Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

spagatice
14. únor 2009

Tak to jsem z toho jelen, já myslím, že na MS je ještě brzo ne.

reni25
15. únor 2009

Ahoje baby , ja som bola v piatok na LPS a drillingu, a vcera som uz bola doma , len mam strasne este nafubnute- spuchnute brucho , je to normalne???asi kedy mi splasne???som ako tehotna...mali ste to niektora????

spagatice
15. únor 2009

jo já měla břicho taky jak balon, každým dnem to ustupovalo a teď mám 9 den po operaci a břicho už svoje, sice taky balon, ale už ten můj původní 😀

elana
15. únor 2009

Já se přiznám, že jsem byla na LPSK 2x (jednou v mládí na slepáku a teď v prosinci na diagnostické gynekologické) a ani jednou jsem břicho nafouklé neměla, ani jsem nepociťovala bolest v ramenou, jak mě varoval doktor.

Opravdu je to hodně individuální...vím že tohle Reni nepomůže, spíš jen pro ostatní, které to třeba čeká, tak aby počítaly i s tím, že jim třeba nebude vůbec nic😀

stanusa
15. únor 2009

ahojte, ináč aj mňa dr. upozornil na nafúknuté bruško, ale myslím si že najhoršie stavy sú pred...včera ma priateĺ odhováral od Yalu, lebo musel pred operáciou jesť nejaké preháňadlo a mal z toho kŕče a bolo mu zle 😝
elana rada by som patrila medzi také... 😉

elana
15. únor 2009

Stanu, musím říct, že v tomhle souhlasím s přítelem...já jsem zastánce klystýru (manžel měl jednou taky Yal a podobné účinky to mělo a já pro změnu před koloskopií projímadlo a to bylo fakt strašný, hlavně to vyprázdnění trvá dlouho, je to takový vodnatý žíravý průjem), klystýr je hotový za chviličku, nic nebolí, vše z Tebe "vyjede" prakticky naráz (maximálně nadvakrát) a jak je to plné vody, tak to ani necítíš.

Jestli máš čas, pročti si pár stránek dozadu, tam jsme se o klystýru bavily, fakt to nic hrozného ani trapného není.

stanusa
15. únor 2009

čítala som to a preto som mu to včera nadhodila, a voda sa mi zdá v pohode až na to zavádzanie, ale to sa dá prežiť😵

elana
15. únor 2009

Dá se to přežít🙂, není to příjemný, ale ono nakonec pro tu sestru, co za večer nastrká do cizích zadečků x hadiček to taky příjemný není🙂 a přesto to dává.

A navíc, nám před operací nic není, nic nás nebolí, netlačí, prostě jsme v pohodě...až budem dostávat klystýr před porodem mezi stahama, tak to bude o hodně horší😀

stanusa
15. únor 2009

😀 😀

akatka
15. únor 2009

ahojte kocky, pytala som sa uz aj v inej teme, ale spytam sa aj tu. Dava sa lekarom po laparke nieco ako sa hovori "do vacku"? Ja na toto nemam bunky a svokra dnes robila trocha paniku, ze ci netreba nieco dat. Ale zasa preco? Ved je to ich praca... Sestrickam ano, ze sa o mna za cely pobyt budu starat. Keby som sa vedela lekarovi inak odvdacit ako peniazmi 😒
Ja toto skratka neviem 😔

elana
15. únor 2009

Ne, v žádném případě........mně teda tohle přijde fakt už dost nemoderní🙂

Operovali mě v normální nemocnici (sice je to s.r.o. a co, je to jedna z mála krajských nemocnic, které se vyvinuly ze státu), jsou normálně placení, nikdo ne neošidí.

Ani sestřičkám by mě nenapadlo nic dát, je to jejich práce, já mám taky svou a taky mi nikdo bokem nic nedává...byly zlaté, pěkně jsem jim poděkovala, chovala jsem se k nim slušně, zbytečně je nehonila...a to snad stačí.

Můj názor.

reni25
15. únor 2009

Ahoj Akatka , aj ja som sa pytala na podbnu otazku v inej teme , ale ja som chcela len z vdaky nieco zobrat doktorke , ale asi jej nieco aj zoberiem , nejaku dobru coku alebo vino...ale len preto ze bola a je strasne zlata a mila , a starostliva.Ja som bola sice v GF v Bratislave na LPS a plaila som 200eur , a preto som jej do "vrecka" nic nedala a ani jej nedam....a ani by so si to nevedele predstavit ako jej tie peniaze treba posrtcit..... 🙂

stanusa
16. únor 2009

ahojte, to sa opýtajte našich lekárov či im to pripadá ako nemoderné 😀 Aj ja rozmýšĺam o "pozornosti", úplatky neviem dávať ale kúpim fľašu dobrého červeného a nejako to už podstrčím - nie preto, že sa to má ale z vďaky za prístup. a sestričkám kávu za ochotu...to je u nás v nemocnici samozrejmosť.

pipinka
16. únor 2009

ahoj holky, mě čeká laparoskopie v pátek.Mám z ní strach.Mám jít na scarifikaci ovarii. Jak dlouho jste byli v nemocnici po zákroku a jak, dlouho doma na neschopence? Děkuji za odpovědi 🙂

stanusa
16. únor 2009

pipinka kukni str.68

pipinka
16. únor 2009

děkuji

kadel
16. únor 2009

Dobrý večer všem,
už sem nějaký čas koukám, ale poprvé dnes jsem se odhodlala k napsání příspěvku. Právě jsem prodělala laparoskopii, hysteroskopii a chromopertubaci (snad jsem to napsala správně), protože se již přes rok snažíme o miminko. Všechno bylo v pořádku, vejcovody průchodné atd. Rozhodla jsem se počkat tak dva měsíce a pak kontaktovat CAR, ale doufám, že se to snad povede po té laparoskopii. Bylo mě řečeno, že můj problém je v tom, že po miminku moc toužím. Prý na to nemám tak myslet. Přítel má nadprůměrně dobry spermiogram, tak je to asi opravdu v té psychice. Máte někdo stejný problém? Děkuji za odpověd a přeji všem hezký večer.

spagatice
16. únor 2009

Pipinka já jsem do nemocnice nastoupila 5.2., ten den jsem mohla jít i pít až do půlnoci, bez klystýru; 6.2. ráno mezi 10 a 11 mě operovali; ve 12 už jsem normálně komunikovala, po narkóze mi bylo špatně, takže jsem najíst dostala až 7.2. ráno, ale to už bylo v pohodě; 8.2. mě pustili domu; 11.2 mi vyndali stehy; 12.2. jsem už mohla do práce, ale protože jsem měla dovolenou, zůstala jsem doma až do pondělka, takže jsem byla dneska první den v práci a ještě pokud delší dobu sedím, tak mě to břicho trochu bolí, jinak je všechno v pohodě, za chvíli ani nepoznám, že jsem na nějaké operaci byla; neboj; bude to v pohodě

lauritka
16. únor 2009

kadel ta psychika je dost diskutabilna..poznam tu x-pripadov,, ktore na nic ine ani nemysleli, len na tehu, robili stojky po styku atd..a otehotneli. takze tym reciam o psychike velmi neverim, 🙄

mozu tam byt este imunologicke priciny, pripadne si mozes dat urobit aj stery na chlamydie, ueroplazmy.

ale teraz mas dost velku sancu, laparka ta mozno nastartovala, hlavne sa treba snazit v obdobi ovu kazdy den. 😉

figalka
17. únor 2009

kadel - můj manžel má také výborný spermiogram a já od své gyndařky poslouchala, že jsem hysterická vysokoškolačka, že vysokoškolačky takový jsou, ať si to neberu osobně, že proto to třeba nejde. Tak jsem se na ní vyprdla, šla jsem do CARu a hned po úvodních testech už to jelo - infekce, vysoký prolaktin, nízký progesteron, autoimunitní porucha štítné žlázy...........navíc špiním před menses. Za 14.dní jdu na laparoskopii, tak jsem zvědavá, co najdou tam.
Myslím na to hodně, zvlášť když všechny spolužačky a sousedky jsou v poho těhu. Ale některé z nich si měřily bazální teplotu a dělaly další věci, podle kterých soudím, že na to myslet musely taky a otěhotněly, takže ....

elana
17. únor 2009

Ad "psychika" jsem na to už alergická a ten, kdo mi říká, že na to moc myslím, neví o čem mluví.

Jak by asi psychika mohla zabránit otěhotnění? Dobrá, ve stresové situaci vysadí ovulace, ok, ale jestli se snažíte přes rok, tak určitě máš za sebou nějaké ultrazvuky a tak víš, zda ovuluješ nebo ne. Stejně tak nějaké křečovité stažení vejcovodů, fajn, může být-ale spíš při opravdové úzkosti, stresu...ale určitě ne rok trvající 😉

To, že to vypadá, že je vše v pořádku vůbec neznamená, že to taky v pořádku je, průchodné vejcovody přesto nemusí umět vajíčko transportovat, i výborné spermie zvládnou spolehlivě zahubit protilátky v děložním hrdle atd....těch důvodů je fakt hodně a psychika asi opravdu až na posledním místě.

cat79
17. únor 2009

Ahoj holky, tak se k vám přidávám, už jsem v jedné debatě o dvou dělohách...mám septum v děloze, což je přepážka, která brání mimi donosit. Už jsem potratila 1krát a tak to nechci zažít znova a tak jdu za měsíc na hysteroskopii. Neměla ji některá z vás?Jen mě zajímá jaké to je, co mám čekat a tak, za jak dlouho se můžeme zase snažit a jestli někdo nemá podobné problémy.díky

pipinka
17. únor 2009

ahoj holky,není tu náhodou někdo komu dělali laparoskopii v Jindřichově Hradci? 😉

spagatice
17. únor 2009

Cat79, mě hysteroskopii dělali (naplnili dělohu těkutinou a prohlídli), ale nebyl potřeba žádný zákrok, a vůbec nic to nebylo, pár hodin po operaci, kdy jsem se probrala, jsem vůbec necítili, že by mi něco dělali. Ani jsem tomu nevěřila, přesvědčila mě až operační zpráva 😀

matelko1
18. únor 2009

cat neboj sa,nic to nieje a snazit sa mozete asi po mesiaci.ja som hysteroskopiu absolvovala v januari.

reni25
18. únor 2009

Baby, a po kolkych dnoch ci tyzdnoch sa mozme zacat snazit po laparosopii??

larri
18. únor 2009

Ahoj holky,ja mela laparoskopii a hysteroskopii najednou a mohli jsme se snazit po 14dnech.Abych rekla pravdu,driv jsem ani nechtela,byla jsem dlouho nafoukla a hlavne mne dost rozhodilo to,co mi zjistili.Ale po 14 dnech to bylo bez problemu.

spagatice
18. únor 2009

Mě nic nezakazovali, tak jsme na to hupsli za týden, tedy ve chvíli, kdy jsem se na to já cítila.

natuska.k
18. únor 2009

Ahoj 🙂 . Som tu nová aj keď by som tu mala byť aspoň tri roky 😉 .
Už to bude 4 roky čo sa snažíme otehotnieť a až teraz sme sa respekt. JA naštvala a začala som to riešiť. Bola som par krát na folikulometrii takže ovulku mám to je v pohode 😀 aj manzel má spermiogram v norme 😀 . No k veci doktor mi odporučil aby som šla na laparoskopiu a hneď na prefuk vajcovodov v jednom. Odporučil mi ísť do Banskej Bystrice že všetky pacošky čo tam boli boli veľmi spokojné.

Takže máte s tým niektoré skúsenosti?

Čítala som vaše príspevky ale poviem Vám pravdu , že mám z toho trochu strach ☹ .Ale mám poslednú nádej do apríla budeme skúšať folikulometiu a popri tom IUI takže dúúúúúúúúúúúfam že tie blšky tam konečne trafia 😀 .

A ešte jedna veta čo mi povedal doktor: Mladá pani ak to máte zrastené tak sa môžte usúložiť k smrti a nič vám to nepomôže. Tak som sa zasmiala, že to usúloženie k smrti by mi až tak nevadilo 🙂 🙂 🙂 len keď by to malo svoj osoh .

evita
18. únor 2009

cat 79.Ahoj ja mam tiež septum v maternici a tiež som potratila no o tri mesiace po potrate som zistila že som znovu tehotná.nebolo to jednoduché 12tyždnov v nemocnici som nejako prežila a potom to bolo už bez problémov.Dnes mame kresneho chlačeka.Lekar mi vravel že každym tehotenstvom sa maternica zväčšuje čo je väčšia šanca na uspešné donosenie