Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

86janinka
14. bře 2011

Ahojky holky. Tak jsem dnes byla na vytažení stehů a byla jsem statečná 😀 ...musím ale říct, že to pěkně zaštipkalo 😠 . Jinak mi doktor napsal prášky, jmenují se Orgametril, na tu mojí endošku. Budu je brát měsíc, ráno a večer, nedoplácela jsem nic, tak je to dobré..... 12. dubna jdu na kontrolu, dostanu nějakou injekci a poté doktor pozná na ultrazvuku, jestli mi ta endoška ustoupila. Jinak to vypadá, že pojedu do lázní 😀

hp
14. bře 2011

@86janinka Ahoj Janinko,upřímně mě též dost štípalo vyndavání stehů,hlavně v pupíku,jináč jsem si je vytáhla sama(samo,že nevědomky),tak hlavně,že jsme to vydržely 🙂 a odpočívej 🙂

86janinka
14. bře 2011

@hp Bylo to nepříjemné, takové škubnutí a štípání, ale dá se to vydržet, nejsme žádné máčky přece 😀 😝

86janinka
14. bře 2011

Holky, ošetřujete( mažete ) nějak jizvičky po laparce? Dnes mi vytahovali stehy a ono to lehtá 😀

hp
14. bře 2011

@86janinka No a laparoskopie dopadla v pořádku nebo ti něco našli?

hp
14. bře 2011

@86janinka Kamarádka má též endošku a šla rovnou na umělé,teď v sobotu jí oplodnili.Souhlasím s ní,žádné stresy a žádné čekání.Řešili to dva roky a nic,tak doufám,že se jim zadaří.papa

86janinka
14. bře 2011

@hp Dopadlo to dobře relativně, vše mám průchozí , jen mi našel endometriozu 1.stupně, dnes jsem na to dostala prášky Orgametril, budu je brát měsíc, vždy ráno a večer a za měsíc jdu na kontrolu, kde mi píchne nějakou injekci a pak podle ultrazvuku pozná, jestli to ustoupilo. A pak mě už jen čekají lázně 🙂

hp
14. bře 2011

@86janinka Tak držim pěsti ať to vše dopadne oka a v lázních si odpočiň papa a dobrou

86janinka
14. bře 2011

@hp Mockrát děkuji. Papáá a dobrou noc přeji

milia12
15. bře 2011

ahojte baby. laparky sa vobec nebojte. ja som prisla o 10 hod. rano, nedali mi ziadnu oblbovacku a o 11 hod. uz som bola pod narkozou a vecer o 21 hod. uz som bola doma. nerobili ziadny klystir, samozrejme od vecera som nic nejedla a naspoledy som pila v noci. Bolesti po lapar. znesitelne. Na PN som tyzden, ale niektore uz isli do prace po 4 dnoch. Drzim palce

tlucka
16. bře 2011

@milia12 Ahoj, ak môžem vedieť, kde si bola na takejto "rýchlej" laparke?
Ja idem 31.3. do nemocnice (Ružinov), operovať ma budú 1.4. a ešte 2 dni by som tam mala vraj zostať. Avšak to bude nedeľa, tak nevie, či ma prepustia 😢

lulii
16. bře 2011

@tlucka Ahojky, já to měla stejné, jak ty 😉 V úterý nástup, vestředu operace a v sobotu mě pustili 🙂 Bylo nám řečeno, že pouštějí i v neděli 😉

vally11
17. bře 2011

Ahoj holky,
zítra mě čeká indikace před laparoskopií, můžete mi říct co si pod tím mám představit? V jaké nemocnici vám laparku dělali? Díky a přeju brzské těhu 😉

zvalentova
17. bře 2011

@vally11 ahojky, nic to není, jen bych řekla jinak nazvaná prohlídka v nemocnici. Projdou dokumenty, které přineseš, udělají základní vyšetření, domluvíte se na datu a je to. Byla jsem loni v listopadu na Homolce.

vally11
17. bře 2011

@zvalentova
Jdu také na Homolku 😉 A za jak dlouho po indikaci tě objednali na zákrok?

zvalentova
17. bře 2011

@vally11 2.11. indikace, 18.11 zákrok, já tedy chtěla co nejdřív, nebylo na co čekat.

vally11
17. bře 2011

@zvalentova
taky chci co nejdřív, zítra mám indikaci, zaačátkem dubna menzes, tak pak bych hned mohla jít na zákrok.

zvalentova
17. bře 2011

@vally11 tak pak písni jak to šlo 😉

vally11
17. bře 2011

@zvalentova
jj, chodím převážně na diskusi Gennetu, ty taky, viď 😉

luca77
17. bře 2011

@86janinka Ahoj,já jsem dnes měsíc po laparoskopii a pořád ještě mažu jizvičky.Dr. říkal mazat těl.mlékem,ale já mažu celou dobu nesoleným sádlem,to je mastnější,krásně se to hojí 😉

linda40
18. bře 2011

pripojím sa k tejto téme. Tiež som bola kedysi na laparoskopii. Mňa nechal lekár po nej na PN mesiac. A urobil dobre. Oddýchla som si od stresov v práci a zakrátko na to som otehotnela. Až potom som sa dozvedela, že mi na laparoskopii neurobili nič, lebo sa im pokazil laparoskop a zrovna keď som bola na operačke. Takže ešte stále mám upchatý 1 vajcovod, manžel je vraj neplodný a teraz čakáme tretie bábo ( a to mám 40 ). K tomu druhému a tretiemu ani nevieme ako sme prišli. Tak hlavu hore baby. Ako tvrdí môj gynekológ, na medicínu sa spoľahnúť nedá, príroda si robí, čo chce. Ja zas tvrdím, že všetko je v psychike. Marfyho zákony, keď nechcete, tak to ide. 😀

marlenee
21. bře 2011

já dnes podstoupila hysteroskopii bez narkozy a užila si pohled na dělohu zevnitř 🙂
Vůbec to nebolelo trvalo to celé i s dezinfekcí 10 minut a hned jsem šla domů.

amadores
21. bře 2011

@marlenee můžu se zeptat, kde jsi byla na hysteru bez narkozy?
Já jsem objednaná na začátek dubna,a pořád nevím, jak s narkozou.Po tom, co mi doktor říkal, jak HSG nebolí a já tam myslela, že je to moje poslední hodinka se bojím, že to jejich"nebolí to bez narkozy" vnímaj tak jen doktoři.
ale zase, že by se mi chtělo jít na další narkozu zbytečně při hystero, tak to taky ne.ještě mám extrémně zakloněnou dělohu, že mají problém i při běžném vyšetření u mě.tak nevím...

marlenee
21. bře 2011

@amadores - byla jsem v Pronatalu v Praze a musím říct ,že mě to opravdu nebolelo trochu tlak jinak nic víc .Samotné zavádění a zmapování bylo hotové během 3-5 minut plus dezinfekce před výkonem dohromady jsem ze sálu odcházela po 10 minutách.Na tento výkon mi přijde narkoza naprosto zbytečná.
Já mám také zakloněnou dělohu a třeba poloha na koníčka je mi nepříjemná tak podobný tlak jsem cítila dnes.
Mě před týdnem trhali 2 osmičky na křesle a musím říct,že to byla bolest to hysteroskopie je procházka v ráji 🙂

amadores
21. bře 2011

@marlenee no, já právě po tom HSG jsem neskutečnej poserka... 😀

petulka22
22. bře 2011

Ahoj holky, vidím, že se bavíte o hysteroskopii, mám na ni jít na konci dubna - nevíte, za jak dlouho potom může jít člověk na další pokus IVF? U nás to jinak než v narkóze nedělají, tak si říkám, aspoň to prospím.. 🙂

pici
22. bře 2011

@petulka22 zlatko mozes hned... aj tak kym sa schvali ziadost vypichas injekcie tak ubehnu dva mesiace... kvoli narkoze sa pytas?

pici
22. bře 2011

@marlenee narkoza urcite nie je zbytocna, pretoze keby ti nieco nasli, zrasty atd, cysty a neviem co a odstranovali by to, spinkala by si dlhsie...

petulka22
23. bře 2011

@pici Spíš kvůli cyklu, jestli pak není nějakou dobu rozhozený, aby to neudělalo nějakou neplechu..

pici
23. bře 2011

@petulka22 ja som vobec nemala rozhodeny, dostala som presne na cas... ale je to mozne ze je to individualne...