Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

marrad
2. zář 2009

Ja som vo Ferticente
Moyno preto sa nadejam /mozno falosne/ ze ked mi ani na laparke nic nezistili a ze ked to preplachli, tak sa to mozno aj podarilo po laparke.,....
Ja som sa uplne v zaciatku hladania CAR bavila s babaou ktora bola v Icscare a povedala mi nech tam neidem, nech idem radsej do Gyn fivu, alebo Ferticentu
Ked som si urobila dalsi prieskum tak som si vybrala Ferticent... no uvidim

kajticko
2. zář 2009

na Ferticentrum som počula len dobre veci. išla by som tam aj ja ,ale mám v iscare vybaveného lekára.a jasne treba veriť možno to zabralo 🙂 🙂 prajem Ti to. ! bolo vela pripadov ked si začali vybavovať umelé a zistili že už nemusia.

marrad
2. zář 2009

ok drrzime si palce 😉

elana
2. zář 2009

Marrad, jen letmo si vybavuju, že na této diskuzi otěhotněly těsně po laparce Poletucha (už má kluka), Fifinka_31 (nebo tak nějak) a Kadel...a určitě jich bylo víc🙂

larri
2. zář 2009

JO,jo Elen mas pravdu.Po laparce by se nemelo asi 14 dni sexovat a pak v pohode.Naopak je tam uklizeno,tak by se mohlo brzy zadarit.
Ja teda nemohla 14 dni,ale myslim,ze je to jenom kvuli infekce.Jsme vice haklivejsi,tak proto.

A stimulovat nevim,zeptej se v car.Ja byla na laparce v prosinci,jeste ten mesic jsem byla na prvni konzultaci v CARu,v lednu jsem sla pri MS krev kvuli hormonalnimu profilu a zacatkem unora stimulovala.
Tak si myslim,ze staci pockat na MS po laparce a hned bych sla do CARu pro injekce,abych stihla pri dalsi MS stimulovat.

iriska0210
2. zář 2009

Ahoj holky, tak mám po laparce - vše v naprostém pořádku, tak musím vyčkat MS a můžeme začít se snažením 🙂

marrad
2. zář 2009

No tak mi sme to asi dovrzali.
Nikto nam nic nepovedal ,tak sme ziadnych 14 dni necakali, dokonca ani tyden to nebolo a co sa tyka snazenia, tak sme sa samozrejme hned snazili. Nikto nam nic nepovedal.
Dufam ze nebude nieco zle.....

neme
4. zář 2009

ahoj holky,
děkuji za rady. Mám ještě jeden dotaz. Když vám zjistili při laparo, že máte neprůchodný vejcovod, nechaly jste si ho odstranit? Mám strach, jdu za pár dní na laparo, mám už jen jeden a bojím se, že je neprůchodný. Doktor mi dal podepsat větu, že pokud bude neprůchodný, tak ho odstraní, prý je to lepší. Poraďte prosím.
Děkuju. Ten strach je hrozný,ale ta nejistota taky.Děkuju

elana
4. zář 2009

Nemě těžko říct, někde i neprůchodné nechávají s tím, že jeden nikdy neví a zázraky se stávají...ale ve valné většině se doktoři shodujou na tom, že neprůchodné (i obecně jinak nefunkční) vejcovody jsou akorát magnetem pro mimoděložní těhotenství, případně neplodnost jako takovou, protože produkujou látky, které embrya ničí.

Já taky před lap. podepisovala, že jestli budou neprůchodné či zničené, tak je nechci (mmch. průchodné byly a přesto jsem po IVF měla mimoděložní, pravděpodobně je nemám pohyblivé; současná medicína umí zjistit průchodnost, ale už ne jestli plní svou funkci. Takže mi je nechali).

nadis.h
4. zář 2009

Ahoj Neme,
Muj nazor je,ze pokud nepruchodny je tak si ho nechej vzit. Ja mam po laparce v breznu a pred ni jsem mela hodinovy hovor s doktorem a po nem jsem nevahala ani minutu zda s nima pryc ci ne. Delaji tam opravdu paseku a ne malou.

j.cien
4. zář 2009

Ahojky 🙂 mam zasebou 2x laparo,tak se pripojim se svou zkusenosti 😉
Sexovali jsme jeste se stehama,abychom stihli jeste ovulaci ten samy cyklus,dr.rikal,ze neni duvod proc cekat se snazenim az na dalsi mesic.Ale mela jsem jen diagnostickouLPS vcetne HS,zadny zakrok neprobehl,jen zkoagulovali loziska endometriozy.Pokud by se odstranoval vejcovod,tak jiste bude rozumne pockat se sexem tj.ridit se tim,co doporuci lekar 😉
A pokud je vejcovod nepruchodny s projevy tzv.sactosalp.,tj naplnen ser,tekutinou a tudiz nefunkcni...je z hlediska IVF jiste lepsi,kdyz se odrstani.Pokud se tam necha,ta tekutina ,kterou vylucuje pak brani uhnizdeni embryjka...ale pokud chcete jeste zkouset prirozene,tak pak je samo nutne ho tam nechat a verit na zazrak...coz se obcas stava 🙂

Hodne stesti a neni ceho se bat,co se tyce laparo,je to fakt v pohode 😉

marrad
4. zář 2009

j.cien

no to som si vydychla, pretoze som sa tu docitala ze po laparke sa 14 dni nema sexovat, a my sme to ako pises este so stehami absolvovali 🙂
No ziaden zakrok mi nerobili, len diagnostikovali, takze som bola trochu kludna, lebo som dufalo ze to je v poho...

larri
4. zář 2009

Neme,ja jsem asi jedina,ktere vejcovody neodstranili pri laparoskopii.Mela jsem oba nepruchozi,ale nechali mi je tam.

Ted,kdyz jsem mela mimodelozni ,pripravovali mne,pokud to bude ve vejcovodu,tak mi ho vezmou.
Prisaham,ze jsem je prosila,aby mi vzali oba,ale pokud pry nejsou znicene,tak je tam nechavaji.Nepruchozi nevadi.

Laparku jsem mela pokazde jinde,ale doufam,ze mimodelozni uz dalsi nebude. ☹

govinda
4. zář 2009

larri, ono to asi bude asi aj v lekárovi. Mám kamarátku, ktorá mala cystu, ktorá zasahovala aj vaječník aj slepák. A taký starý páprda lekár povedal, že zobrať slepák aj s vaječníkom. DO toho zasiahol mladý lekár s tým, že to je mladá baba a že určite bude chcieť mať deti,že nech sa s tým trošku pobabrú a vyberú len slepák s cystou. Takže asi o tom to je. 😖

nadis.h
5. zář 2009

Je to asi případ od případu. Já jsem měla vejcvody jen neprůchozí kvůlu slepáku. Ani náznak endometriozy,ani žádná volná tekutina, ani zánět nic a vzali mi je taky. Ale je to spíš proto že já jsem s tím hned souhlasila a nechtěla jsem je tam nechávat.Protože ted mohli být OK "jen" neprůchozí, ale časem se to může změnit.Stačí zánět a je to v prd...A lepší nemít vejcovody a mít v pořádku dělohu a vaječníky. Než později přijít o něco víc jen proto že člověk čekal na zázrak.

nanenka
5. zář 2009

ja mám tiež nepriechodný pravý vajíčkovod a tiež mi ho pri laparke nezobrali.

sarusinka
5. zář 2009

ahojik holky.Jdu na planovanou laparku,tak se chci zeptat,jestli nemate zkusenosti s UVN Praha?kdyz to tu tak ctu,tak doufam,ze nebudu mit v budoucnu problem s otehotnenim :(,mam tam cystu u vejcovodu,tak hrozej,ze mi vemou i ten :(

neme
5. zář 2009

ahoj holky,
děkuju za vaše názory.Já jsem už podepsala papír, aby mi ho odstranili,pokud bude neprůchozí,ale přemýšlím, jestli to nezměním...Máte pravdu, je to věc názoru a lékaře.Také si říkám, co kdyby to pak někdy vyšlo přirozeně, zázraky se někdy dějí. Ale je také pravda, že pak člověk může přijít i o vaječníky, pokud dostane nějaký zánět...Jo jo, babo raď.Dám vám vědět.děkuju
s UVN Praha zkušenosti nemám.

luko
5. zář 2009

nanenka: ani mne...ani nespominal, ze by ho mali zobrat v dohladnej dobe

nanenka
5. zář 2009

luko ani mne nikto nespomínal, že by mi ho mali vziať.

berni
6. zář 2009

ahojte holky... mam otazku ja viem ze sa uz o tom pisalo hodne hodne, ale nechce sa mi citat dozadu 😅
po laparoskopii kolko trva PNka? a ci vas posielal vas gynekolog na laparoskopiu alebo ste museli ist do centra?

matelko1
6. zář 2009

berni tvoj gynekolog nech ta posle.nemusi ist do centra.a co sa tyka u kazdej je to individualne.ja som nebola na pn.

nadis.h
6. zář 2009

Ahoj berni,

je to jak u koho. PN bys měla být cca 14 dní. Ale záleží na každém jak to snáší.Někdo šel do práce rychle. Já byla na PN dlouho. Ještě měsíc po jsem nemohla skoro nic moc dělat. Ale měla jsem větší zákrok. Já byla na laparce 13 března a na PN do konce dubna.

nadis.h
6. zář 2009

A na laparku Tě pošle gyndař, ale i když jsi už v péči CAR tak Tě pošlou i oni když je potřeba.

berni
6. zář 2009

diky holky ja sa len pytam kvoli robote, nemozem byt dlho vypisana, totiz by som nechcela byt vobec vypisana, zoberiem si dovolenku.... mam sedave zamestnanie tak ze by som to mohla zvladnut...nie?
lenze ako vidim o tom ci budem dlhsie alebo nie tak o tom rozhoduje moje telo ako sa budem citit...

holky a boli to? ja sa nebojim jaziev ako to tu pisali predomnou vobec mna jazvy nezaujimaju to je jedno, len ci to boli ?

nadis.h
6. zář 2009

Berni ono je to hodně těžké plánovát takhle dopředu. Jak jsi řekla,nevíš jak bude právě Tvoje tělo reagovat.Záleží na tom co Ti budou dělat všechno.Někdo byl "v pohodě" hned po zákroku..Mám známou která byla na laparce v privátním centru,dopol byla na zákroku a k večeru šla domů. Jako bolest trochu bude..Přece jen Tě řežou do břicha,ale dají Ti kapačku proti bolesti a druhý třetí den už to může bolet minimálně. Já měla bolesti velké.Ale mě brali vejcovody a velký srůst jsem měla po slepáku a já si tedy neumím představit osobně prvních 14 dní,že bych seděla v práci.Byla jsem ráda, že ležím.Nemohla jsem ani si nic vzít ze skříně co bylo nahoře či dole. Ale ze mě si příklad neber. 😀 Určitě Ti napíše plno jiných holek,že oni měly průběh "fajný"... 😉

berni
6. zář 2009

v pondelok sa idem objednat k doktorke tak uvidim co a ako 😒

nadis.h
6. zář 2009

Berni tak hodně štěstí at je vše v pořádku! 😉 Já jsem ještě měsíc po laparce říkala,že bych na další už nikdy nešla.ALe ted klidně na další 3. 😎

berni
6. zář 2009

na dalsie tri 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja by som najradsej nesla ani na jednu a to som to este neskusila 😀 😀

nanenka
6. zář 2009

berni neboj sa, ja som po laparke bola hned večer celkom v pohode, chodila som bez problémov a bolesti boli len celkom minimálné, ono to bol skôr len taký ťah pri tých stehoch. takže veľa šťastia.