Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

elana
7. zář 2009

Berni, bolesti se neboj, je to individuální, mě nebolelo nic (ani laparka, dokonce ani klasický řez, kterým mi vybírali mimoděložní)...ale pokud by Tě to bolelo, tak sestry chodí každou chvíli a nabízí injekci proti bolesti, nestyď se o ni říct.

Ad PN, zas tak...já šla 4. den do práce (také sedavé zaměstnání) a byla jsem v pohodě.

berni
7. zář 2009

holky dakujem pekne ste zlate... uz sa tak nebojim.... zajtra sa mam ozvat lekarke ze co a ako, kedze dneska bola na sale.... tak vam dam vediet.... a dakujem este raz 🙂

mooncaa
7. zář 2009

Ahojky, dneska jsem se dověděla, že jdu na laparoskopii a hysteroskopii a ještě na něco, je to ve zkratkách je to CHT.
Nevíte, co ta zkratka znamená. Mám tam doslova napsáno HSK + LPSK + CHT. Ty 1. 2 jsem rozluštila.
Ve středu se jdu objednat do Krče a termín by měl být 21.-25. pokud MS dorazí jak má.
Bojím se bojím. Nevíte zda jde laparka dělat i ambulantně, nebo kdy nejdřív mne pustí domů. Nebo nemáte někdo zkušenosti přímo s nemocnicí v Krči.
Ještě šly jste na laparku jen tak, když se nedařilo mimi, nebo až po nějakém pokusu IUI? Snažíme se cca 1.5 roku a manžel má blbé spermio (málo). Byla jsem i na hormonálním profilu, ale výsledky neznám, dnes mi brali 2. zkumavku.

larri
7. zář 2009

mooncaa,ja sla na laparku,kdyz nam neslo otehotnet do Hloubetina a pak jsem byla u Apolinare po mimodeloznim.

Laparka se dela v narkoze,po prvni jsem tam lezela 4dny a po druhe sem sla domu na druhy den.

govinda
7. zář 2009

mooncaa, neviem, ale to cht by nemohlo byť prefuk vajcovodov?
Mimochodom, ja idem na laparku zajtra, teda zajtra idem na príjem, v stredu mám laparku, v piatok je predpokladané prepustenie domov.

larri
7. zář 2009

govinda,tak at ti vse dopadne dobre.

govinda
7. zář 2009

larri, ďakujem 🙂

mooncaa
7. zář 2009

Govindo, držím palečky ať Ti to dobře dopadne.

Asi počtu postupně celou diskusi. Materiálu ke čtení je tu dost.

govinda
7. zář 2009

nno myslím, že do laparky máš čo čítať 😀 😀 😀
A ďakujem 😉

skorki
7. zář 2009

Monca, to CHT bude chromoperturbacia - a malo by to byt zistovanie priechodu vajcovodov. Mna caka to iste 25/09. A vobec sa netesim... 😔 No, ale hadam to nejako zvladneme 😉

govinda
7. zář 2009

skorki, monca, aj mňa to čaká v rámci laparky už teraz. A okrem toho aj drilling vaječníkov. Mám toho dosť 😀

larri
7. zář 2009

Holky,nevim proc na laparku jdete,ale jestli je to kvuli miminku,tak to stoji za to.

Ja jsem porad skysela,ze jsem v poradku a po laparce bylo vsechno jinak.le aspon se ted neco deje a nemusim poslouchat,ze to chce cas.

govinda
7. zář 2009

larri, presne preto tam idem. Mám diagnostikovaný PCO syndróm, dlhé anovulačné cykly. Lekár navrhol laparku spojenú s drillingom vaječníkov a odstránením tej "škrupinky" - cýst, ktoré sú na vaječníku a bránia prasknutiu folikulu a popritom mi chcú urobiť aj tú priechodnosť vajcovodov. Aspoň to budem maž za sebou a budem sa vedieť pohnúť ďalej.
Prajem vám všetkým krásny večer, ozvem sa po laparke, teda keď prídem domov z nemocnice- v piatok. Držte palce.

nadis.h
8. zář 2009

Já jsem si v podstatě laparku taky trochu sama prosadila a pomohla tomu tím, že mě bolelo břicho. Tak jsem tomu trochu přidala a už jela na laparku. 😅 Bylo mi jasné,že je nějaký problém u mě.

misanda
8. zář 2009

ahoj holky,me taky furt vsechny testy atd vychazely na jednicku a pak jsem sla na laparku (puvodne hlavne kvuli dalsimu postupu vpred) a nasli mi druhy stupen endometriozy,takze se vsechno rozjelo a my se chystame na ivf.bohuzel musim rct,ze pro melaparka moc prijemna nebyla-co se tyce tesne po zakroku-ale to bylo asi jen tim,jak se mi vrtali v tech endo loziskach.takze laparce a mimiskum zdar!!!jednou se dockame vsechny!

mooncaa
8. zář 2009

Jo, jo taky jdu na laparku kvůli miminku, které na houbách nějak zabloudilo. ☹

Šly jste na laparku před případným IUI, IVF nebo až po neúspěšném IUI. Mě holky přemlouvaly, že mám nejdříve zkusit IUI a pak v případě nezdaru laparku. Dr. je ale jiného mínění a já nechci jít proti němu, jsem s ním spokojena. Ale hlodá mi to v hlavě.

Misando, kamarádka před několika měsíci byla na laparce kvůli endometrioze. Tak vím jak jí bylo po pěkně blbě, ale je teď spokojená už nemá ty strašné bolesti, co mívala.

elana
9. zář 2009

Moonco, já bych šla na laparku určitě před IUI (a vím, že jsou CARy, kde je laparka dokonce před tím indikovaná nebo minimálně doporučená). Nemá cenu trápit tělo hormonama na ovulaci, inseminací...a přitom k ničemu, když má neprůchodné vejcovody.

Naopak laparkou se to často celé krásně protáhne, uvolní a pročistí a IUI (i domácí snažení) bývá úspěšnější 😉

misanda
9. zář 2009

bréé ránko 🙂

monco, tak já endo u sebe nepozorovala a nepoznala...bylo mi dobře...nic mě netrápilo a netrápí. takže tak :-X

jinak ale já byla prvně na dvou pokusech IUI a teprve pak na laparku...moje dr předpokládala, že vejcovody jsou průchodný, pač nikdy nebyl žádnej zánět atd...no a teď se ví, že i když mám průchodný vejcovody - což potvrdila laparka - že je nám IUI stejně naprd. Takže jak to beru zpětně..určitě nejdřív laparku. A kdy jdeš???

el, ty jsi taky všude, co? 😀

elana
9. zář 2009

Míšo, v laparce už jsem asi sto let😀

Spíš tady jsem dneska atypicky, ráno na Koně lezu jen v době dovolené nebo když něco potřebuju tak nutně, že to chci řešit než jdu do práce...a to je dnes, páč jsem měla něco pro holky na srdci a jedu na služebku😀

Ale už mastím, papásek.

misanda
9. zář 2009

el, tak si užij služebku...i když já osobně je nikdy neměla ráda..vždycky to byly fofry...ale jako zase výlet po Paříži díky tomu byl fáááájn 🙂

bublinka11
9. zář 2009

Ahojte, mozem sa k vam pridat? Laparka ma caka zaciatkom oktobra a ako som si vas kusok precitala, tak mi ju Dr. naordinoval pred pripadnym IUI...obaja sme v poriadku aj ja a aj manzel, HP vsetko v norme, mala som trosku zvyseny prolaktin, ale inak bez problemov. Len v zivote som nebola v nemocnici, tak mam z toho obrovsky strach!

misanda
9. zář 2009

Bubli, toho se fakt vůůůbec neboj...se mi to mluví, ale já měla taky ještě před 14dny nahnáno, to se neboj 🙂...hlavně to v tý nemocnici uteče. já jsem teda byla na nadstandartu a byla jsem za to hrozně ráda, měla jsem tam telku, tak jsem mohla koukat a tak 🙂 . hlavně aby ti to dopadlo dobře!!! budu držet palce!!!třeba se tím všechno vyřeší a bude líp!! a jak dlouho se snažíte?

nadis.h
9. zář 2009

Monco já taky šla na laparku ještě před tím než jsem šla prvně do CARu. Už jsem věděla hodně let předem, že nejsem ok tak jsem chtěla vědět důvod.

bublinka11
9. zář 2009

Dakujem za povzbudive slova Misanda!
Snazime sa rok a pol, tehu som nebola ani raz...a naviac mavam dost silne PMS, ked pride MS, uz je to O.K., tak aj toto ma trosku dohnalo k tomu, aby som sla na laparo, inak by som este asi pockala. A vy?

misanda
9. zář 2009

bubli..tak to jsi na tom stejně jako jsme byli my 🙂 taky po roce a půl jsem šla na laparku 🙂 a nikdy jsem neměla pozitivní těhu test. všechno vypadalo tak, že jsme ideální pár pro to, mít mimčo...všechny testy a tak...proto jsme šli před laparo ještě prvně na dvě inseminace...ty se nepovedly. no a na laparo mi zjistitli tu endometriózu...takže už je vše rozhodnuto a na jednu stranu jsem fakt ráda. příští pátek ještě budu volat na výsledky do imuna, tak jsem taky zvědavá. v lednu bysme měli jít na naše první IVF 🙂

bublinka11
9. zář 2009

A preco IVF? Ved endometriozu ti liecia, nie? A pri nej sa da otehu aj prirodzene!
Ako sa ti endometrioza prejavovala? Netusila si, ze nieco nie je O.K.?

misanda
9. zář 2009

bubli...tak ono samo otěhu tu endometriozu "rozbíjí" - každopádně já to mám i na vaječníku, což je prý už druhý stupeň a tím pádem nejsou prý dostatečně ok vajíčka nebo co...sama nevím, dr to na mě chrlila, že se musím zeptat příště znovu, každopádně ti řeknu, že jsem za IVF šťastná...než nějaký hokusy pokusy a stále dokola jenom IUI...to mě nebaví...není to jistota.

a mě se endo neprojevovala nijak..jenom jsem věděla, že mám velikou sliznici - při MS - a bolesti jsem měla u MS jenom tak den - silnější...ale to bylo všechno.

bublinka11
9. zář 2009

Lebo aj ja som nad endometriozou rozmyslala, ale mam slabsiu MS, nemam ani vyssiu sliznicu. Len tie PMS bolesti.
Ved uvidime. Jedine, co ma prekvapuje, ze mi ju budu robit 15 DC a pritom Dr. povedal, ze sa ma robit v prvej polovici cyklu, tak snad to bude O.K. Ja neviem totiz presny termin MS...

misanda
9. zář 2009

Bubli, mě dělali laparku týden od MS...takže 9DC...ale proč se to dělá nebo by mělo takhle, tak to fakt nevím.

a ty nemáš pravidelnou MS?? nebo jak jsi to myslela?

bublinka11
9. zář 2009

Mam pravidelnu MS, akurat cykly sa mi menia, niekedy mam 31, niekedy 33 dnovy, cize neviem presne odhadnut presny den, kedy ku mne dorazi 🙂 Snad to bude O.K. aj ten 15 DC, ovulku tak ci tak mavam najskor na 17 DC, skor som nikdy nemala...
Misanda aj sa teraz cyklus po ovu snazite hned?