Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

ada83
15. srp 2012

@dia6 tak to hej neviem či to aj nezdám už som si kolko krát povedala. ale chceme babo tak musim bojovať.

dia6
15. srp 2012

@ada83 Veru, aj mňa už viackrát napadlo, že skúsim na to nemyslieť, alebo že si dáme aspoň pol roka pauzu...a podobne, ale nedá sa to. Tiež sme na tom tak, že túžime po bábätku... viac a viac.
Dúfam, že sa to už tento rok podarí, lebo mám pocit, že to už niekedy nezvládam. Ale musíme bojovať. Veď čo nám iné ostáva. Raz sa to podariť musí.

darazv
15. srp 2012

@ada83 no idem tak že vo štvrtok o 10tej tam mám byt na druhy den laparka s tým že ak niečo najdu aj hysteroskopia a den po zakroku domov ..

darazv
15. srp 2012

@dia6 nestraš ma 😝

ada83
15. srp 2012

@darazv to ja som prisla na 7 cca 7:40 ma brali na sal a o 14 som isla domov

ada83
15. srp 2012

@dia6 bojovať musime ak chceme babo. ja som už dnes dostala menzes prisiel skorej tak sa zajtra musim objednať na krv a po vysledkoch šupšup do centra robiť babo dufam že v októbri dame posledné iui a potom žiadosť a ivf 🙂

darazv
15. srp 2012

@ada83 fuuuha tak to by som brala aj ja 🙂 mne povedali že preto je nastup o den skor kvoli tomu aby som nič nejedla a bola prazdna 😀

ada83
15. srp 2012

@darazv mne deň pre tým volala sestrička z centra a povedala že čo si mam priniesť a že od polnoci že nič nejesť a nepiť a okolo cca 15 ma niekto prisť pre mna. potom nas prisla pozrieť doktorka asi okolo12 a povedala že mozeme isť medzi 14 a 15 domov a ja som hneť o 14

darazv
15. srp 2012

@ada83 a vy mate aky problem vlastne?ideš do prveho ivf?

ada83
16. srp 2012

@darazv moj muž má malo spermii a mne teraz niečo zistili s nadobličkou tak idem k endokrinologovi na krv a este sa uvidi.zatial mame za sebou 2 iui a podla toho ako dopadnem bude buď 3iui alebo už hneť ivf. a vy mate aky problem

darazv
16. srp 2012

@ada83 no tak to sme na tom skoro podobne moj priatel má málo pohyblivé spermie u nás rovno navrhli ivf pretože iui by nemal zmysel,,čo sa týka mna tak mne neprišli na nič žeby som mala dáky problem ale po 5 neuspešnych transferov idem radšej aj na laparku aj ked dr tvrdil že to je zbytočné ale ja som si ju aj tak vydupala 😠 a ak mi ani tam nič nenajdu budem sa chytat za hlavu asi 😖

ada83
16. srp 2012

@darazv mne zas sesternica povedala že ta laparko niekedy pomože že to tam je cisté a natiahnuté. aj dr. v centre povedala že lepšie sa oteh. po laparke

mamartinka
16. srp 2012

@ada83 No mne zasadne to nepomohlo nijako.A to vsetko precistene,preplachnute obaja zdravy co mohli odstranily a nic ani potom.A to uz mam rok po laparke a hysteroskopii.Cest vinimkam ktorym to pomohlo.Niektore potom do 2 mesiacou otehu.Zial my taky pripad niesme. ☹

ada83
16. srp 2012

@mamartinka to uvidime ci mi budeme na tom lepšie ale asi tieš nie. neviem ani kedy sa dostanem do centra 😉

darazv
16. srp 2012

Holky nejak to musime zvladnut ja už mam na to iný pohlad po tých neuspechov to inak ani nejde iba čo by som sa psychicky zrutila,,,verím tomu že budem mat deti ale už tak netlačím na to, čo sa stane stane sa my to nijak neovplyvnime 😉 len treba verit a dufat 🙂

dia6
20. srp 2012

@darazv No ja zase verím, že treba bojovať a nie len čakať čo bude.
Ja som síce aj dosť netrpezlivý človek, no tak či tak to nedokážem nechať len tak nechať na osud.

Ale tiež verím, že všetky tu budeme mať bábo. Poznám aj horšie prípady. My máme stále šancu.

dia6
20. srp 2012

@darazv ...a ešte k tej laparke. Ja ťa nechcem strašiť. Väčšina báb to zvládla lepšie a ani ja som pred tým s anestézou problémy nemala... to bola proste nejaká náhoda. Len ja by som bola rada, keby ma pred tým niekto upozornil aj na takúto možnosť. Aby som vedela, že aj keď mi bude potom strašne zle, aj tak to bude nakoniec OK.

darazv
21. srp 2012

@dia6 ved jasné chapem 🙂 no uvidim jak to bude u mna už sa to blíži 😒

darazv
21. srp 2012

@dia6
@ada83 holky prečo mám napísane v papieroch že ma sestrička oholí?kde ma chce akože holit?

darazv
21. srp 2012

Tak už som dobre informovaná dobrá dušička mi napisala do IP 🙂

dia6
22. srp 2012

@darazv Fúha, tak toto by aj mňa zaujímalo. Ja som si nič také v papieroch nevšimla.

cuculik1
22. srp 2012

dievcata pomohla vam k niecomu hysteroskopia? mne ju doktor odporucil, lebo sme po jednom neuspesnom ivf a vyzera to ze aj jednom ket, vobec sa krasne blasto cysty neujali ale zaciatkom roka som bola tehu prirodzene sice len kratucko 5 TT a tri roky dozadu som tiez potratila v 7 tt.... este mame jednu blastocystu zmrazenu, neviem ci ist na hystero. ci ma to k niecomu dovedie..... na ivf sme sli kvoli manzelovmu velmi zlemu spermiogramu....

darazv
22. srp 2012

@cuculik1 Ahojky tak to sme na tom skoro podobne,,ja som po 1ivf dokopy 5 transferov a a bohužial neuspešne 2 krat biochemicka gravidita ☹ vždy som mala ukažkové embryjka a posledny pokus čo bol som mala krasne blastocysty a neujali sa i tak,,doktor ma hned chcel tahat do 2ivf ale som povedala že chcem aby sa na mna kukli zvnútra tak mi dal žiadanku na laparku a hysteroskopiu na ktorú idem tento piatok,,,u nas je problem že priatel ma tiež malo pohyblive spermie a u mna nič doteraz nenašli mam za sebou imunologiu,hematologiu,genetiku a som oki,,doktor tvrdil že može bránit uhniezdovanie ak mam dáke zrasty atd tak preto idem na zakrok,,tebe odporučam nehrnút sa do transferu pokial nemas všetky testy za sebou,,zbytočna potom strata penazí a o psychike ani nehovoriac pa pa

darazv
22. srp 2012

@dia6 musim byt oholená jak miminko 😀

cuculik1
22. srp 2012

@darazv vsetko okrem hysteroskopie a laparky mam, a vsetko ok, akurat picham clexane kvoli vysledkom z hemato.... ja neviem ci si to dat robit. bojim sa zasahu do maternice, mam za sebou jeden kyret po potrate....moj manzel ma velmi vysoku fragmentaciu spermii , kde pri tejto diagnoze sa vie , ze je- moze byt znizena implatacia spermii, tak neviem , ja som nikdy ziadne problemy nemala.....a kde ti to idu robit v car alebo v nemocke

darazv
22. srp 2012

@cuculik1 idú mi to robit v prahe v podolí v nemocnici kde je aj zaroven CAR,,neviem ti poradit bud chod znovu do transferu a ak to nevyjde tak chod na laparku 😒

cuculik1
22. srp 2012

@darazv na laparku? naco? ja som myslela ze len hysteroskopia.....no neviem, este sa poradim s dr. tebe vela zdaru 😉

darazv
22. srp 2012

@cuculik1 poplietla som to myslela som hysteroskopiu drž sa 😉

dia6
23. srp 2012

@darazv sranda... mne nič také nekázali. Asi toto má každý inak.

cuculik1
24. srp 2012

ako dlho po hysteroskopii musim byt doma? da si ist hned na druhy den do prace? mali ste bolesti?