Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

varo
21. říj 2009

ahoj miculienko, blahopřeji ti k //, potkalo mě to samé, dnes jsem se měla jít objednat na lapkaroskopii ale v pondělí jsem objevila ony // takže místo laparo mám potvrzené těhotenství 🙂

erytrea
21. říj 2009

tak baby mam to za sebou 😉

vcera som bola na laparke a dopadla vyborne - nic mi nenasli tak mozeme snazilkovat, drzim palce tym co sa chystaju nie je to nic strasne, nehovorim ze to neboli ale da sa to vydrzat, mna pustili este v ten den domov cize je to dost individualne 😉 🙂 keby nieco pytajte sa rada odpoviem 🙂

miculienka
22. říj 2009

varo, blahoželám, tak to sme na tom skoro rovnako, teším sa s tebou 🙂

renka1801
26. říj 2009

ahojte, tak aj ja mam už za sebou laparku, robili ma 23. a tiež som už doma. Ale tie bolesti v den laparky boli, ale som tu. Vydržíme toho dosť.Tiež začneme hned ako sa mi bude dať pekne pracovať na babatku.

olusenka
26. říj 2009

Ahoj, taky už jsem doma po laparce, nakonec mi ji dělali. Cystu odstranili, průchodnost vejcovodů ne. Měla jsem i trochu srůsty, zda je odstranili, není podle zprávy poznat. 😠 Operovali mě ve středu, domů jsem šla v pátek a tento čtvrtek jdu na stehy. Co bude dál, se dozvím až při stehách.... Zase čekat. 😒

bobi3
26. říj 2009

ahojky, ja som bola na laparke v septembri, poprepichovali mi vaječníky, vajcovody som mala priechodné, takže sme sa mohli hneď snažiť... no prvý cyklus to nevyšlo... ☹ a to som bola aj stimulovaná clostilbegytom, krásne folikulky, potom pregnyl, plán túlenička, duphaston a na 26DC mrcha 😔 Takže začínam odznova... držím všetkým palčeky a verím, že vám laparoskopia pomôže... ja stále dúfam...

miculienka
26. říj 2009

ahoj baby, tak budem držať palce, aby to čo najskôr vyšlo 😉

nadis.h
28. říj 2009

Miculienka.. Strašně moc Ti gratuluji!!!! 😵 😵 😵

melinda78
30. říj 2009

ahojte dievčatá!
ja teraz som začala chodiť do Gynfivu BA. v októbri dostala som správu, že máme schválenú žiadosť na IVF. teraz ideme na konzultáciu. dostala som otázku, že chcem laparoskópiu alebo ultrazvukové vyšetrenie na posúdenie dutiny maternice a priechodnosti vajíčkovodov. môj gynekológ povedal že stačí ultrazvukové. kto mal už ultrazvukové? ako to robia? ďakujem 🙂

nadis.h
30. říj 2009

Meli já byla na klasické laparce, ale za ultrazvuková je normoš spodem aniž by do Tebe řezali. Prý to trochu tlačí, ale jinak dobrý.Víc nevím.

melinda78
30. říj 2009

nadis.h dakujem 🙂

melinda78
30. říj 2009

no tak nikto nema skusenosti? 😒 laparoskopiu viem ako funguje......

matiasko
30. říj 2009

ahoj melinda 🙂
laparoskopia sa robi v narkoze .do brusnej dutiny a jednu stranu podbruska ti urobia otvor cca 1 cm a zavedu kameru. ultrazvuk to je iba klasicke vysetrenie a tym sa urcite neda posudit ci mas prechodne vajickovody 😒
to ti zisia iba diagnostickou laparoskopiou alebo hsg a to sa robi tak ze do posvy ti zavedu taku hadicku a budu vtlacat kontrastnu latku a pod rengenom budu pozerat ci ti ta tekutina prejde cez vajickovody 😉
ja by sm ale radsej zvolila hned laparo lebo v gyn fiv je to tak ze na 1 ivf mozes aj bez laparo ale ak sa to nepodari tak na dalsie uz bez laparo nemozes ist
aj ja tam chodim a tiez ma teraz caka laparka 12.11. 😉

miculienka
30. říj 2009

nadish - veľmi pekne ďakujem 😉

melinda78
30. říj 2009

ahoj Matiasko! ja len to nechapem preco lapar ked u manzela mame problem, hm.... prave preto povedal moj gynekolog ze staci ked idem na ultrazvukove, to som vsak nevedela ze na 1 ivf mozem ist aj bez lapar. no vsak idem 2. novembra tam vsetko my vysvetlia 🙂 tak drzim ti 🙂

matiasko
31. říj 2009

ahoj melinda 🙂
a ako vie tvoj gyndos ze mas prechodne vajicovody a ze je problem u manzela
lebo ak mas vajickovody neprechodne tak potom nie je ziana sanca aj keby bol manzel ok
aj ked ta neposlu hned na laparku to HSG budes musiet podstupit bez toho i to neurobia
a taba tam neposlal tvoj gyndos myslim na HSG ? a podla coho usuil ze je chyba v malzelovi dal si urobit srermio.
a podla coho usudil ze ty si v poridku robil ti dajake vysetrenie aspon hormonalny profil ,folikulometriu atd.?

bubulka722
31. říj 2009

Babulky koľko sa musí po laparke počkať s IVF?

nadis.h
31. říj 2009

Bubu já jsem byla 13 března na laparce kdy mi brali vejcovody. 15 dubna jsem měla 1 konzultaci v CAR a při mrše kdy jsem šla na odběr krve na hormonální profil kdyby byl v pořádku tak možná už od té stejné max od následující jsem mohla začít stimulovat. Záleží to hodně na stavu jak se cítíš a jestli nejsou nějaké komplikace.

matiasko
1. lis 2009

ahojte babule 🙂
tak mna len laparka caka 12.11. idu mi odstranit neunkcny vajicovod
mam uzlen tento jeden.ten druhy museli dat von koli mimomaternicovom ☹
mne doktorka povedala ze v januari mozem na dalsie ivf.
a babul este zalezi ci ide o laparku diagnosticku alebo klasicku kde ti nieco aj budu robit.

nadis moc moc drzim palceky zasluzite si to uz po takej dobe 😉
ja som to mala skoro podobne najprv zle cyto potom sa to konecne upravilo ale na hp zisili znizenu fukciu
stitnej zlazy tak liecba cca 3 mesiace a potom 1 ivf neuspesne 😒 1xket tiez neuspesne
tak teraz laparka aby odstran. ten vajickovod lebo sa plny tekutou ktora vyplavuje embryuska z materice 😝
a ty ako po laparke kolko dni si bola na pn a ako si sa ciila

nadis.h
1. lis 2009

Mati děkuju Ti. Já mám HP pořád zlý. Nebo ne celé HP jen to FSH. A proto je to zázrak,že se povedlo u mě co se povedlo.

Jinak po laparce jsem měla teda šíííílené bolesti. Ale tak byla jsem rozrýpaná všude možně. Brali mi oba vejcovody a odstraňovali srůsty od pánve až po játra. Takže kdyby to bylo bez bolesti... to nešlo... 13 března jsem byla na laparce a PN mi ukončili 20 dubna.

matiasko
1. lis 2009

aha lebo neviem sice som uz laparo podstupila mala som mimonaternic. tehu a museli mi odstranit lavy vajickovod
teraz idem na ten pravy tam mi uz raz operovali cystu na vajecniku a nechali mi z neho iba taky kypet ktory na usg nieje ani vidiet tak tam urcite budu dajake zrasty a este raz prefuknu ten vajickovod ci je naozaj nefunkci a ak ano tak ho bud len prerusia alebo uplne odstrania lebo sa mi tam asi vytvara dajaka tekutina.
idem len na jednodnovku tak dufam ze to bude v pohodke a bude sa to dat tak odstranit bojim bojim 😖

nadis.h
1. lis 2009

Mati doktoři jsou machři. Buďme rádi, že žijeme v době v jaké žijeme. 😉 Každá bolest přebolí a jedině dobře,že půjde pryč,když dělá v těle paseku!

matiasko
1. lis 2009

tak ho hej nech to je uz za mnou
a ty ako sa citis babuliatka posluchaju v brusku

nadis.h
1. lis 2009

Mati bolí mě břicho na mrchu. Tak jak to mám každý měsíc. Vždy to začne týden před. Je to prý známka dobrá, ale i na druhou stranu známka mrchy. Tak jsem taková nijaká a jen čekám jak to dopadne. 😝 Strašně se to vleče. Snad to od zítra bude utíkat rychleji když je všední den.

olusenka
1. lis 2009

Holky, prosím poraďte, kdy jste po laparoskopii dostaly první menstruaci? Podle standardního cyklu, tak jak jste měly nebo po laparce se to změnilo a MS přišla jinak, cykus se vám změnil??? Já beru Proveru od 15.DC do 25.DC a vždy MS dostanu ještě když ji beru, většinou 23.DC. Teď už je to o pár dní víc a stále nic. Tak jsem zvědavá. Ještě budu čekat, není to dlouho...

nadis.h
1. lis 2009

Olus já dostala mrchu tak jak jsem měla. 😒

govinda
1. lis 2009

olusenka, ja som po laparke krvácala ešte 10 dni, tak mi lekár dal lieky na zastavenie krvácania a potom mrcha neprišla. Dali mi vyvolávačku a teraz som dostala mrchu. Ale prvadou je, že ja som mala cyklus vždy rozhádzaný a nepravidelný, tak asi nie som najlepší príklad 😒

bubulka722
1. lis 2009

Babulky, ja mám IVF naplánované na február, myslíte, že laparka koncom novembra je o.k.?

matiasko
1. lis 2009

ahoje 🙂
ja mam laparku 12.11. a na 2 ivf mi dokina povedala ze mozem uz v januari 😉

bubulka722
2. lis 2009

Kočky kedy počas cyklu sa vykonáva LSK? Ako dlho trvalo kým vám dali termín? Ja chcem ísť do Piešťan. Koľko ste dali "všimné"?