Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

boubelinka1
8. dub 2009

díky, to je povzbuzující zpráva, já jsem se domnívala, že budeme muset čekat 3 měsíce, než se ranky zahojí. Opět jsem o něco chytřejší 😉

evita1
8. dub 2009

Ide to celkom rýchlo, len či to bude úspešné. V centre, do ktorého chodím, majú akosi naponáhlo. Mne to ale vyhovuje. Tie ranky sú veľmi malé a rýchlo sa hoja.

boubelinka1
8. dub 2009

píšeš slovensky, to pravděpodobně chdíš někam do CARu na Slovensku nebo jsi z Čech?

evita1
8. dub 2009

som zo Slovenska a chodím do Ferticentu.

boubelinka1
8. dub 2009

myslela jsem, že bys mi doporučila nějaký CAR, který navštěvuješ, škoda

wodanka
9. dub 2009

ahojte.. tak mne sa ta moja laparka trocha kpmplikuje ☹ dnes som bola na zaverecnom predoperacnom vysetreni, na internom a nemam dobre vysledky z krvneho obrazu, tak ma doktorka ani nechchela odporucit na operaciu.. ale nejako som ju presvedcila a odporucila ma.. len este ked nastupim do nemocnice musi lekar posudit ci ma budu operovat alebo ma poslu najskor domov liecit alebo sa rozhodnu mi dat transplantaciu krvi ☹ tak som zvedava ako dopadnem..

bury
9. dub 2009

Wodanka - a co si měla v krvi přesně za problém? Uvidíš, jestli tě nakonec dr. na přijmu přijme, nebo ti radši doporučí nejdřív léčbu....

wodanka
9. dub 2009

mam nedostatok cervenych krviniek .. no ja by som chcela tu operaciu, lebo ak mi odporuci najskor liecbu bude to znamenat, ze musim odlozit babo na neskor.. a to ja nechcem ☹

bury
9. dub 2009

wodanka - chápu že tě to štve, ale zkus to prostě brát, tak jak to přijde - ikdyž je to těžký... všechno zlý je k něčemu dobrý - zase je dobrý bejt v pořádku - už třeba kvůli případnýmu těhotenství a potom porodu...

wodanka
9. dub 2009

sorry ze preklep.. samozrejme ze to nema byt transplantacia krvi ale transfuzia..

bury
9. dub 2009

Wodanka - mě to došlo, že myslíš transfuzi... 😀 hele uvidíš, třeba to dr. v nemocnici nebude vidět jako nějaký problém..... mě na předoperačním dr. řekla, že mám špatnou srážlivost krve a v nemocnici to neřešil vůbec....

wodanka
9. dub 2009

dik bury.. na zlu zrazanlivost uz beriem lieky 🙂 tu mi zistili ked som dostala trombozu..
u mna to je teraz taky zacarovany kruh.. mam zle vysledky z krvi, lebo pocas menzesu prilis dlho a vela krvacam, a toto dlhe krvacanie mi sposobuje cysta, ktoru mi maju operovat.. a to zasa nechcu lebo mam zle vysledky krvi.. a tak dokolecka dokola.. 🙂

bury
9. dub 2009

ty jo tak to je fakt blbý... 😠 no jednou z toho kruhu musíš nějak vystoupit. já bych to riskla a zkusila co na to řekne dr. v nemocnici...

elana
9. dub 2009

Wodanka, aspoň zkus to maličko zlepšit tabletkama železa (někomu je po nich prý blbě, ale pomáhají)...no a doktorovi na příjmu to vysvětlíš jistě líp, jak je to s tím začarovaným kruhem.

carmenuska
9. dub 2009

Baby chcem sa opytat ake predoperacne sa robia pred laparkou a naco sluzia tie pancusky co tu niektore spominate?

elana
9. dub 2009

Předoperační: krevní obraz (diferenciál), další krevní hodnoty, biochemie moči, tlak, (někdy) ekg...zní to hrozivě, ale zvládne to praktický doktor🙂, ví co je potřeba.

Ponožky (nebo obinadla) slouží jako prevence proti tromboze v nohách. Ale dneska už se někde nepoužívají, já je neměla, zato mi píchli ráno před operací a další 2 dny po ní do paže heparin na ředění krve.

bury
9. dub 2009

Tak mě jako předoperační dělali vše i ekg. Ale měla jsem to hned. Jedna laborka - odběr krve a moč a pak u praktickýho ekg.

Já jsem ty punčochy měla... Celkem jsem je ocenila hlavně když mě přivězli po narkóze na pakoj a byla mi zima, tak celkem hřejou 🙂

wodanka
9. dub 2009

bury, elana - ja to urcite skusim tam ist, ale velke sance tomu nedavam, naklko ked som bola na iternom tak doktorka volala s primarom gyn. oddelenia, kde mam ist na operaciu a ten jej povedala, ze ma ma odporucit najskor na liecbu a ze az potom mozem prist ☹ ale aspon tieto dni skusim brat zelezo, ak by mi nahodou brali krv aby boli tie vysledky lepsie.. teraz je moja hodnota 79 a minimalna ktora by mala byt je 120.. takze mam co dohanat.. 😒

elana
9. dub 2009

Wodanka, to máš...ale když je chudokrevnost u ženy středního/staršího věku způsobená právě nadměrným krvácením (často z myomů atd.), tak navrhují a provádí hysterektomii, což je dost velká a zásadní operace. Takže nějaká 15cti minutová narkoza při laparce by snad takový problém být neměl...ale uvidíš.

wodanka
9. dub 2009

elana, ked mne to teraz pride tak, ze naco by si ten lekar mal komplikovat zivot jednou pacientkou, ked ju v pohode moze poslat domov a povedat jej ze ma prist inokedy.. verim tomu ze keby ide o jeho znamu, tak by transfuzia nebola ziaden problem, resp, keby idem na nejaku sukromnu kliniku, kde by som si za vsetko platila..

elana
9. dub 2009

No, mně to přijde taky tak...ale uvidíš, třeba se to spraví těma tabletkama, i když to taky není ze dne na den 😔

wodanka
9. dub 2009

nie som proste "vyvolena" 😒
inak prave si citam stranku, kde ludia do fora pisu o svojom probleme s anemiou - a nikto nema tak nizku hodnotu hemoglobinu ako ja ☹

elana
9. dub 2009

Wodanko, to teď vidíš černě...ale věřím tomu, že se Ti to jednak spraví a za druhé-nemůžeš si vybrat jinou nemocnici? Je to krátký zákrok s kratičkou hospitalizací, i kdybysis měla někam dojet, snad všude nebudou na to koukat takhle...vždyť je to hloupost.

wodanka
9. dub 2009

ved uvidim co bude v pondelok, ked tam pridem.. ak to tam nebude mozne, skusim sa obzriet po nejakej sukromnej klinike..

elana
9. dub 2009

Přesně tak! Určitě to dopadne dobře, potom se ozvi🙂

A pokud si Tě tam nechají, tak hodně štěstí na operaci a dobré zprávy!

wodanka
9. dub 2009

urcite dam vediet ako som dopadla.. uz by to mohlo byt aj zajtra nech ma to sklamanie za sebou a mozem nabrat sily do dalsieho boja ...

wodanka
13. dub 2009

ahojte.. tak moje spravy nie su zatial moc pozitivne.. na operaciu ma nevzali kvoli zlym krvnym vysledkom ☹ takze teraz ma caka navsteva u hematologa, nejaka ta liecba a po zlepseni sa mozem opatovne objednat .. ☹

elana
13. dub 2009

Ale, tak to je mi líto☹...každopádně, se špatnou krví bys stejně nejspíš neotěhotněla, nebo co hůř, měla problémy v těhotenství...takže vyléčit, prohlídnout 😉 a honem chutě na mimi, podaří se o to snáž 😅

wodanka
13. dub 2009

dik elana za povzbudenie, som z toho teraz dost mimo.. ☹ ale uz mam dohodnute "rande" na hematologii, takze dufam ze sa veci pohnu vpred..

elana
13. dub 2009

To je jasný, že Tě to srazilo, doufala jsi, že to tak nebude a ono jo...ale nemělo by asi opravdu smysl se do toho pouštět, když jsi nezaléčená. Pár měsíců to vezme...ale nejspíš by to byly měsíce stejně marného snažení (nakonec milovat bez ochrany se budete i tak, takže vlastně ten čas zmarněný není a kdoví, zázraky se taky dějou🙂)...no a až budeš úplně v pořádku a cysta bude pryč, tak o to snažší to potom bude (jestli teda nemáte jiný problém-např. v manželovi).