Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

evi21
23. led 2009

Ahoj larry, nenavrhoval Ti niekto, ze by sa tie nepriechodné vajíčkovody mali radšej odstránit, že to zvyšuje aj uspešnost IVF a aby nedošlo k mimomaternicovému těhu ?

evi21
23. led 2009

Larry: nešlo by tie vajíčkovody nejak spriechodnit ? Comu sa to hovorovo vraví "profuk vajíčkovodov" ?

elana
23. led 2009

Jusinko, tak to se možná v tom dubnu sejdem v jedné IVF diskuzi🙂........nás tedy čeká teprve pouze IUI (v pondělí, zítra večer píchám Pregnyl a v Po jdem na věc), ale chci ji tak 3x a potom už asi nebude nač čekat.

elana
23. led 2009

Evi, ne vše jde zprůchodnit...někdy jsou srůsty či pozánětlivé změny takového rázu, že vejcovod "profouknout" nejde☹ a je potom i na zvážení, zda takový vejcovod ponechat, protože svou přirozenou funkci stejně nikdy nesplní, akorát stoupá riziko mimoděložního těhotenství-kdyby se tudy procpala maličká spermie, ale už neprošlo směrem k děloze oplodněné vejce. Já dokonce před laparkou takový reverz podepisovala, že pokud se zjistí nenapravitelně a navždy zneprůchodněné vejcovody, chci je radši odstranit...

larri
23. led 2009

evi,zpruchodnit moje vejcovody neslo.nastrikalimne tam nejakou tekutinu a vubec neprosla.rekli mi,ze jedineho ceho se nemam bat,je mimodelozni tehotenstvi.neprojde mi to.

evi21
23. led 2009

Larri: trošku som to nepochopila-takže sa nemáš bát mimomaternicového těhotěnstva ? Ved prave naopak pri nepriechodnom vajičkovode je vacsie riziko mimomaternicového tehotenstva ? Ci si mala tie uzavery tesne pri maternici ?

larri
24. led 2009

evi,prosim te nevedela jsem jak ti to napsat a najednou jsem si nebyla jista.Na diskuzi =car apolinar jsem se na to ptala holek a jedna mi to pekne vysvetlila. bude to mezi poslednima prispevkama.

akvy
24. led 2009

Ahoj holčinky, jenom jsem nakoukla. Mám za sebou taky laparku, kde mi vzali levý vejcovod, nebyl absolutně průchodný. Po IVF jsem měla mimoděložní těhotenství. Když veznou oba vejcovody, tak můžeš otěhotnět pouze pomocí IVF, máš opravdu jistotu, že mimoděložní těhotenství nehrozí. Držím palečky všem! 😀

jusinka
24. led 2009

Mě bylo řečeno, že pokud budu mít ucpaný vejcovod a nepůjde to nijak zprovoznit 😀 , je lepší si ho nechat vzít. Protože ikdyž už nebudu moci otěhotně přirozeně (to ale s ucpanými vejcovody stejně nejde 😠 ), je větší šanci že se povede IVF. Ten ucpaný vejcovod prý většinou vylučuje nějakou tekutinu, která nepřeje oplodněnému vajíčku se zahryznout do dělohy, mi bylo řečeno 😅.
Taky jsem před laparkou podepisovala, že když bude ucpaný vejcovod, který se jim nepodaří oducpat 😀 , chci ho odstranit...

akvy
24. led 2009

jusinko, přesně tak... 😝

jusinka
24. led 2009

Elano, já doufám, že do dubna už budu pomocí IUI těhotná 😅 . Ale asi jsem naivní 😔 ... Budu si tě hlídat, abysme do toho šli kdyžtak spolu, ju 😉

akvy 😉

akvy
24. led 2009

Jusinko, nejsi naivní, já taky doufám, že do dubna. 🙂 Dobrou 😅

jusinka
24. led 2009

Akvy, tak nejdýl v dubnu, ju 😉 . Dobrou ...

larri
25. led 2009

Holky,tak dik,aspon budu mit otazky az pujdu do CARu.Dost jste mne s tim rozhodily,protoze jsem si myslele,ze aspon jedine co mne snad nepotka je mimodelozni.Vidim,ze realita je jina.tOHLE mi ale rekla moje gynekolozka,ktera mne i zaroven operovala.

awe
25. led 2009

ahojte kocky, ako dlho po laparke vam lekar povolil snazenie? lebo niekto hovori, ze najlepsie je hned, niekde citam, ye treba pauzu...

jusinka
25. led 2009

awe, my můžeme za 14 dní od laparky... 😉. Ale četla jsem různě dlouhou dobu... 😕

awe
25. led 2009

jusinka, a laparku mas uz za sebou? mna caka vo februari...a potom sa uvidi, ide o diagnosticku vec, uz nemam ani strach, hlavne nech sa pohneme dalej 😉

jusinka
25. led 2009

awe, mám, před necelými 14 dny 🙂 . Neboj se, skutečně se to dalo v pohodě zvládnout 😉 . Hlavně budeš vědět, na čem jsi..

elana
26. led 2009

Jusinko nevím, na jaké vlákno jinam chodíš, tak se omlouvám těm, kterých se toto netýká:

já byla na IUI dnes, těhotná určitě nebudu (spg spadl na strašný hodnoty, děs běs), samotný zákrok byl dobrý, ale po něm jsem dostala tak strašný křeče (jako na MS, to ještě dobrý, ale horší byly střevní potíže, brrr, vy.rala jsem se z podoby víc jak po tom klystýru před laparkou😀), zimnice, nohy jak ratlík, no hrůza🙂, trvalo to tak půl hodiny.

Takže já to spíš vidím na to IVf, ale Tobě samozřejmě přeju do toho dubna těhotenství🙂 aspoň jedna z nás ať to zachrání🙂

awe
26. led 2009

kocky,aku narkozu ste mali pri laparke, do zily alebo masku?

laxity
26. led 2009

awe.....ja som mala do zily, teda aspon dufam, ak si dobre pamataaaam 😀 😀 😀

awe
26. led 2009

laxity, dufam, ze aj aj to budem mat tak 😉 kde ti robili laparku?

matelko1
27. led 2009

baby po hysteroskopii+kyrete kedy ste sa zacali snazit,ako dlho ste pauzovali?
awe pri laparke som mala do zily narkozu.

darla27
27. led 2009

ahojte, chcela som sa spýtať: robia aj pred hysteroskopiou /bez laparky/ klystír?
Robili z vás niekomu toto vyšetrenie spolu s HSG? /myslím bez laparoskopie/
Ako dlho ste boli v nemocnici?

elana
27. led 2009

Awe, já měla narkozu do žíly, ale masku taky-tou mi dávali dýchat čistý kyslík než mě uspali, bylo to bájo 😵

awe
27. led 2009

ahojte kocky, dakujem za infosky 😉 elana, normalne si ma povzbudila 😉 ach jo, nech to uz mam za sebou...kocky, robili niektorej z vas laparku v SAGAXE v D.Strede?

laxity
27. led 2009

awe.....v Dunajskej Strede v sukromnej klinike, dnes som bola na stichoch.....chvaaaaalabohu vsetko je v uuuuplnom poriadku 🙂

darla27.....mne vobec klystir nerobili.....zaujimave

....jeee awe prave ja som mala laparku v tej klinike

laxity
27. led 2009

awe......ty kedy ides? ....ja som bola presne pred tyzdnom na operacii a dnes som sa pytala doktora, kedy sa mozme opat snazilkovat a povedal, ze aj hned 🙂

nela00
27. led 2009

laxi a ktory DC si bola na laparoskopii?

awe
27. led 2009

laxity, ja idem buduci tyzden ☹ ale som rada, konecne sa veci pohnu, snad spravnym smerom 🙂 ake to tam bolo? vsetky kocky hovoria, ze sagax je super.A kde ti vyberali stehy?