Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lucijeta
26. únor 2013

@jankajanika aha, nj, ta endometrioza to je pěkná potvora 😒 tak pokud ti to doporučili tak bych do toho taky šla 😉
dnes jsem byla poprvé v práci, zákrok byl ve středu, takže doma jsem byla skoro 2 týdny.. ale tím, že jsem marodila už před tím tak jsem to nechtěla prodlužovat, už tak jsem chyběla měsíc a v práci stejně sedím
děkujiii 🙂 a dávej vědět jak to u vás pokračuje..

@makovicka53 moc nechápu proč si ten duphaston brala jen do 22DC? to ti řekli, že musíš vysadit nebo ho tak bereš pokaždé? normálně po jeho vysazení dojde ms ne? já po hysterce taky 4 dny krvácela jako při ms, ale byla jsem na ní 11DC a od 16DC beru utrogestan(obdoba duphastonu) do 26DC a pak 29DC čekám ms
fakt netuším jak poznat jestli už u tebe proběhla 😒

makovicka53
26. únor 2013

@lucijeta lebo mi tak kazala doktorka a po hystero som uz nebrala nic...mi zavarila...hlavne ze chcem brat estrimax, lebo mam ist na KET a teraz neviem co dalej...a vobec ak bola menstruacia, ani neviem ktory den mam ratat ☹(((

lucijeta
26. únor 2013

@makovicka53 to je fakt divný, tak jedině poradit se s ní.. ale já vždy do 2-3 dnů po vysazení ms mám.. ale těžko říct jak to bylo u tebe když si vysazovala tak brzy 😒 já estrimax brala po ovulce na růst sliznice, máš ho taky na to?

makovicka53
26. únor 2013

@lucijeta ano mam ho tiez na rast ale beriem ho vzdy od 1DC ...ty preco az po ovulke....potom sa nasadzuje utrogestan alebo duphaston nie?ty chodis tiez do CAR

lucijeta
26. únor 2013

@makovicka53 jj, chodím. já na začátku cyklu beru clostilbegyt na růst folíků a ten snižuje sliznici 😒 pak píchám pregnyl a po ovu mi nasazují utroš a estrimax

makovicka53
26. únor 2013

@lucijeta a tebe planuju IUI?

lucijeta
26. únor 2013

@makovicka53 jj, buď snažení doma nebo IUI, jedno už máme za sebou.. možná to teď první cyklus po lapárce zkusíme "sami", uvidíme.. pokud bude vůbec folík

makovicka53
26. únor 2013

@lucijeta drzim palce 🙂

luckamb
28. únor 2013

Ahoj holky,
mám dotaz. O první dítko jsme se snažili dva roky a po laparoskopii (kde byla zjištěna endometioza, srůsty, cysty) jsem otěhotněla asi za 14 dní. Bylo mi řečeno, že až budu chtít druhé, že vše půjde jako po másle, neboť endometioza se těhotenstvím vyléčí. No a jak po másle už se snažíme o druhé mimi zase rok a půl a stále nic. Takže uvažuju, že bych zkusila druhou laparoskopii. Nemá někdo podobnou zkušenost? Myslím, jakože první laparka první dítě....druhá laparka, durhé dítě a bez laparky nic :D :D

mimi_2
28. únor 2013

Kočky ahojte,
prosím Vás, ktorá ste bola na laparoskopii poraďte mi...
My a snažíme už 3 rok o bábo, do minulého roka to vyzeralo, že ja som úplne v poriadku a problém je u mm, lebo ten mal zlú morfologiu. Tak ale zmena nastala až keď sme sa rozhodli absolvovať IUI, kde mi zistili protilátky na spermie v oktobri 2012, potom som absolvovala IUI ešte raz zase neúspešne. Tak som sa objednala do Brna v januári, kde mi nasadili Prednison a zistili, že ja žiadne protiátky nemám 😨 no asi zázrak a že bez problém je tu šanca s takými spermiami otehotnieť. No teraz beriem Prednison, od januára, prirodzene sa zatiaľ otehotnieť nepodarilo, tak sa chystám na 3tie IUI. Ak ani to nevýjde problém vidím už len v nepriechodnosti vaječníkov a sama si toto vyšetrenie vyžiadam. Len mi povedzte, ten "prefuk" robia hneď pri tej kontrole či sú priechodné, alebo najprv to zistia a potom znova objednajú na ten zákrok? Ďakujem za odpoveď

kveta
28. únor 2013

@mimi_2 Podla toho ako sa dohodnes s lekarom. Ale uvazovat o dg nepriechodnosti vajickovodov je bezdovodne, povedala by som. Preco nejdes rovno na IVF?

mimi_2
28. únor 2013

@kveta no neviem, mám z toho nejaký strach, zatiaľ chcem všetko vyskúšať aby som nemusela na IVF, ale ak iná možnosť už nebude... iné mi nevychádza len tá nepriechodnosť, keď už ani protilátky nemám a inak mám všetko v poriadku

lucijeta
28. únor 2013

@luckamb já takovou zkušenost nemám, ale vím že jsem tu v diskuzích narazila na holky co to tak měly, že i před druhým šly na lapárku 😒

@mimi_2 já se spíš divím, že ti dělají IUI aniž by ověřili průchodnost? co vím tak v CARech požadují lapárku nebo rentgenové ověření průchodnosti než se přistoupí k druhému, třetímu IUI, ať se nedělají zbytečně
při kontrole asi ne 🙂 ani nevím jestli rentgenu by se dalo říct profuk a na laparoskopii by tě dr. musel objednat do nemocnice, je to pod plnou narkozou a na několik nocí 😒

mimi_2
28. únor 2013

@lucijeta no ja sa už divím hocičomu, tu u nás na SK už mám pocit, že poniektorí lekári nie sú lekármi ale podnikateľmi, len aby si všetko platila... no mám jednu známu, ktorá chcela ísť rovno na IVF, ale pred tým musela absolvovať 2x IUI a potom priechodnosť, lebo by jej to poisťovňa neschválila. No ale ona mala všetko upchaté, tak jej to zchválili. Ale čo čítam, tak sa uspáva nie na dlho, či to je len pri tom zisťovaní asi, čo? 😖

lucijeta
28. únor 2013

@mimi_2 je mi to jasné, jde jim jen o kšeft 😒 pokud do tebe při lapárce jen nakouknou a nic "neopravují" tak myslím, že je to do 20min. hotové, já se vzbudila za hodinu, mně dělali rovnou i hysteroskopii a chromopertubaci

kveta
28. únor 2013

@mimi_2 Nepriechodnost vedia overit aj ambilantne, bez laparky. Ake mate hodnoty spermia?

mimi_2
28. únor 2013

@lucijeta no uvidíme, dnes som 3DC tak o cca týždeň idem na moje tretie IUI, tak sa snáď podarí ale pre istotu sa poradím s lekárom a uvidím čo mi doporučí, nebude tým nadšený lebo oni v centre aj moja lekárka mi hneď navrhli IVF, no predsa načo riešiť problém, keď môžu zarobiť pekné peniažky, nie? 😠

mimi_2
28. únor 2013

@kveta no posledný permiogram nám robili v Brne teraz v januári:
koncentrácia 109mil
celkový pohyb 47
2 % normálne, takže morfologia je zlá, ale lekár tam mi povedal, že on má kopec tehotných ktoré s takýmto spermiogramom otehotneli, tak ja už neviem ☹ , zase moja lekárka mi povedala, že ani zázrakom, že s tým nemám počítať...ona už vidí províziu z centra 😠

lucijeta
28. únor 2013

@mimi_2 tak přeju ať do třetice už se zadaří 😉 pokud jsou spermíci ok tak nevidím důvod proč jít hned do IVF když neví, jak jsou na tom vejcovody.. to je fakt jen o těch penězích

mimi_2
28. únor 2013

@kveta ambilatne znamená bez narkózy a vpichov?

mimi_2
28. únor 2013

@lucijeta Ďakujem pekne aj ja v to verím 😔 , no tak spermíci nie sú celkom v poriadku, ten tvar - konkrétne hlavičky sú zlé, ale tak myslím, že lekári u Vás v Čechách majú dosť skúseností a bol tam úplne iný prístup ako u nás, tam chcú žene pomôcť, nie len z nej vytlcť peniaze. Škoda len že je to tak ďaleko, lebo aj na to IUI by som šla tam ☹

lucijeta
28. únor 2013

@mimi_2 aha, tak možná to navrhují proto, že by té spermijce do vajíčka pomohli.. no uvidíš, pro IVF se můžete rozhodnout kdykoliv, třeba fakt trojka bude pro vás šťastná 😉 no já jsem ráda, že mám CAR tady u nás po ruce, nedovedu si představit někam dojíždět, když někdy tam jdu 3-4 do měsíce

mimi_2
28. únor 2013

@lucijeta Veď práve... ☹ , v Brne sa mi veľmi páčilo aj ten prístup super, ale 350km odtiaľ kde bývam ☹ . No a vieš mne to nikto nenavrhol, ja si to chcem sama vyžiadať, lebo všetci lekári chcú len aby som podstúpila IVF, ale keď som v poriadku, tak ja zatiaľ nevidím dôvod 😕 Nič iné mi už nenapadá, žeby som mala ešte nejaký iný problém, teraz v januári už ani protilátky na spermie som nemala, čomu tiež nechápem ako mohli len - tak zmiznúť za 2-3 mesiace. Dovtedy mi zase tvrili, že v tom je problém mojho neúspechu, že protilátky tomu bránia a do toho ten spermiogram, ale teraz už by to malo byť všetko ok, lebo všetky možné testy ukazujú, že mne nič nie je.

kveta
28. únor 2013

@mimi_2 Ten spermiogram je mizerny. Nespoliehala by som na zazrak. Zvolila by som IVF a modlila sa, aby dieta bolo zdrave, kedze zla morfologia ide velmi casto s poruchou DNA v spermii. Ten lekar, co vypraval o davoch tehotnych, je, prepac, idiot. Skuste dr Kocisa v Banskej Bystrici, co Vam povie na Vase sance. A nehumpluj si zdravie zbytocnymi vysetreniami, ked je zjavne problem v spermiu.. Prepac za drsnu otvorenost..

kveta
28. únor 2013

@mimi_2 Citam, ze mate hlavicky spermii zle. Tak tam je este vyssia pravdepodobnost poruch DNA. Skuste fragmentaciu spermii a pri IVF aj PiGD a rozhodne ICSI.

luckamb
1. bře 2013

@lucijeta Já právě u prvního čekala dva roky, pak mi 22.10.2009 udělali laparku, 4. 11. jsem dostala MS a 4.12 jsem zjistila že jsem těhotná. TAkže to byl velkej fofr. No a teď už se snažíme zase od června 2010 a nedaří se. Všechny výsledky a testy vycházejí dobře, jako to bylo i před prvním těhu. Tak proto o tom uvažuju. Ale dnes jdu k dr. tak se s ní zkusím domluvit a uvidíme.

mimi_2
1. bře 2013

@kveta Nevadí, niekedy je treba aj drsné-pravdivé slovo ☹ , síce si mi zobrala nejaké ilúzie, ktoré ešte ostali, ale tak pravda nie je vždy príjemná no... Ale už aj tak beriem clostyl, takže na to IUI pôjdem, skúsim sa poradiť ešte s lekárom a uvidím, mám 33 rokov a čas ide proti mne. Partnerovi síce robili nejaký IBT test na genetiku a mal to ok, ale myslím, že sa nedá nikdy vylúčiť či dieťa nebude nejaké choré.... Som už z toho nešťastná.... A čo je to PiGD?

kveta
1. bře 2013

@mimi_2 Z embria odoberu jednu bunku a tu skontroluju, ci nema najcastejsie geneticke poruchy ako napr Downov syndrom. Robi sa to pri IVF a vlozia sa len zdrave embria.

chelsee
7. bře 2013

Ahojte holky, tak ja som bola poslana na hysteroskopiu, mala som zavedene teliesko mirenu 5apol roka, pred dvoma tyzdnami mi teliesko vybrali a zistili ze mam nieco v deloze ale nikto nevie co to je, hcg mam negativne, hned na to sem onemocnela a porad mam plne dychacie cesty, takze sa to pretahuje dva tyzdne, chcem sa opytat co vsetko to moze byt, co mi v tej maternici mozu najst, tym ze sa to natahuje, som na pn zacinam byt z toho uz pekne nervozna a uplne najviac sa bojim tej narkozy dikmza odpovede

mamartinka
7. bře 2013

@chelsee to ti tu v Irsku zaviedli a idu robit?