Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

tammm
3. únor 2017

To ráda čtu 😉 těším se na snaženíčko 🙂

motolucka
3. únor 2017

@tammm příští týden máme jít k doktorovi na kliniku Tomášov, kde by nám měl říct další postup, je fakt, že nechci na nic čekat, takže pokud to půjde, ráda bych se vrhla přímo na Iui...nejvíc mě právě už štve, jak na všechno je čas jak je pořád - počkáme - uvidíme - a pořád je všechno hrozně na dlouho

tammm
3. únor 2017

@motolucka mě to vykládej,já si vyčitám že jsem nezmenila doktora už davno.Tento nový mě poslal na laparo hned a mojeho na spermio.

kackacerm
4. únor 2017

Ahoj holky, jsem tu nová a chtěla bych vás moc poprosit o radu. Můj příběh je takový: Už přes rok a půl se mi nedaří otěhotnět. Partner má vše v pořádku, ale mně zjistili PCO. IUI ani po vyvolání ovulace nezabírá. Jsem objednaná na laparoskopii na drilling vaječníků a aby se mrkli co je v nepořádku. Po vysazení HA jsem měla nepravidelný cyklus a celou dobu jsem měla menzes pouze díky práškům nebo injekcím. Jsem objednaná na 20. února, s tím že mi vyvolávačku píchnou až 8.2., abych šla na operaci cca 7.den cyklu. Jsem už ale tak ze všeho vynervovaná, že jsem menzes dostala již dnes a operace mi vychází až na 17. den cyklu. Myslíte, že můžu jít na operaci i tak nebo zase budu čekat tři měsíce na další termín a doufat, že to vyjde tak jak má? Původne mi bylo totiž řečeno, že se laparka provádí po menzesu, ale před ovulací. Další odkládání a čekání už asi psychicky nezvládnu. Předem děkuji za odpověd.

tammm
4. únor 2017

@kackacerm to záleží na tvém doktorovi,ale já byla po ovu nebo během ovu jsem slyšela že se dělá,cca 14 dc a výš.
Kup si Gynex kapky,ty jsou na PCO prý super.

kackacerm
4. únor 2017

Uf, tak že nějaká naděje ještě je, to jsem ráda. Gynex právě užívám druhý měsíc a teď jsem to už dostala 24DC, což mi nabouralo všechny plány kvůli operaci. Chtěla jsem jít na vyvolávačku až dýl, aby mi operace vycházela na 7 DC. Snad se nebudu muset přeobjednávat. Na menzes očividně fungujou až moc skvěle, ale ovulaci stejně těžko dostanu. :/

tammm
4. únor 2017

@kackacerm tak pokud byla ms,tak byla i ovu,coz je dobry 😉

kackacerm
4. únor 2017

To byla, ale jen díky pregnylu. Ale i tak jsem to předtím bez prášků nedostala. Četla jsem si spoustu diskuzí a obdivuju jak to holky zvládaj, je to vážně záhul na psychiku. Nemáš náhodou nějakej typ, jak se hodit do pohody? Vím že je to hodně o hlavě, ale z hlavy to prostě dostat nejde. 😒

mikula77
4. únor 2017

@kackacerm pokud nemáš ovulaci,tak by nemělo hrát tak velkou roli kdy byla ms,hlavně že jsi odkrvácela,ne.....?Nenervuj se,není důvod, laparka není žádné drama,tři malinký dírky,omrknou to uvnitř popíchají vaječníky,dostaneš panáčka narkózy a hezky si navíc schrupneš😉dobře to dopadne,hlavu vzhůru!

kackacerm
4. únor 2017

To jo, ale nevím jestli budu moc jít na laparku, když budu až 17DC, protože se po 10DC začíná tvořit sliznice, která pak zhoršuje přehlednost či co. Prostě všechno jak zákon schválnosti. Už jsem se s tím smířila, těším se až to budu mít za sebou a konečně se to někam hne. A jak na potvoru to dostanu už teď. Další kamarádka mi včera řekla, že je těhotná, strašně jí to přeju, ale už jsem to psychicky nezvládla, až jsem to z těch všech nervů dostala a bojím se, že mě budou zase přeobjednávat, to čekání je nejhorší. Chodím do Sanusu do HK a těch holek je tam vážně požehnaně, tak že jsem 3 měsíce čekala jen na blbou laparku a těsně před tím se mi to takhle zkomplikuje. ☹

mikula77
4. únor 2017

Ale pokud neovuluješ,tak ta sliznice je nizoučká,jasně že je to lepší hned po ms,ale pokud máš rozhozený cyklus,tak se do toho termínu těžko vlezeš,zbytečně se nestresuje,určo se najde řešení,vysvětlíš-uvidíš,doktoři sou taky lidi.Stresu si ještě užiješ dost na další cestě k mimi,vím je to náročný ,ale dáš to!

kackacerm
4. únor 2017

Aha, tak to jsem nevěděla, jsem zase o něco chytřejší a klidnější a moc děkuju za podporu. V pondělí tam zavolám a uvidím, kdyžtak v úterý naběhnu na doktora a přinutím ho, jinak mě bude mít nasvědomí. 🙂 Je to dost náročné, kdyby aspoň všichni kolem mě netěhotněli a nerejpali kdy už my atd..😒

mikula77
4. únor 2017

@kackacerm jojo,já to znám,někdy je cesta velmi dlouhá a ještě víc trnitá,ale nesmíš do vzdávat hned na začátku,vše má svůj čas,i tvoje laparka😉

ababunk
4. únor 2017

@kackacerm Jestli Ti můžu říct za sebe. Vykašli se na všechny ty řeči lidí kolem Tebe. Nám to trvalo skoro 7 let, než se podařilo miminko. Když se nás lidi ptali, kdy už...říkali jsme, nikdy, máme psa. To jim vyrazilo dech a byl klid. Aspoň na nějaký čas.

Prošla jsem si laparkou, úpravou cyklu(měla jsem menzes téměř pořád, bez ovulace, endometriózu a pco). Potom stimulací clostil + pregnyl + utrogestan a teprve potom se povedlo. Taky v momentě, kdy jsem to pustila z hlavy, odjela s dětmi do školy v přírodě. Po návratu se prostě povedlo a bylo:o)

Paradoxně po porodu jsem se dozvěděla o snížené fci štítné žlázy a ovulaci mám až od té doby, kdy jsem zhubla.

Klid, hlavu vzhůru, povede se to i Tobě/Vám.
Hodně sil.❤

kackacerm
4. únor 2017

Počítám s tím, že možná bude ještě hůř, ale pořád to čekání, je to ubíjející. Čekat jestli zaberou tyhle léky, pak tychle a tyhle, pak čtvrt roku na laparku, za pár měsíců z toho budou dva roky a přijde mi, že jsem pořád na začátku. Však já vím, ale hlavě to je občas těžké vysvětlit.🙂

kackacerm
4. únor 2017

Ababunk: Snažím se o to, ale vždycky přijde nějakej rejpal, který píchne přímo do vosího hnízda. Taky všem říkám, že máme divokýho psa a to nám zatím stačí. 🙂

Tak to tě obdivuju, že jsi to všechno zvládla. Na mě clostil nezabíral, pak se mi vajíčka začla tvořit, ale díky PCO mi neprasknou, jen po pregnylu, pak mě posílali na IUI a dostala jsem i utrogestan, 3x neúspěšné, teď už jsem řekla že chci jen pregnyl a budem to zkoušet sami a zase nic. Doufám, že se to po laparce hned někam dál. 🙂 Hlavně teda abych na ni už šla.
Dovolenou máme taky v plánu, abychom se oba odreagovali, jen musím počkat až mi řeknou jak to vypadá a co dál. 🙂

A hlavně že se ti to nakonec povedlo, i když sis musela vytrpět hodně. Děkuju, nepřestávám doufat. 🙂

mikula77
4. únor 2017

@kackacerm čekali sme předlouhých 18 let,vydržela a zkusila sem hodně,ale stálo to za to ,za všechnu bolest a trápení,řečmi kolem sem se nikdy nezabívala,to by mě trefilo hned,pravdou je,že lidi kteří mají všech pět pohromadě se nikdy na nic neptali.Buď nad věcí,je to vaše soukromí.

ababunk
4. únor 2017

@kackacerm držím Ti palce....

tammm
4. únor 2017

@kackacerm já se dostala na laparku až po 3 měsících,mohla jsem ji mít už od listopadu za sebou.Ale na předoperačním furt zanet ledvin či močaku,pak mykoza,furt něco.Taky jsem už myslela že mě není souzená,a to na tyto věci netrpím.
Já měla v den laparo sliznici 10 cm,což je taky hodně a povedlo se profouknout vejcovod který byl 18 let ucpaný po zanetu slepeho střeva.
Z hlavy to dostat nejde,co sex,to myšlenka zda trefily nebo ne 😂

kackacerm
4. únor 2017

18 let? To už by mi asi vážně hráblo, neskutečný, ale za tohle se vyplatí bojovat. Děkuju vám za podporu a dodaní sil a hlavně nevzdávat to.👍

tammm
4. únor 2017

@kackacerm dej vědět jak pokračuješ 🍀

kackacerm
4. únor 2017

tammm: Já právě na ni čekám 3 měsíce, ale jen kvůli návalu lidí. Jasný, tak že taky zákon schválnosti, to je děs.
Vážně? Tak to je k tomu musím prostě donutit stůj co stůj. 🙂 Nedokážu si představit, že bych zase 3 měsíce měla čekat. Tak hlavně, že se to povedlo a teď už to musí jít samo, budu držet palce. 🙂
No právě a nebo když bereš prášky, nejde na to nemyslet jestli se to povedlo nebo ne. 🙂 A to ti řekli ať to zkoušíte normálně? Mě pak zas určo pošlou na IUI, pokud mi teda něco nenajdou a nebudu muset na IVF.

tammm
4. únor 2017

@kackacerm když mě propouštěli z nemocnice,tak mě řekla ať se objednáme do Caru,že nejsu nejmladší, 37 let 🙂 ale ja tomu dám šanci a na podzim bych začla řešit třeba iui když už jsou oba vejcovody ok.
V pondělí jdu na kontrolu na ženský,tak s ním dám řeč a chci Clostik další cyklus pokud se tento nepovede,i s Pregnylem.Pěkně nadopovat hormony,reaguji na ně až moc dobře,jen Pregnyl můj bejvalej doktor nepíchal.Něco mě říka,že to mam jestě zkusit,loni jsem ho brala 3 měsíce a zásoba foliků byla obrovska.Klidně bych brala i dvojčata 🙂

mikula77
5. únor 2017

@kackacerm No jo,fakt 18 let,právě proto vím,o co jde,kolikrát sem odcházela z kliniky uplnê na dně,kdy to nešlo jak bych chtěla,po potratu nutná pauza,mozek chtěl rychle zase něco podniknout,ale tělo připravené nebylo,byla sem hrozně naštvaná na doktora,ale ten dobře věděl co dělá,nervy,stresy,pak se vše přenáší na tělo,a když už bylo od Mudr svolení,tak zas sliznice stávkovali,nekonečný příběh bolestí,smutku,zoufalství a mnohdy vyčerpání,ale zvládla sem to.Proto ti říkám nenervuj se,pravej nervák začíná až najdeš ty vytoužené // na testu.....

kackacerm
5. únor 2017

@tammm Jo tobě to dělali v nemocnici, mě doktorka rovnou poslala do Caru, když zjistila, že mám nejspíš PCO. Tak to potom chápu. Jasný, za zkoušku nic nedáš. 🙂 Na mě zkoušeli různé prášky a injekce, ale moc toho nezabírá, tak se uvidí co po laparce.
Tak to je jedině dobře, budu ti držet palce, aby se zadařilo. Člověk už by pak bral všechno, když zjistí, že má nějaké problémy, ale trojčata už by byl extrém. :D

@mikula77 To je šílený, já už bych pak snad raději šla do adopce, ale aspoň mám ve vás vzor a vím, že to nemá cenu předčasně vzdávat. 🙂 Nejhorší je, že jsem bývala nervák i ve škole, v práci to tak nějak jde, ale teď ty dva roky jsou opravdu záhul a to jsem pořád na začátku snažení. Pokusím se hodit do klidu a začnu zase doufat, že se to někdy otočí k lepšímu. 🙂

mikula77
6. únor 2017

@kackacerm tak co,konzultovala jsi s mudrem aktuální stav?

kackacerm
7. únor 2017

@mikula77 Dneska jsem tam volala, nebyl z toho zrovna nadšený, ale vysvětlila jsem mu, že cykly mám každý měsíc jinak, že si stejně moc nepomůžem. Pak nakonec řekl, že to tam nějak přehází, že mám přijít o týden dřív, tak že v pondělí tam jedu. Ale i tak to není ideální, nejlepší to je prý od 3 do 7 dne, Už se těším až to budu mít za sebou, konečně se to snad někam hne. 🙂

motolucka
8. únor 2017

tak taky přispěju s trouškou do mlýna - dneska jsem se dozvěděla, že za měsíc se pokusíme o první inseminaci - nejsem moc chytrá z ceny - něco říkal doktor o úhradě pojištovnou (6inseminací celkem) a pak něco o částce 1500 + cena za injekce - stimulaci, kterou budu mít....a jen tak mimochodem, nevim proč, ale vůbec nejsem happy, s 15%-tní úspěšností nám velké šance nedávám...ach jo

tammm
8. únor 2017

@motolucka ale není to 0% takže šance je 😉 to budeš mit asi Costik a Pregnyl,za Clostybelgyt jsem doplacela 29,- a Pregnyl je plně hrazen pojišťovnou.

motolucka
8. únor 2017

@tammm no nebudu mít ani jedno, už jsem ty hormony jednou měla a to 6x po sobě, víckrát je mít nemůžu...proto jen nějaké stimulační injekce...a co ta inseminace? pojišťovna nebo platíme my?