Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

111nikulka111
9. čer 2010

KVETA-víš já jen zjištuju co by nás mohlo čekat,myslím že na tom není nic špatného.A jelikož mám za sebou spoustu zánětu tak si myslím že laparka není zbytečná.Doktorka ví jak jsem n tom takže asi proto jdu nejdříve já a né přítel.Ale jinak Ti děkuju.

111nikulka111
9. čer 2010

pavca3388No bud zkus říct obvodní že potřebuješ předoperační vyšetření nebo si dojdi na gyndu at Ti to napíšou pro obvodní oni.

elana
9. čer 2010

Nik, ale stejně je ten postup mírně řečeno nestandartní, vyšetření spg stojí okolo 300Kč, o ceně laparky si teda spekulovat netroufám 😅 , být Tebou, tak i pokud by laparka něco našla, tak bych ho vyšetřit nechala, málo platné, ale dneska má s plodností problém tolik mužů, že říct, že když se našla příčina u ženy, tak muž musí být zdráv, jinak to neni možný...tak to už dávno neplatí, spousta párů má problém na obou stranách 😒

sonka.77
9. čer 2010

Čau Eli, jo jo, říkali, že už začínají převažovat muži s problémy s plodností nad ženami s problémy s plodností.

elana
9. čer 2010

no, to je vážně bezva zpráva 😖

ahoj Soni🙂 jsem nezdvořák.

sonka.77
9. čer 2010

Holky, za pár let se budem prát o toho jednoho jediného muže v celé populaci, který ještě bude mít kvalitní spermie. 😀 Ale vtipný to teda moc není. 😖

elana
9. čer 2010

no to vážně neni...hlavně, pořád říkají, že za x let se budou rodit děti jen po IVF, no, to je sice moc pěkný, ale to jako i s umělýma spermiema? 😕 😅 někdo ty bičíkovce přece dodat musí a když budou IVF děti proto, že u mužů tak rapidně klesá plodnost (jakože u žen jsou ty příčiny víceméně pořád tak nějak konstantní, zánět, anovulace, případně vada dělohy), tak nevím teda kde vzít a nekrást🙂

to jen mimo téma, aby nás nesmázly, že se netýkáme laparky 🤐

sonka.77
9. čer 2010

Jo jo, tak tak. Nevím, kde chtějí brát. 😖

111nikulka111
9. čer 2010

EL-tak to máš pravdu,vím že muži začínají převládat.Já mám bolestivou ovulaci a mám za sebou ty záněty,tak proto jdu na laparku.Doma jsme o spermo mluvili a problém v tom není,oba by jsme rádi věděli že jsme v pořádku,že to máme jen psychického rázu.

elana
9. čer 2010

Nik, každopádně, ať Ti to dobře dopadne 😉

111nikulka111
9. čer 2010

EL děkuji.

pavca3388
9. čer 2010

Ahojky holky...

Tak jsem se dnes dovolala do nemocnice v Boskovicích a prej mi dají nějakou zprávu pro obvodní doktorku, aby mi udělala to předoperační... v pondělí tam jedu se už objednat na pevný termín, tak doufám, že to budu mít do 30týho už za sebou.. 🙂 Holky a platí se za laparku???? At tam nejdu, jak mimoň... 🙂 Jen doufám, že to hradí pojišťovna...až teda samozřejmě na hospitalizaci..s tím počítám. ´-) JJ v dnešní době je ta neplodnost, tak půl na půl...mezi pohlavím.. :(

tina2510
9. čer 2010

ahoj, ja som mala hysteroskopiu kvoli potratom a dopadlo to ok, preco mas to podstupit? Tinta

elana
9. čer 2010

Pavčo, neplatí se nic, jen za hospitalizaci🙂

pavca3388
9. čer 2010

elana Uf to jsem si oddychla... 🙂 a ty už máš po laparce??? 🙂

elana
9. čer 2010

no jéje, já už mám po laparkách🙂...jednu na slepák, jednu diagnostickou předloni v zimě a bohužel už mám za sebou i laparotomii (velký řez) pro prasklé mimoděložní 🙄 😅

pavca3388
9. čer 2010

tina2510 to jsi psala mě?? Jestli jo, tak jdu na laparku..pač se rok a půl snažíme o mimi... spermio v pořádku akorát já mám PCOS a nereagovala jsem vůbec na clostík, tak jsem si nechala napsat laparoskopii...abych věděla, jestli mám vše oki.. 😉 než půjdu do IUI či IVF, tak chci zkusit všechno možný...byla bych ráda, kdyby se nám zadařilo přirozenou cestou. Hodně sem se s touhle diskuzí nabudila do toho jít.. 🙂

elana jéjej, tak říkáš, že jsi v nemocnici stará známá?? A zjistili příčinu?? Jaký postup tě čeká teď??

elana
9. čer 2010

myslíš příčinu mimoděložního? nezjistili...měla jsem to po IVF, tam je riziko mimoně prostě vyšší 😖 a proč se nedaří, taky nevíme🙂, vejcovody (dneska už teda jen vejcovod) průchodné mám.

pavca3388
9. čer 2010

elana A jak dlouho už se snažíte?? Máš už nějaký dítko?? To je blbý, že nezjistili, proč to nejde, když jsi byla tolikrát na laparce... a neúspěšně :(

elana
9. čer 2010

snažíme se tři roky 😠 ale ono to tak utíká, že se mi to snad ani nezdá🙂 dítě nemám, Ty ano? Na min. stránce jsi psala něco o rození, ale nepochopila jsem, jestli bys v té nemocnici i rodila nebo jestli jsi tam už rodila😀

pavca3388
9. čer 2010

@elana JJ už jsem tam rodila... Už mám jedno dítko ... tříletýho chlapíka Filípka.. 🙂 19.6 budem slavit narozky.. 🙂) ale postrádá sourozence.. :( O něj jsme se taky snažily.. 2 roky... ale to byl jiný důvod..měla jsem vyšší hladinu prolaktinu a po terapii jsem do měsíce byla těhulka.. 🙂 Je vysněnej a málem jsme o něj přišli ve 4 týdnu, takže ho tak trošku rozmazluju... :D ale neboj tatka je přísnej...Jsme jako hodnej a zlej policajt.. :D

elana
9. čer 2010

😀 to je pěkný, tak držím palce, ať se Filípek sourozence brzo dočká, určitě se to podaří, myslím že máš nejlepší předpoklady🙂 měj se hezky a ať laparka dobře dopadne, pak se ozvi 😉

pavca3388
9. čer 2010

@elana jj neboj určo se ozvu dodali jste mi tady odvahu do toho jít a aj se dokonce těšit... :D i když trošičku pochyby mám... 🙂 jako každá...ne že bych byla dřevo... jsou to smíšený pocity..ale věřím pevně v to, že mi pomůže...snad... další krůček k miminku. 🙂 Pořád si říkám, když to šlo jednou přirozeně, tak musí aj po druhý ..:D Tobě taky držím palce ať ti brzy zjistí příčinu a začnou konečně léčit, aby jste se toho maličkýho uzlíčku brzo dočkaly!!! 🙂

lilian365
9. čer 2010

Ahojte!
Snažime sa s manželom už 2 roky a dnes som bola na gynde a doktorka mi povedala,že mam prisť v septembri ,že ma objedná na vyšetrenie čo sa týka priechodnosti vajcovodov.Chcela som sa opýtať,či sa jedna o laparoskopiu.Za odpoveď vopred ďakujem.

nadis.h
10. čer 2010

Ahoj Lili, to nemusí být hned laparka. Ale průchodnost vejcovodů se dělá i rentgenem kdy se sleduje zda prochází kontrastní látka vejcovody tak jak má.

lilian365
10. čer 2010

ahojkaj nadis.h ,ďakujem za odpoveď,spadol mi kameň zo srdca 🙂

nadis.h
11. čer 2010

Lili nebojvlkanic. 😉

pavca3388
14. čer 2010

Ahojky, tak 22.6 nastupupuju do nemocnice a 23.6 mám operaci... a prej mě pustí podlenálezu nejdřív druhý den po operaci... Holky už mám předoperační žádanku, tak si to musím během tohoto týdne vylítat.... Já se začínám normálně bát... :D Jsem dnes měla docela v tý nemocnici srandu... Chudáci nechápali... Řekla jsem jim, že jsem z okr. Prostějov a chodím na gyndu do Olmika... :D Taky jsem je pochválila, jak jsou tam milí... jé ty ze mě nemohli... ale bylo vidět, že je to potěšilo... 🙂) Taky byla docela sranda... šla jsem tam s tím, že ještě nemám mrchu po vyvolávačce... tak je to zalarmovalo a brali mi krev na hcg ... 😀 Museli jsme tam pak hodinu trčet navíc než budou výsledky z krve...Test byl negativní samozřejmě.. pak jsem čekala na doktůrka pač někde lítal po nemocnici a v tu chvíli jsem zjistila, že jsem mrchu dostala... 😀 Pak mě zavolal k sobě (naštěstí neprohlížel) a říkal, že si mám zavolat jak mi dojde, že mě objednají... a já na to, že za tu hodku už jaksi došla.. asi stresem... a tak na mě nevěřícně se sestřičkou koukali a 22.6 mám nástup a 23.6 operaci...tak bojím bojím... 😀 To zase budou nervy... ještě musím tento týden toho tolik stihnout... :(

elisabet
20. čer 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, včera jsem se vrátila z nemocnice kde mi dělali diagnostickou LSK,HSK a chromopertubaci, v uterý budu mít pravděpodobně ovulaci, myslíte že můžem snažílkovat ještě tento cyklus? Nebo mám raději počkat, jednou odmenstruovat a pak se snažit až v dalším cyklu? Jinak jsem měla všechno v pořádku, jen na levém vaječníku mi našli malé ložisko endometriozy-7mm to odstranili, a teď se uvidí co dál, ale já se dr.zapoměla zeptat jestli by byl průser kdybych otěhotněla ještě v tomto cyklu, kdyby náhodou... díky moc za odpověd. 🙂

maticap.
20. čer 2010

@elisabet Mne po laparke tiez zabudli povedat, ze ci mozme alebo nie. No u mna bol problem vyrieseny tym, ze som ovulovala den pred zakrokom. A na laparke sa nic nenaslo - teda som akoze v poriadku a zdrava. Kazdopadne, moja gynekologicka ma na kontrole po laparke upozornila, ze mame byt velmi jemni 😉 . A co sa otehotnenia tyka, tak sa mame prve dva cykly po laparke snazit ako sa len da. Ak sa budes citit dobre, tak to opatrne skuste 😉 . A mimochodom, zacinam druhy cyklus po laparke a nic - netehotniem.... ☹