Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

elana
12. říj 2009

Olusenko, na tu průchodnost se ještě zeptej, to jsem v životě neslyšela, že by to byl rizikový zákrok. Někdy se to říká o hysteroskopii (tu i mě dr. nechtěl dělat, že je to zbytečný a u žen, který nerodily, je to invazivní, protože se musí roztáhnout čípek, aby se tam ta kamerka dostala), ale co se týče samotné chromopertubace, tak tam se vstříkne jen ta barvička aniž se čípek roztahuje a pozoruje se kamerou, kolik a jestli to vyteče ústím vejcovodů. Je to za chviličku a nic nebezpečnýho na tom neni. Spíš se jim to jen nechce dělat, vždyť je to principem všech diagnostických laparoskopií, na který tu chodí 8 z 10ti holek.

slaurinka
12. říj 2009

Bubli... keby si tak mala pravdu... 😉 a vieš, dnes mi volali z nemocnice a presunuli mi laparko na oktober takže 29.-teho to už budem za sebou... aj sa teším že to bude skôr 🙂

miculienka
13. říj 2009

olusi, len sa nestresuj -/ to vravím ja čo stresujem tiež - mrška stále nikde/ , aby ti nebolo horšie, inak u mňa je to tiež také rôzne, jeden deň ok, druhý deň večer zvýšená teplota, je to na figu, ale hádam budem dovtedy fit, dávkujem si multivitamín - odporučil mi to internista, ten mi vysvetlil aj výsledky z krvi aj ekg, tak možno aj tebe to niekto ozrejmí a ak nie, tak nadtým neuvažuj, ak ťa pustia na laparo tak by to malo byť v poriadku 😉

varo
13. říj 2009

ahoj holky, laparka mě taky asi nemine, ale mám na vás zkušené dotaz, který den cyklu se operace provádí ? děkuji

elana
13. říj 2009

Varo, to je úplně různý. Určitě ne během prvních cca. tří dnů menstruace...a jinak je to fakt indivindi. Já byla skoro na konci cyklu (tuším 23.DC), jiný dřív...asi většinou je to spíš před ovulací, ale není to pravidlem, někdy naopak chtějí až po ní, aby mohli odebrat sliznici z dělohy a vyšetřit ji, jestli na ni správně působí hormony druhé fáze cyklu🙂

varo
13. říj 2009

a co kdybych náhodou těsně před lapárkou otěhotněla (kéž by )

elana
13. říj 2009

No upřímně...já když věděla, že mi to vyjde na konec cyklus (ale tak, že bych ještě nemohla tušit, že jsem těhu), tak jsme se ten měsíc chránili 🤐 (i to je důvod, proč většina doktorů radši operuje před ovulací).

bublinka11
13. říj 2009

Kocky mne bolo povedane, ze robia laparo do 14 DC prave kvoli tomu, aby som nahodou nebola tehu...mne to vyslo presne na ten 14 DC a Dr. povedal, ze hysteroskopia bola trosku neprehladna, lebo uz som mala vyssiu sliznicu. Ale viem o kockach, ktorym to robili aj neskor, ale vacsinou, ked mali podozrenie na PCO...

varo
13. říj 2009

ve středu se jdu objednávat tak uvidím jak mi to naplánují, už teď se bojím 😒

mooncaa
13. říj 2009

Tak u mne Dr. cíleně plánoval laparu, abych už neměla MS a abych měla před ovulací.

nadis.h
14. říj 2009

Ahoj holky,

Olusenko taky mi to je divný,že ti průchodnost nechtějí udělat. 😒

Jinak s objednáním jsem musela jít jakmile mi skončila menses a týden na to jsem šla na to.

abig
14. říj 2009

Ahoj holky, můžu k vám občas nakouknout?
Mě čeká lapa i hystero 29.října, takže se mám taky na co těšit. Jsem po první neuspěšném IVF, tak se rozhodli do mě kouknout. Prý ještě "oškrábou" vaječníky, ale tomu už nerozumím vůbec.

olusenka
14. říj 2009

Tak já budu muset asi laparo zrušit nebo odložit. Objevil se jiný závažnější problém asi se zažíváním. ☹ 😒 A to jsem měla jít v úterý.

nadis.h
15. říj 2009

Holky to je vždycky takový pech. 😒 Když už se do toho rozhodnete jít tak se to musí odložit. Držím palce ať se vše brzy vyřeší.

Abig je to dobře že jdeš. Máš pak určitou jistotu, že víš na čem jsi. Já si laparku sama vyřídila bez důvodu. Jen jsem prostě měla tušení a to tušení se mi potvrdilo při laparce.

miculienka
15. říj 2009

no mňa objednali ani nie podľa cyklu ale podľa toho ako majú voľnú operačku, dr. 5min listoval kým našiel miesto a ja dúfam, že mi mrška príde čo najskôr, lebo už som to raz preložila kvôli meškaniu, už mám 42 deň, a minulý mesiac to bolo až na 43, tak zajtra by mal byť veľký deň, tehu nebudem, ani minulý mesiac mi testy nevyšli a všetko ma už bolí 😒 , držte mi palce, nech sa to už konečne spustí, nechcem znova absolvovať predoperačné

olusi - to mi je ľúto

olusenka
15. říj 2009

Miculienka: děkuju.
Držte mi prosím palce, zítra ráno jdu k doktorce s výsledky krve, vůbec tomu nerozumím, myslela jsem, že je to zažíváním ale výsledky na to moc nevypadají, tak nevím, zda na operaci půjdu nebo ne. Jsem zvědavá, už jsem smířená se vším, tašku do nemocnice mám nachystanou ať už půjdu na jakékoliv oddělení. 😉 😒

miculienka
16. říj 2009

daj vedieť ako si dopadla

miculienka
17. říj 2009

vyzerá to tak, že na laparo asi nebude treba ísť, spravila som dva testy a na obidvoch sú // 🙂 , už len nech to dr potvrdí

mooncaa
17. říj 2009

Miculienka, gratuluji, to je skvělá zprávička.

miculienka
18. říj 2009

ďakujem, v stredu sa idem ubezpečiť k dr

renka1801
20. říj 2009

Ahojte , no Miculienka tak to ti blahoželám, že ti to tak pekne vyšlo. Ja idem na laparku 22.10. a to som si tiež už musela presunuť termín zo septembra, pre chorobu, už som mohla mať po tom . Držím pršteky , všetkým ktoré to tiež čaká. Ahojte.

renka1801
20. říj 2009

Ešte raz ahoj Miculienka, až teraz som si všimla, že sme z rovnakého mesta. Ako som čítala minulé stránky, nemáš dobré skúsenosti s gynekologmi. Ja som tiež pred pol rokom zmenila lekára, lebo som nebola spokojná.

bublinka11
20. říj 2009

Jej Miculienka aj moja srdecna gratulacia! Patris k tym stastnym, ktore sa laparke vyhli 🙂
A aky si mala problem, ked si mala ist na laparku? Ak si to tu uz pisala, tak prepac, nemam cas to citat dozadu... 🙂

kapka
20. říj 2009

holky jdu vás povzbudit já sem absolvovala i laparoskopii i hysteroskopii - nález ucpaný levý vejcovod se kterým už nejde nic dělat.....první měsíc po laparu mě uzrávalo vajíčko na levé straně,takže otěhotnění nehrozilo... 😒 a další měsíc už na pravé straně a to jsem otěhotněla.... 🙂 a to jsme se snažili dva roky..takže na laparo nedám dopustit a navíc je to úplně bezbolestný zákrok i hysteroskopie...hned na druhý den sem běhala po celém areálu nemocnice 😉

bublinka11
20. říj 2009

Kapka dakujeme, si zlata...mna si teda povzbudila poriadne!!! Ja uz mam po laparo a teraz netrpezlivo ocakavam MS, aby sme sa mohli zacat snazit!

puska16
20. říj 2009

caute babule..ja len tak sa informativne pytam, ze musis po laparo najskor cakat kym dostanes mrchu a az pak sa snazit??? nemozes ihned po tom, ako jaska 3-4dni oddych po laparke ale pak sup do postielky..ci??? 😀 🤐

bublinka11
20. říj 2009

Puska to zavisi od toho ako sa citis. Ja som mala po laparke este asi 5 dni take spinenie a medzi tym aj ovulaciu, cize nepredpokladam, ze ak by sme sa snazili, tak z toho nieco bude, kedze som sa stale cistila.
Ake aj sa budes dobre citit, tak urcite to mozte skusit...tu niektora kocka tak aj ostala tehu...

puska16
20. říj 2009

no ved ked to je cele take prefuknute a ciste tak sup sup hned nie?? 😉 ale zase rozumiem ked sa citis na prd...tak sa ti ani snazilkovat nechce...

miculienka
20. říj 2009

bubli - ďakujem, dúfam, že mám dôvod sa tešiť - zajtra zistím u dr. nejaký závažný problém mi neurčili, na laparo som mala ísť len kvôli vyšetreniu - či tam niečo nie je, čo by zamedzovalo //. zajtra tu napíšem ako som pochodila, bisťu - ale ma bolia prsia, už druhý týždeň, ale nevadí, teším sa aj tomu 😀

miculienka
21. říj 2009

je to tam, bábo v brušku 😀