Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

zuzi01
13. bře 2008

ja sa tiež spolieham na to, že menzes dostanem načas, no predpísal mi duphaston / dúfam, že som to dobre napísala /....ak nie, pôjedem so dať pichnúť injekciu, aby som dostala MS....
dosť sa bojím.....už aby sme to mali za sebou, ešte som nebola na operácii
ako to prebieha si prečítaj na intern. stránke GF, je to tam pekne rozpísané pod heslom jednodňová chirurgia
Mne povedal, že domov pôjdem až na druhý deň, tebe ako???? 😉

gregy
13. bře 2008

áno aj mne že až na druhý deň .... ☹ škoda ja som myslela že ma pustia už v ten deň ... lebo viem že niekde púšťaju úž v deň operácie. No aj už tých operácií za sebou mám viac ...

zuzi01
13. bře 2008

asi nás nechcú pustiť pre prípadné komplikácie....snáď nejako vydržíme jednu noc
Ty ideš na IVF ???

gregy
13. bře 2008

Jasne že vydržíme ... áno ja idem na IVF ...

zuzi01
13. bře 2008

Ja neviem čím budeme pokračovať, možno ešte jedno IUI / kým schvália žiadosť / a potom IVF....
Nevieš aký dlhý čas je potrbný na zotavenie, dúfam, že hneď ďalší cyklus budeme môcť ísť na IUI.

gregy
13. bře 2008

no my hned po laparke ideme na IVF takže predpokladám že to nemôže byť nič hrozné ... moja švagriná to pred rokom absolvovala v čechách a podarilo sa na prvý pokus ... no je pravda že oni boli na tom o niečo lepšie ako je môj prípad ale ... človek nikdy nevie. Akurát ma kočky z IVF odhovárajú že je to pred IVF zbytočné tak som na vážkach ... ale zase ja neviem keby to bolo zbytočné tak ma Dr. asi do toho nepustí nie?

zuzi01
13. bře 2008

Teraz som dočítala aj ja IVF, no myslím, že keby to bolo zbytočné, tak nám to dr. neodporúča...
Ja som bola aj na HSG a jeden vajíčkovod mám nepriechodný a druhý pod tlakom, sliznicu som vždy mala na hrane tak asi nemám prečo váhať s LSK, aspoň budem vedieť na čom som. U nás je jediné šťastie, že manžel je OK, tak preto možno ešte jedno IUI.
....mne už dal papiere aj na predoperačné vyšetrenia, doma pôjdem na interné a 8. apríla k anestez. do BA..
...možno sa stretneme už 8. apríla u anestez. 🙂

skybaby
13. bře 2008

gregy mna od laparky strasne odradza to ze je to v narkoze a nafukuju ta vzduchom alebo co to je ... mne totiz robili laparoskopicky slepak a ja som od toho vzduchu mala este tyzden bolesti vystrelujuce az do ramien a bolo to fakt neprijemne

gregy
13. bře 2008

ty si bola na hysterke a musíš ísť aj na laparku? a aký je medzi tým rozdiel? No mne papiere nedal aj kôli tomu že mi ešte čakáme na genetiku, sú tam s tým neaké problémy, takže uvidí sa až v pondelok ako sa vyjadrí genetička ... a ak sa to bude dať urobiť znova sa k nemu obejdnám a dohodneme ostatné podrobnosti ...

zuzi01
13. bře 2008

Na HSG ti urobia iba RTG snímok a zistia tvar a priechodnosť vajíčkovodov, ale prípadné choroby už nenapravia.
No na LSK sa už dajú odstrániť aj zrasty, cysty alebo iné komplikácie...aspoň tak som to pochopila z literatúry....

gregy
13. bře 2008

aha no tak dík za info idem si preštudovať tú ich stránku čo tam píšu o jednodňovej chirurgii .... zatiaľ pa

mirusch
13. bře 2008

Gregy som ti napísala aj v IVF téme.
Držím vám všetkým palce na laparku, ja som mala v decembri, šla som do toho dobrovoľne, typom tralala, je fakt, že to nebolo nič hrozné, ale trošku mi spľaslo pri tých bolestiach z plynu, čo spomína Skybaby. Uf. A o tom, že by ma pustili na druhý deň ani slychu, 3 dni som tam musela byť! Ale ak sú pochybnosti, laparka je super vec na diagnózu a odstránenie problému.

ibi
13. bře 2008

ahojte*vcera som tu pisala,to som bola den po laparo a hysteroskopii. Takze dnes mam druhy den po a len Vam chcem povedat,ze to fakt nic nie je! Dnes sa uz doma dost nudim,uz som poprala,trochu popratala a som ready ist zajtra von...Tri mini stehy su fakt nic...a tesim sa,ze konecne viem co a ako-som stastna,ze som to podstupila. Urcite 1-dnova chir.je na to ok.

gregy
13. bře 2008

ahoj ibi a vy sa chystáte na iVF? alebo na IUI? a ak áno kedy po laparke začínate? sorry za toľko otázok ale akurát to preberáme tak si prišla do rany ... 😀

zuzi01
13. bře 2008

Ďakujeme za povzbudenie....a čo bolesti z plynu, o ktorých písali dievčatá ???
Koľko trvala operácia ???

mirusch
13. bře 2008

Fúha Ibi, tak to teda valím oči. Ja si fakt nemyslím, že som cintľavka, ale mňa lekári pustili až na tretí deň a teda mala som čo so sebou robiť, veľké bolesti som mala. A nebola som sama, aj ostatné na oddelení boli na tom rovnako. Veď len hadičku z brucha mi vyberali po 2 dňoch. Tak to sa teda čudujem. A mala som 5 stehov, nie tri. Hm. A zakázané čokoľvek robiť 2 týždne...

gregy
13. bře 2008

mirusch ale ty si asi nebola na jednodňovej chirurgii či áno?

mirusch
13. bře 2008

Gregy nie, normálne v nemocnici, ale laparka je laparka. Aj keď je ešte rozdiel medzi diagnostickou - tam robia len jeden vpich a normálnou - jazva na pupku mala aspoň 2,5 cm. Vyberali mi cystu, čiže mi rozrezali vaječník. Ale to ma ani nebolelo, tie plyny so mnou robili divy. Vraj sa musia orgány dostať do pôvodného stavu, tak to som teda cítila, 2 dni som myslela, že asi porodím 😀 Potom sa mi ťažko dýchalo, proste klasika, vraj to je normálka po laparke. Na prechádzku som sa odhodlala až na piaty deň a o 2 týždne do mesta na nákupy, ale bola som unavená ako keby ma celý deň bili 😅

ibi
13. bře 2008

jej kocky, len som si cinkla..a uz tolko prispevkov 🙂) Kazdopadne Grey: na IUI zatial nie, 3-4 cykly prirodzene a uvidime, ak sa nezadari, ihned IUI. Tento cyklus sa suce budeme mojkat, ale s ochranou, jednak mi pri laparke uz videli zlte teliesko - takze aj tak je to uz neskoro a jednak mam pocit, ze to tak bude lepsie - ist na to "nacisto"
Zuzi: Bolesti z plynu ma nejako netrapia - je to len take sem tam pichnutie - raz pod rebrom raz v pleci, ale to nic nie je. Operovali ma v utorok rano - ten den bol este taky bolestivy, ale uz vcera fajn a dnes parada, cakala som ovela horsie. Vcera vecer sme uz s muzikom mali romanticku veceru (bez vinka...). Mirush: jedina hadicka, kt. zo mn isla bola po operacii infuzia a vlastne aj vyvod na moc (ale to mi dali este vcera rano prec). ty si asi mala aj drenaz... to je vraj bolestivejsie... neviem kedy to davaju a kedy nie - Co robili Tebe???

mirusch
13. bře 2008

Ibi, mne kukali, čo tam mám, mala som bolesti brucha, ale iba 5 cm cystu našli. Mňa tie dve malé ranky vôbec neboleli, len tá jazva na pupku, tam mi to aj divne zošili, mesiac som to mala bolestivé, ale ten plyn mi teda narobil problém a tej žene čo bola so mnou na izbe, to isté. Sme boli ako babky, ledva sa pohnúť. Hej, drenáž to bola, všetky sme to mali, to nebolí, len keď to vyťahujú, to som skoro sestričku zbila 😀 Ty si inak asi zázrak prírody, že to tak ľahko znášaš 😀 Ale aj tak ešte pomaly, nech si nepotrháš vnútorné stehy. Inak, ja som vývod na moč zase nemala, len misu mi nosili a po 2 hodinách som už musela sama sa odšuchtať na vécko.

ibi
13. bře 2008

Ozaj zuzi - neviem ako dlho trvala operacia... nejako som sa nad tym ani nezamyslela....
Ja som tiez nebola na jednodnovej chirurgii, ale po mojej "klasickej" skusenosti si myslim, ze jedna noc po operacii v nemocnici mi bohate stacila. Urcite su vsak aj ine pripady, kedy je potrebna hospitalizacia... zavisi od zakroku a poopracnych komplikacii...

gregy
13. bře 2008

No ja si pamätám ked som bola po operácii kolena (astroskopia - mám len dve malé dierky na kolene) a ked mi vyberali drenáž tiež by som ich bola najradšej niekde poslala 😀 je to už dávno človek už aj pozabúda 😅

ibi
13. bře 2008

chudatko Mirusch ... ale aj tak si na tom dobre, citala som tu aj "mesacne"pribehy... Musim povedat aj mojmu muzovi, ze som zazrak prirody - nech si ma este viac vazi 😀 Mne vyberali polyp na krcku a maly vyrastok na vajecniku - dnes som dostala vysl. z histologie a je to komplet negat., tak som si hrooozne vydychla.
Inac na izbe som bola sama a som hrozne rada, lebo pocinajuc klystyrom a konciac odpojenim moc. vyvodu a vzdychanim pri kazdom pohybe v prvy den,som rada, ze tam nikto nebol 😎

gregy
13. bře 2008

Pri laparke sa dáva klystýr???? no fajn 🙄

mirusch
13. bře 2008

Ibi 😵 Ja som si klystír dávala sama večer a až ráno, hodinu pred laparkou, som šla do nemocnice 😀
Len mu povedz, nech vie, čo doma má 😀

ibi
13. bře 2008

Gregy: sa smejem. Ale asi to slovo znie horsie nez samotny akt... mne sestricka vecer pred laparkou povedala ako na to a tiez som si to "vstrekla" do ritky sama ... o 10 min to uz bol iny pribeh, ale tiez v poho 😎

mirusch
13. bře 2008

Ibi, aj ja som si sama 😀 Ešteže som bola v kúpelke a už som mala aj po kolonoskopii, tak som vedela, kam mám utekať 😀 😀
Gregy, neboj, klystír je srandička. A dokonca zdravá vec!

ibi
13. bře 2008

Mirush co je to kolonoskopia?

gregy
13. bře 2008

No nie že by som sa toho neviem ako bála ale tešiť sa neteším ... no čo už prežijem to 😎 čo človek nevydrží pre miminko? to bude taký nácvik pred pôrodom .... 😅

barag
13. bře 2008

ahoj holky, prosím Vás pěkně jak dlouho se tak třeba čeká na laparku? když si o ní zažádáte s doporučením..měsíc? dva?
děkuju předem za odpověď