Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

harmanceky
28. zář 2009

Ahoj skorki, ja som absolvovala laparku vo februari, ale este ma jedna pravdepodobne caka.

Mne praveze odporucali snazilkovanie co najskor, kedze mi spriechodnili upchaty vajcovod. Asi je to individualne, pripad od pripadu.
A krvacala som minimalne, len po zakroku trochu, potom uz nic. Dokonca ms som dostala nezvycajne skoro (moj cyklus je 30 a viac) uz na 28. deň.

elana
28. zář 2009

Já jsem po laparce nekrvácela vůbec-teda něco maličko ze mě šlo, ale spíš jsem se jen čistila, trochu špinění s příměsí té zelenomodré barvičky🙂 Trvalo to tak 4 dny. Potom nic a za týden jsem normálně v termínu dostala MS.

tatranka111
28. zář 2009

ahojte chcem sa opýtat.....tie čo ste už laparoskopiou prešli skor aká je šanca, že sa podarí otehotniet.....podarilo sa to niektorej, albo ste aj tak skončili v CAR?

elana
28. zář 2009

Tatranko já si z poslední doby vzpomínám, že otěhotněla těsně v laparocyklu Poletucha (ta už má chlapečka na světě), Kadel (čeká holčičku někdy na podzim) a Fifinka31 (tam nevím co a kdy to bude, odhadem je tak v 5.měsíci). A Bury se podařilo první IUI asi dva tři měsíce po laparce.

Na to, kolik holek tu je, to samozřejmě není moc...ale zas proč nebýt ta šťastná další, žejo 😉 Tyhle všechny předtím nemohly otěhotnět a podařilo se až po tom profuku. Když člověk uváží, že u značné části holek se tím objasní důvod sterility (takže "odpadnou" z té nadějné skupiny rovnou do CARu), tak to vlastně zas tak malé číslo není 😉

mooncaa
28. zář 2009

Larri díky, tak to já tam třeba za 14 dní zkusím zavolat a zaptám se zda se něco neuvolnilo.

Já po laparce nešpinila prakticky vůbec. Vložka byla pořád čistá, jen občas na toaleťáku jsem měla hnědo asi 2-3 dny. MS jsem zatím nedostala, jsem po laparce 6 dní. Ale vypadá to, že ovulace přišla jak měla, takže žádné zpoždění MS nečekám a to mi koukali i do dělohy. No a o styku sestřička něco jen nakousla, jako že hned ne, ale neřekla nic víc. Tak jsme to 4 dny po laparce zkusili a no problem (zatím).

No myslím, že šance na otěhu zaleží na výsledku laparky a na spermiu chlapa. Pokud je jinak vše OK, tak myslím, že šance je velká.

U mne teda nulová, nemám vejcovody průchodné a ani chlap nemá výsledky úplně v normálu. Tak u nás to ten CAR jistí.

bublinka11
30. zář 2009

Ahojte kocky...no toto by zaujimalo aj mna...idem na laparku na buduci tyzden a zrovna po prepusteni z nemocnice by mala byt ovu. Ak bude vsetko O.K. je nejaky dovod, preco by sme to nemohli hned vyskusat???

neme
30. zář 2009

ahoj, já po laparoskopii krvácela asi 3 dny. Také jsme to s manžou nevydrželi a 4.den to zkusili. Bohužel mi minulý rok po laparo přišla MS až po skoro osmi týdnech. Nyní jsem to měla dostat už v sobotu, zatím nic a těhu určo nejsem. Nevim, proč to někomu přijde po laparo normálně a někomu se zpožděním.
Bublinko, pokud se budeš cítit dobře, tak to hned zkuste, naopak je to prý tam dole vyčištěné.

nadis.h
30. zář 2009

Bubli já bych to asi neriskovala hned po propuštění. Dokud se trochu nezatáhnou jizvy tak bych se bála. I mě doktor při propouštění upozorňoval na to, že nemám min 14 dní dělat nic namáhávého,skákat a sexovat..Právě kvůli jizvám...

bublinka11
30. zář 2009

Ale ved sexikovat mozme aj setrne... 🙂 ja chcem zostat po laparo PN a kamoska, co ju absolvovala zaciatkom leta hned po prepusteni z nemocnice isla na svadbu a celu ju pretancovala, ale to je asi individualne... 🙂

neme
30. zář 2009

holky, opravdu je to individuální. Mě udělali jen maličkaté jizvičky a vůbec nic mě nebolelo, protože se tam jen podívali a profoukli vejcovod.Loni když mi odebrali vejcovod, tak to bylo horší, ale stejně jsem asi po třech týdnech šla cvičit, protože mi to gynekolog doporučil! prý už je vše zahojené, jen jsem nesměla nic těžkého tahat a necvičit jako šílenec, prostě trochu klidnějí, žádné 100 km na kole a podobně 🙂
Sex taky jde dělat opatrně 🙂 .My to dělali 4.den a cítila jsem se dobře, nic mě nebolelo, ani vevnitř.Jedel doktor mi řekl po operaci,že mám být 3 dny bez sexu a druhý ať dodržím šestinedělí, tak si vyberte 🙂

nadis.h
30. zář 2009

Holky já byla tak měsíc nepoužitelná. Tak asi proto. 😝 Bolelo mě i dýchat... 😀

larri
30. zář 2009

nEME,TY JSI TRI TYDNY PO LAPARCE CVICILA a ja jsem po mesici mela jeste otok.Dr.mne nechtela pustit do prace,ale slibila jsem ji,ze si budu davat pozor,tak mne vypsala.

Po prvni laparce jsem nemela sexovat 14 dni a po druhe po mimodeloznim 6 tydnu.

miculienka
1. říj 2009

ahojte holky, musím sa svami podeliť o môj dnešný zážitok, 12.10. idem na laparo, tak som si dnes zašla na odber krvi - až dnes , lebo som doteraz bola dosť nachladnutá- no ale k veci - vravím sestričke, či si môžem ľahnúť pri odbere, lebo mi býva zle , ona na to , že nie, lebo ona si nebude vedieť meniť skúmavky, tak som musela sedieť, tak silno mi zaškrtila ruku, že už z toho mi bolo zle, potom nechcela krv fičať, tak tam s tou mojou rukou všelijako krútila a mne bolo stále horšie. tak som jej povedala, že už mi začína byť zle, ona že - vydržte - tak som tam už všelijako fučala, ale darmo, začalo sa mi stmievať, tak som jej to ešte vravela, ale ona nič - že vydržte, a potom som sa už prebrala hore nohami na posteli a ona mi ešte stále tankovala krv. ešte mi stihli aj s dr. oznámiť že mi to sčernie, lebo som sa náhle trhla a tak som si sama spôsobila, že som si prepichla žilu, tak dnes som z tohto zážitku úplne mimo, chápete to ? doteraz , keď som oznámila, že mi býva zle, hneď mi ukázali posteľ a snažili sa odpadnutiu predísť

renka1801
1. říj 2009

ahojte, miculienka no to bol teda prístup tej sestričky. ale to nie je neobvykly prípad, česť výnimkam. Ja tiež idem na laparku mala som termín 30.9. ale som bola chorá užívala som antibiotiká tak som si to musela presunúť pojdem 22.10. tiež som si teraz robila predoperačné a prvé čo sa ma opýtala sestrička , že či mi býva zle, ak ano nech si lahnem lebo že mi bude brat krv do 6 skumaviek. ale ja to zvládam v pohode. už mam jednu laparku za sebou a bojim sa ako to opať zvládnem.len tolko moj príspevok.

mirm
2. říj 2009

ahojte, ja idem na laparku 13.10. dnes som bola na krvi a ked som videla kolko ampuliek mi bude brat, tak som spanikarila ze mi bude zle a hned mi sestricka ponukla ze nech si lahnem. Takze to je asi o pristupe.
Len teraz nieco na mna lezie, tak mam dilemu ci vysadit vitaminy a dostat chripku, alebo dopovat sa do 13.10. 😉

bublinka11
2. říj 2009

Ja mam pozitivnu skusenost s predoperacnymi vysetreniami. Mne vsetko robili rovno na internom a tiez 6 skumaviek a rovno ma dali aj lahnut, lebo mi natacali aj EKG. Ale mne nebyva zle. A v pondelok idem na anesteziologicke vysetrenie...tam neviem, co mi budu robit.

mirm
2. říj 2009

zevraj na anesteziologickom sa len vyplni dotaznik a doktor da prednasku co a ako.

bublinka11
2. říj 2009

Dotaznik som uz vyplnila, to boli otazky o chorobach a podobne, vsetky kolonky mam ze NIE 🙂
Tak potom uz len tetno posledny krocik a v utorok idem na to!

mirm
2. říj 2009

a kam ides?

bublinka11
2. říj 2009

Na laparo 🙂

miculienka
2. říj 2009

je to tak, je to o prístupe, lebo doteraz mi vždy vyšli v ústrety a mohla som si ľahnúť a nikdy nebol žiadny problém, uvažovala som včera nad tým, že ak budem musieť chodiť často ku gynde, tak ju asi zmením kvôli sestričke, no aby som sa tam mala stále vyrútiť ??? 😝

bubli - držím palce, ja pôjdem tak týždeň po tebe

nadis.h
3. říj 2009

Micul to je děs teda s tou sestrou. Já taky nemám kdovíjak milou sestru u obvodní. Je tam sice např předoperační hotové ještě ten den, ale když fakt nemusim tak tam nejdu.Příjdu si tam vždy jako nějaký otravující pitomec. Klidně gyndr změň.Na to máme právo. Já si obvodního hledám také nového.

miculienka
3. říj 2009

nadis, uvažovala som, toto čo mám teraz rozrobené tam už dokončím a potom sa poobzerám po inej gynde, aj tak ani s gyndou nie som veľmi spokojná, nič človeku nevysvetlí a keď sa opýtam, tak sa na mńa pozrie ako na blba, asi je to tak aj u teba, super pocit, cítiť sa ako blbeček, čo som mala predtým lekárku vždy všetko bez opýtania vysvetlila, aj ke´d vyšetrovala tak to komentovala, že čo ide robiť, ako to ide robiť, aké mám mať pri tom pocity a tak, škoda, že som sa presťahovala ďaleko a musela som ju zmeniť kvôli kilometrom 😖

nadis.h
3. říj 2009

Micu to chápu. Já mám gyndaře naprosto skvělého. I kdybych ho opruzovala 2 hodiny v ordinaci tak nic neřekne. Sestřička také super.Když jsem byla po laparce aby mi vyndal stehy tak jsem se kroutila v čekárně jak mě bolelo sedět a nějaká paní to sestřičce řekla,že mi asi není dobře a ona pro mě přišla jestli jsem v pořádku a něco nepotřebuju. To je úplně jiný přístup a nebojíš cokoli říct. Ale u obvoďačky tam chodím jen fakt v nejětší krizi... 😝

zkus se podívat na www.znamylekar.cz jen nevím zda když bydlíš na slovensku zda tam bude někdo ze SR. Já si takhle našla gyndaře dle těch názorů od lidí a fakt super.

miculienka
4. říj 2009

vďaka, skúsim kuknúť, ale budem sa informovať aj tu od známych, čo tu bývajú dlhé roky a dobre to tu poznajú, snáď poradia. a inak, koľký deń po laparke ti vyberali stehy ? a do práce si kedy zvládala ísť ?

mooncaa
4. říj 2009

Já měla v papírech nepsáno stehy vyndat 7-10 den.
V nemocnici, mi řekli, že stačí u gyndaře, gyndaři jsem řekla, že zajdu k obvoďákovi, no a nakonec mi je vyndal manžel 8. den. Namazala jsem stehy 2 hodiny před krémem Emla, což je lokální znecitlivění (měla jsem ho doma v domácí lékárničce) a ač jsem se před vyndáním stehů klepala strachy, tak jsem vůbec nic necítila, tak to asi fungovalo.

nadis.h
4. říj 2009

Micul já jsem šla v neděli domů a v pátek jsem šla na gyndu na stehy..A do práce jsem nebyla schopná jít asi měsíc. Měla jsem dost dlouho bolesti..

miculienka
4. říj 2009

fuha, no uvidíme ako to bude u mńa, idem za týždeň na laparo a už začínam mierne stresovať 😝 , musím sa odreagovať.
mooncaa, nevieš či sa tá masť dá zohnať v lekárni bez predpisu ?

mooncaa
4. říj 2009

Miculienka, to právě nevím, my jí měli na předpis.
Trochu se bojím, napadá mne se zeptat Dr., ale možná by to nedoporučil na jakoby otevřenou ránu, měla jsem to místo po mastičce červené, ale přes noc dobrý. Ale jsem exematik, tak mi tam možná něco nesedlo. Každopádně jsem byla ráda, že mne nic nebolelo.

Tu je odkaz a jestli dobře čtu, tak lze i bez receptu.

http://www.lekarna.cz/emla-krem-5-1x30gm-krem/

Mám 5g balení a platila jsem přibližně 130 Kč.

nadis.h
5. říj 2009

Holky ono to nebolí to vyndavání stehů.. Já byla u svého gyndr měla celkem 5 stehů a dobrý..je to šup šup..