ktora sa im na 1 x nepodarila a museli mi ju opakovat, prostredie a personal neprijemny, ...ale Podoli vam odporucam. Profesionalni pristup doktorov a celeho personalu, prijemne prostredie,operacny sal spickovo vybaveny. Skutocne, bala som sa velmi, ale od pana, ktory ma viezol na sal a snazil sa vtipkovat, cim dokonale rozptylil moju pozornost, az po sestricky ktore boli velmi mile vsetko prebiehalo organizovane a profesionalne. Prebudili ma az na izbe, nic ma nebolelo a druhy den som sla domov. Zial vsetky zrasty sa nepodarilo rozrusit, musim ist este raz, ale budem uz kludna a vyrovnana, pretoze viem, ze sa nemusim bat a viem co ma caka. A hlavne im dvoverujem. Vsetkym Vam drzim prsty, a prajem aby sme sa stretli v inej diskusii... 🙂

lenulienka25
28. říj 2010

ahojte.... ja som bola na laparoskopii minulý týždeň v piatok a poviem Vám, (nechcem vystrašiť) ale mňa to po prebudení z narkózy neskutočne velmi bolelo a dalsie nastávajuce 4 dni boli pre mna peklo... ani ma tak nebolel zákrok (ukázalo sa že vajcovody sú priechodné) ako ten vzduch čo vo mňe zostal, poriadne sa mi nadýchnuť nedalo, zvieralo mi hrudník, spať som mohla len na chrbáte, lebo pri každom pohybe nabok som cítila 3 bubliny medzi žalúdkom a kožou....no niečo strašnééééééééé... ale už je vdaka bohu po tom...teraz len pracovať na bábike... 🙂

annamaria123
15. lis 2010

ahoj holky mam dotaz ted 1.12 jdu na laparoskopii a moc se bojim.S mojim partnerem se snazim o dite 3.roky a muj lekař mi doporučil laparoskopii,ale moc se bojim neuškodi mi to?

larri
15. lis 2010

@annamaria123 vubec ničeho se neboj.Já si do doby než jsem šla na laparoskopii myslela,že jsem v pořádku.Proč by ti to mělo uškodit? Naopak zjistí příčinu,proč to nejde,pokud teda nějaká je.

tortelinka
15. lis 2010

annamaria, aj ja som ju absolvovala asi pred mesiacom, rano som prisla, pol hodiny roboty a vecer som uz doma robila veceru, na druhy den som bola v praci a o par dni tancovat...nic mi nebolo 🙂

tygrisek09
16. lis 2010

@annamaria123 ahoj, já jdu na laparoskopii teď v pondělí 🙂

larri
16. lis 2010

@tortelinka to si měla rychlovku.Já ležela do druhého dne na JIPce. 😉 Měla jsem dvě laparky a bylo to tak u obou.

marti82
18. lis 2010

no citam vas tu babenky a dufam, ze budem mat aj ja take stastie. vcera som mala tu laparku, a sice na narkozu ziadna zla reakcia, ale ten vzduch ma nici. ked lezim, tak je v pohode, ale ked sa postavim, tak ten vzduch tlaci na zaludok a pluca a vsetko to boli. tak len dufam, ze to prejde.

my sa snazime vyse roka, v maji 2009 som mala MA a odvtedy nic. na laparke objavili trosku endometriozy a povedali, ze sa musime este 3 mesiace snazit, nez nam vobec budu evt. pomahat. tak neviem. snazim sa byt pozitivna, ale dalsie tri mesiace...uuuff

marti82
18. lis 2010

@dasty79 chod, ja som presne ten isty pripad co ty - nie je na co cakat 😅

tygrisek09
18. lis 2010

ahoj, tak já už odpočítávám dny 🙂

dasty79
20. lis 2010

Ahoj holky.

@marti82 - fakt myslíš, že bych měla jít na tu laparku???Já mám taky po MA v 04/2009 a od té doby se nedaří ☹
Laparce se snažím vyhejbat,ale už jsem se objednala na pá k dr. - abych to s ní probrala.....
A jak to probíhalo?a tak to bolí hodně???a něco ti našli????????

kamillka100
20. lis 2010

ahojte baby, mam k vam otazku, mozno mi poradite, snazime sa dlhsie o babo a teraz mi zistili ze nemam ovulaciu , na jednom vajecniku mam endometriozu a druhy je zapaleny, dr. ked to este nevedel tak mi predpisala clostibegyt, je tam este nejaka nadej aby som otehotnela s clostilom? nemusim ist na laparoskopiu ? ja viem, ze odstranit to musim, ale chcela by som ist az po porode, k lekarovi idem az o dva tyzdne, ma dovolenku, ja sa do vtedy zblaznim, poradte mi ci mal niekto taku skusenost, dakujem veeeeelmi pekne

katka_21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamillka100
20. lis 2010

a otehotnela si hned? alebo to dlhsie trvalo, lebo mne lekar odporucil pockat, lebo pri laparoskopii by mi mohli odstranit aj cast vajecnika a znizila by sa sanca na otehotnenie, no neviem, velmi si ma nepotesila ☹ , ale ako dlho si bola v nemocnici? prepac, ze ta otravujem, ale bojim sa ☹

sem
20. lis 2010

Ahojky, já jsem absolvovala laparoskopi i hysteroskopii 2.11.2010, neboť se již rok neúspěšně snažíme o mimi a pro mě to tedy nic nebylo, ihned po zákroku mi bylo špatně z narkózy a měla jsem zimnici, břicho bolelo, ale dali mi kapačku a do 20 minut mi nebylo vůbec nic, vtipkovala jsem se sestřičkama na JIPCE a přemlouvala ať už mě odvezou na pokoj, jediné co bylo nepříjemné bylo to, že mi bylo zle hlady. Druhý den ráno už jsem vyskočila jak kamzík, hodila sprchu a ládovala se snídaní, žádné bolesti jsem již neměla a nevzala jsem si už žádný prášek na bolesti, další den mě pustili domů (ve ČT) a hned jsem poklidila celý byt, od pátku trajdala po městě a užívala si dovolenou a další čtvrtek 10.11.2010 jsem již mazala do práce. Jen chci říct, že mě nic nenašli tudíž jsem měla jen jeden vpich v pupíku a tudíž ten průběh byl asi klidnější a- jiné to bude když něco najdou a dělají další vpichy, tam ta hojivost bude určitě jiná, ale celkově to není nic hrozného 😵 přeji všem moc moc štěstíčka 😉 .

katka_21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sem
20. lis 2010

mám kamarádku, která byla na laparoskopii a hysteroskopii v dubnu 2010 , našli jí endometriózu a nějaké cystu a v květnu 2010 otěhotněla a na Vánoce bude rodit 😀 takže já sama do laparky vkládám velké naděje a doufám, že to prostě tělu dělá dobře, že člověka pročistí a snad to pomůže 😵 držím všem palce 😵

marti82
20. lis 2010

@dasty79 nie je sa coho bat. asi je to individualne, co sa tyka reakcie, ale celkovo myslim, maly neinvazivny zakrok.

ja som mala horsiu reakciu na narkozu pri kyrete nez teraz. dnes je to 3 den po zakroku, samotne tie ranky nebolia, ale este mam v brusnej dutine hodne vzduchu, ten tlaci, hlavne ked sa hybem. keby nebolo vzduchu, tak poviem, ze uplne pohodovy zakrok.

ja mam celkovo 3 dierky, jednu cez pupik, dve dole skryte v nohavickach. to preto, ze mi nasli trochu endometriozy a "odpalovali" tie fliacky. vraj toho ale moc nebolo, no a lekar ma preto teoriu, ze by sa to mohlo teraz kus pohnut. dokonca mi povedal, ze ma teoriu ze ta endo sa utvorila po tom MA, lebo odvtedy som zacala mat aj bolestive ovu aj mrchy. predtym nic. ze niekedy sa vraj stane, ze pri kyrete sa to tkanivo z maternice dostane do brusnej dutiny jakoby spatnym krvacanim. no neviem, kazdopadne sa teraz snazim psychicky naladit, ze mame novu sancu a uvidim.

kamoska mi ale tiez hovorila, ze ona prave po laparke otehotnela, ze to jak keby preplachne vsetko vnutri a je potom lepsi priechod aj pre vajicko aj pre "plavcov"

tak uvidime 😉