Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

awe
4. únor 2009

ahojte kocky, tak ja som cerstvo po laparke, robili mi ju vcera, dnes som uz doma 🙂

darla27
4. únor 2009

Ahojte, absolvovali ste niektorá hysteroskopiu alebo hsg v gynfive? Zaujíma ma cena.. ďakujem

stanusa
4. únor 2009

ahojte, awe ako sa cítiš? mám ju absolvovať koncom februára, ale veĺmi sa bojím ☹

awe
4. únor 2009

stanusa, neboj, nie je to nic strasne...ja som sa sice tiez bala a pol roka som to odkladala, ale nakoniec som tam predsalen isla, robili mi laparku aj hysteroskopiu v jednej narkoze, dnes rano som uz isla dom, necitim sa najlepsie, ale da sa to zvladnut, najhorsi je pohyb, ked musis ist na wc a vstat z postele, ale da sa to zvladnut 😉 boleli ma aj kosti a rebra z toho vzduch, ale to som utislila ibuprofenom 😉
kam sa chystas na laparku?

nelia
4. únor 2009

Awe, to je super, že to máš za sebou? Dalo sa to vydržať, však? Inak mňa z toho vzduchu bolel krk a rameno asi 4 dni, ale potom to prešlo.. veru, s tým pohybom to bolo najhoršie.. Dnes mi už vybrali aj štichy, som týždeň po operácii a cítim sa ako rybička, už ma vôbec nič nebolí.. Takže Stanusa, naozaj sa nemusíš báť.. 😅 A prečo musíš absolvovať laparku, ak sa môžem spýtať...
Awe a čo Ti zistili? Či ešte Ti nič nepovedali?

Darla27, mňa keď som chodila do Gynfivu (cca. 3 roky dozadu), poslali na HSG do Ružinovskej nemocnice v BA a neplatila som nič. Priamo v Gynfive to vtedy nerobili, ale možno sa to odvtedy zmenilo, neviem.

stanusa
4. únor 2009

🙂 už bojim menej, ale aj tak... nechcem to odkladať, lebo plánujeme iui tak nech vieme na čom sme. Idem do nemocnice a tam vraj musím zostať pár dní...ticho závidím, že už si doma 😀 dopadli ti dobre aj výsledky?

darla27
4. únor 2009

Nelia ty si z BA keď ťa poslali do Ružinova? Myslím že v Gynfive to už robia ako jednodňovú chirurgiu, ale neviem sa nikde dopátrať čo to stojí./zaujíma ma hlavne hysteroskopia/

awe
4. únor 2009

kocky, fakt sa to da vydrzat, ja som to riesila formou jednodnovej chirurgie, aby som tam nemusela byt dlhsie ako je nutne 😉 vysledky su ok, bola tam endometrioza, ktoru mi hned aj odstranili 🙂 leakr povedal, ze snazit o mimi sa mozeme hned, je tam vysoka sanca aj na prirodzene pocatie hned po laparke...o 7 dni idem na kontrolu a na vyberanie stehov.

stanusa
4. únor 2009

keď mi tu máme len tú nemocnicu ☹ držím palce nech je to šup šup 😉

nelia
4. únor 2009

Stanusa, ja som bola tiež v štátnej nemocnici a neboj sa, nebolo to hrozné... v utorok som nastúpila, v stredu mi robili zákrok, vo štvrtok som si ešte poležala a v piatok ma pustili domov..
Darla, nie som z BA, ale oni to tak asi riešili... inak ja som počula, že laparoskopia stála v GF ešte minulý rok 6000 korún, neviem, či to obsahovalo aj tú hysteroskopiu... je tu tuším na fóre téma z Gynfivu, tak sa skús popýtať báb tam..

stanusa
4. únor 2009

tak už sa nebojim 😅 , pekne ste to zvládli, ešte jedna otázočka bola si potom aj na PN a ako dlho?

awe
4. únor 2009

stanusa, mna operovali vcera a o tyzden mam ist na kontrolu, t.j. minimalne 1 tyzden budem PN, ak pri kontrole bude vsetko ok. Ale citala som, ze niektore kocky isli do prace aj skor, ine boli doma aj dva tyzdne, je to asi individualne. Neboj 😉 drzkaj sa, pa.

nelia
4. únor 2009

Stanusa, mňa operovali presne pred týždňom a zajtra idem 1.x do roboty, ale kľudne som mohla ísť už aj v pondelok, lebo som sa cítila dobre, no Dr. povedal, nech ostanem doma, tak som ostala 🙂

petra2505
4. únor 2009

aj ja som uz tyzden doma a este jeden budem lebo vcera som si natrhla pupok 🙂 a strasne ma boli lava strana kde som mala aj hadicku tak este budem oddychovat....celkom mi je doma fajn 😉 😀

petra2505
5. únor 2009

Baby po laparke ste dostali normalne menzes?Alebo sa niektorej stalo, ze ho dostala az na dalsi mesiac?

larri
5. únor 2009

Ahoj Peto,ja dostala menzes po laparce 36den,ale u mne je normal 35den,takze o den pozdeji.Ale dalsi jsem dostala 24DEN.Nevim,jestli je to laparkou nebo nervama z ivf. 🙂

petra2505
5. únor 2009

Fuha, no lebo ja som sa pytala lekara a povedal mi, ze dostanem normalne, ale zatial nic.Rozmyslam, ze za nim zajdem ked nedostanem.Tehotenstvo je vylucene, ale aspon sa nebudem nervovat.

matelko1
5. únor 2009

petra ja som po laparke dostala tak ako som mala dostat,presne na 28 DC.

awe
5. únor 2009

kocky, tak to ste ma potesili, lebo dlho mi trvalo, kym sa mi cyklus ako tak znormalizoval, tak dufam, ze sa po laparke dostavi vcas 😉l

nelia
5. únor 2009

Petra, ja tiež rozmýšľam, či dorazí načas... Dr. mi povedal, že by mala + - nejaké tie dni... Ale bruško ma už bolí a to by mala prísť v pondelok alebo utorok..
Vás bolelo po laparke brucho? Mňa len tesne po operácii tak 1-2 dni a potom nie, ale teraz ma bolí už od včera, no pripisujem to blížiacej sa mrche 😨

matelko1
5. únor 2009

nelia mna vobec nebolelo brusko.mozno to bude tym,ze ako hovoris,ze dostanes ms.

petra2505
5. únor 2009

aj mna uz zacina boliet brucho takze mrcha je na ceste 🙂
nelia sem tam ma bolia tie jazvy, ale da sa to vydrzat, uz by som isla do prace len som si pred dvomi dnami natrhla pupok tak radsej pockam...ved doma mi je fajn🙂

fifinka31
5. únor 2009

Ahoj holky,tak dnes sem si byla v nemocnici doml.termin.Nastup mam 9.3. 17h,10.3.operace.
Myslim ze mne vysetroval primo primar-srandickář,jsem si myslela ze je tam skryta kamera a ze on snad ani neni Dr. 🙂 uplne ze mne spadla nervoza.
Pak sem se sla este doml.hned vedle na anesteziologii,merili mi tep,pry dost rychly-a pritom sem ani nebyla nervozni,to chci videt muj tep pred operaci 🙂

fifinka31
5. únor 2009

jo a dostala sem recept na YAL-na procisteni strev.Mate s tim nektera zkusenost?Mam si to donest tam,pak vecer mi to asi sestra aplikuje.Melo by to byt lepsi nez klasicky klistyr ne??
A jeste mi dali listek co vzit s sebou,a pry si mam donest stahovaci puncochy pokud trpim na krecaky.Na ty netrpim,ale myslela sem ze mi tam ty nohy ovazou automaticky pred operaci.
A jeste Dr,rikal ze budu mit 1-3 dirky.Pokud nebudou nic delat tak jen 1.
A rikal ze je teda lepsi operovat po MS,ale ohledne te hysterky-tak to nijak moc neresil,sestra mi rekla toho 10teho,a sem to pak pocitala ze uz bych mohla byt po ovulaci,tak tomu nerozumim.Taksnad vi co delaji ze.

stanusa
5. únor 2009

ahojte,
náš primár je pohodový človek a dúfam, že ma bude operovať on 🙂 laparku zvyknú robiť hneď po MS, ale najradšej by bol keby vôbec nebola a stretli by sme sa až na pôrodnej sále 😵
ináč aj ja mám 😖 z prečistenia čriev

pilnice13
5. únor 2009

FIFINKa,mám zkušenosti,sama sem si aplikovala-jen protřepeš a zavedeš a aplikuješ,je to docala takový šetrný,jestli se to dá říct!U mě to bylo v pohodě!!!Klyzma je proti tomu masakr,si myslím!!

fifinka31
5. únor 2009

stanusa,tak ja pujdu par dni po tobe,tak mi pak tady prijd napsat jak jsi to zvladla ju?
Ja jdu taky do klasicke nemocnice,a taky pocitam s tim ze tam treba pobudu 3 dny-asi podle toho jak to bude se mnou vypadat.bude to pro mne poprve-v nemocnici.ale radci byt 3 dny pod dohledem,nez byt propustena hned a doma nahodou pak muzou byt nejake komplikace a byl by prusvih.
A jak dlouho se vy snazite?a budou ti delat jen laparku?nebo taky i hysterku?
pilnice,diky za info-a to sis aplikovala sama este doma nebo az tam?a klyzma to je co prosim te???

stanusa
5. únor 2009

fifnka - dr odporučil zistiť priechodnosť vajcovodov a stimulovať ich ihlou - chromopertubácia, o hysteroskopii nepadlo ani slovo (to teda sú názvy!) ... asi robia len 2 v 1 😀 My nie dlho od začiatku leta a podľa baz. teploty tretí mesiac.

pilnice13
5. únor 2009

FIFINKA,aplikovala sem si to okolo půlnoci před výkonem a fakt v pohodě!!Klyzma je násilnější forma, a hlavně ti to dělá někdo cizí takže si myslim že je to v pohodě ten Yall!!!Jinak po laparce to bylov pohodě,ani neschopenku sem nepotřeboval ale asi jak u koho,je to individuální!!!

nelia
6. únor 2009

Ja som sa tiež najviac bála klystíru, ale fakt to nič moc nebolo.. trocha nepríjemné, ale inak v pohode..
Držím vám palce baby, nebojte sa 😅
Stanusa, tá chromopertubácia je stimulovanie vaječníkov??? Aj mne ju totiž robili, ale ani ma nenapadlo spýtať sa, čo to presne znamená 😕
Petra, ako sa Ti preboha podarilo natrhnúť ten pupok? Mne vybrali predvčerom štichy, ale odvtedy som si to pre istotu neodlepila...