Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

damaska
4. únor 2010

Mě jen napsali, že chtějí předópeční vyšetření a nic nevyjmenovávali. Předpokládám, že praktická, ví co má dělat, ale asi neví. Ještě budu řešit, problémy za n. Ach jo.

nadis.h
4. únor 2010

Damas na papíře pro obvodní by to mělo být napsaný co vše chce.

damaska
4. únor 2010

No tam je jen předoperační vyšetření a nic víc. Právě proto je mi divné, když to tady pročítám, že nikdo nemá zájem mi dělat EKG, plicní atd. Je to divný, ale zavolám si a uvidím.

nadis.h
4. únor 2010

Plicní mi taky nedělali na laparku. 😕

majkal
4. únor 2010

damaska: ja som mala predoperacne vysetrenie na internej ambulancii, brali mi na rozbor krv, moč a robili mi EKG. Lekar ma ešte klasicky vyšetril - hrdlo, dychanie ... a to bolo všetko.

držím palce 😉

damaska
4. únor 2010

Tak třeba mi taky pošlou na interní ambulanci. Přece když mě objedná za 5 dní na operaci,včetně víkendu, tak je na předoperační málo času. Na poliklinice, co mám praktickou dělají EKG jen 2 do týdne. Jezdí tam nějaký doktor. Takže asi tak proto. Jedině obvodáci, jsou tam denně a to jen dopoledne. No nebudu to řešit, jen díky zvědavosti vím, že bych měla jít na EKG, a pokud to nemůže zařídit praktická, tak buď mě pošlou v nemocnici, nebo to odloží, ale nebyla bych nadšená. Raději ať to mám co nejrychleji za sebou.

jaspina
4. únor 2010

Damaska - mě dala všecky žádanky gynekoložka. Praktická lékařka ani neví, že na to jdu.. A musela jsem jít na krev, moč a to EKG -to fakt je dost důležité, navíc nesmí být starší jak 3 týdny.

safarikovap
4. únor 2010

Ahoj holky.
Mně kvůli laparoskopii brali na rozbory krev, moč, internista potom měřil EKG (i když je mi teprve 28 let) + tlak + napsal celkovou zprávu pro operatéra. Ale co teda ještě navíc - musela jsem mít originál zprávu ohledně krevní skupiny, což byl problém. Kromě slepáku jsem na žádné jiné operaci nikdy nebyla, takže v kartě u obvoďáka krevní skupina nebyla. Na předoperačním vyšetření jsem byla ve ČT a sestřička teda byla nadšená, protože zjištění krevní skupiny trvá i 5 dní (naše poliklinka má klasickou laboratoř, nikoliv na zjišťování krevní skupiny) 😖 Takže když jsem v PO ráno nastupovala do nemocnice, tak jsem krevní skupinu ještě neměla - přítel musel do Brna do laboratoře pro originál s oznámením mé krevní skupiny 😨 Takže předoperační vyšetření nenechávejte na poslední chvíli (i když musí být maxim. 11 dní staré)

jaspina
4. únor 2010

Tak to po mě krevní skupinu nechtějí.. naštěstí!

jerryjanka
5. únor 2010

ahojte
tak som doma ubolena ale živá - vysledky su dosť zlé ale snad budu stačiť na iui - ked sa trocha zbavim bolesti napišem viac.

jaspina
5. únor 2010

jerry - tak se rychle uzdravuj a jsem zvědavá, co napíšeš! Já jdu za týden..

natulaaa
5. únor 2010

jerry dej se dokupy a pak napiš co a jak, já jdu 17.

jaspina
5. únor 2010

Natul - já 15tého - tě předběhnu 😉

safarikovap
5. únor 2010

Jaspina: taky nechápu, proč byla ta krevní skupina k laparce (+hysteroskopii) nutná 😖 Nebo proč aspoň nestačilo telefonické ověření z laboratoře - ne, musela jsem mít origoš s razítkem 😒 Na laparce jsem byla u nás v Brně na Obilním trhu - asi tam jsou moc velcí poctivci 😀
Jinak vám všem držím palce!!!

jerryjanka
5. únor 2010

no mam jeden vajcovod uplne upchaty a neda sa s tym nič robiť
druhy mam ok - na lavej strane - ale moj lavy vaječnik funguje slabo tak 1-2x ročne len. 😔 k tomu mam pcos a muž teratospermiu

natulaaa
5. únor 2010

jerry a v nemocnici jak od kolika si měla dietu s jídlem a pitím,toho se trochu děsím.A jak to probíhalo po Operaci,kdys mohla začít chodít,jist a wc?a co snaženíčko po oper,je tam nějaká šestinedělka.Promin za tolik otázek.Ale já jsem z toho uplně posr.. ☹

capenka
5. únor 2010

holky já jdu 12,a popravdě mám strach
jerry musíš nám to popsat jak to probíhá,na kolikátý den vám to vychází mě až 16 DC doufám že nebudou brblat doktor řekl že to neva že to akorát sliznice narůstá a ji tak má to být těsně po menstruaci jenže jak doktor vyrukuje datum ,hurá do nemocnice,
na EKG jsem byla ,krev taky ještě to obvodák sepíše a v pátek za týden už jdu,

jaspina
5. únor 2010

Capen - já nastupuju v neděli a budu nějak cca 5-7DC. Dnes dobírám Utroš. Schválně jsem ho musela brát dýl, abych si posunula MS kvůli laparce.
A být tebou, tak počkej a udělej si na to názor sama (na laparku) Protože někdo to má v pohodě, někdo horší. Ale to ti nikdo neřekne dopředu. Pokud tě jen zkontrolují, tak v poho - když najdou srůsty nebo neprůchodný vejcovod a odeberou ti ho apod, tak je jasné, že to je horší. Ale já jsem byla na laparce před 10ti lety a dalo se to 😉 Kdyby mi tehdy nebylo 3 dny zle po narkoze, tak docela pohoda. Stehy mě bolely hlavně když jsem šavlila - jinak mě to spíš tlačilo, když jsem si sedla - ale to ta jizva vevnitř po slepáku.. A jak mi bylo zle a nejedla jsem, tak jsem byla hrozně slabá a bylo mi na omdlení. Ale od té doby jsem byla 2x na zákroku s narkozou a když jsem jim řekla, že ji blbě snáším, tak to pohlídali a bylo vše o.k. Dokonce minule mi anestezioložka přímo do té uspávačky přimíchala něco proti nevolnosti a zákrok byl v 8 hodin - v půl 10 mě pustili domů a v poledne jsem valila dort, co mi přítel koupil a byla jsem úplně v pohodě. Takže neboj! Já se momentálně víc bojím toho, že jdu v úterý trhat zub. 😉

jerryjanka
5. únor 2010

no mala som nastupiť v stredu ale vypadli im pacientky tak ma vzali do nemocky v utorok - ešte mi dali večeru - potom klystír o 7 večer
od polnoci som už nesmela ani piť
rano o 5 druhy klystír okolo 9:30 injekcia na upokojenie ktora vôbec nezabrala a ked ma doviezli na sal mala som tachykardiu - puls 150 ale bol tam super anesteziolog ak sme pokecali a potom som zaspala - vraj ked ma preberali sa na mne fajnovo zasmiali ako som kraviny hovorila - už tak čo si pamatam som sa zobudila o 13: hodine - davali mi kyslik a motinorovali ma tlak a pusl - po 2 hodinach mi dali aj toto dole dali to dalšej na pooperačke a mne zavesili postupne 4 velke infuzie
piť mi dali až potom ked som dobrala infuzky
bola som uplne vysušena jazyk total jak dratenka.
ale to mi dali len glg že či nebudem vracať
potom už som mohla piť ale len čistu vodu bez bubliniek
prvykrat sa mi chcelo cikať asi večer o 6 ale to len na misu na posteli
niečo som zo seba vyžmykala a potom večer o 9 sme mali na pooperačke aj vecko vedla hned tak mi dovolili vstať a vycikať sa
bolesti boli ale oni nam davali injeckie od bolesti a na spanie - raz do zadku raz do stehna - au
a aj fraxiparin na riedenie krvi do brucha sme dostavali každy den.
no som sama modrina 😀
ale lekari boli fakt super aj sestričky
sranda bola ked sme museli byť pri normalnej vizite aj velkej vizite (cca 12 ludi) nahe s rozkročenymi nohami 😅
no ale tak asi to je bežné no
inak komplikacie až na tu tachykardiu som nemala - a bolesti su v norme. teraz ma čaka pohovor v care čo dalej...

jaspina
5. únor 2010

Tak to mě tehdy dávali jen 1x klystýr a nic do mě nepíchali..
I když já jsem rozhodlá, že když se mi něco fakt nebude líbit, tak to prostě odmítnu. Tím myslím třeba jak někde prování po laparce rutinní cévkování. To si fakt můžou nechat! 😒
Jerry - zas je dobře, že se mají už čeho chytit. Ten vejcovod ti asi vzali že?

majkal
5. únor 2010

ahojte babenky ....

jerryjanka ... tak Ty si to mala dobre "husté" .... dúfam, že si ostatné baby veľmi nevyplašila 😀 ... tak ja ich idem povzbudiť 😉 Moja LSK bola diagnostická a trvala 2 hodiny aj s pobytom. Mala som prísť nalačno o 12h. Ráno som sa ešte pred 7h mohla napiť ale jesť už nie. Klystír ani nič podobné mi nerobili. Uspali ma ani neviem ako, a o hodinu a pol som sa zobudila ako ma prekladali na postel. Polezala som si ešte polhodinky a išla domov 😅 Samozrejme pre mňa prišiel manžel, sama by som to nezvládla. Doma som ešte jeden deň oddychovala a na ďalší som už išla do práce.

Mne ale robili minilaparoskopiu v centre jednodňovej chirurgie, nie v nemocnici. Tak možno preto taký "hladký" priebeh 😉

Držte sa! A netreba sa báť ... 😉

jerryjanka
5. únor 2010

jaspina nie nechali ho tam neplnil sa tou zlou tekutinou tak nebol dôvod na vybratie.
inak cievkovali ma aj intubovali ale to som ani nevedela lebo ked som sa prebrala nemala som už ani jedno 😉
majka - ano jednodnova je niečo ine - a mne robili aj drilling a čo ja viem čo ešte kontrolovali 😀
ako ja som rada že som šla - lebo viem kde je problem aspon - a tie dva roky neupsechu začinam uplne chapať

jaspina
5. únor 2010

Majkal - tak bych to taky brala. Je nejlepší když tam jdeš s tím, že víš že za chvilku budeš doma.. Já jdu bohužel na klasickou s hospitalizací. Ale snad né na dlouho.. Tehdy mi ji taky dělali v pondělí a šla jsem domů ve čtvrtek.

majkal
5. únor 2010

jerry: to ti verím .... mne tiež odľahlo, akonáhle som vedela na čom som .... aj keď to teraz nie je jednoduché a tá cesta za bábom bude ešte možno dlhá, ale už aspoň vieme, kde je problém ... tak držím silno palce 😉

jerryjanka
5. únor 2010

majka aj ja držím palce verim že sa dočkame -aj ked cesta bude dlha a trnistá - my ženy sme silne 🙂

jaspina
5. únor 2010

Jerry tak to mě doktorka tvrdila, že kdybych měla neprůchodný vejcovod, že pokud nemám nic proti, tak ho vezmou znova - jinak by mě s tím stejně poslala na operaci. Prý to jen znesnadňuje otěhotnění a pak nějak může škodit plodu.. Ale víc mi k tomu neřekla..
Za jak dlouho po operaci tě pustili?

jerryjanka
5. únor 2010

jaspi pustili ma dva dni po operacii - ale ono to čo hovoriš je ked sa v nom hromadí ta toxická tekutina
ale mne sa tam nič nedeje som sa pytala prečo ho nevzali a povedali nebol dôvod - operovali ma dvaja najvačší odbornici v našej nemocnici na taketo stavy - primar a zastupca primara. takže ja mu verim

elana
5. únor 2010

Holčiny, vidím, že se tu bavíte o poškozených vejcovodech, mně dr. před operací říkal, že nejen že špatné vejcovody mohou produkovat látky zabíjející embrya, tak naopak můžou produkovat takové, které si je přitahujou.

Přidám svou zkušenost: mně vyšly oba průchozí, ale ten jeden nebyl úplně ok, přesto ho neodebrali. Po IVF jsem otěhotněla, ale mimoděložně, do toho pravého, který nebyl košer. Náhoda? Možná. Možná ne.

Ještě vím tady na Koníku o Larri (jistě by se nezlobila, že to sem napíšu, občas sem i mrkne): vejcovody neprůchodné, otěhotněla po IVF, taky mimoděložně. Zas náhoda? Možná. Možná ne 😉

Jasně, jsou velký spousty holek, který mají vejcovody ok, a mimoděložní těhu, jsou i takové, jejichž vejcovody se oplodněné vajíčko sotva procpe, ale do dělohy se dostane, taky po IVF je riziko GEU údajně až 3x větší než při normální koncepci, ale kdoví, jak to třeba zrovna v tom mým a Larriným případě bylo.

Těžko říct. Každopádně jen jsem chtěla přispět do diskuze.

nadis.h
5. únor 2010

Ahoj holčinky, 🙂

Jerry super,že to máš za sebou!! A nebuď smutná z výsledku!! Víš co je lepší že víš na čem jsi než naopak!!

A neprůchodné vejcovody...
Já než šla na laparku tak jsem měla dlouhý hovor s jedním super doktorem ze špitálu kde mi laparku dělali. A díky němu jak mi vše vysvětlil bych si je nikdy nenechala uvnitř pokud nebyly ok. Za 6 let jsem neotěhotněla tak bych nečekala zázrak, že se někdy zprůchodní. A dle toho dr jsou neprůchodné vejcovody v těle jako časovaná bomba. I když vypadají na pohled "zdravě". Takže já mám oba pryč a jsem za to ráda.

A přesně jak píše Ela. Larri má také neprůchodné vejcovody a nehrozí mimoděložní dle dr co jí dělali laparku. A prd měla mimoděložní...

Takže kdo ví...kdyby jí je vzali byla by určitě už těhulka. 😒

jaspina
6. únor 2010

Vidíte - na to jsem úplně zapomněla - mě tehdy doktorka říkala, že ten neprůchodný vejcovod zvyšuje pravděpodobnost mimoděložního těhotenství + že v případě těhu může škodit plodu.