Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

wodanka
24. kvě 2009

ahojky....ja som bola v nemocnici od pondelka do stvrtka... a na PN-ke som teda zatial tyzden a zajtra uvidim co mi povie dokina.. ale snad budem doma este tak do stredy, vtedy by mi mala vyberat stichy

gisel22
24. kvě 2009

ahojky, ja som bola v nemocnici od pondelka do stredy a na PNke som este stale a laparku mi robili 5.5.

luko
24. kvě 2009

vdaka kocky, ja len orientacne, aby som vedela 😉

carmenuska
25. kvě 2009

ahoj Luko, ja som PN presne tyzden a zajtra vyberam stehy tak tiez uvidim co povie lekar....Ale dokonca tyzdna chcem byt este isto doma, este sa necitim ist do prace, ja vela dochadzam skoro vstavam a mam narocnu pracu.

larri
25. kvě 2009

Luko,ja sla po tydnu vyndat stehy a pak jsem byla 14dni doma.Mela jsem v tom vanoce,takze celkem 3 tydny.Ale kdyz jsem se sla uschopnit,tak se mne ptala doktorka,jestli nechci byt doma a sla bych do prace az v novem roce.Jinak bych byla doma mesic.Hodne zalezi na tom jakou mas praci a taky jakou mas doktorku. 😉

stavba
26. kvě 2009

Ahoj, tak už mám taky po laparo+hysteroskopii. Nastupovala jsem 19.5., operace proběhla 21.5. a domů jsem šla dnes, tedy 26.5., takže jsem si pobyla v nemocnici celkem 7 nocí. Nebyl k tomu nijaký důvod, snad by mě i pustili dřív, ale říkali pro jistotu, ať tam chvilku poležím, kdyby se mi po operaci objevil nějaký problém, tak ať mám po ruce lékaře. No, nelituju toho, starali se tam o mě jak o vlastní. Jinak mi nic nenašli, kromě malého ložiska endometriózy, které odstranili, jinak vše průchodné, bez problému, tak se mi ulevilo. Teď už jen, aby si moje vajíčko našla "zdravá" manžova spermie, kterých bohužel není většina, ale my se nevzdáváme a jedeme dál a věříme v dobrý konec, jinak by to ani nešlo. Vám všem taky přeju ať dosáhnete brzo toho, co si nejvíc přejete a ať máte brzo taky už další důvod k úsměvu. Všem nám držím pěstičky. 😉

alca26
27. kvě 2009

ahoj holky, tak jsem tu zpatky z laparky, včera mi ji dělali, odstranili mi endom. 3.stupne, tak ted uz se valim doma. doufám ze bolest bricha za chvili odezní, a bude to o trochu lepsi.

wodanka
27. kvě 2009

ahoj alca.. ta bolest urcite ustupi.. u mna to trvalo cca 3-4 dni, teraz je to uz o dost lepsie 😉
ako je mozne, ze uz vies vysledok? myslim tu endom... ja som bola minuly tyzden a asi este tak tyzden budem cakat na vysledky z histologie..

alca26
27. kvě 2009

wodanka. nevím u mě to prý byla na 100% endom. ze stačilo to propláchnout a ono to vyplavalo samo.....mám uz to i ve správě... a uz jsem také objednaná, na ambulaci endometriozy k dalšímu léčení 🙂

wodanka
28. kvě 2009

nooo aj ja mam v sprave napisane, ze islo o endo. cystu.. tak neviem naco moja dokina caka 😒

bibb
28. kvě 2009

asi musi byt potvrdene histologiou.mna dneska prepustili z nemocnice,mala som dermoid,ale tiez to musi potvrdit histologia.

larri
28. kvě 2009

wodanko,mi odsavali cystu u ivf a taky jsem cekala na histologii.Delaji to vsem,jestli to byla cysta nebo neco jineho.Aspon budes mit jistotu.

kkamca
28. kvě 2009

Ahoj všem diskutujícím.. 😀 I já byla na laparoskopii před 4 lety na žlučníku.Až na to že mi bylo šíleně blbě z narkozy--asi 3 dny sem zvracela,tak to vcelku neni tak hrozný.Opravdu zůstane jen malá jizva-ta nejviditelnější nad pupíkem,aspon teda u mě.Nyní mě bude asi čekat další laparo-pokud do podzimu neotěhotním.Mám docela obavy,je to fakt nutné?Koukat jen tak na vaječníky apod?Vim že mi lékař řikal že je to i zároven pro mě dobré,že to dělaj někdy i před umělym oplodněním..Máte tedy někdo zkušenost?A zároven se ptám pomůže to?A nevíte někdo z vás co se pak děje po té laparo?AT UŽ JAKKOLIV DOPADNE?Jestli se to pak zas řeší léky,nebo jestli pak posílají na umělé oplodnění?Díky všem.Kamča

wodanka
28. kvě 2009

ahoj kkamca.. diagnosticka laparoskopia sa robi v pripade, ze uz dlhsi cas nemozete mat mimi alebo ak ma zena nejake bolesti a nevie sa inym sposobom zistit pricina.. velkou vyhodou je, ze ak Ti pocas nej na nieco pridu, tak mozu hned aj spravit zakrok na odstranenie, napr. ak tam najdu cystu, zrasty.. niektore veci totiz nie je mozne vidiet cez sono ale uvidia ich az pomocou laparoskopie..
urcite sa nemas coho bat, spravia Ti len cca 1 com rez na bruchu (mozno ich bude aj viac ale to zavisi od toho ci budu robit aj nieco ine ako len diagnostiku).. a liecba potom zavisi od toho ci Ti nieco najdu alebo nie..

kkamca
28. kvě 2009

wodanka ahoj...no my se o mimi snažíme už 3.roky.A nic.Tak právě proto mi chce případně lékař udělat laparo..aby se prý podival.A když nic nenajdou co následuje pak?Nevíš?

larri
28. kvě 2009

kkamca,pokud nemuzes otehotnet,tak na laparku urcite bez.Ja si myslela,ze jsem v poradku a u laparky mi zjistili,ze mam oba vejcovody nepruchozi a to je velky problem.Zaroven jsem vedela,ze jinak nez ivf neotehotnim.Kdyz budes mit po laparce,tak je to lepsi i pro car,kdyby si je potrebovala.

Bud rada,ze te na laparku posila doktor,aspon budes vedet v cem je problem.Muzes tam mit jenom nejake srusty,ktere ti odstrani a delaji ti problemy.Po laparce se pry da lepe otehotnet,tak se toho neboj.

kkamca
28. kvě 2009

larri,to sem zvědavá no uvidím.Třeba do podzimu otěhotním.. 😀 Ale spíš už stím nepočítám,takže se pomalu chystám na nejhorší

larri
28. kvě 2009

Neboj,treba se zadari opravdu prirozene a laparku nebudes potrebovat.A kdyz se to nepovede,tak aspon uvidis v cem to je. 😉

nadis.h
28. kvě 2009

Ahoj holky, tak koukám, že většina už to máte za sebou. 🙂 To je fajn. Po laparce je prý větší šance na otěhotnění. Je to tam pěkně vyčištěné, v nejlepších případech odstraněné "závady" apod... Mně nikdy nic nebylo. Jediný hnusný slepák jeden zavinil to, že na IVF musím. Odstranili mi oba vejcovody neprůchodné a odstranili srůst po tom slepáku. Na IVF mě poslal doktor hned. Je to prý nejlepší a není na co čekat. Nemusíte se bát, že jdete hned následně po laparce. Já měla laparku 13 března a než se udělali u nás všechny testy potřebné tak uběhly skoro 4 měsíce po kterých se mi vše zahojilo už a za 3 týdny začnu stimulovat na IVF. 😉

larri
28. kvě 2009

nadis.h,ja byla 5.prosince na laparce a 6.unora na ivf.To byla rychlost,co? tee jsem si dala kratkou pauzu a dneska jsem zacala stimulovat.

nadis.h
28. kvě 2009

Larri já bych bývaka taky to už měla za sebou, ale o měsíc se mi to protáhlo, protože jsem byla na hormonálním profilu nějak měsíc po laparce a asi díky ní jsem měla rozhozený FSH hormon, tak jsem musela čekat do další ms a to už bylo v pořádku. 😵 Takže dnes už jsme poslali žádost na pojišťovnu a od 15.6. taky pícháme. Čím pícháš Ty?

dasa.77
28. kvě 2009

ahoj holky.Nazor,ze je nekdo v poradku,ze to byla JEN endometrioza,je zvlastni.To je jedna z nejhorsich variant.Po ni by mela vzdy nastoupit aspon 3 mesicni hormonal.lecba.Rada se vraci zpatky.Nejlepsi lecba je tehotenstvi.To by si prala kazda z nas.Ja jsem mela v lekarske zprave taky podezreni na dermoid a na endometriozu.Dokonce po zakroku znela diagnoza......ENDOMETRIOZA ovarii.Ale pokud nejsou jeste vysledky z histolky,nema cenu zacinat lecit neco,co treba vubec nemate.Tak jako to bylo v mem pripade.Ted jsem 22DC a cekam.

dasa.77
28. kvě 2009

MS uz necekam!!!!!!!!! 😉

larri
28. kvě 2009

nadis.h,Ja pri 1.ivf pichala fostimon,ale nedozravaji mi vajicka,tak jsem nemela ani transfer.Ted picham merional.

nadis.h
28. kvě 2009

Larri a jakože Ti nedozrávají vajíčka normálně nebo jen s Fostimonem?? Já se bojím no, že jsem se nerozhodla správně. 😕

larri
29. kvě 2009

Nevim,proc mi nedozravaji vajicka.Pri OPU jsem jich mela 5 a na druhy den mi prezilo jenom jedno,ale ani to neprezilo.Proto mam ted jine injekce.Mi nedozravali pri stimulaci,takze s Fostiminem.
Nadis.h oni nevi co tvoje telicko potrebuje ke stimulaci,takze zkousi.Jestli jdes na 1.ivf a nahodou se to nepovedlo,coz ti nepreju,tak nezoufej.Ja slysela,ze prvni pokus je takovy ten zacatek nez poznaji co tvoje telo potrebuje.Ale neboj,mam znamou a ta pri 1.ivf otehotnela a ma dvojcatka.

Ted tady vikend asi nebudu,kdyby si chtela neco vedet,tak se klidne ptej.Az se tady dostanu,odpovim ti.

wodanka
29. kvě 2009

ahojte.. dasa.77 ja som na tom podobne.. som po laparke a je podozrenie na endometriozu, ale nakolko este nie su vysledky z histologie, tak sa aj moja dokina rozhodla pockat s liecbou.. co Ti teda nakoniec diagnostikovali?

nadis.h
29. kvě 2009

Larri jo takhle. No já taky slyšela, že Fostimon nic moc, ale i jsou holky, který reagovaly dobře. Uvidím jak to bude u mě. Přesně. Já jsem s tím smířená, že 1 pokus je takový "zkušební" tak si z toho nedělám moc hlavu i když by mě to mrzelo. To určitě jo. Je to ještě předčasný ted.

luko
29. kvě 2009

ahojte,
tak doky volal, ze sa s profesorom zhodli, ze jednoznacne laparotomia 😢
dnes idem k nemu,t ak sa dozviem viac.
ale nie som z toho nadsena,
zatial viem len o tom, ze mam cystu...podozrenie na endometriozu zatial nepadlo.

wodanka
29. kvě 2009

ahoj luko.. a aj Ti doki povedal, ze preco sa rozhodli pre laparotomiu a nie pre laparoskopi?
a kedy by si mala ist?