Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

jenniffer
28. kvě 2008

Ahoj holky, nevím jesli jsem ve správným tématu, ale myslím, že vy mi poradíte. S manželem se snažíme ca. půl roku a pořád nic. Už si začínám myslet, že je někde problém. Je mi 30 let a to psychice zrovna nepřidá. ☹ Za jak dlouhou dobu jste šly k dr.? Jaký je postup vyšetřování? Nejdřív mužovo spermio a pak hned laparka? Pokud je spermio v pořádku, jak se pokračuje u ženy? Je nějaké vyšetření ještě před laparkou? Pozná se něco třeba z utz? Nikdy jsem se o to nezajímala, tak mi promiňte, jestli se ptám blbě. Budu ráda, když mě uvedete do obrazu.
Přeju všem, aby se vám brzo zadařilo a měly jste krásná zdravá miminka. 🙂

monku
28. kvě 2008

Ahoj Jennifer, myslim, ze pul roku zatim nic neznamena. Nevim, jestli si hlidas plodne dny-teplotka,ovutesty, delozni hlen.. Taky se doporucuje frekvence milovani 3-4x tydne 😀 Pokud to vse hlidas, mas pravidelny cyklus s ovulaci,zadne cysty, tak muzes zkusit gynekolozce rict o zadanku na spermiogram.. Je to nebolestive a aspon orientacne budete vedet, jak je manza na tom 😎 Ale obecne se povazuje rok opravdoveho snazeni za normu,tak se nedes..

ibi
28. kvě 2008

jenniffer tiez myslim, ze pol roka je malicko, ale to asi tusis. ja som bola v tej istej situacii, tiez taka netrpezliva/na beznych gynek.prehliadkach vsetko vyzeralo ok, tak som nakoniec isla len tak preventivne do gyncentra, kde ma vysterili pocas celeho cyklu 3x a urobili aj spermiogram, to nam rozbehlo veci. Hoci cakame babatko prirodzene, keby sme nesli ani by sme o niektorych veciach nevedeli...

monku
28. kvě 2008

Ano ano, souhlasim s ibi, i u nas se prislo nahodou, ze manza ma azoospermii 😠 Ja myslela, ze jsem ok, ale pred tydnem se mi objevila cysta na vajecniku.. To se snad spravi, ale umele oplodneni nas bohuzel nemine 😢
Takze nejake to preventivne vysetreni nani na skodu 🙂

brundik
30. kvě 2008

Ahoj holky, nebyla jste nektera na laparce v Podoli? Me ceka ted v cervnu. Podle MS jsme se domlouvali s doktorem, ze by to slo nejdriv koncem pristiho tydne, ale spis az v tydnu od 9.6. Mela jsem si zavolat dnes, ale sestricka me v seznamech nenasla a pak rikala, ze delaji tydenni rozpisy, takze kdyz bych sla 9.6. na operaci, znamenalo by to nastup v nedeli a dozvedela bych se to v patek odpoledne 😕 To me prijde ulitly. Jak jste to mely vy?

mmmk
30. kvě 2008

Brundik, ja na tom byla sice v Breclavi, ale kvuli predoperacnim vysetrenim se hospitalizuje den predem... a taky kvuli vycisteni (hladovce a tesne pred operaci i ziznivce 😖 ). Bud rada, ze se to dovis jen takhle kousek predem, aspon se nebudes bat dlouho dopredu 😉

christla
30. kvě 2008

Já jsem to měla tak, že při poslední kontrole u své Dr. jsme se domluvily na přesném termínu. Do té doby jsem si vyběhala předoperační vyšetření. Asi 3 dny před opercí jsem musela drže dietu a den před operací jsem dostala klystýr a od půnoci nepít.
Připadá mi divné, že by ti termín před tak velkým zákrokem řekli takhl ze dne na den.... 😕

komisarka
30. kvě 2008

ahojte,tak dnes ma pustili z nemocnice. robili ma v utorok na obed,to cakanie bolo otrasne a potom ma 10 min trapili kym nasli zilu na zavedenie anestezy, mimochodom jednu ruku mam celu modru, co mi zily popraskali. anestezu som niesla v pohode len ta hrozna bolest brucha, ja som mohla chodit az ked ma z JIS-ky previezli na izbu. aj teraz je to drsne. mam dve malicke jazvicky, stichy vraj vypadnu same a jednu dieru v pupku ta boli najviac. ale boli hlavne vsetko vo vnutri...mala som velke zrasty po slepom creve (co na sone vyzeralo ako nador) a jednu cystu takze ziadny myom sa nekonal 😵 a vajcovody su nastasite priechodne, ale poviem pravdu, myslela som ze to bude lepsie, DR. ma necha este 2 tyzdne na PN..a veru aj to vyuzijem na oddych.a potom hor sa do plodenia, snad je manzel v poriadku a pojde to rychlo.
inak s tym pupkom, mne to ani nicim nekazali vymyvat, bojim sa infekcie...no nic, trosku mi odlahlo ked som sa s vami mohla podelit 🙂

christla
30. kvě 2008

Ahoj komisarka. Jsme na tom podobně, tedy co týče ěch jizev. Taky mám jen dvě, ale mě na nic neřišli. Taky máme tent měsíc oddych a příští měsíc bueme plodit. 😀
Jinak pupík si musím vymývat jen mýdlem a vodou. Včera mi doktorka řekla, že si to můžu mazat omácm sádlem. 😅

komisarka
30. kvě 2008

ozaj a ako ste znasali ten plyn ktorym nafukuju brucho. ja hrozne, mne to tlacilo na pluca, ze som dychat nemohla. vraj je to normalne, kedze je lahsi ako vzduch, tlaci sa hore a kym sa streba do tkaniv, dlhsie to trva..ale nastastie to bolelo len den. 😖

komisarka
30. kvě 2008

diky za tip christla,skusim to aj ja s tym pupkom aj ked sa mi robi zle len ked na to myslim....manzel mozno pojde o mesiac na vysetrenie, musi sa na to psychicky pripravit ale myslim, ze nam uz nic nebrani tak by sa to mohlo po tych peripetiach podarit 😉

christla
30. kvě 2008

Takový pocit jsem měla když jsem se probouzela z narkózy, tlačilo mě to na íce a měla jsem ocit, že nemůžu dýchat. Byla to hrozná bolest, ale rychle to přešlo. Teď se ještě potýkám s bolestmi břicha, ale to je normální.

christla
30. kvě 2008

Vymývání puíku nní nic hrozného. Hlavně si to pak ořádně vysuš, aby to nemokvalo. Třeba ani manžel nebude muset na vyšetření. Můj manžel už má vyšetření za sebou a je taky v pořádku. Spíš to bude v našem případě hodně o psychice. 😔

komisarka
30. kvě 2008

to ano, moja osetrujuca doktorka povedala, ze to este aj boliet bude a ze sa mam setrit...slabucko krvacam, to je kvoli cisteniu, snad aj to rychlo prejde.

christla
30. kvě 2008

Já taky kvácela. Ještě když mě propouštěli z nemocnice. Pak už jsem jen šinila a teď už nic. Krvácení prý nesmí být silnější než tvoje normální MS.

komisarka
30. kvě 2008

pravda, psychika spravi vela. ja si to navonok nepripustam ale zrejme niekde vo vnutri ma to trapi tak, ze to radsej potlacim a nedam najavo. my sa snazime rok a pol ☹ budem ale pokojnejsia, ak aj manzel bude v poriadku, lebo tie stresy v praci, pocitace, mobily a ostatny elektronicky smog uberaju na kvalite spermii..ach ta doba. najviac ma trapi ze zeny, ktore deti ani nechcu alebo po nich netuzia rodia ako jablone a tiez zeny co deti zboznuju si musia tolko vytrpiet...to je zivot... 😔

komisarka
30. kvě 2008

no ja tiez mam len taky slabucky vytok, takze v pohode a za 2 tyzdne normalny MS..snad pride nacas, musim sa poradit s doktorom, aby mi upravil cyklus lebo mam dost nepravidelny...

christla
30. kvě 2008

My se taky snažíme už rok a půl. Je to fakt hrozně těžké. Taky si to nepřipouštím - teda aspoň ne teď, ale uvnitř netoužím po ničem tolik jako po dítěti.
Všechny tyhle problémy opravdu dělá doba a životní styl.... 😒
Musíme ale věřit, že bude vše v pořádku a že se dočkáme.

Jo jo, svatá pravda. Ženské, které děti nechtějí rodí jako jabloně. ☹

komisarka
30. kvě 2008

mojej svagrovej sa podarilo otehotniet az po dvoch rokoch vysetreni, liecenia a po 3 neuspesnych pokusoch inseminacie nakoniec zabralo umele oplodnenie na prvykrat. a caka v auguste dvojicky chlapca a dievca. iba chuda je na rizikovom, lezat doma a nohy hore...tiez si vytrpi kym objime vytuzene deticky, ale uz sa velmi tesia aj s muzickom... 🙂

komisarka
30. kvě 2008

priznam sa ze som sa ani sem nechcela prihlasit, aby som sa nedozvedela aj veci, po ktorych by mi bolo este smutnejsie..ale nakoniec som rada, su tu skusenosti priamo zo zivota...aj ked clovek by sa prilis na seba nemal zameriavat, potom to pojde lahsie, dufam 😵

komisarka
30. kvě 2008

lucim sa, uz nevladzem sediet...drzim palceky christla snad sa tu opat stretneme..a verim ze s pozitivnou informaciou 😀
budem tyzden u svokricky, bude sa o mna starat, manzel ide prec, tak budem na fore az pak...zatial a este pekny vecer a super vikend.

brundik
30. kvě 2008

Mmk, ja to asi napsala blbe, me neprijde ulitly, to, ze nastupuju den pred operaci, prece jen mam uz sve zkusenosti z x jinych operaci, takze z laparky strach nemam, naopak mam ji vytouzenou a jsem na ni naklepabna uz rok 😀 , ale spis me zarazi to, ze termin nastupu se muzu dozvedet teprv 2 dny predem a jeste ke vsemu v patek odpoledne, takze domluvit si veci a zastupitelnost v praci je nulova 🙄 . Na nedeli mi navic vychazi sluzba a jak si mam pak vyjednavat nahradu.
Christla, presne, taky mi to prijde divne. My jsme se s doktorem domlouvali, ze provedeni laparky pripada v uvahu od 5.6. a ze uz si muzu zacit obihat predoperacni vysetreni, dnes jsem myslela, ze se dozvim presny termin, ale pry mam zavolat az pristi patek odpoledne, kdy bude rozpis na tyden od 9.6. 😒
Jeste jsem se nesetkala s takovym postupem, vzdycky jsem slysela, ze holky znaly termin operace treba 14 dni dopredu.

komisarka
30. kvě 2008

ahoj brundik, veru, ja som bola objednana mesiac dopredu - presne naplanovane, aby to nebolo v case MS a mohla som si v klude robit predoperacne - vysledky nesmu byt starsie ako 7 dni, ale mne na to stacili 3 dni...fakt divne. nemas inu moznost? v inej nemocke?

brundik
30. kvě 2008

U operaci, ktere jsem mela driv musely byt myslim vysledky nejvic 14 dnu stare, ale i do tech sedmi dnu se snad vejdu. Nemocnici bych menit nechtela-Podoli je vyhlasene, mam ho 10 minut pesky a jednu pani doktorku tam trosku znam pres kamarada. Spis me to vadi kvuli praci a dalsim aktivitam, ze si to clovek nemuze naplanovat.

ilona123
4. čer 2008

Ahojík všem,,právě jsem se sem přihlásila...ráda bych se zeptala...29.5, mi byla provedena operační hysteroskopie,odstranili mi při tom polip a ještě ten den jsem byla propuštěná domů..vše proběhlo vpohodě,akorát mi bylo trošku šoufl po narkoze a trošičku víc jsem krvácela,ale od příjezdu domů jsem jen maličko špinila růžově🙂 Dnes jsem ale začala krvácet víc ..taky růžově a bolí mě trošku v zádech to mívám normálně běžně při menstruaci,ale tu mám dostat až za 8dní a tak nevím,jestli mám plašit a bát se,jestli je to po tom zákroku a nebo přišla menstuace dříve,,,jinak ji mám pravidelnou..máte někdo takovouto skušenost,,???Díky Ilona

christla
5. čer 2008

Ahojky!
Tak na vás po delší době juknu. 😉

Brundik - tak jk o nakonec dopadlo? Už znáš termín? Jinak já jsem předoerační vyšetření nesměla mít starší 3 - 4 týdny.
Jinak jsem se vás chtěla holky zeptat, kdy jste dostali po laparoskopii MS? Normáně? Já bych jí měl dostatněkdy příští týden.

Ilono - pokud krvácíš nějak hodně, uritě si zajdi k doktorovi. Krvácení nesmí být silnější než tvoje MS. Nevím, jestli je možné, že by MS dorazila takhle dřív....

ilona123
5. čer 2008

Ahojík díky...není to silnější než menzes,jen mě překvapilo,že 4 dny skoro nic a potom se to rozkrvácelo..Já mám běžně menses hodně silný,to byl vlastně hlavní důvod zákroku...ani né tak polyp,jako důkladné vyšetření dělohy..Mějte se.

mmmk
5. čer 2008

Ilono, ja byla na laparce taky nedavno a krvacela jsem vzdycky vic po nejake namaze (delsi chuze), dlouhe stani.

ilona123
5. čer 2008

jojooo,to bude asi tím,,měla jsem být v klidu a já hnedla prala a tak🙂)Díky Ještě dobírám antibiotika a už to snad bude dobrý.

martulina
5. čer 2008

Ahoj ilono123, já také byla na hysteroskopii a odstraňovali mi polyp. Začala jsem krvácet o 10 dní dříve, začalo to úplně stejně jako u tebe ....přišlo mi to jako menstruace, volala jsem doktorovi, ten řekl, že je to mezimenstruační krvácení a pak, že bude ještě menstruace....ale nebyla, byla to prostě klasická menstruace, která se dostavila dříve. Další menstruace přišla 28 dní po této předčasné..... 😠 .