Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

petrakalcik
10. lis 2008

Elano,
mne odstranovali srust i pri hysteroskopii (podle me se objevil po revizi). Za jak brzy by se melo po rozrusovani (resp. odstraneni) srustu otehotnet?

elana
10. lis 2008

Petro, tak to byl asi srůst v děloze, ne? My mluvily o vejcovodových...ale nevím.

Otěhotnět se doporučuje co nejdřív po laparce (tj. začít se snahou po 1.polaparkové MS, s tím, že samozřejmě stykovat opatrně a kdyby to jakkoli bolelo, tak radši to o měsíc odložit, než se poranit). A prý to taky po laparce hodně rychle jde😉 (tam, kde problémem byly právě srůsty apod.).

petrakalcik
10. lis 2008

Elano,
ano, nejspis byl srust v deloze, k vejcovodum by se pres hysterku nedostaly. Porad ovsem resim, jestli to zkusime uz ted po 1 MS a nebo radsi pockame jeste do dalsich 2 MS. Preci jen mam za sebou dost narocne obdobi a myslim, ze moje deloha taky. 🙂

hanna
11. lis 2008

Ahoj holky.Prosim poradte,pred 14dny mi delali pruchodnost vejcovodu mam pouze jeden po mimodeloyznim loni v prosinci.Pruchodnost Ok.Problem je ze sem jeste nemela po te laparce MS a s pritelem nam to 'ujelo'Je mozne ze by se mohlo neco stat kdybych otehotnela?Jestli to neni problem tak brzy,stalo se to nektere z vas?Moc dekuji za odpoved Ahoj Hana

luciik
11. lis 2008

Ahoj Jani, já byla na laparo v únoru a ještě v tom stejném cyklu jsem otěhotněla. Bouhužel skončilo to zamlklým potratem. Jestli na to mělo vliv, že jsem otěhotněla hned po laparo, tak to nevím 😖

katuska23
11. lis 2008

hanni pokud jsi neměla MS ani neotěhotníš,já jsem už 61DC,na laparce jsem byla 23.10.doktor mi nechce MS nějak vyvolávat,měla jsem velké komplikace.Ale asi před 4 dny jsme to s manželem zkusili a nijak to nebolelo...

poletucha
21. lis 2008

Ahojky, jsem tri tejdny po laparo a hystero...a jeste mi nedosla MS. Muzete mi prosim pisnout jak jste to mely vy? nebo co vam pripadne k tomu rekl doktor? diky moc 😉

miluse
22. lis 2008

Ahojky, já prodělala laprku zrovinka ve čvtrek a co mi říkal doktrok a co se psalo i v těch přijímacích papírek, tak MS by se měla dostavit mezi 4-6 týdnem po zákroku, takže Poletucho zatím v poho 😉

krizovicova
22. lis 2008

Ahojky, já se přidám. Snažíme se 7měs a mám měsíčky tak po 50dnech.dr. si už semnou nevěděla rady, tak mě poslala do Caru. Utrogestan ani dufaston mě nezabraly. Já jsem byla 13.11. na laparce+hysteroskopii - 13den MS a odstranili mě 5mm endometriosu v malé pánvy (doktor říkal, že je mírná) vejcovody a vaječníky v pořádku.měla jsem jenom dvě dírky a žádnej dren a 14.11. jsem šla dom. Doktor mě neřekl nic. Ptala jsem se sestříčky při odchodu a ta řekla sex po prvních MS, ale kdyby to nešlo vydržet, tak s ochranou. Pak mě propuštěla dr z Caru a ta řekla, že když prý MS nedojdou po 28dnech od 1dne MS, tak mám jít za gynekoložkou aby mě píchla agolutin a budu chodit na měření foliku do Carul. Snad tam mě zjistí jestli vůbec ovuluju. Prý dvakrát zkusíme folikuly a pak doporučuje inseminaci, tak jsem docela z toho vedle. Rovnou mě chtěli hnat na IVF, ale to jsme řekli, že v žádném případě. Myslíme si, že je to docela dost brzo na IVF. Myslím si, že by mě prvně měli zjistit jestli vůbec ovuluju . Každej dr jinej názor. Sestry na caru mě řekli, že polaparce nejsou folikuli, tak nemá cenu to zkoušet. Co si myslíte vy?

matelko1
28. lis 2008

posuniem tuto temu trosku vyssie.
ahojte baby.aj mna caka hysteroskopia a vobec neviem co to obnasa a ako dlho je zena v nemocnici.
ak by ste niektora vedela,tak mi odpiste prosim.bojim sa.
snazime sa 4 roky,uz mam ziadost na ivf+icsi schvalenu a teraz mi nasiel nieco na maternici a povedal mi Dr.ze musim ist na hysteroskopiu.

sonick
28. lis 2008

Matelko, ja jsem byla na hysteroskopii, bylo to ambulantně, v celkové narkóze, poležela jsem si tam 3 hoďky a šla domů. Břicho mě po tom bolelo jen trošku, pak jsem byla jeden den doma a pak už vše OK. Ničeho se neboj, byla to fakt pohodička.

A po laparoskopii jsem dostala menzes tak jak jsem měla dostat. Zákrok jsem měla v pátek, v pondělí mě pouštěli domů a ve středu jsem dostala menzes. Žádné zpoždění, nic.
Kdo to má před sebou, tak se ničeho nebojte, dá se to přežít. Jako vlastně vše, že?! 😉 Ale fakt, jsou horší věci.

matelko1
28. lis 2008

sonick dik.ale obavy su tam vzdy.
ja som bola na laparoskopii a min.roku a teraz ma caka ta hysteroskopia.ale ak je to tak,ze este v ten den ma pustia domov,tak sa to da zvladnut.vlastne my zeny vsetko zvladneme.sme silne.

kveta
28. lis 2008

Baby, idem na laparoskopické odstránenie cysty /nielen vysatie cysty ale odstránenie aj s obalom/. Ako dlho budem mať po operácii bolesti, aké silné a čoho?

matelko1
28. lis 2008

kveta kazdy organizmus to inac znasa.ja som absolvovala laparoskopiu a nemala som ziadne bolesti,ale vobec ziadne.

ivuska027
28. lis 2008

kvetka,
neboj sa, ja som bola 2x. prvy krat som mala 20 cm(!) cystu, druhy krat 13 malych na oboch vajecnikoch. V nemocnici som bola zakazdym 5 dni. Prvy krat som po tyzdni tancovala na stole na diskoteke(myslim to vazne), nic ma nebolelo. druhy krat ma 2-3 tyzdne bolelo podbrusko. Ale kedze mne sa spravili aj zrasty(co ma neprekvapuje), bolesti som mala stale, niekedy male, niekedy velke, chvilu to obtazovalo, ale zvykla som si. Teraz cakam babatko, takze to ustalo. Drzim prsteky, nic sa neboj. je to nenarocny zakrok. Nic strasne. 😉 😉 😉

kveta
28. lis 2008

Jéj, matelko, a nepožičiaš mi svoje telo? Ja ho potom vrátim. 😉 Bola si konkrétne na odstraňovaní cysty?

matelko1
28. lis 2008

kveta ja som nastastie cystu nemala,robili mi prefuk vajecnikov.
teraz sa mi nieco urobilo na maternici a neviem ci je to cysta,alebo myom a musim absolvovat hysteroskopiu.

kveta
28. lis 2008

Uhm, no vidím, že to máš tiež veselé... 😔 Tak si teda to telo nechaj...

kveta
28. lis 2008

Ja sa snažím nájsť niekoho kto mi povie, že či to, čo som našla na internete /bolesti ramien, krku dva týždne po operácii/ je normálne alebo výnimka. Takže je to bolestivé dva týždne alebo skôr pohoda?

sonick
28. lis 2008

Kveta - na bolesti ramen se připrav. Na to mě při hydrolaparoskopii neupozornili a doma jsem pak nevěděla, co se děje. Děsně mě bolela klíční kost, ramena a žebra. Před laparoskopií jsem se ale dočetla, že je to normální, že člověk je při zákroku nafouknutý pomocí kysličníku uhličitého a ten pak pracuje s kostmi. V leže to bylo dobré, to mě to nebolelo, jen když jsem seděla nebo stála. Ale trvalo to pokaždé jen dva dny, ne dva týdny. Během dvou dnů všechny plyny z těla odejdou zadním otvorem. 😀

Matelko - máš pravdu. My ženy jsme silné a zvládneme toho hodně. 🙂

kveta
28. lis 2008

Zadným otvorom? Fúha. Ja som myslela, že sa to nejak vstrebá...som netušila, že do čriev. 🙄 Dva dni sa dajú zvládnuť... Ďakujem veľmi pekne.

sonick
28. lis 2008

Kveta, tak já to napíšu - prostě budeš dva dny prdět a bude po bolesti ramen! 😀 Zajímavé, že?! 😅

kveta
28. lis 2008

Sonick: 😀

nika16
30. lis 2008

Holky, nejdete některá čistě náááhodou 9.1.2009 ve Zlíně do nemocnice Atlas na Laparoskopii, Hysteroskopii a chromo? A nebo jste už na těchto zákrocích byly, prosím o rady, zkušenosti atd.Mám nástup ráno den předem, dají mi ještě něco k jídlu? 😒 nebo budu den hladovět? Mám se připravit na bolest ramenou a plynatost? 😕
Díííky!!! 😉

miluse
30. lis 2008

Niky, (sice nejsem ze Zlína), ale s tou bolestí to má každý jinak. Mě nic nebolo krom tedy břicha, tu bolest v ramenou jsem neměla, jen mi po narkoze bylo špatně a zvracela jsem a motala se mi hlava, ale to bylo asi i trochu z hladu, páč jsem vlastně den předem dostala 2x vývar (k obědu a večeři), všeobecně ale platí, že by jsi od půlnoci neměla jíst a stejně ti dají i minimálně jednou klystýr.

carole
30. lis 2008

Zdravím všechny! Chtěla bych se podělit o moje zkušenosti.Jsem po laparo, hystero a chromopertubaci necelý měsíc. Během operace se zjistilo, že veškeré ženské orgány jsou v pořádku,včetě průchdnosti vejcovodů.Bohužel, v dětství odoperovaný apendix byl zanícený, v břišní dutině mi odstranili výpotky,pocházející ze zánětu pobřišnice.Vůbec jsem netušila, že se něco takového objeví! Po návratu z nemocnice jsem se dala dohromady za celkem krátkou dobu a po 14 dnech jsem se chystala zpátky do práce. Bohužel, nevyšlo to. Dostala jsem zánět trojklanného nervu, přišla o 2 stoličky. Zřejmě se to objevilo po narkóze, ještě nemám všechna vyšetření. Menses mi přišla na den přesně, ale ukrutná. Jsem ráda, že jsem ještě pár dnů doma, abych se z toho všeho vzpamatovala. 😕 Když už , tak už.. 😝

kveta
30. lis 2008

Dievčatá, robí sa laparka /u mňa odstraňovanie cysty z vaječníka/ aj počas menštruácie?

miluse
30. lis 2008

Carole, nestraš mě, že MS bude mít ještě horší průběh než doposud 😨 🙄 si pořád říkám, že snad horší to být nemůže... no uvidím příští týden, to by měla dorazit. Ikdyž je fakt, že doktor mi taky říkal, že MS bude mít horší průběh a já se těšila, že po odstranění ložisek endometriozi to bude lepší 😕

carole
30. lis 2008

kveto, laparka se dělá po MS, nejlépe hned po skončení. Brala jsem na urychlení kapky.Přeci jen nechtějí lékaři riskovat otěhotnění před operací..i když se pacientka léčí na neplodnost.

miluse, hlavně budˇv pohodě, nestresuj, určitě to má vliv. 🙂 Doufám, že po MS bude zase dobře. Hlavně se máme snažit, než ty srůsty zase dorostou. 😉

kveta
1. pro 2008

Pre prípad, že niekto rieši podobný problém, sem píšem dnešnú odpoveď môjho lekára: laparoskopická operácia - odstraňovanie cysty z vaječníka - sa môže robiť aj cez menštruáciu. Ďakujem veľmi pekne za všetky rady.