Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pici
25. led 2011

@piskotlea plodny hlien nema kazda zena. ja napriklad som ho nemala nikdy a ovulujem normalne...

jajuuus
25. led 2011

@pici kto ťa nervuje? nože prezraď! nech mu dám cez držku! nikto nebude našu opičku rozčuľovať... 😀
no dúfam, že je to niečo také neškodné... keď mi po laparke oznámili, že "prezreli celú malú panvu"... neviem síce, čo je všetko v malej panve... ale tak hádam videli aj toto a povedali si, že to nič neni... 😀 no bábu to nemusí vadiť, len aby som ja tú bolesť prežila... 😀

pici
25. led 2011

@jajuuus pocuj a nie je mozne ist za tym , kto ta operoval s tymto problemom? a opytat sa ho na to?
no nervuje ma vsetko ... ja som taka bojovnicka proti krivde... a celkovo som taka vznetliva....

jajuuus
25. led 2011

@pici ja ti ani neviem, kto ma vlastne operoval... tu v LM ti to je všetko také čudné... 😒 ale keď prestúpim k tomu druhému, dúfam, že sa s ním bude dať dobre komunikovať, tak sa ho popýtam...
no nebuď ty taká vznetlivá.... nieže sa vznietiš... 😀

pici
26. led 2011

@jajuuus hahahaha tak to snad nie.. to by bola skoda :DDDDDDDD
no ved v lekarskej sprave mas napsiane kto ta operoval truhlik 😒

marvilka
26. led 2011

baby moje, ked uz vas tu bombardujem otazkami...dnes som sa rozhodla, ze by som chcela este skusit aj tu kyselinu listovu 🙂 strasne dlho som o nej premyslala a citala, ... mate s nou skusenosti? 😉 pila som pol roka dozadu alchemilkovy caj, co mi odporucila kamoska
😵

piskotlea
26. led 2011

@marvilka Zkušenosti nemám, ale taky jsem nad tím už přemýšlela 😎
@pici Si nachystám hasící přístroj a budu tady dělat Soptíka a hasit tě 😀
@jajuuus Súhlasím s tebú a dáme mu do držky. Eh, komu to vlastně? Všem, co podpalujú našu opičku pici? 😀 A hrčka opravdu nemusí být problémová. Moj priatel ju mal na noze, což sem sice nepatří, ale bylo to iba vazivového povodu. Kamarát ju měl v kříži a bola tuková...tak zbytočně nestresuj, kvoli hrčke ani kvoli práci - no já sa stresujem aj za tebe 😀

pici
26. led 2011

@marvilka kyselina listova je ok. tri mesiace pred planovanym otehotnenim do prveho trimestra... na druhej strane, baby ktore ju nebrali, nic sa nestalo. ja som ju brala.. ale tak zase tri roky to brat asi nie je vhodne :DDDDDDDDDDDDD
a alchemiku som pit nemohla kvoli endo aby mi este viac nezacala bujniet nahodou :D
@piskotlea ja som proste nervacka... a ked sa stretnu nervak a nejaky jesita do toho.. tak to je zla kombinacia... haha

marvilka
26. led 2011

@pici jasne, ze urcite nerobi zazraky, ale asi ju teda skusim 🙂
co sa tyka alchemilky....to je pravda, mne to tiez trosku pomenilo menstruaciu 🙂
a nic si z toho nerob, ja som tiez hrozny nervak 🙂 a urazlivec 😀 sa smejem na tom, ked sa nastvem a zacnem behat po byte s obrovskym dupotom a ten moj saso sa na tom nesmierne zabava....ze aka som smiesna vtedy 😀
ale tak co chces od skorpiona

marvilka
26. led 2011

@piskotlea noooo, tak by sme sa mohli obe nastartovat a mozno nam to zabere 😉

pici
26. led 2011

@marvilka urcite to pomoze... ale nie otehotneniu , skor je to dolezite pre babatko a jeho spravny vyvoj... idem do nitry tak vas vecer docitam...

cvana
26. led 2011

holky prosím vás znáte někoho komu prorostla endometrioza až do střeva?:((

piskotlea
26. led 2011

@pici A já blázon myslela, že nejhorší je srážka s blbcom 😀
@marvilka Tok čo, ideme do toho? 🙂
A čo je to alchemilka po našem, ať to nemusím hladat vo slovníku 😎 Já poznám tak akorát čučoriedky, paradajky, ale to jsem v zelenině a to je hádám nějaká bylinka 😀
@cvana Klep klep na dřevo, já endometriozu neměla.
@jajuuus Hybaj domů a nepřeháněj to s tou prací. Já tě za pár hodin vystřídám 😒

marvilka
26. led 2011

@piskotlea 🙂 no ja idem po praci do lekarne a kupujem ju ;)
a pozri aku stranku som ti nasla: http://www.veronica.host.sk/fytoterapia/herbar/...
mas tam vyrazov pre alchemilku vela vela 😀

piskotlea
26. led 2011

@marvilka No hned budu chytřejší, díky 🙂

jajuuus
26. led 2011

@pici ja viem, že je to v lekárskej správe... 😀 lenže ja som ju nevidela ani raz... oni to totižto z nemocnice sami zaslali môjmu dokymu... nie som až taký truhlík, iba taký truhlíček... 😀 😀 😀

@marvilka aj ja som rozmýšľala nad tou kyselinou listovou... je to fakt dobré? a v akej je to forme? v tabletkách? lebo ja sa nerada dopujem nejakými tabletkami... radšej mám vitamíny priamo zo zeleniny, ovocia a tak... 😀
chcela by som ťa vidieť, ako beháš po byte a dupeš... už teraz sa smejem na tej predstave.... 😀 😀 😀

@piskotlea no mne padne v práci vždy cca o 16:00 hod... takže keď si mi písala, ešte som tvrdo zarezávala... 😀
ja by som nestresovala, to ma len on vystresoval a vystrašil... tiež som mala nejakú hrčku v stehne - vybrali a bol pokoj.... a niečo mám aj v pravom prsníku - tiež tuk, alebo cystu - to ešte nevedia, v apríli idem znovu na kontrolu...
ty si taká zlatá, že "ja poznám akorát čučoriedky a paradajky"... 😀 a ja poznám že šeřík... 😀

jajuuus
26. led 2011

@cvana ahojky, ja som mala našťastie len endometrióznu cystu... nikde inde sa endometrióza nepotvrdila... ty ju máš až v čreve? 😕

jajuuus
26. led 2011

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezzzzzuuuuuuuuušššššškkkkkkkooooooo kočenyyyyyyyyyyyyyy....
ja som vám skoro od šťastia zabudla napísať, že výsledky z krvičky mám v poriadku!!!!!!! markery klesliiiiii....
volala som so sestričkou - samozrejme mi zas nechcela povedať, akú hodnotu mali, ale aspoň mi 2x povedala, že výsledky sú v poriadkuuuuuu!!! 😀 sa tešííííííííííííííííííííííííííííííííííím! 😵 😵 😵

jajuuus
26. led 2011

bože, ale som sa rozpísala.... 😀

marvilka
26. led 2011

@jajuuus no, ja som dnes nestihla lekaren, pozerala som iba na internete, ale nasla som iba tabletky(tiez som z toho trosku sklamana, lebo radsej by som prijala cajik. Ale zajtra pojdem cez obed do lekarne a popytam sa)
No nechci vidiet 😀 To uz sa frajer na mne smeje a chyta za brucho....moj ritual= dupot ako slon a treeeeesk dverami 😝
Straaaaasne sa s tebou tesim, ze dopadli vysledky na 1 😉 moc moc moc, teraz budes mat peknu noc 🙂 hehe, aka basnickarka som 😅

jajuuus
26. led 2011

@marvilka veď to, že aj ja by som radšej pila čajík... 😉
a ako dlho sa potom dokážeš hnevať? asi nie dlho, keď sa ti smeje.... či? 😀
ďakujem mojenko, aj ja sa strašne tešíííím! 😉

marvilka
26. led 2011

@jajuuus akurat som trosku hladala a docitala som sa aj o cajiku 😉 tak zajtra dam info, co mi poradia v lekarni.
no, s nim sa celkovo neda hadat, co ma niekedy stve 😅 ja sa urazim a on je ticho ako by sa nic nestalo, takze rychlo je hadka fuc 🙂

lulii
26. led 2011

Holky ahoj, vím, že je to tu řečený už stokrát, ale prosím, mohly byste mi popsat, jak laparka probíhá? Jdu na ní 16. února a začínám lehce depkařit 😀 Zajímalo by mě, za jak dlouho jste šly do práce, jestli to bolí, vytahávání stehů, kolik děr je v břiše, jestli se po laparce krvácí (něco jako očistky), a jestli se můžeme hned snažílkovat (měla bych mít týden po laparce ovulaci-jestli teda po laparce ovulka normálně je).......No holky, cokoliv o ní. A taky co všechno si mám do nemocnice zabalit. To jsou otázky,co 😀 😀 😀

jajuuus
26. led 2011

@marvilka supiš, teším sa na nové infošky... 😉
tak to máte super, my sme zasa rovnakej povahy - keď sa nasereme a urazíme, tak čakáme, kto sa skôr ospravedlní... 😀 vieme sa občas dobre pochytiť... 😀

marvilka
26. led 2011

@lulii ahoj, ja sa podujmem ako prva a poviem ti moju skusenost 🙂
ja som v nedelu vecer prisla na prijem, v pondelok rano operacia a v stredu som isla domov. Co sa tyka operacie, uplne v pohode...vobec nic ma nebolelo, iba ma straaaaasne tlacil plyn, kt. nechcel ist zo mna. Jeden den som mala zavedeny dren, ale to som ani necitila (ani ked mi to vybrala doktorka....iba som sa mala nadychnut a bolo to vonku)
Doma som sice chodila ako hrbac a bala sa vystriet, ale to cisto iba z mojej iluzie, pretoze ma nic nebolelo (frajer sa smial, ze ci sa bojim, ze ked sa vystriem, otvori sa mi brucho 😉 ) Ja mam jednu pod pupkom(3stehy) a dve na lavej strane(dva stehy)....vyberanie stehov mi bolo take neprijemne, ale nic extra bolestive. Ja som krvacala po operacii asi tyzden, ale mne to aj tak blbo vyslo, ze som ako na potvoru mala dostat menzes prave v den terminu....takze sa mi to dako spojilo. Ja som mala v pondelok treti tyzden od operacie a este sa nemame snazit... uvidis co ti povedia, ale vela doktorov tvrdi, ze je fajn aspon to sestonedelie.... ale zase co som citala na tomto chate, niektore baby boli uz po piatich tyzdnoch tehotne....ak som na nieco zabudla, kludne sa pytaj

marvilka
26. led 2011

@jajuuus no tak teraz si pobavila ty mna 😀 som si predstavila, ako ste obaja ofucani a cakate kto zacne skor 😀 neboj, ja mam teraz s frajerom asi prvy krat po 4 rokoch dake blbe obdobie, ze sa hadame aj za takeeee prkotiny, ze by jeden neveril....nakopilo sa vela vela veci a clovek pod stresom obcas reaguje ako magor 😅

lulii
26. led 2011

@marvilka Jé děkuju moc za info. A za jak dlouho jsi šla do práce? A přišli ti na něco? Na nějakou chybu proč to nejde?

jajuuus
26. led 2011

@lulii ahojky, skús pozrieť str. 152, tam som ja písala celý priebeh mojej laparky 😉
a ostatné tak v skratke: práceneschopná som bola skoro 7 týždňov - od 8.12. do 23.1., laparka ma nebolela, stále mi niečo pichali proti bolesti, mala som 4 dierky, vyťahovanie stehov ma nebolelo, krvácala som minimálne - sem-tam nejaká kvapôčka, trvalo to presne od laparky asi cca týždeň... ja som sa snažilkovať hneď bála - ani som nemala chuť - kým som sa z toho oklepala... čakala som, až kým som išla na kontrolu k môjmu dokymu 20.1. a jeho som sa opýtala, či už môžme snažilkovať... čiže sme mali doooosť dlhúúúú prestávku v ťuťu-muťu... 😀
do nemocnice: župan, nočnú košeľu, hygienické potreby, vložky, nejakú minerálku, ja som musela mať 2x elastický obväz (obväzovali nám nohy), niečo proti nude - knihu, krížovky... neviem, či som na niečo nezabudla... 😉
keď si prečítaš pár strán dozadu, každá sme rozpisovali, ako, čo a tak... každá sme iný prípad, takže sa nezľakni toho môjho 😉 možno to u teba bude úplne iné... 😉
ale jedno ti zaručím: LAPARKA NEBOLÍ - preto sa neboj a mysli pozitívne 😉 ak by si chcela ešte nejaké info, kľudne píš, odpovieme ti... 😵

andara
26. led 2011

@jajuuus nakukuju a vidim super zpravy!! 🙂 Ja mela taky jen endom.cystu 😉

andara
26. led 2011

@lulii ahoj, ja krvacela dost tmavou krev,ale mne pri odstranovani cysta praskla, takze asi kvuli tomu-celkem tyden. Snazeni nam povolila dr po 14dnech odlaparky, ale ja dodrzela 6tinedeli a hlavne cekala na mrchu-ta byla posunuta o tyden.