Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

matelko1
13. led 2009

petra mna vobec necievkovali,ani hadicku som nemala.ja ked som sa prebrala,tak prisla sanitarka ci chcem cikat a ja som jej povedala,ze ano,ale idem sama na wc.
ale kazdy organizmus to inac znasa.niekomu je zle....

lienka2
13. led 2009

petra, mna cievkovali, ale to som sa tak uz zobudila po laparke, takze si to nepamatam 🙂 a hadicku mi vybrali az ked som bola schopna vstat a ist sama na wc.. mam to este velmi cerstve, len v sobotu som prisla domov 🙂

petra2505
13. led 2009

Jezis baby ja sa bojim toho cievkovania viac ako celej laparky.
Lienka2 a ako sa citis, mna to podla vsetkeho caka buduci tyzden a dost sa bojim.

pajaa26
13. led 2009

petra neboj, cevku ti budou zavadet pri narkoze 😉
ja ale mela cevku na curani a potom jeste vyvod z bricha, aby odchazelo to co se tam po operaci tvorilo a nemlo tam byt

kuspitka
13. led 2009

Aojte.idete na laparku ja uz som mesiac ponej nieje to az take hrozne ako ked to pocujete alebo vas niekto vystrsi aj ja som si myslela z to bude hrozne ale nebolo

jusinka
13. led 2009

Tak holky,
hlásím se naposledy před laparkou, za 15 minut odjíždím směr HK a hurá zítra na sál 😖 . Pocitiy smíšené, hlavně už to chci mít za sebou. Hned jak budu doma, vše podrobně popíšu 😉 . Držím všem co se odhodlávají pěsti a všem ostatním vlastně taky 😀

tinusa75
13. led 2009

Ahojte, ja som na laparke bola tiež, pravdou je, že pred niekoľkými rokmi, ale vôbec to nie je také hrozné. Bola som v Podunajských Biskupiciach. Mala som problémy od 18 rokov a laparku mi odporučil môj lekár kvôli tomu, že som nevedela byť tehu....a verte, že po vyšetreniach, ktoré mi robili počas laparky a aj pred ňou, som ostala tehu.....ale v 7tt som potratila spont. ☹ . Teraz mám už našťastie 5 ročnú dcérku a pokúšame sa o druhé už 4 roky a ono stále nič.....začala som užívať baby plan, ale neviem, či pomôže, máte s tým niekto skúsenosti?

kuspitka
13. led 2009

tak mne nic nebolo ani vyvod som nemala len mi bolo na zvracanie a potom uz na druhy den bolo dobre trosku bolesti ale uslo to......inak vsetko bolo ok.ked som isla domkov muz mi priniesol vankus ten som si dala na brusko a otom pas lebo dost to tlacilo ten pas v aute....

nela00
13. led 2009

kuspi kolko si bola na PN?

kuspitka
13. led 2009

tak ja som bola na pnke asi tyzden pokial mi nevybrali stehy a potom este 3dni....
inak ja som dlksie na pnke kvoli umelemu oplodneniu

nela00
13. led 2009

kuspi a vysledky z laparky si mala ok? kolko ste sa potom este snazili?

kuspitka
13. led 2009

tak ja chodim na umele oplodnenie snazit sa nemusime.inak mam jednu stranu nepriechodnu

nelia
13. led 2009

Larri, Pajaa, dík za povzbudivé slová... ste veľmi zlaté 🙂
Ako to tu ale všetky popisujete, nechápem tie jednodňové chirurgie, že ešte v deň laparky Ťa pustia domov... najprv som mala ísť na tú, ale je to moc drahé, tak si asi nejaké 2-3 dni pobudnem v nemocnici, ešte presne neviem, tento týždeň sa idem dohodnúť..
Držím každej palce, my ženy sme veľmi silné osôbky, zvládneme toho fakt veľa 😅

kuspitka
13. led 2009

mna pustili domkav hned na dalsi den..manzel ma mal ako bavlnke....

nelia
13. led 2009

Kuspitka, to je fajn 🙂 aspoň o dôvod naviac sa no nás starať, však? 😝

kuspitka
13. led 2009

nelia hej aspon sa stral a ako pekne....
teraz sa bude zas kedy si budem pichat injekcie to bude super 😀

elana
13. led 2009

Cévka se zavádí u té operace, kdy je předpoklad, že pacientka ještě ten samý den nebude schopná vstát na WC, což u laparky v drtivé většině není.

Opravdu to každý snáší jinak, podle mně, pokud se nic nenajde (tj. vše průchodné, neodstraňuje se cysta atd.), tak největším problémem je stav krátce po narkoze (někomu je blivno, kdo to ví-už někdy pod narkozou byl, tak doporučuju nahlásit to anesteziologovi před výkonem, oni pak něco připíchnou těsně před vzbuzením a špatně není-aspoň mně nebylo a poprvé strašně), chce se spát, ale bolesti nejsou (opravdu, pocit bolesti jsem nezažila ani na minutu a to jsem neměla injekci Tramalu ani jednou), jediné co je nepříjemné, je ten krk od trubice, ale to přejde za dva dny max. A potom to trauma z prvního čurání🙂, ale s tím se prostě musí počítat, musí se to přetlačit silou a potom už je to s každým dalším pokusem lepší 😉

larri
13. led 2009

Pajja,no vidis tebe postavi,za 8 hodin na nohy a mne az na druhy den v 6 rano a to jsem se mohla osprchovat a zpatky.Porad jsem byla ale na jipce.Kdyz mne pak doprovodila sestra na pokoj,tak jsem mela chodit.Slo to pomalu,ale bolesti jsem nemela.Ale kabelku jsem taky dostala.

Tak dneska jsem byla na ultrazvuku,dostala jsem injekce a mam kratky protokol.Ted budu cekat,az dostanu MS a zacnu s injekcemi.Sesty den pak pujdu na ultrazvuk a tam se dozvim co dal.

Pajja a co ceka ted tebe?

fifinka31
17. led 2009

Ahoj holky,tak ja uz mam papir od Dr.s doporucenim na laparo hystero.
Nejste nekdo z Ostravy,a nemate zkusenost s Vitkovickou nemocnici?chtela bych tam i rodit,tak nebude spatne si to prostredi otestovat pri laparce.
Beru ted WOBENZYM-tak preventivne(200tbl)trpivam zanetama pochvy+mocaku-tak se snazim předléčit se.
Cetla sem tady ze si nekdo bral s sebou presnidavky detske,vlastni pribor-ja myslela ze po oeraci muzu jist jen to co dostanu od nich.Ale urcite dostanu od nich nejaky seznam veci co si mam a muzu vzit s sebou ne??
To budou nervy tesne pred operaci,se teda tesim 😒

elana
17. led 2009

Fifinko, pobyt v nemocnici po laparce je tak krátký, že podle mně to nestihneš sníst🙂

Ten první večer po operaci nedostaneš nic, resp. já a moje "kolegyně" jsme měly hlad (jak nám otrnulo 😝 ) a sestřička nám přinesla takový ten Nutridrink.

Druhý den byla lehoučká snídaně (chleba, kousek másla a jabko) a normální oběd (nic těžkého zas, nějaká omáčka, rýže, polévka bramboračka), k večeři pak zas rohlík a pomazánkové ochucené máslo a ovoce. Pak už jen snídaně a po ní jsme šly domů.

Kdybych s sebou měla přesnídávky (nebo cokoli svého), tak jsem si jistá, že bych to jedla "nad plán". Hlad jsem neměla, o to se ve špitále postrali🙂

A neví se, co je s Jusinkou?.........už by měla být doma, operovali jí 14.1.

jusinka
18. led 2009

Ahoj holky 🙂 ,
Elano 😉 dík za "poptávku" 😀 😀 😀 ,

jsem od pátku doma, ale nějak jsem nestíhala dostat se na net. Měla jsem kupu návštěv, takže jsem vždycky večer padla za vlast 🙂.

No a jinak k té operaci. Můžu s klidným srdcem říct, že to vůbec nic není! Vážně. Ten strach je 100x horší 😝 .
Klystýr je pohoda, krásně jsem se vyprázdnila 😀 , kapačka nebolí, narkóza se mi zdá příjemná, po probuzení jsem byla neskutečně veselá, všemu jsem se smála, dokonce i tomu kolíčku na prstu jak tím sledují na obrazovce životní funkce... 😀 . No exot. Nic mě nebolelo, to menstruační bolesti jsou horší! Možná je to tedy tím, že mi našli jsen malé ložisko endometriozy a to paní doktorka vypálila, jinak nic - vše v pořádku, možná i tím, že mám jen jednu dírku a to v pupíku, protože moje paní dotorka si na mě prý vzala protekčně speciální laparoskop, kterým se dělá právě jen jedna dírka... No každopádně i když teda tošku táhne ta jizva a cítíte lehce dren, v pohodě se to dalo zvládnout.
V 7.30 hod. mě operovali, v 9 hod. jsem se vzbudila na JIP a v 10.30 hod. jsem jela na pokoj. Ještě před tím jsem šla se sestřičkou čurat, což mě pálilo, ale je to prý z cévky, kterou jsem měla při zákroku... Ale skutečně, pohoda. Hned na pokoji jsem obvolala všecky známý že žiju 😀 a jak mile přijel ve 13. hod. manžel, šla jsem s ním i do kantýny o patro níž... Když jsem chodila, plyn ze mě odcházel dobře 😅 , ale jakmile jsem zalehla večer do postele, vopět jsem vstala a šla sestřičku poprosit o prášek na "prdění" 😀 , to už mi nehýbáním dělalo problémy a já měla trošku křeče. Prášek zabral hned, vzala jsem si i přášek na spaní a chrupkala až do rána.
Narkóza mi absolutně žádné problémy nedělala, ani ospalost ani točení hlavy poi probuzení... Skutečně jsem jen byla veselá jako po jednom panáku 😉 .
Domů jsem měla jít ve čtvrtek, ale drenem mi ještě odcházel bordel, tak mě pustily "až" v pátek ráno.

Jak říkám, nic to není! Vědět, že je to takhle v pohodě, šla bych na to již dřív, byla bych určitě víc v klidu...

Jen jídlo v nemocnici... Mě ho přišlo málo 😀. Najíst jsem dostala hned večer po operaci a to rizoto, ale měla jsem od sestřičky schálené, že když mi něco lehkého doveze manžel, můžu jíst i dřív. Takže banán do mě zajel ani nevím jak 😅. Pití bylo dost, měla jsem u postele stále termosku s čerstvým čajem...

Snad jsem Vám to holky popsala tak nějak srozumitelně, i když asi mělu pátý přes devátý...

Jestli máte dotazy, ptejte se na cokoliv 😕 .

Fifinko, už máš termín? Kdpyak jdeš? A neboj, já to taky přežila 🙂

spimira
19. led 2009

Ahoj holky můžu se prosím přidat ?

Mě čeká laparoskopie na počátku února, zítra jdu na předoperační vyšetření a v pátek ke svému gynekologovi domluvit termín.
Taky mám trochu obavy. Chtěla jsem se jen zeptat, jak je to s věcma, které mám mít sebou, dostanu nějaký seznam ?
Jo a jeden malý dotaz, možná to bude znít blbě 😝 Pyžamo si mám vzít svoje, nebo nafasuji erární 😀 Pokud svoje můžu mít kalhotové ? Já moc v nočních košilích nespím 🙂

larri
19. led 2009

Ahoj spi,ja jswm dostala seznam hned u papiru do nemocnice.Ja mela svoje pyzamo a k operaci a na jipce jsem dostala jejich.mela jsem nocni kosili,kterou taky nesnasim,ale videla jsem holky co prisly po mne tak mely kalhotove.Nevim,jestli jim neco nekdo rekl.

Pyzamo,zupan,prezuvky,rucniky, a osobni hygienu.Mela jsem si vzit neco na cteni,ale neprecetla jsem ani stranku.Myslim,ze je to vsechno.

elana
19. led 2009

Já jsem dostala papír oč se jedná při dojednání termínu operace. Bylo tam popsáno co je to za zákrok, jaká bude předoperační příprava, co mě asi tak bude čekat po operaci atd...

Pyžamo si vezmi určitě svoje, den před operací a třetí den se Ti bude hodit, jinak těsně před ní a potom na JIPce budeš mít na sobě erárního "anděla", takovou tu bílou košili, co je vzadu jen na tkaničky a civí z ní zadek😀-ale župan to spraví🙂

Jinak kalhotové pyžamo nevadí, já ho měla a v poho. Radši spíš ne moc tlačivé, budeš mít ranku v pupíku, tak aby ta guma tam zrovna nějak blbě nenaléhala, ale jinak je to jedno.

elana
19. led 2009

Jo, Jusi....gratuluju k operaci, jsi statečná a šikovná🙂, vidíš že to nic nebylo 😉

jusinka
19. led 2009

Já dostala při objednání seznam, co s sebou. Takže jak píší holky, noční košile (za pyžamkové kalhoty tam sestra jednu pani sprdla) pantofle, spodní prádlo, hyg. potřeby, ručník, něco na čtení 😉 .
Dost se mi hodily dětské vlhčené ubrousky, protože já se díky drenu mohla jít vykoupat až den po operaci 😒, tak jsem se aspoň otřela ubrouskama a byla jsem čistá a voňavá jako miminko 😀 .

Dík, Elano 😉 . Zase tak statečná a šikovná jsem nebyla, měla jsi mě vidět, když mi sestra přišla vyndat dren 😅 (psychická bolest je sviňa 😎 )

fifinka31
22. led 2009

Justinko,ja jdu taky na laparo hystero po 3 IUI,muzu se zeptat jak dlouho uz se snazite?My uz 2 roky,ovu probiha vicemene sama,SPG mirne zhorseny,takze to ze se nam nedari davam za vinu svym vejcovodum,ale jestli budu po operaci OK tak nevim na co to budu svadet 🙂 napada mne este imunologie,treba si s manzou nesdime,ale takove testy se delaji az kdyz zena potrati-coz mi prijde teda uhozene,po potratu uz je asi trochu pozde ze.
A jak to zes mela dren,kdyz jsi byla OK,nebo ti neco odstranovali?srusty,endometriozu?pokud je vse ok tak dren nebyva ne?Ale zase kamosce rušily srusty a dren nemela.tak to nechapu

jusinka
22. led 2009

Fifinko 🙂 ,
snažíme se s přestávkama asi 3 roky.. Ovu také probíhá sama, SPG nic moc - morfologie 12-15%. Mě při laparo+hystero našli malé ložisko endometriozy, prý jen mini, ale třeba to mohlo vadit. Jinak vše OK. Imunologii máme za sebou, čekáme do cca 3 týdnů výsledky, taktéž genetika do cca 3 týdnů výsledky. O doporučení jsem prostě požádala lékařku a ta nebyla proti. Sice se prý obojí vyšetřuje až po případném neúspěchu při IVF, ale poprosila jsem ji a problém neviděla 😉 . Zkus se zeptat taky, určitě to tvému lékaři nic neudělá.
My jsme teď ve fázi že zkusíme ještě 2x IUI a když to opět nevyjde, v dubnu jdeme do IVF ☹ . Nechce se mi, stále jsem doufala, že se nám to povede "samo", jen s lehkou pomocí, ale asi smůla... 😨 .
Jinak ten dren jsem měla proto, že u nás v Sanusu ho prostě dávají. Přeci jen vlezou do břicha a když jim to někde krvácí, radši ho dají. Já s tím tak nějak počítala, protože neznám nikoho, kdo byl v Sanusu a neměl ho 😒 . Ale neboj, já byla úplně hotová že mám z břich hadičku a měla jsem hrůzu v očích když mi ho sestra přišla vyndat 😎 , ale nebylo to tak zlý. Čekala jsem to horší, vážně 😅 . Jak jsem tu psala, psychicky jsem to nesla špatně 😀, fyzicky to byla pohoda 🙂 .
Jesli chceš, mám fotky z nemocnice jak jsem měla v ruce kanylu na kapačku, mám vyfocený dren z pupíku i fotky když mi ho vytáhli jak mi to udělalo hezký stroupek, taky jak jsem se šla projít vv župánku v den operace - s pytlíčkem do kantýny 😉 . Nechci tě děsit, ale já byla hotová z toho, že nevím do čeho jdu. Tak jestli chceš, písni mi do IP meil, pošlu ti je ať víš, do čeho jdeš 🙂.

evi21
22. led 2009

Ahojte dievcata,
predvcerom som absolvovala laparoskopii a hysteroskopii. Vobec to nestalo za ten strach, ktorý som prežívala predtým. Priebeh bol hladký, bey nejakých komplikacích po anesteze, za 2 hod. po výkonu som si uz sama yašla na WC. Horšie dopadol ten náley, mám nepriechodný vajíčkovod vpravo, endometriosu 1.št. vlevo na pobrušnici a ešte lahko v klunutu maternicu, plus manžel má astenospermii .Mate niketorá podobný porblem, ako ste dalej postupovali, navrhli Vám v CARU IUI či rovno IVF ? D.

larri
23. led 2009

Ahoj evi,ja mam nepruchozi oba vejcovody a uz po laparoskopii mi rekl doktor,ze miminko bude,ale pouze ivf.V prosinci mne operovali a zacatkem unora zacnu se stimulaci,v polovine unora bych mohla na zakrok.Vsechno zalezi n atom,kdy dostanu MS.