Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

nellie_
2. pro 2008

Ahojte babenky...hlasim sa vam cerstvo po laparke... 😉 🙂
kludne sa ma pytajte na vsetko vam rada odpoviem.... 🙂
nebolo to fakt nic strasne.... 😵 😵 teraz sa mi dobre pise, nebojte nervov som si predtym zazila dost ale keby viem ako to prebieha tak uz sa tolko nebojim.... 😉 🙂 😵
Naozaj sa nemusite toho bat....a musite si ako ja hovorit, ze tym budete zasa o krok bližšie ku bábetku... 🙂

kuspitka
2. pro 2008

ozaj a teraz mas bolesti???
kolko si tam bola??

jovi
2. pro 2008

sharka, ničeho se neboj, před laparkou si řekni o něco na uklidnění a budeš v pohodě, vím o čem mluvím, já jsme hroznej nervák a překvapilo mě, že jsme byla po prášku až nezvykle klidná. A co se týče plynu, také jsme čekala různé bolesti ramenou, klíčních kostí a nic se nekonalo, jen mi přišlo, že mám trochu víc nafouklé břicho. Zítra jdu na vyndání stehů a dostaneme doporučení do CARu, ale ještě předtím bych se chtěla s dokym domluvit na nějakém clomidu, aby jsme to trochu podpořili vaječníky.

nellie_
2. pro 2008

Kuspi mna prijali vo stvrtok, to som si tam len odlezala nic mi nerobili...v piatok rano o 8,00 ma operovali, o 10,00 som sa prebrala a o 10,10 som uz telefonovala o 106.. bolesti po operacii boli ale cakala som ze su horsie, ale stale sa ma pytali ci chcem injekciu a po nej to uz tak nebolelo...v piatok mi po operacii tiekli infuzie a vecer som uz vstala a sla sa sama vycikat.... 🙂 🙂 🙂
a to ja som hrozne citliva na bolest, myslela som ze budem aj vracat po narkoze ale nic..uplne v pohode to bolo...najviac ma boleli plecia a hrudnik z toho plynu to boli fakt viacej ako brucho a keby som nevedela ze to tak ma byt tak si myslim ze ma tam na tej sale týrali alebo čo, lebo je to fakt dost velka bolesť, ale taka chvilkova ze chvilu boli a potom nie...
no a v sobotu som mala len tekutu stravu, v nedelu som sa uz citila super len som mala vysoky tlak ma pustili domov az vcera....
teraz to uz je dobre, uz to ani tak neboli ale som unavena a zoslabnuta a tie ramena ma stale bolia, ale citim sa v pohode... 😉 🙂

kuspitka
2. pro 2008

tak ja idem zajtra ak vsetko bude dobre tak uz zajtra budem mat laparku a nie vo stvrtok..
uz sa neviem dockat chcem mat potom ...
ja tiez bolest nemusim velmi...

kuspitka
2. pro 2008

a ked ta pustili domkov si lezala alebo si uz aj chodila a upratovakla

nellie_
2. pro 2008

Jovi a tebe čo zistili??? ja mam nastastie vsetko pekne priechodne a mala som zkôrnatene vajecniky tak mi urobili drilling - po 7 dierok do kazdeho aby sa lahsie uvolnovali vajicka, a ze teraz uz nevidia problem.... 😉
ale so snazenim mame cca 2 mesiace pockat lebo ze to bol velky zasah do organizmu 😉
ja idem na stehy v piatok...inak uz ani nemam prelepene dierky, teda len tu jednu pod pupkom mam ale tie dve dolu sa hoja celkom pekne....

nellie_
2. pro 2008

kuspi ja skoro vôbec nelezim...stale pobehuje, potom sa citim troska unavena tak si lahnem a je to OK...
naozaj sa nebojkaj, ja som sa tiez hrozne bala ale fakt keby som vedela ze ako to bude prebiehat, tak sa vôbec nebojim... 😉 🙂
a poradim ti kup si detske vyživy a huste džusy lebo den po operacii ti budu davat nechutne žbrndy piť a mna to napínalo bolo to jak vyvarene ponožky tak som sa nalievala džusmi a výživou a bolo to OK... 😉 🙂

kuspitka
2. pro 2008

tak kupila som si lucku detsku...
tak este si kupim vyzivu .

nellie_
2. pro 2008

aj ja som "fičala" na lucke.... 😉 🙂
pre dva dni sa mi tazko vstavalo z postele co ma ťahali tam tie leukoplasty ale vcera som uz behala jak prepelica.... 😉 🙂
a este som sa hrozne bala klistýru, ale aj to bolo celkom v pohode...vravim ze to bola dokonala predpríprava na pôrod.... 😀 😀 😀 potom ma uz nic nezaskoči... 😀 😀
a nezabudni si zobrat vložky, ja som ani necakala ze budem az tak krvacat ale po operacii aj na druhy den som krvacala vcelku dost....

jovi
2. pro 2008

nellie: já byla na diagnostický laparce.... rok a půl se snažíme o druhé mimi a pořád to nejde. Vejcovody mám krásně průchodné, hormonální profil na jedničku, manža má trochu horší spermio - teratospermie, ale je to prý jen nepatrně, takže nic závažnýho. Doky povídal, že nemá cenu, abych se tím takhle dlouho trápila a dá mu doporučení do CARu. V březnu končím mateřskou a to jsem myslela, že už budu mít dávno druhé mimi a plynule přejdu na další MD.

jovi
2. pro 2008

kuspitka a dobrý je si koupit takové ty kalhotky co se kupují do porodnice- nemají švy a gumu, které by tlačily,

miluse
2. pro 2008

Já ten plyn vůbec necítila, jen mi bylo blbě po narkoze. Mě tedy řekly, že ten plyn zase ze mě vypustí, že se nemusím bát. 😕

jovi
2. pro 2008

miluse: mě taky ten plyn nic nedělal, horší bylo, že po narkoze jsme měla hrozně nízkej tlak, tak jsem nemohla vstávat, protože jsme hned šla k zemi

kuspitka
2. pro 2008

ja mam dobre take je tam guma ale ntlacia.
a po akom case vam prisla mrcha???

nellie_
2. pro 2008

asi ten plyn pôsobi na kazdeho inak... 😅 no ja som ho citila fakt dost.... 😖 😖 😖
a tesne po prebratí ma dosť škriabalo hrdlo z tej trubice..to bolo tiez dost neprijemne 😖 ale trvalo to len v ten den a potom pohoda..... 🙂 🙂

kveta
2. pro 2008

Jovi, prečo si chceš podporovať vaječníky, keď Ty si v poriadku a manža má teratospermiu? 😲 Môj laický názor je, že to chce IVF+ICSI z dôvodu neplodnosti na mužovej strane...

jovi
2. pro 2008

kuspitka: mě ještě nedorazila, mám po laparce týden... ale četla jsem,že by tak do 4 týdnů měla dorazit. JInak se připrav, jestli ti budou dělat průchodnost, že budeš pár dní modrat - jak poteče z tebe ta kontrastní látka

jovi
2. pro 2008

kveta: to jsem si myslela také, když jsme se to dozvěděla, ale doktor mě ujistil, že to zhoršené spermio je opravdu jen nepatrné, že to má v dnešní době skoro každej chlap

kuspitka
2. pro 2008

jaj moja uz ani neviem ci chcem ist.. 😀
inak muzovi som povedala nech mi kupi vyzivu ..chcela som si kupit jablka

jovi
2. pro 2008

kuspi: uvidíš, že až budeš mít po laparce, tak si budeš říkat, že to nebylo tak hrozný, jsou horší věci a ujišťuju tě, laparko oproti porodu není vůbec nic

kuspitka
2. pro 2008

tak to hej.dobre mojka zatial vam dakujem idem sa sprchovat

miluse
2. pro 2008

Jovi, to já měla taky... na pooperečním jsem byla snad 2 hodiny. Já ještě měla vyvedený dren, takže taky nic moc.... ráno mi museli přinést snídani na pokoj, jsem nebyla schopná vylézt z postele 😅 teďky už se tomu docela směju, ale předminlý týden mi bylo docela ouvej.

Nellie, jo krk, po té trubici, to jsem se taky dozvěděla, až asi druhý den, když jsem na ten krk něco chtěla, že jsem tam měla trubici strčenou... to jsem nějak netušila, že se taky dává.

Jinak tak kontrasní látka nemusí být jen modrá, prý jsou i červené, záleží jakou jim zrovinka dodají...já potom asi 2 dny jen špinila... nic víc ze mě neteklo. Jen manža říkal, když za mnou přišel, že prý jsem jak indián na válečný stezce 😀 jak mě zmalovali tou dezinfekcí, měla jsem od ní stehna a břicho

zuuuzana
2. pro 2008

kuspitka mne po laparo ms dorazila na 6-ty tyzden.
a po hystero na 34 DC.

nellie_
2. pro 2008

mne kontrastnu latku asi nedavali alebo ja neviem....ale v papieroch mam napisane ze mam vsetko priechodne tak ja neviem ako to zistovali....ale ked som bola prvy krat po operacii cikat tak bolo same cervene v zachode a a som myslela ze to je krv a mozno to bola ta latka tak to ja neviem veru...... 😅

kuspitka
2. pro 2008

ved to ze chcem ist na IUI ale ak bude takto meskat tak zas budem cakat

jovi
2. pro 2008

a ještě jeden postřeh- na tu bolest v krku po té trubici pomáhá cucat bonbony
miluse: to mi povídej, když jsme si šla po propouštěcí papíry, tak jsem seděla před vyšetřovnou a přemýšlela jsem, jak motání hlavy ustát, abych nemusela být v nem. o další den na víc, Pak mi sestra poradila, abych pila Colu, nebo kafe... ale ještě tak dva dny to trvalo, než se mi tlak upravil.

kuspitka
2. pro 2008

ake bonbony ????
tak to bude sov potom napisem co so zazila ja 😀

jovi
2. pro 2008

kuspi: tak se zkus domluvit s doktorem, acy to na určitej den píchnul vyvolávačku, aby jsi měla jistotu, že to opravdu dostaneš. Já kvuli tomu, že mi mrcha nedorazila, musela laparku posouvat a nakonec mě píchli agolutin. Je to hrozný ale rok a půl po tom, co jsem přestala brát HA, tak se mi MS ještě nesrovnala. Taky se chci na to zítra zeptat, jestli by mi nedal nějaký léky na úpravu cyklu, protože při mé smůle to určitě nedostanu.

nela00
2. pro 2008

nellie tu som ta nasla 😀 pisala som do grafov 😵
nellie s tym snazenim mate 2 mesiace cakat? jedna babenka mi pisala, ze sa snazili uz o tyzden (mimochodom je cerstva tehulka 😀 )