Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

maticap.
14. dub 2010

Ahoj baby, diky za info. 😵
Ja nastupujem v pondelok, v utorok mi robia laparku, a prepustaju ma vraj az vo stvrtok. cize v nemocnici budem 4 dni aj s prichodom a odchodom. V piatok chcem urcite zostat doma a snad sa dam cez vikend dokopy a do prace planujem ist potom v pondelok. Tiez sedim pri PC, no chodim aj do terenu, tak si to budem musiet vhodne rozvrhnut. Uz aby bolo po tom. 😉

petra123
14. dub 2010

Ahojky holky tak už je to realita 22.4 o půl 8 ranno nastupuji na hydrolaparoskopii tak mam trochu obavy ale i konečně budu vědět po dlouhém a nekonečném snažení co mi je a proč to nejde jen se bojím narkozy ☹

elana
16. dub 2010

Petro narkozy se bát nemusíš, uvidíš, že se Ti to nakonec bude líbit 😉 Samozřejmě má svá rizika, ale od toho je předoperační interní vyšetření, aby se jim předešlo, jsi mladá, zdravá...není důvod se stresovat zrovna tímhle.

terinda
16. dub 2010

Narkoza je fáájn, zkuste a uvidíte 😀 😉

kkamca
17. dub 2010

ahoj,já sem právě 4 den po lsk..a dá se to zvládnout.
Umě po narkoze horší průběh,ale já sem vyjímka.. 😀 Takže Petro hodně štěstí.

petra123
17. dub 2010

holky díky moc za uklidnění ale stejnak je to poprvé a bojím se tak uvidíme jaké bude probuzení 🙂

rencina
18. dub 2010

kkamca: a zjistili u Vás proč se nedaří?

petra123
18. dub 2010

kkamca díky moc a a co ti zjistili??

misha1009
20. dub 2010

ahoj holky, dnes jsem byla v CAru a dr. mi hned navrhla laparoskopii, ještě jsme nebyli ani na IUI, nemam za sebou hormonální profil, nic... máte někdo taky takovou zkušenost?

elana
20. dub 2010

No, je to zvláštní postup...většinou se začíná spermiogramem, horm. profilem a potom už se cesty rozcházejí, někdy se zkouší rovnou IUI, někdy se nabízí ta laparoskopie, s tímhle algoritmem jsem se fakt ještě nesetkala. Navrhla dr. nějaký zásadní důvod, proč myslí že chyba je ve vejcovodech a ne třeba v prosté anovulaci? 😕

misha1009
20. dub 2010

přítel byl na spermiogramu a máme ho slabý podprůměr, jinak mi zatím nic nedělali, měli jsme jít tento cyklus na iui, ... o žádném zásadním důvodu nevím

elana
20. dub 2010

Hm, to je fakt zvláštní, když ani neví, jestli ovuluješ, což bývá vlastně nejčastější (a nejsnáz napravitelná) porucha na straně ženy 😖 Jakkoli si myslím, že laparka je fakt zákrok, který se zbytečně přeceňuje (co do velikosti výkonu atd.), tak v tomhle případě si myslím, že ztratit měsíc na HP (případně párkrát skočit aspoň na uzv, jestli/jak roste folikul), by asi za to stálo.

misha1009
20. dub 2010

díky moc za názor. Podle dnešního utz folikul roste, stejně tak podle bt ovu probíhá, ale radší bych dřív zkusila iui, než bych šla na laparo

elana
20. dub 2010

No ono dřív se některý CARy prý bránily dělat IUI, když nebyla ověřená průchodnost vejcovodů, tak třeba to má dr. prostě ještě zafixováno takhle (taky na tom něco je, žejo)...takže když spg jakž takž, ovulace chodí, tak chce vědět, že IUI má třeba šanci a smysl a ne ztratil půl roku několika inseminacema, když za tu dobu bys mohla být ve čtvrtém měsíci 😅 Tak uvidíš, určitě to ještě prokonzultuj, třeba jdi příště k jinému dr. může mít názor jiný.

sonka.77
20. dub 2010

Misho těžko říct, většinou se začíná méně invazivním vyšetřením - spermio, HP, folikulometrie atd., ale někdy se na příčinu přijde stejně až při laparce, viz. já. Nevím jaké jsou u vás čekací doby na laparku, ale co jí třeba udělat za tři měsíce a do té doby dohnat všechna ostatní vyšetření?

petra123
21. dub 2010

čauky holky tak zítra ranno na mě myslete ale moje nervy kamoška mi řekla co mě čeka po narkoze tak se předem asi všem omluvím a bojím se ostuda at tam svechny nevyp-.......... bo mě obleje horky poto jak půjdu dom kolem těch lidí holky to bude zítra ostuda ☹ 😀

petra123
21. dub 2010

Miško ja mam za sebou vše včetně cukrovky to jsem si vylitala hned a mam za sebou 2IUI a stejnak nic a vše je v pořadku včetně přítele tak uvidíme zítra včem je problém před 4 lety jsem byla na HSG a tam bylo vše v pořadku průchodnost boží a děloha v pořadku tak jsem zvědava ted na co příjdou jesli na nic tak už nevím proč to nejde????

rencina
21. dub 2010

Petro, a jak dlouho se snažíte?

petra123
21. dub 2010

snažíme se ofic 2 roky ale neofic už přes 4 roky stím že před 4 roky byla HSG s vyslednem velmi dobrým.

kkamca
21. dub 2010

ahoj..
petra123 a rencina:nenašli mi nic..vše jak by mělo být.Ještě čekám na vysledky histologie.
JO A PŘEDEM PÍŠU A TÍM PÁDEM ODPOVÍDÁM I misha1009 nejsi v tom sama..já HP nemám udělany,ale přesto sem byla na laparo poslaná.Ale u mě to děla --snad--doba snažení. 🙂 Nelituju,aspon vím.A doufám,že nás to poposune dál.

Držím pěsti at vše dopadne jak má..těm co se chystají na lsk..

olive
22. dub 2010

Ahoj holky, dneska jsem byla na hysteroskopii bez anestezie a muzu vam rict, ze jsem mela velky starch. Samotny zakrok pokud se vam divaji jen do delohy vubec nic neni, zadnou bolest jsem necitila. Bohuzel mam problem s deloznim hrdlem a pan doktor mi to musel trosku procistit, tak to bylo celkem neprijemne.
Chanel -neboj to zvladnes, opravdu nekdy gynekologicke vysetreni je horsi.

Vsem ostatnim co cekaji na nejaky zakrok nebo ho podstupuji, preji hodne stesti za cestem k mimnku.

barce
22. dub 2010

olive vidis zes to zvladla 🙂 . ja mela taky problem, ze mam zuzene delozni hrdlo a nemohli se mi tam tou kamerkou dostat, tak to opravdu nebylo nic moc 😒 , ale radsi sem te tyhle podrobnosti usetrila 😉 . me teda po tom a pri tom bolelo docela dost bricho jako pri MS, ale jako ze se sto stupnovalo, ale po zakroku pak zabral prasek a ok.

olive
22. dub 2010

Barce - do me se dostali dobre, akorat, ze ja mam to delozni hrdlo jakoby zanesene rasou videla jsem to krasne na monitoru (dr. se me ptal jestli jsem mela vyskrab, no a ja ho mela pred 3-ma rokama). Prave to mi trosku cistil a to jsem take citila bolest a tlak v brichu jako na ms. Ted uz jsem ok nic me neboli ani prasek jsem si nevzala, jen spinim.

petra123
22. dub 2010

Ahojky tak dnešní zakrok v pohhodě vysledky mi řeknou až 3.5 tak ted čekačka 🙂Jinak narkoza než mě uspaly tak 100 puls ale pak jsem se uklidnila a pani anistezioložka byla skvěla tak jsme kecali i se sestrama a pak si jen pamatuji že jsem doktorovi říkala že mu důvěřuji a pak už jen divna pachut v puse a hají 😀pak si jen pamatuji že mě sestra přikryla dekou a ležela jsem a chtělo se mi hodně na WC ale čurat se nemohla jinak pak jsem po hodince a půl jsem šla dom ale co jsem zapoměla potvrdit si paragraf tak zítra telefonaty jesli mi aspon pošlou něco at to můžu dát v práci jinak nahradní volno ☹Tak shrnuto potženo narkoza v pohodě ale naslededek je že mam skříply nerv v krku a nemůžu pořadně nic dělat s ramenem a špatně se ti dýcha no nevím zítra už bude líp doufám. 🙂

kkamca
23. dub 2010

ahoj..petro neřekli ti ani základní vysledky???????To se dá poznat hned..něco. 😉

chanel
23. dub 2010

Olive: tak hurá, že to máš za sebou!!! Já na to jdu ve středu,ale s narkozou 😠 , aspon jim do toho nebudu kecat 😀 Petro: tak i Tobe gratulace,že to máš za sebou 😉 , jak to, že výsledky Ti neřekli hned?

petra123
23. dub 2010

kkamca ty neřekli bo DR byl na sále šlo to tam jak na běžícím páse ja byla první a za mnou daší 4 holky masakr a neměl čas ptala jsem se sestry a ta říkala že mi vše DR řekne až půjdu na kontrolu 🙂

holky nevím co se mnou dělali ale pořad mě bolí čelist a to rameno masakr ☹

elana
23. dub 2010

Petro, rameno je normální, má to spousta lidí po laparce, je to od toho plynu, kterým Tě nafoukli...a čelist (a nejspíš i krk-hrtan), to je od intubační trubice 😖 všechno to přejde, neboj🙂 den ode dne bude líp 😉

petra123
23. dub 2010

Eli ale ja neměla dychací trubici byla jsem uspana žilou a dychání prí nebylo nutné tedy myslím ja byla na hydrolaparoskopii a cca trvalo to 30min.plyn do mě nepouštěli

petra123
23. dub 2010

holky za jak dlouho jste přestali špinit?po zakroku