Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

evelyin
29. led 2007

Keď niekomu odporučia laparoskopiu pre podozrenie na zrasty po zápaloch a laparoskopia ich potvrdí, dajú sa odstrániť pri operácii?

pipka
29. led 2007

micfa, ako si dopadla na laparo? zistili nieco?
Drzim palceky, nech je rychlo vsetko v poriadku 😉

pipka
29. led 2007

evelin, ano daju, ale urcite zavisi aj od toho, v akom stadiu a rozsahu ti to zistia.Zhodou okolnosti so mnou bola v nemocnici jedna baba, co mala zrasty na vajcovodoch. odstranili jej ich, ale je tam velka sanca recidivy, tak odporucaju co najskor otehotniet.Lebo onedlho sa zacnu vytvarat opat.

micfa
30. led 2007

Pipka, kuk IP 😉

pipka
31. led 2007

micfa, IP 😉
drzim palceky a zelam vsetko najlepsie. 😵

pavlinka3
31. led 2007

Holčiny,které máte zkušenost s laparo. Gynekoložka říkala, že až budu mít manželovi výsledky spermiogramu, tak mám přijít a podle toho jak vyjdou, tak se budeme bavit o laparoskopii. Výsledky vyšli manželovi výborné - takže u mě bude asi na řadě laparo. Co můžu očekávat. Jako - kolik dní v nemocnici, kolik dní doma ... atp. Díky moc. Chci toho vědět co nejvíce od někoho, kdo to prodělal - ne jen od doktorky. Díky, budu pak klidnější.

katarina82
31. led 2007

Pavlinko, já jsem na tom byla úplně stejně, doktorka mi řekla, že pokud vyjde spermiogram ok, tak mě čeká lapar. Nebylo to nic hrozného. V neděli odpoledne jsem měla příjem, nesměla jsem už od poledne nic jíst, jen pít, pak mi udělali klystýr-taky nic hrozného, od půlnoci jsem už nesměla ani pít a ráno v osm na sál, za půl hoďky jsem byla na pokoji, ale pořádně jsem se probrala až v jedenáct, žaludek trochu na vodě a trochu mě bolelo břicho, co mě bolelo víc, tak ramena ☹ Z toho jak do tebe napumpujou vzduch je tělo rozbolavělé. Večer jsem dostala suchý rohlík a druhý den už oběd. To bylo úterý a ve středu mě pustili domu. Po týdnu jsem šla na stehy a pak za týden do práce 🙂 Ať ti to dobře dopadne 😉

pavlinka3
1. únor 2007

Katarina82 díky moc, už jsem klidnější, když vím, jak to přibližně chodí. Takže už vím, do čeho jdu a není to krok do neznáma.
Jak ti to laparo vyšlo (pokud má nějak vyjít) nebo co ti při něm dělali? A jak dlouho už se snažíte o mimi?

katarina82
1. únor 2007

Pavli, dopadlo mi to dobře. Vůbec nic mi tam nenašli, takže mám jen jednu jizvu v pupíku. A ta už ani není vidět. Ale tím, že mi tam nic nenašli, nás to bohužel nikam neposunulo. Pořád tedy nevíme, proč to nejde. Přítel má spermiogram v pořádku, já mám tady všechno ok a nic ☹

katarina82
1. únor 2007

Jo a snažíme se přes rok 😒

mmarky
1. únor 2007

ahojky, ja jsem taky klidnejsi, kdyz jsem i o tom precetla a vsude holky pisou, ze to nei tak hrozne 😉

jankar
1. únor 2007

ahoj holky 🙂 já mám velmi dobrou zkušenost s laparkou 😵
Marky-ahojky 🙂 posuneš se o velký krok dopředu a budeš ráda,věř mi..........kdy se budeš objednávat?

mmarky
1. únor 2007

ahoj jani, muj dr. me ted nechava tri mesice bez hormonu, laparo by mne delal primo on a planuje ho za ty tri mesice, kdyz se ta ovu u me nerozjede. o terminu se budeme bavit na zacatku brezna, ja se na to tesim, protoze to muze pomoct 😉 a navic o tom uz vim tolik, ze se ani nebojim 😀

jankar
1. únor 2007

Marky 😉 super přístup,tak to má být a třeba na tu laparku ani nepůjdeš a budeš těhu 😀

mmarky
1. únor 2007

ta moznost tu je 🙂 , ale nechci na to radej ani myslet, abych nebyla zklamana - ted se "tesim" na laparku a odpocitavam tri mesice 😀 . nic nebudu resit 😎 - krome teploty, tu merim. zvedavost mi nedovoli prestat 😅

micfa
1. únor 2007

Pipka,

ďakujem a tiež držím palčeky. Snáď si budeme čoskoro navzájom gratulovať. 😉

pipka
3. únor 2007

micfa, verim, ze ano 😉
uz si dostala ms po laparke? Kedy zacinate stimulovat na IUI?

micfa
4. únor 2007

Ahoj Pipka,
ms som ešte nedostala, ale už sa nemôžem dočkať. Podľa pôvodného cyklu čakám teraz vo štvrtok, ale keďže som po laparke krvácala ako pri ms, tak mi Drábek hovoril, že to môže celé zblbnúť a kľudne sa to môže o to obdobie posunúť. No uvidíme, ale dúfam, že nie. Ak pôjde všetko podľa pôvodného plánu, tak stimulovať začnem cca o týždeň v pondelok alebo utorok. A čo Ty? Už si bola na MR? A kedy potom začínaš stimulovať?

alenahabibi
4. únor 2007

Nikusa, neboj se mě dělali oboje, i když ne dohromady. Nejdříve mi kontrolovali vejcovody, protože jsem po prvním dítěti dlouho nemohla otěhotnět po druhé a pak v roce 2004 mi praskla cysta a tak dělali laparoskopii, zůstaly mi 3 jizvičky, žádná hrůza a přesto, že mi vybrali vaječník, šla jsem za 4 dny domů. No a nakonec jsem loni v lednu otěhotněla, a teď mám zdravou holčičku. Takže neboj, příjde to, hlavně se moc nesnaž.

pipka
4. únor 2007

micfa, ja som dostala tentokrat ms presne nacas.Na MR idem 13.2. takze stimulovat zaciname hned najblizsi cyklus, co mi vychadza cca na 1.-3. marca.
Napodobne tiez sa tesim na dalsiu ms ako nikdy predtym 😀 😀

dicinka1
4. únor 2007

baby po akom case ste otehotneli po laparke?????????odpiste pjosim....

katarina82
4. únor 2007

Dicinka, ja jsem tři měsíce po laparce, přítel má spermio OK a nic ☹ Tak to naše mimčo začínáme řešit přes CAR.

micfa
5. únor 2007

Pipka,

tak nech Ti to rýchlo ubehne. Uvidím, ako u mňa, ja som dnes začala štyri dni pred termínom špiniť, ale možno je to len planý poplach. Uvidíme, čo z toho bude, ale tentokrát by mi vôbec nevadilo, keby mrcha prišla skôr 😎

Dicinka1,

ja som bola na laparke pred dvoma týždňami v utorok kvôli diagnostike priechodnosti pred IUI, takže zatiaľ tehotná nie som. Ale dúfam, že konečne po IUI budem 😉

jankar
5. únor 2007

dicinka1 já otěhotně po laparce hned druhý MC 🙂 přeju všem ty nejlepší úspěchy po laparce... 😵

pipka
5. únor 2007

micfa, moze byt, ze dosla ms aj skor. Aj ja som dostala presne, co doteraz som mavala cykly aj 40-45 dnove! Kiez by sa to ustalilo, nech viem, kedy ocikavat testik 😀 😀 😀

nikusa
autor
6. únor 2007

Ahoj holky. Vidím, že se tu diskuze docela rozjela. Já jsem pořád srab, na laparce jsem nebyla a těhu taky nejsem, tak jsem to zatím přestala řešit... Já myslím, ale že náš problém je taky v tom, že na tom nemakáme intenzivně... Podnikej něco, když Ti příjde unavený chlap po 7.h večer z práce, dá si večeři, pustí TV a internet... 😀

katarina82
6. únor 2007

Niki, je ho ě třeba nenápadně přesvědčit aspoň v ten správný den 😀

katarina82
6. únor 2007

A ta laparka nic není. Já se taky bála, ale fakt to nic není a když to nepůjde ani v budoucnu, tak je docela důležitá pro další postupy...

pavlinka3
7. únor 2007

Jsem objednaná na laparku. Dámy držte se, nejbližší termín 28. KVĚTNA. Já se snad zblázním. Možná to trochu popožene jedna známá sestřička na gynekologii, ale moc v to nedoufám. Já se laparky nebojím, jenom nemám ráda nemocnice. Když vidím, jak někomu berou krev nebo dávají injekci, tak omdlívám, ten nemocniční pach mi nedělá dobře na žaludek. A co potom ty ostatní pacientky, který mají pořád pocit, že by se s váma měly o svých problémech bavit 24hodin denně. ☹ Nesnáším pobyt v nemocnicích. Klidně bych si nechala dělat jakoukoliv operaci, jen kdyby mi jí dělali u mě doma. 😀 Extrém je, že moje vlastní mamka je zdravotní sestřička.

claudie
9. únor 2007

Podělí se se mnou někdo o zkušenost s HYSTEROSALPINGOGRAFIÍ, prosím, prosím.