Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

neradka
12. led 2011

@pici chcem sa podakovat za inspiraciu s kozmetickou, hned zajtra sa objednam, lebo sa na seba nemozem divat 😀 to je fajn, ze si uz kocka 😀 nie ze by si pred tym nebola, ale kozmetika vzdy pomoze 😉

pici
12. led 2011

@luciah lucka., ziadne stresy.... vsetky sme tym presli.. niektore viackrat... ja osobne keby som vedela ze to babu pomoze chodim kazdy tyzden :D

pici
12. led 2011

@neradka tak budes krasavica aj ty :D ja musim chodit lebo mam mastnejsiu pokozku a pory tak potom ked si to riesim sama, tak to tak aj vypada

pici
12. led 2011

@dasty79 no jasne, hadam si si nemyslela ze sem k nam uz nebudes chodit :DDD

jajuuus
12. led 2011

ahojte kočeny! 😉

čo nového? my sme sa pred chvíľočkou vrátili od priateľovej sestry, bola som si popestovať malého Lea... je taký nádherný!!! dúfam, že sa na mňa nalepilooooooo!!! 😀

@pici
ajajaaaaj... kočenaaaa, aj mne by sa zišla taká kozmetika... a už aj kaderníčka... ako sa už mesiac váľam doma... 😅

@luciah
budeme na teba myslieť, zvládneš to! nie je to nič hrozné... keď si prečítaš pár stránok dozadu, každá sme tam rozpísali, ako nám to prebiehalo, ako sme sa cítili a ako sme to všetko znášali... naše heslo: PRE BÁBO VŠETKO!!! 😉

@marvilka
no ja som tiež zvedavá na výsledky z histológie...

@dasty79
teším sa aj na tvoju kontrolu a na nové infošky! 😉

piskotlea
12. led 2011

@luciah Ahojky, já tu taky nejsem dlouho. Máš to jen kontrolní laparku z důvodu, že ti nejde otěhotnět nebo máš i jiný problém? Neboj, je to v poho, jen malé dírečky, žádná velká jizva - tj. i rekonvalescence je kratší 🙂
@dasty79 Rozkaz 😀 A jen nás nekontroluj, ale taky piš piš.
@marvilka No my nesexovali déle. Pvně jsem měla stehy a neměla ani chuť, pak menses, takže až pak.
@pici Jsem se bála, že si změníš fotečku a pak tě nepoznáme. Jinak hledala jsem tě podle jména na fb a byly tam tři s tvým jménem, ale asi ani jedna ty,
Ostatní neznám celá jména.

piskotlea
12. led 2011

@jajuuus A mě nenapíšeš nic jo? 😝 Dostaneš na holou 😀 Já jsem četla "my sme před chviličkou...a jsem už četla dopředu, že dosexíkovali 😀 a ty sis byla vyzkoušet držení miminka 😀

jajuuus
12. led 2011

@piskolea
😀 píšem píšem Lei list, bodka, čiarka, môžeš ísť... 😀 to bola naša detská riekanka... 😀
jaaaaaaaaaaaaj, sexík ešte min. týždeň nebudee... 😠 ale nevadí... počkám si... 😉
nie vyskúšať... len popestovať... ja už som v tom jednička!!! 😀 😎 som sa učila na mojom krstniatku... 😀

pici
12. led 2011

@piskotlea milacku, ani jeden nick nie je moj s mojim menom a fotkou :D mam nick zuzka nebluzka

luciah
12. led 2011

@marvilka si zlatá, ďakujem 😉 ja sa hlavne bojím tej narkózy 😖 v živote som nebola v nemocnici, a nie to ešte operovaná ☹
@neradka hmmm, veď čo iné nám ostáva, že, len to zvládnnuť 😉 ja len dúfam, že všetko dopadne ok a potom sa snáď hneď zadarí 😵

luciah
12. led 2011

@pici veď jasné, ak to má pomôcť môjmu vysnívanú a vymodlenú bábätku, tak už som tam aj dnes, ale tak musím ešte pár dní počkať, keď práve toto čakanie je najhoršie ☹
@jajuuus už som si prečítala všeličo o tom, len to už zvládnuť a nech to je čím skôr za mnou 😉
@piskotlea našťastie idem len na diagnostickú laparo, aby zistili priechodnosť vajcovodov, zoberú vzorku z maternice a to by malo byť všetko, vyslovee len zistiť, prečo sa nedartí otehu, keďže aj ja aj mm máme všetky výsledky OK 😉

jajuuus
12. led 2011

@luciah
aj ja som sa veľmi bála, tiež som nikdy nebola operovaná, ani som nikdy nebola v nemocnici... dokonca stále na tom oddelení robí primár, ktorý ma aj "porodil"... 😉 takže som mala tú česť, vidieť človeka, ktorý ma spolu s maminkou priviedol na svet... 😀
a poteším ťa, ževraj po laparoskopii je veľmi vysoká šanca otehotnenia... ženské orgány akoby boli také "nabudené"... 😉

pici
12. led 2011

@luciah zlatko nechcem ta plasit, ale mne isli tiez len zistit preco sa nedari, a mala som endometriozu a musela som sa liecit.. ale budeme na teba mysliet aby ti povedali, ze sa proste len nedari a po laparke budes hned tehu. ja som bola dva krat v nemocnici a to dvakrat kvoli laparke. obavy som mala rovnake... ale bolo to vsetko v pohode... teraz som uz hrdinka ale ani zaspat som nechcela, :D

luciah
12. led 2011

@jajuuus hej, toto som počula aj ja a potvrdila mi to aj moja zlatá doky 😉 teda ak bude samozrejme všetko OK 😉
@pici kokooooos, a to ako? aj ťa predtým niečo bolievalo alebo tak 😕 lebo mňa nič nebolí, akurát, keď príde mrcha, tak prvý, druhý deň, ale potom už ok a mám ju pravidelne 28dňový cyklus 😕 a teraz si na to ako, už ťa vyliečili a snažilkujete alebo čo 😕

pici
12. led 2011

@luciah neplas sa.. ja ti len hovorim ze moze sa stat ze ti aj nieco najdu... aby si nebola potom z toho sklamana.. nic ma nebolelo, obcas pri styku ale to len v niektorych polohach a kramy pravidelne ako hodinky 28 dnovy cyklus... nic ma nebolelo prve dva dni brucho. to je vsetko... a nasli mi endo v celej malej panve... hormponalnou liecbou 6 mesiacov sa to vyliecilo ale na maternici ostali stopy po endo... tak preto sme isli do centra.. lebo mame na prirodzene otehu mensie sance...

luciah
12. led 2011

@pici bože, to akoby som tú prvú časť čítala sama o sebe ☹ tak už som dosratá aj za ušami ☹ ale s tým sa nedá vôbec otehu 😕 a čo ti povedali, z čoho je tá endo 😕 😕 😕 😕

pici
12. led 2011

@luciah da... ale velmi tazko...
poznam dve baby ktore s mojou diagnozou po druhej laparke tak ako som bola ja do centra nesli, lebo otehu...
nestresuj, nechcela som ta plasit... poslem ti link na endo , ale nemusi to byt vobec tvoj pripad...

luciah
12. led 2011

@pici ja viem, že si ma nechcel aplašiť, ale stať sa môže čokoľvek a práve toho sa bojím ☹ a ty teda už chodíš do centra 😕 a idete na ivf alebo ako?

pici
12. led 2011

@luciah v pondelok sme boli prvy krat... ano isli sme, lebo nie je na co cakat. dva cykly od laparky pri planovanom styku sme neotehotneli, nie je na co cakat. s dokym v centre sme sa dohodli na dva cykly IUI potom az IVF

andara
12. led 2011

@luciah endometrioza je vlastne, kdyz se ti kousek sliznice (co se uvolnuje pri MS) zatoula, nekde se uchyti a zacne rust-muze prorust az do streva treba, delohy atd.Ja mela endometr,cystu-to je cysta naplnena starou tmavou krvi-rika se ji cokoladova cysta-pac ta krev je skoro hneda! I presto jsem otehotnela🙂 mama doporuceni se objednat do endom.poradny, ale prave sem jeste nevolala, nebot chci otehotnet a ne do sebe cpat hormony na vytvoreni umeleho prechodu jak mela Pici -jinde sem endosku nemela, tak snad to bude ok. 😉 Tak ted se budem snazit a uvidime.Jinak problemy sem nemela zadny, jen teda bolestiva menstruace prvni 2dny a pri styku taky nekdy problem, ze me to jako tlacilo. Ted sem mela prvni mrchu po laparce a byla uplne jina-slabsi a krev byla cervenejsi. 🙂

pici
12. led 2011

@andara podla mna by si to tiez mala skusit. endocysta je len jedna, ja som mala niekolko lozisk tej endo, preto bolo nutne ju preliecit

andara
12. led 2011

@pici zavolam tam to jo, ale prijde mi to zatim zbytecne, kdyz sem ji nikde jinde nemela a ve zprave mam, ze to mohla byt i cysta zluteho teliska.Ja se hormonu bojim, nikdy jsem nebrala ani antikoncepci. 😉 Lecba endo je bud navodit umele prechod, aby si vajecniky odpocinuly a nebo tehotenstvi -to jsem si vybrala ja, tak se musim holt snazit 😀

luciah
12. led 2011

@pici moja počkaj, aby som dobre rozumela, plánovaný ste mali na základe foliko od dr. alebo ako? a ešte mi rposím povedz rozdiel IUI a IVF? a tú laparo, resp. endo ti zistili len pri laparo alebo mali aj predtým nejaké podozrenie, či si iša vyslovene len na diagnostickú 😕
@andara to znamená, že aj ja keď mám občas krámy nie červené ale občas hnedé, môže to byť tiež????a ty si za ako dlho po laparo otehu?
bože, ja už som z toho jeleň

andara
12. led 2011

@luciah tak to nevim, ale dr mi vzdy rikala, ze ta menstruace s tim muze souviset, mela jsem to taky jako tmavou krev a s hlenem a kousky sliznice, ted to byla pohodicka 😉 jinak ja jsem s tou cystou otehotnela prirozene po 14m snazeni, ale u mne to bylo jeste stresem z prace (ted mam 19m slecnu) a chteli bychom druhe.Na laparce jsem byla 13.12.
jo a endoska na utz videt neni, pokud to neni ta cysta, ta videt je-pozna se kde ji mas az kdyz se do tebe kouknou.

pici
12. led 2011

@luciah
planovany sme mali styk podla folikulomnetrie u mojho dokyho.. po laparke
iui je vnutromaternicova inseminacia, ivf oplodnenie mimo tela , cize v "skumavke"
nikto nemal ziadne podozrenie, ale kedze vsetky ine vysetrenia som mala v poriadku, bola laparka nutna.. a bola diagnosticka....endo ako taku nevidno na ultrazvuku

piskotlea
12. led 2011

@pici Jak probíhalo to pondělí - IUI? A co kokosový olejíček :D
@luciah U mě laparka byla taky kontrolní, já i přítel jsme ok a ani na laparce nic nenašli. Možná bch teď byla radši, kdyby našli. Problém by odstranili. Tak stále nevím, kde je problém ☹ když se nedaří už tři roky 😠
@jajuuus Krásná říkanka 🙂 Mě napadla podobná v ruštině :D

pici
12. led 2011

@andara vybrala si si spravne... musite sa poctivo snazit... ani ja by som nemala liecbu keby mi ju doktor neodporucil, pretoze mne priamo zabranovala otehotneniu

pici
12. led 2011

@piskotlea uz som normalne nasrana, este mi nedosiel, ale pani mi hovorila ze okolo 17teho, tak zatial nekokosujem :D
no v pondelok bola len konzultacia, krv, lieky na stimulku, injekcie som dostala, v pondelok budem mudrejsia...

andara
12. led 2011

@pici mne rekla i dr, ze kdyz sem otehotnela jednou a s cystou, ze by to mohlo vyjit🙂 Tak doufame.
Jinak vam vsem moc drzim palce, jsem spravce na jedne diskuzi Snažilky, tak už sem zazila hoodne snazeni 😉

piskotlea
12. led 2011

@pici Jak se sleduje či provádí ta folikulometrie? Jestli dobře chápu, tak se sleduje vlastně ovulace?