Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

buba13
14. únor 2012

@kaculkadraculka nooo. no prisla sama a aj tie testy boli omnoho lepsie. ale do 5 dni mi prisla ms a pekne pravidelne kazdy mesiac. v oktobri som mala len clostil, pretoze som bola na IUI a hned dalsi mesiac po IUI sa zadarilo samo 😉

sedmitecka
14. únor 2012

@silvi34 nemas zac 🙂 ja mela taky telisko po prvni laparce a mam ho i ted, kvuli prepazce v deloze, kterou odstranovali nadvakrat, vyndavani jsem tedy vubec necitila, ani trosku bolesti a hned bylo venku 🙂 urcite zalezi na sikovnosti doktora 😉
doufam, ze tentokrat to vyndavani bude stejne bezbolestne 🙂
ten protisrustovy gel mi dali do bricha pri laparce, mela jsem srusty kvuli endometrioze, stal me 4 tisice, tak snad bude mit ten spravny efekt 🙂

kaculkadraculka
15. únor 2012

Holky, tak jsem nastydlá - mám rýmu a bolí mě v krku, tak nevím snad to do 29.2. vyležím. I když zítra mám mít předoperační - zkusím si ho posunout o týden.

zdenkaturkova
16. únor 2012

@kaculkadraculka Ahoj mám dotaz, koukám že máš stejný nástup do nemocnice jako já, nejdeš náhodou na Homolku.
Já nastupuji 29.2. na Homolku a 1.3. jdu na laparoskopii a hysteroskopii.
O mimi se snažíme už 3 roky, máme za sebou 3 x nezdařené IUI a 1 x IVF. Tak doufám, že mi operace pomůže. Jinak cvičím dle L. Mojžíšové.

kaculkadraculka
16. únor 2012

@zdenkaturkova ahoj, jéé na Homolku jsem chtěla jít ale nakonec jsem se rozhodla pro naší malou nemocnici u nás ve městě. Na Homolce je to prý dobrý. A jak dlouho budeš v nemocnici? Mě budou dělat průchodnost, drilling ...

orchidea0
16. únor 2012

Ahojte, chcem sa spytat ci ste niektora absolvovali laparoskopiu koli CYSTE?

petrufa86
16. únor 2012

@orchidea0 ahoj, já jsem laparo kůvli systě absolvovala v říjnu

kaculkadraculka
20. únor 2012

Holky, tak já dneska tu laparku zruším a objednám se za měsíc. Necítím se stále dobře, v noci se budím úplně durch a přes den jsem jak kdyby mě někdo přejel parním válcem... vykurýruju se a za měsíc hurá na laparoskopii!!! snad už to vyjde.

adka_pajerska
20. únor 2012

Ahojte zienky, tak ja som dnes 4 den po laparoskopii a myslim ze super 🙂 Strasne som sa bala ani si to neviete predstavit ako a myslim ze to dopadlo nad moje ocakavania 🙂

kaculkadraculka
20. únor 2012

@adka_pajerska velká gratulace!!!

zdenkaturkova
27. únor 2012

Ahoj holky, držel někdo z Vás také bezezbytkovou dietu před laparoskopií. Já jdu na ní ve čtvrtek a od neděle držím dietu. Jak dlouho jste jí držely a co jste nejedly? Jak jste dlouho pak byly v nemocnici a jak u Vás laparoskopie probíhala. Děkuji

silvik1
27. únor 2012

@zdenkaturkova ahojky. tú diétku držíš kvôli laparke ? ja som nedržala žiadnu diétu, akurát deň pred operáciou som si dala ľahší obed a pobede už len nejaký jogurt a ovocie. a večer som si šupla čípok na vyprázdnenie. robili mi to v CAR, vo štvrtok ráno som prišla, rovno urobili laparku a v piatok som išla domov. štichy mi vyberali týždeň na to.

zdenkaturkova
27. únor 2012

Ahoj, ano dietu držím kvůli laparce. Prý aby střeva nebyla plná a bylo dobře vidět. Já jdu na Homolku. Nastupuji ve středu a ve čtvrtek jdu. Mám si koupit a přinést sebou projímadlo YAL. Tak uvidíme co a jak.

kaculkadraculka
27. únor 2012

@zdenkaturkova zdeni ty se máš, nastupuješ jako já, já měla jít taky ale mám od minulého čtvrtka ATB, takže jsem to musela odložit cca o měsíc. Tak pak napiš... držím palce

silvi34
29. únor 2012

Zdravim, pisala som tu pred casom, ze mam po laparke v mistach pod jazvami hrcky..tak skutocne miznu same, trosku si ich masirujem mastickou na jazvy, tak aby ste vedeli ze je to ok 🙂 tym ktore laparka caka drzim palce, aby vsetko bolo ok.

zdenkaturkova
2. bře 2012

Ahoj holky, tak to mám za sebou. Už jsem doma. Naštěstí nic nenašly tak to jen profoukly. Doktor říkal, že to děláme špatně. Tak nevím co s tím myslel, když nám nevyšlo 3 x IUI a1 x IVF. Tak doufám, že se teť zadaří Jinak trochu bolí břicho a ramena. Člověk chodí v předklonu jak ho bolí a spíš táhnou stehy. Musím uznat, že ta cesta hodinu autem domu byla znát.

kaculkadraculka
2. bře 2012

Zdeni, jsi šikula, že jsi to zvládla ! Vidíš, já kdybych nebyla marod, tak už to mám taky za sebou ☹ .
No nedá se nic dělat. Hlavní je, že jsi v pořádku !!! Přeji moc štěstí a zdraví

zdenkaturkova
2. bře 2012

@kaculkadraculka děkuji moc, tobě přeji brzké uzdravení. Určitě to u tebe dopadne dobře. Měj se hezky.

zdenkaturkova
5. bře 2012

Ahoj holky, mám dotaz za jak dlouho jste po laparoskopii šly na umělé oplodnění. Dík moc za odpověď

zvalentova
5. bře 2012

@zdenkaturkova ahoj, moje laparo bylo v 11/2010 a stimulaci jsem začla v 07/2011. Předtím jsem chtěla dokončit cvičení dle Mojžíšové a další akce.

zdenkaturkova
7. bře 2012

@zvalentova ahoj, koukala jsem, že tvoje stimulace pak byla úspěšná. Taky cvičím dle Mojžíšové a tak doufám, že moje stimulka pak bude konečně taky úspěšná.

kaculkadraculka
29. bře 2012

ahoj holky, tak ve středu nastupuji do nemocnice. Holky, jak dlouho jste byly na sále?

reruna
29. bře 2012

@zdenkaturkova ahoj, dietu jsem žádnou nedržela, nastoupila jsem do nemocnice den před zákrokem, dostala jsem vypít nějaký sajrajt, po kterém jsem se dokonale vyprázdnila 😝 😝 a pak už jsem nic nesměla jíst a v noci ani pít
@kaculkadraculka hodně štěstí, už si to tak nepamatuju, ale na sále tak půl hodiny asi...
Náhodně jsem tu nakoukla, laparoskopii mám za sebou, už je to 5 let, tak bych jen chtěla všechny povzbudit - měsíc po zákroku jsem přirozeně otěhotněla, o mimi jsme se pokoušeli skoro 4 roky 🙂 po zákroku ten první den je to nepříjemné, ale dá se to přežít docela dobře🙂

romca05
3. dub 2012

Ahoj, holky, nevíte některá, kdy je možné po laparce začít aktivně cvičit? Respektive posilovat břicho?

kaculkadraculka
7. dub 2012

ahoj, tak jsem po laparce, vše průchodné, čisté, proveden drilling vaječníků.

andrejta
10. dub 2012

Ahojte, ak ste niektorá absolvovala hysteroskopiu, môžete mi povedať koľko asi trvá zákrok a aká je potom rekonvalescencia? Ďakujem

petrufa86
10. dub 2012

@andrejta ahoj, mě dělali laparoskopii a hysteroskopii a na sále jsem byla cca 30 minut. Co se týče rekonvalescence doporučují 2 týdny PN nebo dovolenou.

zzikk
10. dub 2012

@andrejta Zdravím, absolvovala jsem hysteroskopii 14. 2. - podle pana doktora s masivním krvácením a ne zcela standardním průběhem - cca 30 minut na sále, ten den jsem byla trošku zesláblá, druhý den mě kromě silnějšího krvácení nebylo nic a 4. den už jsem byla ve fitku🙂 žádný strachy, je to podle mě nenáročný zákrok, spíš záleží na tom, jak si tělo poradí s anestezií. Držím palec ať to dobře dopadne 🙂

daphney
10. dub 2012

@zdenkaturkova ahojky, taky jsem absolvovala laparoskopii a hysteroskopii na Homolce a musím říct,že jsem byla spokojená... Jeden den jsem nastoupila,druhý den byl výkon a další den jsem šla domů... Jsem stejně jako ty na bezlepkové dietce a ze své vlastní zkušenosti ti radím, vem si s sebou balíček Racio chlebíků nebo některých které jíš... i když jsem všude hlásila,že jsem na bezlepce,stejně to pro ně byl šok 😒 Na sále jsem byla cca 3 hoďky,držím palce ať vše dobře dopadne 😉

andrejta
10. dub 2012

@petrufa86 ďakujem za odpoveď a prajem všetko dobré