Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

jovi
2. pro 2008

kuspi: normální cucavý bonbony..... ta bolest v krku přejde, mě stačily 2 tictaci a bylo to dobré

nellie_
2. pro 2008

Nelka ahoj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
hej viem ze niektore sa maju snazit hned ale mne robili ten driling vajecnikov a ze to je dost velky zasah do organizmu tak kazali pockat radsej... 😅

kuspitka
2. pro 2008

tak mne meska stale...ja som myslela ze po lapare sa moze mrcha napravit..ale ak mi bude meskat ako mi treba tak to bude dobre ale ak bude treba tak mam zleho doktora tak on mi nepichne asi

jovi
2. pro 2008

kuspi: 🙂 tak to jsme na tom stejně, až teda na toho doktora, ten je milionovej. Říkal ti, že by to mohlo být línejma vaječníkama?

kuspitka
2. pro 2008

som zvedava ako to vsetko dopadne..uz sa neviem dockat

jovi
2. pro 2008

kuspi: uvidíš, že to bude dobré.. no nic, loučím se s váma a jdu na mimibazar lovit vánoční dárky

kuspitka
2. pro 2008

dobre aj ja konciím papa..
potom sa ozvem

matelko1
2. pro 2008

ahojte baby.
kuspitka ako citam,tak sa chystas na laparku ze?
ja som laparku min.roku absolvovala a teraz ma caka hysteroskopia,som na nu obj.5.1.2009.trosku sa bojim,ale vydrzim to.robi sa to zo spodu,tak nebudem mat zaidne stehy.
baby ktore ste absolvovali hysteroskopiu.treba sa tiez oholit ako pri laparke?

miluse
2. pro 2008

Mat, proč jdeš na každé zvlášť? 😕

To holení bych řekla, že je pro ně určo lepší a i pro tebe z důvodu hygieny, vlastně i při porodu tě holí.

saharka_78
2. pro 2008

ahojky... jsem tu zpet... matelko... já jdu teď ve čtvrtek na lpsk a i na hysteroskopii, tak dám vědět...

Jinak všem děkuji za rady co jste poslaly...nellie, tobě moc moc.... nejlepší je nejčerstvější zkušenost... 🙂

animasoul
2. pro 2008

Ahojte neviete mi niekto poradit ci sa mozem na tu laparku pitat ja lebo dr este nechce , no ja mam podozrenie z predosleho potratu teda pred 10 rokmi som bola a mozem tam mat zrasty a tiez som bola vela krat prechladnuta.Mozem sa ja vypitat na tu laparku? dr chce len po novom roku tak neviem..

matelko1
2. pro 2008

saharka tak daj vediet.
ja sa holim,ale nie uplne.ja viem je to lepsie pre operatera ale...

animasoul a preco ta nechce dat Dr.na laparku.ved ak mas problem a potratila si,tak aj pre nich je to dobre.aspon sa vylucia urcite pochybnosti a pozru sa ci nemas nahodou zrasty.

saharka_78
2. pro 2008

jojo dám vědět... ... 🙂

animasoul
2. pro 2008

Matelko1 dakujem ale Neviem preco on si mysli ze mam cas zatial ma napchava hormonmy ale aj tak myslim ze po laparke to vyjde,no skusim sa viac pitat, av piatok mi liecitelka dala niejake bylinky na zrasty a zapaly a tak, ze to treba preliecit.. a o 2,3 mesiace otehotniem..my sa snayime od leta a som tu nova 🙂

lienocka235
2. pro 2008

baby. ja som volala dnes. na objednanie.. na laparku a termin mam.. 9.12. 😉 budem ale 24 DC.. vsade citam ze na laparku sa chodi.. po menzese.. 😖

saharka_78
2. pro 2008

lienocka...mně teda také objednali... a ptali se mě, kdy mi skončí ms a pak mě po ní objednali....

lienocka235
2. pro 2008

aj man sa pytali kedy mi konci.. MS.. takze to vedeli.. len chcem vedeit ci to neprekaza..

saharka_78
2. pro 2008

já myslím, že ne.... určitě vědí, co dělají...

elana
2. pro 2008

Lienocka, já půjdu 21.DC...bylo to naplánováno tak, že po menses, ale ony mi ty minulý dorazily dřív (mnohem dřív, o 10 dní), takže prostě se nedá nic dělat a pokud se nestane, že opět budu menstruovat 😝 , tak mě ze sálu nikdo nedostane😀

Ono je to pro ně lepší v tom, že a) vyloučí se, že bys náhodou byla čerstvě těhotná b) je nízká sliznice v děloze a tak je to tam přehlednější. No, nic víc, nic míň. Těhotenství se dá v laparkovém cyklu snadno zabránit (my se chráníme pro jistotu, jakkoli by to byl paradox, kdybych teď otěhotněla, tak riskovat to nebudu) a co se tý sliznice týče, tak velký nějaký myom, polyp...by tam viděli stejně a malý nejspíš není příčinou neplodnosti. Takže tak🙂

matelko1
3. pro 2008

ja ked som sla na laparku,zak ma objednali hned po ms na 15-ty DC
5.1.2009 idem na hysteroskopiu+kyret a tiez na 15-ty DC.
ale lekari vedia co robia.

lenickan
3. pro 2008

ahoj všem, omlouvám se že vám sem vtrhávám jen se chci zeptat máte některá zkušenost s laparskopií v případě anovulačních cyklů?

matelko1
3. pro 2008

lenickan ja ti neporadim,ale mozno niektora z bab ano.
a nemusis sa ospravedlnovat.forum je pre kazdeho a ak niektora vie,tak odpovie.

elana
3. pro 2008

Leni,osobní zkušenost nemám...ale tak nějak logicky soudím, že tam velká změna není, pořádně se prohlédnou vaječníky, pravděpodobně provedou jejich drilling (takové "odkornatění", aby se vajíčka líp uvolňovaly)...a to je vše🙂 Určitě doba operace i hospitalizace a vše kolem je stejné, potom už to zas zůstane na lécích, aby začaly vajíčka dozrávat.

miluse
4. pro 2008

Lenic... je to úplně stejné, já také prý neovuluju a dokonce mi to říkal doktror i při kontrolním UTZ při příjmu, že prý mám sliznici nějakou nízskou na to, že jsem tam byla nějaký 18 DC. Mě se přimářka v té poradně ptala jak dlouhý mám cyklus a poté to vypočítala.

kuspitka
7. pro 2008

Ahojte,uz som tu ziva ale bolava a poriadne

awe
7. pro 2008

ahoj kuspitka 🙂 to je super,ze to uz mas za sebou....kde ti robili laparku? nas to caka najpravpodobnejsie v januari 😉

kuspitka
7. pro 2008

ahoj awe ja som bola v Ilave tak je super super pristup sestricky super proste super

awe
7. pro 2008

a co sa tyka PN-ky budes normalne domka?

kuspitka
7. pro 2008

ano v nemocnici ti daju pnku.
ty si odkial???

ixi
7. pro 2008

ahoj kuspuit