Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

mmmk
23. zář 2009

Puska, tu je o tom cela diskuze
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

A nebo si to hod do googlu a podivej se, jak to vypada.

puska16
23. zář 2009

jaaaaaaaaaaj uz viem,...som si to hodila do google 😀 dik aj tak...a to ti akoze pomohlo??

mooncaa
23. zář 2009

Tak já byla na laparce včera.
Nastupovala jsem v pondělí, k obědu jen slabá neslaná polévka, pak 1. klystýr a večer druhý. Oholená jsem byla z domova.
Včera jsem na ní byla, odváželi mě z pokoje po 13. hodině a na pokoji jsem byla zpátky v 15. hodin. Najíst jsem dostala až dneska ráno, pak oběd a domů.
A mám jen 2 dirky.
Výsledek jeden vejcovod neprůchodný, druhý prý průchodný (ale nejdřív taky nešel), ale chybí mu fimbrie, tak nevím jak moc je to špatné. Vejcovody mi nechali.
Tak nás asi čeká CAR, spermio máme taky špatné.

kalja
24. zář 2009

Ahojte kočky, chcem ukľudniť všetky, ktoré to čaká, a ktoré sa boja. Samozrejme, že aj ja som sa bála, ale tú su moje postrehy. Na laparke som bola vo štvrtok pred dvoma týždňami. V stredu som bola ešte pri svojej lekárke s tým, že mám zvýšenú teplotu a bolí ma hrdlo, aby mi to presunula. Ona mi povedala, že mám predsa prísť vo štvrtok na príjem, že sa poradí s anesteziologičkou. Prišla som vo štvrtok ráno, hrdielko ešte pobolievalo. Ani som sa nestihla spamatať, prezliecť, sestrička ma skontrolovala, či som dostatočne vyholená, samozrejme, že sa jej niečo nepáčílo, tak do vyšetrovne na kozu, aby si to vyholenie skontrolovala. Potom som si ľahla na postieľku, bolo 9:10, vzali ma na sálu, tam mi pichli injekciu do žily, že sa mi bude trošku točiť hlava, a že keď sa mi bude chcieť spať, tak sa tomu nemám brániť, a ja som v tom okamihu spala. Zobudila som sa 10:30 na izbe, a potom som už nespala až do večera. Dostala som večeru, a ráno v piatok som o 7:30 odchádzala domov. Podotýkam sama aj s tou taškou, pretože manžel nedostal dovolenku. Takže kočky, žiaden strach. Je pravda, že sestričky a doktori z toho robia rutinu, pre nich to nie je nič, len my to veľmi prežívame. Držím každej palce, ktorá to má pred sebou. Bozkávam.

puska16
24. zář 2009

waw ako baby klobuk dole, mne povedala doktorka, ze robi sa to raz dva, a hned v ten den ma poslu domov tak som zvedava...ja to stale odkladam, ale asi v decembri tam budem musiet ist ked sa nic nezmeni a nebudem tehu 😢

larri
24. zář 2009

Simass,ja byla na laparce v prosinci v Gyncentru v Hloubetine.Nastup jsem mela ve ctvrtek,laparka v patek rano.Do dalsiho dne jsem byla na JIPce,kde se o nas starala sestricka uzasne.Dostavala jsem injekce od bolesti,takze mne nebolelo nic.
Ale strasne jsem zvracela,tak sestricka hned pribehla.Muzu rict,ze tam byla pro nas.
V pondeli jsem sla domu.Chtela jsem driv,ale je to soukrome,mela jsem zaplaceny nocleh jeste na nedeli,tak mne nechteli pustit driv.

A Apolinar? Sla jsem na kontrolu,byla jsem po IVF.Tehotenske testy pozitivni,hcg malinko vyssi a na utz nic.CHodila jsem casto na kontroly,ale na posledni jsem uz mela mirne bolesti,tak si mne tam nechali.Vzali mi krev kvuli hcg a cekalo se na vysledky.Nevedelo se,jestli je to mimodelozni nebo potrat.
Za tri hodiny jsem byla na sale.To bylo v 17.00.
V 19.00 jsem se vzbudila na JIPce,silene bolesti.Poprosila jsem o nejakou injekci a dostala cipek,ktery nezabral.Kolem 22.00 jsem sla na zachod,pry musim chodit a kdyz jsem sla,tak mi malem vynadala sestra,ze chodim,jako bych na laparce nebyla.Tim tonem jakym to rekla.....

Kolem 6.00 zjistila,ze mam spatne dren,opet mi vynadala,ze jsem ji nic nerekla.Neco mi tam s nim udelala a ja myslela,ze je to muj konec.Nemohla jsem pohnout levou nohou,zacala jsem se potit a do toho zvracet.Opet jsem dostala cipek a at si ho tam dam sama.Musela jsem poprosit,aby mi ho tam dala sama,neslo to.
Byly tam dve sestry,ktere tam normalne nedelaji,takze porad neco hledaly.Ja celou noc nespala a hodiny jsem mela naproti sobe.
Dr.byl skvely,byl na mne prijemny.Rano se mne ptal,jestli chci domu,pohladil po vlasech a opravdu mne propustil domu.

Na JIPce byla pani,ktera mela si 5 dni po porode a mela velke problemy.Rodila cisarem a neco bylo spatne.Nekolikrat ji tu jizvu z cisare rezali znova.Trpela hrozne,bylo mi ji lito.Taky chtela neco od bolesti a ta neprijemna sestra ji rekla,ze musi vydrzet.Kdyz pry bude porad mrcet,tak ji to nepomuze.Pak dodala,at je rada,ze ma mimco.My na druhe strane jsme po operaci a nemame nic.Bylo mi hrozne.Chapu,ze pani mela miminko,ale kdyby jste videli jeji bricho....Rano ji prisli zkontrolovat snad vsichni dr.

Vim,ze jedna sestra mi zkazila cely pobyt,zrovna,kdyz jsem vlastne prisla o to,na co porad cekam.Ale na CAR nedam dopustit,tak snad dalsi laparku uz tam nebudu absolovovat.

Nechci nikoho odrazovat,ale ja mam u Apoli spatne zkusenosti i na pohotovosti.Kdybych je nepotrebovala,tak tam nechodim. ☹

Omlouvam se,ze jsem se tak rozepsala.

elana
24. zář 2009

Larri, to sis zažila 😒

Moonco, jestli Ti ve vejcovodu chybí fimbrie, tak špatné je to hodně...vejcovod není bohužel jen dutá trubka, která musí být průchodná, je to orgán se vším všudy, funguje v něm speciální chemismus atd. a vajíčko se neumí kutálet. Pokud nejsou fimbrie, tak je šance na přirozené početí opravdu maličká, protože fimbrie se vlní a posunujou tak oplozené vajíčko směrem k děloze. Neotálet s IVF je určitě ta nejlepší varianta 😉

mooncaa
24. zář 2009

Elane díky,
my máme i to spermio vylučující přirozené otěhu, jen jsem tímto přišla o možnost IUI, ale lepší než se snažit o IUI zbytečně a s laparkou otálet.
Dneska jsem byla u svého Dr., tak 5. si mám přijít pro papíry a pak objednat do CAR, doporučuje mi Pronatal. Jen teda mě děsí ty ceny IVF.

elana
24. zář 2009

Mončo, nojo, to holt už tak je, že když už nás potkalo "štěstí" neplodnosti, tak ještě si pěkně připlatíme. Co se dá dělat. Pálky to jsou, to ano...ale když opravdu na to peníze moc nejsou, tak se dá ušetřit, např. na lécích (místo rekombinantního Puregonu či Gonalu zvolit plně hrazený Fostimon), na některých výkonech (např. na ICSI, ale to u Vás těžko, když spg je katastrofální)...no, ale určitě něco vymyslíte.

Držím palce, taky jsem (pravda čerstvou, předtím jsem byla v Iscaru) pacientkou Pronatalu.

mmmk
24. zář 2009

Elana, to se fakt muze stat, ze zena nema fimbrie? Myslela jsem, ze treba muzou byt nejak divne tvarovane, ale ze chybi, to jsem netusila. Mam v propousteci zprave napsane "tuby dokonale pruchodne, fimbrie v norme."
To vlastne v kombinaci s dobrym spermiem muze zvysit pravdepodobnost mimodelozniho, co? 😕

mooncaa
24. zář 2009

mmmk, tak já fimbrie nemám. Mám to přímo ve zprávě, jeden vejcovod průchodný, ale fimbrie nemá. Druhý neprůchodný, tam možná fimbrie jsou, to nepíší, ale to je celkem jedno. A už jsem se dopátrala, co to přesně je, to je to rozvětvení na konci vejcovodu, to jsou taková chapadýlka, která popadnou vajíčko a vrazí do vejcovodu.

Elane, když čerstvě chodíš do Pronatalu, co tě tam vedlo, proč zrovna Pronatal? A jak dlouho trvalo objednání?

elana
24. zář 2009

Mk stát se to může, je to vývojová vada...někomu špatně fungujou např. řasinky v tenkém střevě, na podobném principu. Ale jak se to jmenuje a tak, to nevím.

Moonco a i ve vejcovodu jsou (prý, říkal mi doktor, já to takhle detailně nestudovala) řasinky, které pomáhají transportu. A to se už vůbec nedá zjistit, jestli fungujou, údajně velké % tzv. idiopatických (neobjasněných) sterilit je způsobeno právě špatnou funkcí řasinek, která se ale vyšetřit nedá.

Jinak mimo téma, ad Pronatal-jsem nucena okolnostma🙂 v našem městě měl ambulanci Iscare, ale jeho lékař přestoupil do Pronatalu. Já měla na výběr zůstat v Iscaru (což jsem na IVF i udělala, ale bylo to fakt komplikovaný na každý 5min ultazvuk jezdit 2h) a když to po IVF dopadlo mimoděložně a chystáme se na KET, nechali jsme zbylá dvě embrya převézt do Pronatalu (v Karlových Varech) a ty kontroly si odbydu tady, v místě bydliště a do Varů pojedu jen na transfer.

mooncaa
24. zář 2009

Elana, díky.
Já budu muset jezdit do Prahy, je to nejblíž.
ICSI asi nutné nebude, máme spermiek málo, ale nějaký asi 3 miliony ještě zbývá (když odečtu nepohyblivé a vadné), to snad stačit bude. Ale na přirozené to asi není.

elana
24. zář 2009

Moonco, to se obávám, že se jim nebude chtít ICSI nedělat. Oni ho dneska cpou skoro každé, pokud není spg opravdu dokonalý ve smyslu normospermie. Je to pro ně jednak byznys a jednak přece jen, kdo z nás ví, že problém není v procesu proražení obalu vajjíčka spermií (a proto že se nedaří) a ICSI to obejde. Když je hodně vajíček a spg jakž takž, je možný udělat to třeba půl na půl. Takhle jsme to měli my, 7 vajec oplodnili ICSI, 6 přirozeně.......a % úspěšnosti bylo stejný, z prvního spojení 6 ze druhýho 5 embryí. Takže víme, že ať je problém kdekoli, tak v oplození jako takovém ne.

mooncaa
24. zář 2009

Tak to jsem nevěděla.
Mohu se zeptat kolik stojí zamrazení a pak aplikace eskymáčků? A kolik IVF. Abych měla přehled a mohla to rozdýchat. Přeci jen čím, více pokusů, tím lépe.

larri
25. zář 2009

mooncoo,ja chodim k Apolinari a tam jsem za IVF jeste nedala ani korunu.Je to statni zarizeni,ale od zari by se melo platit zamrazeni a upravovala se cena za ICSI.Ted ale nevim presne castky.

Ale jak jsem psala,s CARem jsem spokojena,ale ze zbytkem co jsem potrebovala vubec.

mooncaa
25. zář 2009

Larri,
mohu se zeptat jak dlouho trvá objednání, to 1. a jestli člověk chodí na čas, nebo i když je objednán tak čeká (a jak dlouho).
Já se rozhoduji mezi Pronatalem, Podolí a Apolinářem.

terinda
25. zář 2009

Ahoj holky,

mohly byste mi prosím poradit, kam a jak se objednat na laparku do Prahy?
Díky moc 😉

elana
25. zář 2009

Moonco, my dali cca. 20 000, dopláceli jsme 5000 za léky (nechtěla jsem hrazené, ale rekombinantní v peru, jedno stojí 1000Kč), pak za ICSI 12 000, za prodlouženou kultivaci 3000Kč a ještě máme 2 mrazáčky, to je tuším taky něco okolo 2000 (nevím přesně). Teď jsme embrya nechali převézt do toho Pronatalu, tak nevím, kolik bude stát KET tam.

mooncaa
25. zář 2009

Terindo, já byla teď v Krči (Falkultní Thomayerova nemocnice), objednal mě tam můj Dr.
Byla jsem spokojena, ale kdybych měla vybírat sama, tak jdu asi k Apolináři. Zkus najít na netu číslo. Já dostala od Dr. termín, kdy mohu jít (po MS a před ovulací) a on mne objednal k primáři. Tam jsem si domluvila přesný termín a dostala pokyny kdy a jak nastoupit a co vše si musím zařídit.

Já se dnes objednala do CARu u Apolináře. Jdu až 3. prosince, ale snad už pak se to pohne.

terinda
26. zář 2009

Mončo díky, a ten Apolinář - to je přímo Car, kde to dělají? 😕 Nejsem z Prahy, tak se moc neorientuju 😅

mooncaa
26. zář 2009

V Apolináři je také CAR, ale laparku dělají jinde. Teda nemusí být člověk zrovna v CARu. Ale je to jedna budova, tak Ti doktoři se třeba vyskytují na obojím, kdo ví. Kamarádka tam byla na jaře na laparce, v CARu nebyla. Ona šla teda s endometriozou, ale myslím, že průchodnost jí také dělali. Hlavně myslím, že od objednání určitě do měsíce byla odoperovaná, zato do CARu je objednací lhůta přes 2 měsíce.
Ale pokud bys chtěla do CARu, tak nic nebrání se objednat u obojího a do CARu už půjdeš s výsledkama z laparky a to vše pak urychlí.

skorki
27. zář 2009

Ahojte kocky,

Tak laparku, hysteroskopiu a chromoperturbaciu som absolvovala v piatok v ramci jednodnovej chirurgie. No - co Vam povedat...Sla som tam hlavne koli 2 myomom o ktorych si dr mysleli, ze su neoperovatelne - lebo boli na zlom mieste a ze su pricinou mojej neplodnosti. Nakoniec sa prave laparkou zistilo, ze myomy su v pohode, nebrania nicomu, ale mam zrastene vsetko so vsetkym - lavy vajecnik s crevom, maternicu uplne stocenu a prirastenu dozadu...atd. Takze pocas laparky sa snazili oddelit hlavne tu maternicu. S lavym vajecnikom sa nedalo robit nic. NAkolko mi robili toho viac, mam az 4 dierky v bruchu a silne ATB.

Som teda rada, ze som na laparke nakoniec bola - aspon viem, na com som, aj ked netusim, ci to nejako pomohlo. Neviem co a ako dalej - uvidim po dalsej konzultacii s dr. Hlavne chapem, ze sme sa snazili zbytocne, ze s touto diagnozou sa otehotniet nedalo.

Cely zakrok je neprijemny, ale da sa vydrzat. Po samotnom dni zakroku sa to zlepsuje z hodiny na hodinu. Suhlasim s uz spomenutym - oholit sa treba doma. Ja som ziadne prehanadla nedostala, naposledy som sa najedla na obed den pred laparkou. Urcite si vezmite vodu - ale v malych flasiach. Najlepsie 7dcl - s tym specialnym uzaverom /Rajec/, z ktoreho sa dobre pije. Ja "mudra" som si vzala dvojlitrovu flasu mineralky, ktoru som ani nevladala zodvihnut, nie sa z nej este napit. A po zakroku treba pit vela - samozrejme postupne, aby sa zvysil tlak a vyplavila narkoza.

Drzim vsetkym palce, aby Vam laparky dobre dopadli. 😉

mirm
27. zář 2009

Ahojte
kide niektora buduci mesiac na laparku na Kramare?

miculienka
27. zář 2009

skorki, aspoň to už máš za sebou a vieš na čom si , môžeš riešiť problém, hlavné je, že sa to dá riešiť , mysli už len pozitívne, že bude všetko ok. mňa čaká laparo o dva týždne, ak bude všetko ok, lebo momentálne som dosť nachladnutá, mám silný kašeľ a ako sa poznám tak ľahko to neprejde, a zdola si liečim nejakú baktériu , ktorú mi tam minulý týždeň objavili, zrejme pozostatok zo zápalu močového mechúra 😠

larri
27. zář 2009

mooncoo,do CAR trva objednavani 2-3 mesice,pak uz to jde strasne rychle.No rychle,porad si odkazana na MS.Ja jsem prisla s laparky domu 9.12. 12.12.jsem si zavolala a sestricka mi rekla,jestli chci prijit v polovine brezna nebo zitra.No a ja hned na druhy den bezela.A 5.2.jsem mela OPU.
aLE JENOM PROTO,ZE JSEM PRI LEDNOVE MS musela na hormonalni profil a pri dalsi MS jsem zacala pichat.

Jinak vetsinou vyjizdim driv,tak prijdu do CARu brzy.U utz vetsinou cekam,ale jak kdy.

Terindo,ja byla na laparce v Hloubetine.Myslim,ze zalezi,kde se chces objednat.

Mooncoo,zkus nekdy zavolat,ze se chces preobjednat,jestli se neuvolnilo nejake misto.
Ja se tam budu objednavat tento tyden,mam se zeptat,jestli se neco neuvolnilo.Az pujdu na konzultaci,tak se muzu sestricky zeptat.

kalja
28. zář 2009

Ak by som sa mohla opýtať, tie čo to máte za sebou, meškala vám v ten mesiac menštruácia? Ja sa jej už neviem dočkať.

elana
28. zář 2009

Mně nemeškala.

Nemůžeš být těhotná? Nebyla bys první ani poslední, která otěhotněla v laparocyklu.

skorki
28. zář 2009

Ahojte kocky,

Chcela som sa Vas spytat -po laparke Vam nekazali dat si pauzu od snazilkovania? Ja viem, ze u mna bol zakrok komplikovanejsi, ale ked som sa spytala doki, ci sa mozme snazit pozrela sa na mna ako na choru s tym, ze urcite nie. A este jedna otazka - ako dlho ste po laparke krvacali. Ja som uz 3 dni po laparke a stale krvacam rovnako.

Vdaka, 😉

hiva
28. zář 2009

ahojte...ja som bola na laparke 3. septembra

skorki, ja som po laparke krvacala asi dokopy 5 dni ...ale tie posledne 2 boli uz len take spinenie....resp. taka ta hneda krv 😉

menstruacia mi prisla nacas....laparku mi robili na 24 DC...potom som 5 dni krvacala/spinila...potom jeden den nic a na dalsi, teda 30 DC, sa rozbehla mrcha.

A doktor nam kazal snazit sa hned v najblizsom cykle po menstruacii.

Inak robili mi drilling vajecnikov a odstranovali zrast medzi crevom a meternicou 😉