Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

susanna24
12. zář 2012

ahojte baby ako to je ked sme zdravy obaja a nedari sa tri roky idem na laparoskopiu a ked sa preukaze ze som ok urobia mi potom inseminaciu?

darazv
12. zář 2012

@susanna24 no mozno ti navrhnu IUI 😉

susanna24
12. zář 2012

a ked ne snazime sa znova ze?

darazv
12. zář 2012

@dia6 no niekedy tá cesta k miminku trvá dlhšie ☹ ale si hovorim o to vacsia radost bude ked sa nam to konecne podarí mat ten plod lasky v naručí 🙂 pekná foto inač si kočka 😉

darazv
12. zář 2012

@susanna24 pokial viem niekedy pomaha aj tá laparka ked ta precistia prefuknu ti vaječniky a ked nie ,,tak par krat podstupis iui a ked ani tam neuspejete tak ivf,,,

susanna24
12. zář 2012

@darazv fu potom asi mineme vsetky uspory

darazv
12. zář 2012

@susanna24 iui je niekde zadarmo alebo myslim do 50eur,ale co sa tyka ivf to uz su pálky ja som v prahe v care nechala doteraz vyse 40 tisic a to nepočitam este lieky 😠

susanna24
12. zář 2012

@darazv sa nam pretoca panenky

darazv
12. zář 2012

@susanna24 to som nepochopila asi si sedím na vedení 😀

dia6
13. zář 2012

@darazv Raz som sa o tomto rozprávala s jednou psychologičkou - kamoškou. Ona vraví, že keď vidí ženu, ktorá po dlhej dobe má dieťatko, ktorá pred tým potratila alebo proste nemohla mať (nedarilo sa), tak že ona ani nevie vysvetliť, ale jednoducho vraj je medzi nimi neskutočné puto. Niečo výnimočné. 🙂

Jéj, ďakujem. som si zmenila fotku. Som chcela nejakú usmiatu 😀

milagrosss20
3. říj 2012

ahojte baby...zajtra ma caka laparka vajecnikov,,,fuuuu uz sa zacinam bat kokos,,,po akom case sa vam podarilo potom otehotniet?

mamartinka
3. říj 2012

@milagrosss20 Drzim palce.Neboj nieje to nic hrozne.Da sa to zvladnut.A neviem ako ktora ale nam sa ani potom nepodarilo a to uz budu 2 roky vo Februari.

milagrosss20
3. říj 2012

@mamartinka to fakt?a si mala vsetko v poriadku?a ak som teraz tehu a neviem o tom moze mi to uskodit?

mamartinka
3. říj 2012

@milagrosss20 To akoze si tehu?To vies naisto?Bola si uz aj u gyn ci test si si robila?Preco ti teda idu robit laparku ked si tehotna.No mne by to ani asi nerobily ale nasli mi neaky polip v Iscare.Tam sa ho pokusali odstranit no nepodarilo sa.Nemohli sa dostat do maternice zevraj.Tak som bola zbytocne uspata.Potom druhy krat mi to uspesne robily v Skalici aj z hysteroskopiou dokopy.Polipy odstranily co mohli precistily a ze raz urcite babenko mat budeme.Zatial nic.Ani Ivf nam minuly rok nevyslo.Zevraj zas mi potom v centre zistily ze nemam vajicka sa mi netvoria a nemam hormony.Ze ako 40 rocna.Tak snad sa raz aspon jedno podari.Uz to akosi neriesim.Ved neako bude snad.

milagrosss20
3. říj 2012

@mamartinka a na endorinologii si nebola???nie nie som tehu len ak som aneviem otom chapes ma nie?lebo mi sa stale snazime...sice test je negativny vzdy ako inak...a IVF je umele oplodnenie???no som zvedava co bude zajtra kua...viem ze pridem a o 2 hodky idem doms..takze nic strasne to nebude si myslim vsak?

mamartinka
3. říj 2012

@milagrosss20 preco na endokrinologii?Chapem ta jasne.No neviem ci o 2 hodky ale ja som v Utorok nastupila,streda robily a piatok domov.Tebe to idu normal v nemocke robit?Myslim ze tie 4 dni si pobudnes.A IVF je umele oplodnenie. 😉

milagrosss20
3. říj 2012

@mamartinka no ja idem na jedno dnovu ,,mne povedaly ze po 2 h idem doms ze si mam vybavit auto...takze pojdem hned doms...asi je to len taky malinky zakrok...ale uvidime ako sa bude dlho liecit....a budem urcite chciet potom tutkovat lebo mam mat plodne dni...

milagrosss20
5. říj 2012

ahojte...uz som po laparke...po akom case je mozne otehotniet?

zuzullik1001
5. říj 2012

@milagrosss20 otehotniet mozes hned,,,,🙂 ked budes mat plodne dni..🙂 ja som po lapark e3 mesaice a nic..:/

milagrosss20
5. říj 2012

@zuzullik1001 to fakt?3m a nic?preco ved to by malo ist raz dva nie?a to hned ste sa snazilkovaly?ci po mesiaci?a dlho si marodovala s tym?

zuzullik1001
5. říj 2012

@milagrosss20 vies co ja mam taku robotu ze sedim a nenamaham sa tak som isla po 3 dnoch do prace....ale stale som citila tie tlaky neprijemne ale casom to bolo lepsie a lepsie.....mi sme spolu sexovali asi po 7 dnoch po laparke ale velmi opatrne lebo mi vychadzali plodne dni.....aj ja som si myslela ze hned otehotniem ale nic..ale teraz chodim do ISCARE som bola na druhom iui tak cakam na vysledky....

milagrosss20
5. říj 2012

@zuzullik1001 no dnes bola mama odnies papier s toho zakroku lebo ja ledva stojim na nohah...no a boloo jej povedane ze pojdem ku nieakym odbornikom sa liecit tak velmi zvedava ze co...a to IUI je co vlastne?a to ake vysledky cakas?

zuzullik1001
5. říj 2012

@milagrosss20 no sak aj ja som bola v ten den na tom dost zle po laparke cele telo ma bolelo jak keby ze sa dusim neprijemne strasne......inseminacia je ze ti zavedu cez plodne dni zpermi priamo do maternici ......a akurat som po tom a v pondelok bys om mala dostat kramy tak som avedava ze ci sa vydarilo babo alebo nie..

milagrosss20
5. říj 2012

@zuzullik1001 to fakt?a neboli to???a to ako ti to urobili?jemu zobraly vzorku ci ako?fuhaa ja som dnes druhy den po a mam dost...a marodujem a dufam ze pocas marodky sa mi podari otehotniet...

segafredo
5. říj 2012

Já byla na přelomu dubna a května - v srpnu jsem měla pozitivní test. Tak hodně štěstí i vám.

milagrosss20
5. říj 2012

@segafredo a to je aky mesiac?teda neviem tak po cesky,,,dakujeme pekne,,,

segafredo
5. říj 2012

přelom 4. a 5. operace - půlka 8. měsíce pozotivní test

bebinko
7. říj 2012

Ahoj všem, o miminko se snažíme cca 1,5 roku ,je mi 26 let. 24.9 jsem postoupila taky laparoskopii, hysteroskopii i chromopertubaci....tak mi bylo řečeno, že vejcovody jsou průchodné v děloze nic nenašly akorát někde na vaječníkách to museli vypálit nějakou krustu nebo nějak tak,,..Tak uvidíme ale moc optimistická nejsem ( tyto zákroky jsem prodělala podruhé tak jsem věděla co mě čeká cca před 3-4 lety a diagnoza byla endometrioza byly mi zastaveny menstruace chodila jsem na injekce cca půl roku a pak jsem čekala cca další půl rok než mi ty menzes vůbec přišli tak asi po roce dorazily ani nevíte jaká to byla radost i pro manžela 🙂 Dnes po druhé operaci mi byl předepsán duphaston, který jsem brala i před operaci ale marně:( tak uvidíme ale co se chci zeptat ZDA MÁ NĚKDO ZKUŠENOST stím, že hned po těchto zákrocích otěhotněl?? u mě je pak asi jediná šance a to IVF :( ostatním držím palce....

mamartinka
7. říj 2012

@bebinko fu tak tiez toho mas za sebou.Nam sa nepodarilo ani po laparo a hysteroskopii a to uz budu 2 roky v unoru.Ani IVF nam nevyslo minuly zari.Ted uz to neak neriesim.Raz sa snad aspon jedinacika dockame.Drzim palce aby ste na IVF nemuseli a mimi sa zadarilo co najskor.

bebinko
7. říj 2012

mamartinka: taký se modlím aby to vyšlo,kamaradka šla na IVF a podařilo se ji napoprvé- nahoda možná...ale říkala mi, že v žádným případě nemám chodit do Ostravy, kde bydlím tady platíš jen za pozdrav :( byla v brně stalo to 35000,- s ubytováním se vším-tak u každého to může být asi jinak prý ty léky jsou dost drahé a podařili se ji dvojčata,tak uvidime a když se nepodaří ani to tak adopce nic jiného mi nezbyde :((((((