Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

marvilka
21. led 2011

@jajuuus Zlatinko moje, ja som sokovana, 😒 sa mi to dako nepaci. Cely ten pristup! Ja som mala sice vyhodu, ze ma operoval moj gynekolog, co je podla mna idealne, lebo vie, kam co pozret a hlavne nemusi to citat iba zo spravy. Mne pri prepusteni dali spravu a mala som tam vsetko napisane. Co mi robili, co mi nasli, co mi odstranili a aj popis ostatnych pohlavnych organov, kt. boli ok.
V prvom rade by si mala svojmu doktorovi na 100 % verit, mal by sa o teba maximalne zaujimat a pristup tvojho doktora sa mi nepaci. Nechcem sudit, ale na tvojom mieste by som premyslala nad zmenou. Mozno je ta hrcka ozaj nevinna, ale akoze keby mne sledoval doktor daku hrcku a nic by sa s nou nedialo, asi by ma slak trafil. (Mozem sa inak len tak zo srandy opytat mojho doktora, co by to mohlo byt, on je ohromne zlaty) Ach, ja ti strasne prajem, aby si bola zdravucka a hlavne aby sa co naj najskor zadarilo babatko 😉

marvilka
21. led 2011

@pici no ty mas veru stastie, dufam, ze dnes ti je uz lepsie 😅

pici
21. led 2011

ahojte. tak vcerajsi vecer bol krasny. dosla som od kamosky a bolo mi zle... vracala a prehanalo ma do piatej rano... takze teraz som vstavala... citim sa jak buldozer keby po mne presiel. a pisali mi kamosky ze to iste... za noc som schudla tri kila.. tak si asi viete predstavit, triaslo ma skoro som odpadla a moj muz sa vobec nevyspal. ani glg vody som si nemohla dat... lebo vsetko islo von...

janii
21. led 2011

Zdravím všechny maminky i nemaminky Chci se zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost nebo radu: Máme už 3letého chlapečka, a už od října 2009 se snažíme o druhé mimčo. V litopadu 2010 jsem podstoupila hysteroskopii při které zjistili, že moje vaječníky jsou obrostlé jak kdyby nějakou "slupkou" která brání uvolňování vajíček a tím pádem neprobíhala ovulace. V nemocnici mi řekli že když jsem v případě prvního otěhotnění neměla žádný problém a otěhotněla jsem hned mělo by se to podařit do 3 měsíců i tentokrát. Ale v prosinci i teď v lednu v době kdy měla přijít ovu jsem začala krvácet. Dr. mi řekla že to může být tzv. bouřlivá ovulace , že se tělo musí hormonálně srovnat protože jsem ovu dlouho neměla. Jsem teda zvědavá, jak to bude pokračovat a chci se zeptat jestli je tu někdo kdo má podobný zážitek nebo zkušenost jako já 😀

piskotlea
21. led 2011

@pici Já v pět jela do práce a ty jsi šla spinkat. No snad ses aspoň trochu vyspala, ale isto to nebol poriadny spanok. Snad už je to všetko pryč a je ti už lépe..no možná teď zase spíš a nabíráš sil 🙂
@jajuuus No nevím, asi bych taky uvažovala o změně. Musí nám být přece krásně, jak se těšíme na bábetko a ne že jsme znechucené, protože dokymu nerozumíme a on se ani nesnaží něco vysvětlit. Máš možnost jít inam?
@janii Já podobný zážitek nemám. Předtím jsi ovulaci ale mít přece musela 😉 Ti přestala po porodu?

janii
21. led 2011

@ piskotlea podle dr. ano, vysvětlila mi to tak, že moje tělo se "nedomluvilo" s těhotenskýma hormonama a tak se chtělo proti dalšímu těhoteství bránit tím že na vaječnících vytvořilo takovou jak kdyby ochranou vrstvu. v listopadu při té hystero mi ji odstranili ale řekli mi že se musíme snažit a snažit ať těhu přijde co nejdříve, že si to tělo může vytvořit znovu. No je to takové na prd no ☹

petula22
21. led 2011

@miskag Ahoj, já jsem dnes přijela z nemocnice domů, byla jsem taky na laparce. Měla jsem mít s sebou pyžamo, tolaleták, sprcháč, vložky. Určitě si vem neperlivé vody, jinak budeš pít ten jejich úžasný čaj 🙂. Mě brali den předem, doma jsem se ještě nasnídala, u nich na příjmu proběhlo vyšetření a šupajdy na oddělení. Tam jsem ještě podepsala nějaké papíry ohledně řádu oddělení a šla na UZ. Pak jsem se vybalila na pokoji, dostala k obědu bujon a pak už jen pít, na noc prášek na spaní, měla jsem jít na řadu ve 12,30, ale měli to vše nějak dřív, tak pro mě přijeli už v půl 11. A to byl fofr, svléknout, nasadit punčochy, pigáro a už se jelo. V předsálí mě napíchli infuzi, odvezli na sál, píchli narkozu a byla jsem okamžitě tuhá a probrala se na pokoji asi tak kolem 13, docela mě bolelo břicho, tak mi dali led a injekci na bolest. Nějak mi nesedla narkoza, tak jsem pak zvracela, tak mi dali něco proti zvracení, Asi tak kolem 5 mě hnali se projít a čůrat, byl to záhul, ale dalo se to 😉 . Sestřička si ze mě dělala srandu, že ladím s košilí, měla jsem zelenou 😝 Doporučují hned jak můžeš, abys chodila, abys rozhýbala střeva a vyprděla ten plyn. Paní vedle mě měla právě problém s tím plynem, že se jí to vrazilo až do ramen a hrozně jí bolela ramena. Ještě jeden den jsem si poležela a dnes šla domů. Někoho pouštějí hned druhý den, ale tím, že jsem zvracela, tak mě nechtěli pustit, trochu mě i zlobil tlak, tak pro jistotu o den déle. Dnes jsem si doma poležela a je mi fajn, břicho mě samo o sobě nebolí, jen trochu špiním, spíš mě bolejí stehy. Kdyby chtěla ještě něco dolpnit, tak se ptej. 😀

marvilka
21. led 2011

@petula22 to si mala stastie, ze ta dokopali chodit 🙂 ja som cely den lezala a vstala som az na druhy den rano. A to boli bolesti! prve dva dni som ledva dychala, co ma to tak silno tlacilo a potom ma asi tyzden stale tlacil vselikde ten hnusny plyn, no nie tak intenzivne :(

jajuuus
21. led 2011

@marvilka aj ja už dlhšie rozmýšľam nad zmenou dokyho, len som to nechcela riešiť pred laparo, chcela som ju mať čím skôr za sebou, tak som si povedala, že nech ma tento "dokončí" a že potom asi zmením... no ale keď mám ísť na kontrolu po 3 mesiacoch, tak dovtedy stihnem nájsť aj iného... mne sa tiež tento prístup nepáči... ak by si bola taká dobrá, skús sa ho teda na to opýtať, či sa už s niečím takým stretol... bola by som ti veľmi vďačná 😉

@piskotlea mám už jedného vyhliadnutého, tak hádam sa to podarí...

@pici no čo ty náš maródik, už sa ti trošku polepšilo? 😕

@petula22 tak si to pekne zvládla... už sa len dolieč, nech si čím skôr fit 😉

@janii bohužiaľ ti v tomto neviem pomôcť... 😅

babule, my sme včera konečne po 2 mesiacoch sexovali - no ani to nebol poriadny sex, bo bolo len dnu a von, dnu a von a boli sme hotoví... 😀 takí sme boli nedočkaví.... 😀 no ale od včera mám akési blbé pocity - trošku ako bolesť - v podbrušku, alebo čo... a neviem prečo... 😕 nemali ste to po laparke? 😕

piskotlea
21. led 2011

@petula22 Super, máš to za sebou. Nervy předtím jsou horší jak laparka samotná 🙂 taky se divím, že tě dokopali po pár hodinách vstávat. Já měla jen kontrolní laparku a i tak jsem měla nakázané do druhého dne rána ležet. Až ráno mi vytáhli cévku a hybaj do sprchy 🙂 atd. A jinak vše ok? Doufám, že už nejsi zelená jak sedma, ale máš zdravou barvičku 🙂
@jajuuus No to se ani nedivím...šup sem šup tam a hotovo 😀 u nás to bylo tak isté 😀 Divné pocity v podbřišku mívám furt, občas jakoby mě píchlo napravo, kde jsem měla vpich, teď už zdá se ok.
@pici Myslím na tebe, ať jsi brzy fit 😎

piskotlea
21. led 2011

@janii Hysteroskopií zkontrolují vnitřek dělohy a vejcovody a vaječníky se kontrolují laparkou ne?
By mě zajímalo, jestli se zjistí, zda-li žena ovuluje. Nebo to zjistí odběry na hormonální profil?

jajuuus
21. led 2011

@piskotlea nemôžem byť "alergická" na spermie? lebo keď boyfriend vyvrcholí vo mne, tak vtedy mám také divné pocit... ☹

miskag
21. led 2011

petula22:díky moc za info!!budeš ještě doma marodit?mně řekl doktor,že tak zhruba týden po návratu z nemocnice by mi doporučoval klid doma bez práce.tak půjdu asi na neschopenku.
tak snad to zvládnu taky v pohodě 🙂
ještě bych se tě zeptala na ty gelové nehty.kontroloval ti někdo,jestli máš nalakované a krátké nehty nebo neříkali nic?máš svoje nebo gelovky?
tak doufám,že budu taky brzy doma!!
děkuju ještě jednou a přeju pěkný večer!!

marvilka
22. led 2011

@jajuuus 🙂 zlatinko, ty si sisi? Urcite nebudes mat alergiu na jeho spermie 😉 nesleduj sa tak a pekne si uzivaj sexik 🙂 jasnacka ze sa ho na to opytam, v pondelok idem za nim. Takze mas malu hrcku pri maternici, kt. ta bezne neboli, iba ked ti ju nahmata doktor?!

pici
22. led 2011

@marvilka
@piskotlea
@jajuuus

ahojte opicky moje... no toto boli dva najhorsie dni co som zazila... este stale mam hnacku ale konecne sa necitim ako by mi buldozer presiel hlavou... manzel to mal vcera tak takto sme dopadli... budem este oddychovat... nestiham ani docitat vsetko co ste popisali....

andara
22. led 2011

@jajuuus neboj, mam podobny pocit- jako mne to pak svedi vevnitr atd. a bolesti jsem mela vcera, bolelo trosku bricho jak na Ms, tak nevim, jestli to nebyla ovulka. 😉

andara
22. led 2011

@piskotlea mne odtranovali cysty, mela jsem pak dren v brise a chtela jsem vstat sama, protoze sem potrebovala curat a nechtela cevku 😝 tak mi sestra rekla, ze nechame dokapat kapacku a pak mi pomuze vstat-takze jsem po par hodinach vstala a dosla na wc, motala se mi hlava, ale jak sem se pak najedla, bylo to dobry a chodila uz bez pomoci. 😉

pici
22. led 2011

@andara ja som vstala hned. isla sa osprchovat :D na vecer...

petula22
22. led 2011

@miskag Ahoj, já si na to brala dovolenou, budu doma středy. Nehty mám svoje, ostríhala jsem je nakrátko, ale nikdo mi je nekontroloval.

petula22
22. led 2011

@piskotlea Tam hnali chodit každou, jen když to trochu šlo 😉 .A jsem ráda, protože ten plyn šel hned hezky ven 😀 . Cévku mi taky vyndavali druhý den, tak jsem s ní normálně chodila. Už nejsem zelená,ale bílá🙂. Trochu mě zlobí tlak.

andara
22. led 2011

@pici musi se nejakou dobu po operaci lezet ne?Myslim 2h?Mne pousteli kyslik a mela jsem kapacku. Ten dren mi pustili az potom.

pici
22. led 2011

@andara
ano. lezala som . aj viac ako dve hodiny...

pici
22. led 2011

@miskag
ahoj, mne kontrolovali nechty na rukach, nohach. aj susku ci mam dobre oholenu... ked mas gelove tak treba dat dole... aspon u nas to tak bolo...

andara
22. led 2011

@pici ja se sprchovala az rano po vyndani drenu, protoze to byl hnus s tim chodit 😝 Jinak uz mam skoro po sestinedeli a jizvy v pohode, uz krasne mizej 🙂

pici
22. led 2011

@andara ja som si to natierala takou mastou, neviem si spomenut ako sa to vola... s cibulovym extraktom... na jazvy... a v pohode sa mi to zahojilo....

andara
22. led 2011

@pici mne dr doporucila veprove sadlo, ale mazu tim zazracnym kelimkem z Oriflame🙂

andara
22. led 2011

@pici a kolik mas direk? 😀 Ja jednu v pupiku a tri v brise, 2 zasity jednim stehem a jedna byla dvema.

pici
22. led 2011

@andara b pupku na dva stichy, a jednu na lavo.. na jeden stich... u mna bolo ale horsie ze druhy krat mi rezal do tych istych ran, ale sa mi zda ze sa mi to lepsie zahojilo ako prvy krat....

neradka
22. led 2011

@pici ahoj moja tak ako si na tom? ked som to citala prislo mi zle, presla som tym cez Vianoce a cely tyzden som sa nemohla dostat do uplnej pohody. ☹ Postupne to vsak preslo a zaludok prijal vsetko co bolo treba. 😀 Ale je to hroza ☹

pici
22. led 2011

@neradka no citim sa jak po zlom zure... zaludok na vode. malatna som, iba lezat a kukat telku... na nic nemam chut na druhej strane citim ze som hladna... spravim si asi hlavkovy salat na to mam chut...