Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

tammm
13. bře 2017

@motolucka já na něm byla taky a 40 mě není.

radkas87
13. bře 2017

Ne-e, EKG je měření křivky srdce... No, já právě nejdu do nemocnice, ale do nějakého zdravotního centra a nástup mám 15.3.v 11h.dopoledne a ten den mě prý ještě pustí domů... Obvodní mi právě řekla, že mi nebudou dělat žádné vyšetření, na které prý podle pojišťovny nemám nárok, že jim to pak nikdo nezaplatí...že když se neléčím s tlakem a není mi nad 40, tak mi to prostě neudělají...

tammm
13. bře 2017

@radkas87 aha,já myslela že je to takový to magnetický,jak se k tomu vestoje nalepíš a musiš se nadechnout,nevím teda jak se tomu říka.
Tak to bude fofr,z narkozy ti bude zle,tak nechapu jak te pusti dom ☹

radkas87
13. bře 2017

@tammm no, to myslíš rentgen nejspíš... 🙂 EKG je takové to, jak ti dají na hrudník "přícucky" a na obrazovce se zobrazí křivka srdce...
No, já doufám, že když mi bude zle, že si mě tam nechají...spíš si myslím, že mě doktor nechtěl strašit, tak mi řekl verzi, která vypadá jako pohodička... 🙂 Já totiž když jsem tam, tak vypadám asi dost vyděšeně...i podle toho jak na mě doktor i sestřička mluvili... 😀

jarmarca
13. bře 2017

@radkas87 Ja mela v papirech z nemocnice, ze ekg chteji u starsich 35... Takze ja ho nepotrebovala, ale moje obvodni mi jo jeste nikdy nedelala, tak rikala, ze si ho radsi pro sebe udela😉 A je to to s tema pricuckama a trva to asi pet minut,tak nevim, proc ti to dr neudelala?
A to jdes fakt na laparoskopii? To prece nemuzou stihnout za odpoledne a jeste te vecer pustit ne?😅😀

tammm
13. bře 2017

@radkas87 a budou ti to dělat v narkoze?

radkas87
13. bře 2017

@tammm Jojo, v celkové narkoze...

radkas87
13. bře 2017

@jarmarca No, to já taky nevím 🙂 Jojo, v papírech mám napsanou přímo laparoskopii v celkové narkóze... No, to já nevím...snad ví co dělají... Doktor mi říkal, že mi udělá jen jeden malý vpich pod pupkem...diagnostická laparo...a co jsem pozjišťovala, tak pokud při tom zjistí třeba srůsty nebo tak...tak se udělá vpichů víc a hned je odstraní atd...aby nemuseli člověka budit a pak zas uspávat...ale to už mi neřekl...já si právě myslím, že mi řekl tu nejjednodušší variantu...a tím ostatním mě nechtěl strašit...co může nastat...

tammm
13. bře 2017

@radkas87 ja nastoupila ve čtvrtek ,v patek laparka a v nedelu dom,a to mě furt nebylo nejlíp.Do prace ve středu ,bez neschopenky jsem byla.

tammm
13. bře 2017

@radkas87 pupkem jde kamera,ale nepruchozi vejcovody zjisti jen když ti dirkama po stranach šplichnou modrou tekutinu,ktera musi skrz vejcovody projit

radkas87
13. bře 2017

@tammm No, já si kvůli tomu nechci brát dovolenou...neschopenku budu mít poprvé za 9let co pracuju, tak mě snad nechají v klidu...ke všemu má práce je dost náročná a nerada bych aby mi třeba praskly stehy nebo tak...

radkas87
13. bře 2017

@tammm sakra...a na co mi bude teda do břicha strkat jen kameru?

tammm
13. bře 2017

@radkas87 oni tou kamerou vidi co dělaji tema dvouma dirkama 🙂

tammm
13. bře 2017

@radkas87 pokud máš takovou praci,tak určitě neschopenku,já nic nezvedám v praci,když nechci.

radkas87
13. bře 2017

@tammm Aha...takže mi bude dělat víc vpichů...a tím, že mi řekl, že mi udělá jen jeden mě chtěl asi uklidnit? Protože proč by do mě jedním vpichem strkal jen kameru, že?

jarmarca
13. bře 2017

@radkas87 tak jestli to bude jen diagnosticka,tak fakt jen kouknou kamerou a bude to hned hotovy, to je narkoza na ctvrt hodky co mi rikal dr... Mne brali cystu a delali ten driling vajecniku, tak mam dirky tri a narkozu necelou hodku...A pruchodnost jeste,ta se dela ale spodem, striknou tu modrou tekutinu pres delohu do vejcovodu a jen koukaji,jestli vytece na konci...to ti nebudou delat?ja kdyz uz byla uspana,tak jsem toho chtela co nejvic...se na to zeptej,to uz bych si taky nechala udelat, kdyz uz bude spat...😉

radkas87
13. bře 2017

@jarmarca Pozjišťuju to, díky za tip...já právě myslela, že to bude dělat automaticky...mě nenapadlo, že si musím o všechno říkat...když ani nevím co všechno by mohli dělat... 🙂

jarmarca
13. bře 2017

@radkas87 No ja dr. rikala,at mi toho udela co nejvic, ze uz znova na nic nepujdu, ze pak uz jen do porodnice😍 Tak se urcite zeptej 🙂

radkas87
13. bře 2017

@jarmarca Tak to by mu mělo být jasný 😀 Kor, když mě vidí jak jsem po... 😀 Upozorním ho na to, že víckrát už mě na sál nedostane... 🙂 Díky

tammm
13. bře 2017

Já si o laparku řekla sama,třeba u tebe prve kouknou.Ale tu pruchodnost si nech udělat,to se zjistí fakt jen tou modrou barvou.Ja mela pravy ucpany a zpruchodnili ho.

kackacerm
14. bře 2017

Mně taky rovnou dělali všechno, ani jsem si o nic nemusela říkat, navíc mi dělali i drilling vaječníků a všechno se jim povedlo udělat jen z jednoho malého řezu v pupíku. Já docela bojovala s tim plynem, jak tě nafouknou, dost mě bolely ramena, klíční kosti, ze začátku i krk, tak že neschopenku aspoň na týden bych doporučovala. Ale taky v práci tahám opravdu těžké věci, tak že jsem si doma pobyla měsíc a nestěžuju si, konečně jsem si po 4 letech pořádně odpočinula, navíc jsem zvládla uklidit celý barák. 😀

radkas87
16. bře 2017

Tak holky mám to za sebou 🙂 a nic mi nenašli...všechno tam mám ok, jen prý nějaký srůst mezi vejcovodem a střevem...ale to prý nemá vliv na početí...i tak to napravili. Tak dírky v břiše mám nakonec dvě 🙂 a teda nevím jak vás, ale mě to teda dost bolí, když se třeba zvedám z postele nebo tak... Koho to nebolí, ten je pro mě hrdina 🙂 Jsem ráda, že to mám za sebou a doufám, že nás všechny laparka posune dál a mimčo brzo přijde 🙂 :-*

jarmarca
16. bře 2017

@radkas87 ahojda,tak super,hlavne,ze to mas za sebou a vsechno je v pohode😉
A me teda bolelo bricho jen jak jsem se probudila na jipce,pak vecer uz ne, ale dost me bolely zebra a ramena po tom vzduchu,kterym napousteji bricho...to jeste obcas ted,kdyz jdu nekam dal,tak me picha rameno😒
Tak pekne odpocivej,at se ti to zahoji a hezky pripravi na mimco😉 Ja doufam, ze za odmenu,ze jsem to vydrzely,uz to dopadne😍

salenas
16. bře 2017

@radkas87 já furt nakukuju, jak na tom jsi, to byl fofr, nedávno ses na to tady ptala a už to máš za sebou, tak super, že je to v pořádku 🙂

radkas87
17. bře 2017

@jarmarca Taky si říkám, že si to za to zasloužíme... 😀 Mě to teda bolí ještě i dnes...no uvidíme, každej to má asi trochu jinak. Odpočívám a nechávám se obskakovat 🙂 a hned jak to bude lepší, tak šup na mimi 😀

radkas87
17. bře 2017

@salenas jo no...tak už jsme čekali dlouho jestli mimčo přijde samo...a když už je to víc jak 2roky a nic, tak už není na co čekat....tak to jde šup šup... 🙂

salenas
17. bře 2017

@radkas87 a co teda dál,když tohle je v pořádku ? Zkusíš ty stěry,alergii na sperma ?

radkas87
19. bře 2017

@salenas Netuším, ve čtvrtek jdu na kontrolu a pan doktor říkal, že na kontrole mi řekne co dál... Tak jsem zvědavá.

tammm
19. bře 2017

@radkas87 jsu 2 měsíce od laparky a meškám už 3 den 😉

ajulamamula
19. bře 2017

Tak v patek jsem podstoupila laparo chromopertubaci a hystero. Vejcovod je pruchodny/po geu mam jen levy/ juchu,miniaturni lozisko endometriouy v ohybu delohy ale nemelo by mit vliv. Tak snad se brzy podari. Co dal uvidim pristi tyden kdyz pujdu vyndat stehy 🙂