Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

sedmitecka
30. pro 2011

@lulu10 ahojda, dekuji za zpravicku 🙂 ty nazory se lisi doktor od doktora, me to telisko bez debat dali, ale jak pisu, delalo mi to velke problemy a castecne mi to pokazilo lazne ☹
muzu se zeptat, mela jsi jen castecne septum nebo jak velke? a mas pravdu, asi kdyby tam neco prirostlo, jde to pri kontrolni operaci odstranit....ja to telisko mela jen dva mesice a kousek, porad jsem mela krece a krvacela, tak slo ven a pry to nevadi....jsem zvedava, jak to tam bude vypadat v lednu pri te kontrolni laparce a hystero.
po jak dlouhe dobe jsi sla na ten kontrolni zakrok? ja pujdu cca 4 mesice od odstraneni, pak doufam uz budu muset dodrzet jen sestinedeli a budeme na to moci vlitnout 🙂

sedmitecka
30. pro 2011

@lulu10 jeste k tve otazce, my meli po laparce dodrzet sestinedeli ,ale to bylo kvuli tomu, ze mi odstranovali to septum a jeste loziska endometriozy, takze to nebyla jen diagnosticka laparka, ale pomerne velky zasah v brise....holy, co jim pri laparo nic nenasli, meli sex povoleny hned 🙂

lulu10
30. pro 2011

@sedmitecka ja som teraz mesiac po laparke a este som nebola na kontrolnej hystero-to ma caka na zaciatku marca, ja som mala septum do polovice maternice... mne povedal lekar v RF ze tri tyzdne sa šetrit, nekupat ale na sex som sa zabudla spytat...

sedmitecka
30. pro 2011

@lulu10 takze te to take ceka jeste jednou, musime to vydrzet, to cekani 🙂
ja bych uz sex asi neresila, jestli nemas zadne problemy, asi uz neni duvod mesic po operaci drzet celibat 😉
ja jsem dodrzela sestinedeli v tom smyslu, ze jsem nic netahala, neuklizela a nekoupala se, sex jsme zkusili aso tri tydny po laparce a bylo to v pohode 🙂

lulu10
30. pro 2011

@sedmitecka mne kazal pockat so sexom len kvoli tomu aby sa tam nedostala infekcia ale myslim ze mesiac po operacii to je uz ok a teda dnes vecer sa zem zatrasie 😀 😀 😀 najhorsie je to cakanie ale nic ine nam nezostava len to vydrzat, mesiac mam uz za sebou tak este dva potom ta kontolna hystero a ideme na to a dufam ze uz to vyjde... 😵

sedmitecka
31. pro 2011

@lulu10 😀 😀 😀 😀 no jasne, hlavne davat pozor na infekce, my sexovali taky zhruba ten mesic po operaci a jeste za prisne hygienickych podminek 🙂
cekani vydrzime, uz jsme zvykle cekat, tak to je pro nas hracka 😉 ja se jdu domlouvat na termin kontrolni laparky ve ctvrtek, jsem zvedava, bude to asi koncem ledna a pak se uvidi 🙂
pekneho Silvestra a stastny novy rok!!! 🙂

kaculkadraculka
31. pro 2011

Holky, kolikátý DC se chodí většinou na laparku?

verry
1. led 2012

@kaculkadraculka ahoj, mě dr. říkala že nejvhodnější den na laparku je 6-9DC , v těchto dnech je pěkně vše vidět, ještě totiž není tak narostlá sliznice..

misakos111
2. led 2012

ahoj vsem,chtela jsem se nekoho z vas zeptat jesty nemate nekdo zkusenosti s tim ze jsem uz 18 mesicu po operaci a to z toho duvodu ze jsem mela mimodelozni tehotenstvy po operaci se mi nedari otehotnet i presto ze doktori tvrdily ze otehotnet nebude problem i kdyz mam jeden vejcovod,chtela jsem se tedy zeptat jestly nevite cim to muze bejt dekujiza odpovedi

tina74
3. led 2012

@sedmitecka Ahoj, já taky myslím, že měsíc je OK. Většinou se říká, že by se mělo počkat na jednu menstruaci. To platí i pro revizi dělohy...

tina74
3. led 2012

@sedmitecka Můžu se pro zajímavost zeptat: Ty teď budeš mít kontrolní hysteroskopii (kvůli septu) a ještě i kontrolní laparoskopii?

tina74
3. led 2012

@misakos111 To je těžko říct. Možná by sis měla zajít do nějakého centra asistované reprodukce, aby Ti udělali různé testy (hormonální profil, genetiku, imunologii, spermiogram). Nemusíš tam absolvovat žádné zákroky, ale třeba Ti poradí...

sedmitecka
3. led 2012

@tina74 ahojky, ano, ja budu mit kontrolni hystero spolecne s laparkou, protoze krome septa mi zjistili pri te prvni operaci pomerne rozsahlou endometriozu a nestihli odstranit vsechny loziska a srust na strevech, tak to budou dodelavat ☹

tina74
3. led 2012

@sedmitecka Jejda, tak to fakt budeš muset chvíli počkat (alespoň během šestinedělí). Mě loni vlastně už jen vytáhli tělísko, rychle do mě nakoukli hysteroskopem a potvrdili, že je všechno v pořádku.
Pár týdnů už ale podle mě nehraje roli, hlavně ať jsou zákroky úspěšné a brzy se Ti v děloze uvelebí miminko.

jaosobne
17. led 2012

Dobry aj mna caka lsk tak sa toho bojim vie mi niekto poradit ako to bude prebiehat diky 🙂

lea101
17. led 2012

@lulu10 abojky. Velmi sa ospracedlnujem ale od novembra som tu nebola na koniku. Dakujem krasne za odkaz. Az teraz som ho citala. Ja som sa zial neodhodlala ist vtedy na hysteroscopiu . Mala som a mam velke lroblemi so zaludkom od posledneho ivf. Helikobakter to nie je a nevedia zistit co mi je . Tak vsetko ostatne je bokom . Dufam a verim ze tvoja laparka dopadla dobre 🙂

ajkuma
5. únor 2012

Dobrý,mám dotaz byla jsem na laparoskopii,ale zákrok se nepodařil.Doktor mi doporučil hysteroskopii,ale je to dost bolestivá metoda,která se prý už pod narkózou nedělá.Má s tím někdo zkušenosti?

eviq
5. únor 2012

@ajkuma hysteroskopia sa bezne robi v narkoze, ja sama som ju 2 tyzdne dozadu podstupila. Po zakroku neboli nic. Ja som na nu bola v brne. Je mozne ju urobit aj bez narkozy avsak iba diagnosticku nie operacnu. Ak sa robi bez narkozy, pouzije sa lokalne umrtvenie, mozu to vsak robit len pracoviska na to vybavene. Ja viem o takych v prahe a brne. Takze hysteroskopie sa vobec neboj a ak ta lekar strasi, ze sa to robi len bez narkozy a je to bolestive tak ho zmen. Stredovek uz skončil 😉

kacena85
5. únor 2012

aojte baby, chcem sa spytat ci tu najdem podobny pribeh ako ten moj, minuly rok vo feb som potratila v 6tt, odvtedy nemam ms, dr skusal vsetko mozne, nakoniec bola antikon. ale nic nezabralo,v oktobri mi robil horm. profil a nizky progest. a vysoky testosteron, dal mi papier ze sa mam objednat na hysteroskopiu,v nemocnici prvy volny termin 9.2.tak dva mesiace uplne zbytocneho cakania a zabijania casu.tak proste len skusame ci sa nezadari tehu.ma tu niekto podobnu skusenost?podarilo sa vam prirodzene otehotniet. prve tehu sa podarilo na prvy sup

kacena85
6. únor 2012

Ahojte neviete mi poradit na anestez.vysetrenie musim ist nalacno?

silvi34
6. únor 2012

@misakos111 ahoj,robili ti vysetrenie na protilatky proti spermiam? na imunologii, alebo v care si nechaj urobit testy na reprodukcny system, niekde to nerobia bezne...u mna to zistili po roku snazenia

silvi34
6. únor 2012

Ja som 10 dni po laparoskopii, jazvicky sa hoja, ale pod nimi mat tvrde hrbolky, nemate s tym prosim niekto skusenost? je to normalne? dakujem

danaho
6. únor 2012

@silvi34 Ahoj, ja jsem byla na laparoskopii před rokem a dnes už jizvičky nejsou skoro vidět. Časem se to srovna 🙂

silvi34
6. únor 2012

@danaho ahoj, dakujem za spravicku, len ma trochu znepokujuju tie hrcky pod jazvami, aby to nebol hnis, alebo nieco podobne... 😒

danaho
6. únor 2012

@silvi34 tak to nevím. Bolí to když na to sáhneš? Pokud to nepřejde tak raději zajdi k doktorce a nebo tam ráno zavolej a zeptej se na to.

gerdusha
7. únor 2012

ahojte baby,
je tu taka, ktorej dlho meskal menzes po hysteroskopii?

lulu10
7. únor 2012

@gerdusha ahoj stale nedorazila?

gerdusha
7. únor 2012

@lulu10 😒 e eee

lulu10
7. únor 2012

@gerdusha kde sa flaka, a co nato hovori gynekolog?

gerdusha
7. únor 2012

@lulu10 ,

pred 8 dnami mi pichol agolutin...do 10 dni by vraj mala dorazit...tak cakam..vcera som uz uz myslela, ze je tu, uplne jasne pocity...a nic...tak neviem...