Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

bublinka11
18. zář 2009

Ste ma potesili, tak sa nemusim aspon stresovat a pojdem to vybavit vsetko naraz...

miculienka
18. zář 2009

ďakujem za vysvetlenie, kým som to nevedela, tak som tuho uvažovala, že načo tie fače asi budú a napadlo ma len to, či chcú snimi priviazať 😀 . odomňa vyžadujú aj vyšetrenia zo sterov na onkomarkery a moja gyndr mi vezme krv +moč mám priniesť a sama si mám zájsť na predoperačné vyš. - ARO a interné, so všetkými vyšetreniami mám potom prísť v dohodnutý termín na príjem.

nadis.h
19. zář 2009

To je divný,že si máte vzít svoje elasťáky... 😕 Kam to spěje to zdravotnictví, když už ani elasťáky nedají tam... 🤐

bublinka11
19. zář 2009

Miculienka mna prave z gyndy poslali na vysetrenia rovno na interne...nikto mi nebral krv a ani moc...
No dufam, ze ma z prijmu neposlu domov, ze mi cosi chyba... 😕

nadis.h
19. zář 2009

Bubli neboj. Jestli Ti nedali papíry kde to máš napsané co je potřeba pro obvodáka tak si to možná udělají těsně před zákrokem..

miculienka
19. zář 2009

je to fakt na zaplakanie, že človek si musí všetko priniesť svoje, aj žiletky mi kázali doniesť, ale ja sa radšej vyholím sama predtým doma.
bublinka - a dali ti aj výmenný lístok alebo odporučenie na vyšetrenie ? ja teraz uvažujem, lebo mne nič nedali, len mi povedali na príjmovom, keď som sa bola objednať, že si mám zájsť na ARO a interné vyšetrenie. tak rozmýšľam, či mám ísť k obvodnej alebo ku gynde po výmenné lístky. a na ten odber krvi a s močom tiež neviem kedy mám ísť, či už teraz , lebo termín laparky mám 12.10. , alebo až tesne predtým ???som z toho už zmagorená 😅 . inak poslať by ťa nemali preč, však to je potom ich chyba, ale asi si to spravia sami, tu u nás musíme mať všetky vyšetrenia so sebou

nadis.h
20. zář 2009

Miculi taky jsem se oholila doma raději.O holení od sester jsem slyšela a stačí mi to. 😖 Jinak s tím předoperačním... Já týden před laparkou když jsem se byla objednat, tak jsem dostala domů souhlasy k podepsání, různá poučení a extra papíry pro obvodní doktorku co vše potřebují za vyšetření. Doktorka mě změřila tlak,vzala krev,moč a poslala na ekg...A papír co jsem jí dala mi pak vrátila vyplněný s výsledky pro špitál...Možná se raději zeptejte tam kde Vás na laparku obejdnávali...

miculienka
20. zář 2009

nadiska, ďakujem za info, zajtra sa chystám ku gynekologyčke, tá mi má brať krv aj moč na vyšetrenie, tak sa od nej opýtam, či mi má dať tie papiere ona alebo obvodná, tam kde som sa objednávala mi len povedali, že si mám zájsť na ARO a interné ale žiaden papier mi nedali, tak to začnem riešiť cez gynekologičku, však ma niekam pošle

bublinka11
21. zář 2009

Miculienka mne dal gyndos akurat vymenne listky na interne, povedal, ze mam ist k obvodacke, ale ta ma dovolenku...na internom mi povedali, ze oni mi tie vysetrenia spravia, tak dufam, ze mi daju aj vymenne listky. Gyndos povedal, ze vysledky nemozu byt starsie ako 3 tyzdne, tak uz mozes zacat s vysetreniami...ja zacinam v stredu a laparo ma caka o 2 tyzdne...
Ale este na to nechcem mysliet!

hiva
21. zář 2009

...ja som pred laparkou k obvodakov ani leni nesla....rovno na interne a to stacilo...tam mi napisali aj listok ny moc a na EKG.....k obvodakovi som isla len potom s PN-kou, aby mi ju ukoncil 😉

bublinka11
21. zář 2009

Hiv tak si ma potesila...mne ma vraj PN vypisat moja gyndoska...kolko si bola domka?

hiva
21. zář 2009

doma som bola v podstate len 2 dni....ale PN-ka bola dokopy 6 dni (vratane soboty a nedele)....v stredu som nastupila do nemocky, vo stvrtok okolo 10:000 ma operovali a o 18:00 uz som sedela v jedalni pri telke....no a v sobotu ma pustili domov....netreba sa bat...podla mna bol najhorsi den po operacii....ale nie kvoli bolestiam, ale kvoli hladovaniu....den pred operaciou som mala iba obed, bez vecere, v den operacie absolutne nic, akurat tak vodu ale to az vecer, den po operacii iba tekuta strava (ta nemocnicna bola hmus, takze som vyzrala nemocnicny bufet) 😀 ...a az v sobotu rano som konecne dostala normalne ranajky....pre mna, takeho velkeho labuznika to bolo strasne 😀 😀 😀 ...ak mozem poradit, zober si so sebou Marina keksy a nejaky puding (mne ten den po operacii ked som mala mat iba tekutu stravu ranajky (puding) obed (polievka - sajrajt) vecera (polievka-sajrajt) vobec nestacili 😀

a najlepsi lekari...vecer po operacii sa ma pytali, ze ci som uz mala stolicu...tak som na nich pozrela a povedala, ze ju nemam mat z coho....ze ked mi dovolia konecne jest, ze im spravim aj peknu stolicu 😀 😀 😀

hiva
21. zář 2009

no ale vraj sa nesmie jest preto, aby sa ti nahodou creva neposkrucali....lebo pocas operacie s nimi manipulovali a musia si vraj spat najst svoje miesto 😉

bublinka11
21. zář 2009

No tak mne hladovka nezaskodi... 🙂 Ale dakujem za radu, keksiky nabalim...Hiv a ty si sa tak dobre citila, ze si sla hned do prace? Mne povedali, ze budem urcite este ten dalsi tyzden doma...

hiva
21. zář 2009

no hej....v podstate uz od piatku (den po operacii) som sa citila velmi dobre.....male pichanie v bruchu a malicky bolest v rankach po operacii a bolest hrdla (z intubacie), ale vcelku to bolo v pohode....ziadna extremna bolest, ani unava, ani ziadne plyny....ale zavisi od toho aku mas robotu....ja som iba v kancli za kompom, takze nic to nie je....trosku som sa bala, ako mi bude rano vo vlaku (denne dochadzam 1 hodku vlakom) ale bolo to v pohode....ono v podstate boleli len tie ranky po operacii (ked si sadas, alebo vstavas - proste ked sa brucho natahuje)....ale to je to iste, ako keby si sa porezala...takze prezit sa to dalo (teda aspon u mna)....no a na druhej strane, ked som si zratala, kolko stratim pocas PN-ky na plate, tak to bola v celku slusna motivacia ist do roboty co najskor 😅 😅 😅

hiva
21. zář 2009

a hladovka by aj mne prospela...a riadne dlha 😀 😀 😀

hiva
21. zář 2009

bubli...a kde ta budu operovat?

bublinka11
21. zář 2009

Jej Hiv, si ma potesila...ja v praci aj trosku beham, cize mozno by som prve dni mala zostat doma...ale to sa uvidi, ked budem mat po, ako sa budem citit. Podla toho pojdem alebo nepojdem hned do prace.
Manzelik sa snad o mna postara...mozno mi aj padne hned takato starostlivost 🙂 Hiv a ako budete pokracovat??? Prirodzene?

larri
21. zář 2009

Ahoj holky,
ja pred prvni laparkou uz 14 dni pred ni skoro nejedla,jak jsem se bala.Pak jsem hladovela v nemocnici dalsi tri dny.

Ted pri mimodeloznim jsem sla tri hodiny po kontrole na sal a na druhy den jsem byla doma.Doma jsem mohla snist co chtela,ale nemela jsem na nic chut.

Ale poprve jsem byla doma tri tydny a ted mesic. 😉

miculienka
21. zář 2009

no ježišmária, čo ma to čaká 😒 , sa z toho skladám na kocku už teraz, no nič vytrímeme. a fakt baby, robili vám aj ten klistír ?
bubli, dnes som si chcela zájsť po výmenné lístky aj na odber ale vzdala som to po pretrápenej noci, chytila ma bolesť hrdla a z nosa mi tečie ako z kohútika, tak sa najskôr musím preliečiť, ale asi vo štvrtok si tam zájdem. dobre vedieť , že to nemá byť staršie ako tri týždne, tak budúci týždeň sa do toho pustím - EKG a pod. vecičky, ti budem závidieť, keď ty to už budeš mať za sebou a ja ešte len pred sebou , ale aspoň budeme vedieť na čom sme

bublinka11
21. zář 2009

Ja potom napisem, co mi poveali v stredu na internom a teda ktore vysetrenia musim skutocne absolvovat...a kolko trva, kym pridu vysledky...
Micu a verim, ze po laparo ta sem stihnem prist este aj povzbudit!!!

olusenka
21. zář 2009

Micu, Nadis.h: HOLIT? Asi se budu ptát blbě, ale k čemu? Laparka se operuje přes břicho a ne spodem, tak to nemusí vadit ,ne? Holit se stačí normálně jako vždycky a ne kvůli operaci?

larri
22. zář 2009

Olusenko,ja jsem taky musela byt oholena.Mas pravdu,ze se operuje pres bricho,ale oholena musis byt.

Bublinko,ja jsem mela vysledky krve na druhy den a na EKG jsem si pockala na vysledky hned po vysetreni.

luckamb
22. zář 2009

Ahoj holky,
ráda bych se k vám přidala. Zítra jdu do indikační poradny domluvit si termín laparoskopie a h.....skopie (nevím jak se to jmenuje) 😀
Zatím ale můžu říct, že se nebojím, ale spíš těším až už to budu mít za sebou a snad mě to konečně posune blíž ke zdárnému konci.

chrobacek
22. zář 2009

Lucko ahoj 🙂) já se chystám taky za měsíc 🙂)

luckamb
22. zář 2009

Ahoj Chro, tak to já ještě nevím za jak dlouho, ale doufám, že taky co nejdřív 😀

chrobacek
22. zář 2009

no já po další mrše ale bojím se strašně 🙂

luckamb
22. zář 2009

ty jo tak to já fakt vůbec, spíš se tak jako těším na to, že to bude brzy za mnou a že to třebas opravdu pomůže. Navíc to v říjnu budou přesně dva roky co se snažíme, takže to je znamení 😀 a přijdou třetí vánoce a já už si 2x před vánocema říkala, že by to byl krásnej dáreček pro stromeček, tak třebas do třetice si to nebudu jen říkat. 😀 Musíš prostě najít mraky důvodů proč se vůbec nebát.

neme
22. zář 2009

ahoj holky,
vůbec se nebojte. Mě operovali ve st, ve čt jsem šla domu ( manžel mě vzal cestou domu do restaurace na plněné knedlíky uzeným masem a zelí), všechno jsem snědla, pro mě byl nejhorší ten hlad. Den před operací skoro nic, jen hnusná polévka, v den operace také nic...Mě dávali klystýr, poprvé v životě,ale šlo to. Hrozně jsem se na tu operaci těšila, abych to už měla za sebou a věděla, na čem jsem. Mě trápil pak asi 2 dny ten plyn. V pondělí jsem už pracovala! Takže neschopenka asi pět dní a opravdu mi vůbec nic nebylo.

nadis.h
22. zář 2009

Holky o tom hladu mi povídejte... 😝 Já nastupovala ve čtvrtek ráno a jedla naposledy ve středu odpol..Jsem si říkala,že se najím pěkně v klidu pak až budu "ubytovaná" a ono prd...Na zákrok jsem šla v pátek a poslední jídlo jsem dostala ve čtvrtek dopoledne a to ještě takový,že to byla mastná voda... 😝 Takže od středy až do soboty jsem nejedla a pak hlady snědla najednou 2 velké čokolády... 😀

A to holení...Nevím proč to chtějí celé, ale asi kvůli té spodní jizvě která je hodně dole na břiše...