Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

andara
23. led 2011

@piskotlea mela jsem cystu a dr mi vzala krev na ty markry a tam to vyskocilo-bylo to po porodu, tak rikala, ze to muze byt zvysene kojenim atd. dokonce mi doporucila prestat, kojila jsem 8m. Po pul roce to ale vyskocilo na tech 82 a to uz me hnala do prahy na konsiliarni ultrazvuk. Predtim jsem psala do jedne poradny, kde pan dr (primar na tom oddelenei, kde mi delali laparo) odepsal, ze at jsem v klidu, ze CA 125 byva zvysene z ruznych pricin a u mne urcite endometriooza. Na UTZ to potvrdili a na laparce taky-endometr.cysta vajecniku. Ted jdu na kontrolu po sestinedeli ke gyndarce ve ctvrtek, tak mi asi bude brat krev. Uvidime, jinak vysledky z laborky histologie jsou v naprostem poradku, zadnej nador nepotvrzen.A hormonalni profil mi nikdy nedelali.
jo a musi se zkoumat jen ten marker CA 125, coz pri beznem vysetreni nedelaj automaticky.

piskotlea
24. led 2011

@andara To musely být ale nervy, hlavně, že to dobře dopadlo. Akorát přemýšlím, proč to není součástí běžného vyšetření, ale to by asi toho museli dělat moc. Hormonální profil ti dělali určo před laparkou ne? Nebo to taky není běžné? Držím pěstičky, ať je ve čtvrtek vše ok 🙂
No a já od zítřka budu testovat ovulační proužky - snad to k něčemu bude 😎

fori
24. led 2011

Ahoj holky, mě na hyster. zjistili že mám extrémně malou dělohu, jen 2 cm?? a hrdlo 4cm. nemáte to taky některá z vás??

andara
24. led 2011

@piskotlea no na predoperacnim brali krev a tam nevim,co vsechno zjistujou 😉 hormonalni si predstavuju kdyz vemou krev na gynde a zjistujou jestli ovulujes atd.
Drzim palce s ovu testama,mne asi tenkrat pomohly -snazili jsme se 14m a pak sem je koupila, 2x zkusila a bylo to🙂

andara
24. led 2011

@fori ja mam normalni,akorat nekdy pohyblivou🙂 A co ti na to rekli,nevis presne pojem-diagnozu?Ja nasla toto: http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/2725/va...

fori
24. led 2011

@andara no já bych měla mít to trojku ,,dětská děloha. No a práve mi na to neřekl nic, což mě znepokojuje. Prý až budu těhotná, jako že nám to už rok nejde, tak se ta děloha zvětší sama, ale všude čtu , že když to někdo má , tak většinou potratí.

andara
24. led 2011

@fori ted sem cetla, jak jedna psala, ze i s malou delohou donosila dve deti be problemu🙂 Jinak se pry kazdym tehotenstvim zvetsuje a bohuzel potratit muzes, ale pak je porad vetsi a vetsi sance. Vem si, ze to ale muze i naprosto zdrava zena -tehotenstvi je proste bud a nebo a do porodu si nemuzes byt nicim jista, tak se dopredu nestresuj a rikej si, ze tobe se to nestane a bude to dobry,psychika je mocna -vim,o cem mluvim. Drzim palce.

fori
24. led 2011

@andara tak dík za podporu, jsem hrozný nervák...

piskotlea
24. led 2011

@andara Mám dělohu ok, ale i přesto jsem si klikla na tvůj odkaz...a začetla se i do jiných článků 🙂

andara
24. led 2011

@piskotlea jj ja cetla o endometrioze🙂 jinak snazeni mam nastudovany, kdyz jsme se snazili po svatbe, tak sem vyzkousela snad vse a ted jen beru kyselinu listovou a nechavame to na prirode🙂

piskotlea
24. led 2011

@andara No měření bazální teploty mi nějak nevyhovuje, dělám na směny po dvou dnech a spíš mě to poslední měsíc rozhodilo. Proto jsem si koupila ty ovulační proužky v lékárně. Kyselinu listovou bych si taky mohla koupit, jsem četla, že je dobré ji brát i tři měsíce před a klidně i v prvním trimestru. Copak jsi ještě vyzkoušela? 😎 Tím, že už jedno dítko máš, jsi aspoň relativně trochu "v klidu" 🙂

marvilka
24. led 2011

uf, baby, tolko sa tu pise o tom merani, ze to idem skusit teda aj ja 🙂

marvilka
24. led 2011

a pri studovani, ako na to som narazila na malinkaty zadrhel.
Bazálnu teplotu merajte vždy na rovnakom mieste. Môžete si vopred vybrať, či budete merať teplotu v ústach, alebo v pošve, ale merania vzájomne nestriedajte. Merania z pošvy bývajú o 0,3 až 0,6 stupňov Celzia vyššie. Pokiaľ teplotu meriate v ústach, merajte ju po celú dobu cyklu, vrátane menštruácie. Pri meraní v pošve začínajte bazálnu teplotu merať až deň po skončení menštruácie.
Ozaj musim rozlisovat, kedy zacnem merat teplotu v posve a kedy v puse? 🙂

piskotlea
24. led 2011

@marvilka Myslím, že by sis měla zvolit iba jeden zposob a třeba další cyklus si to zkus jinak. No já si ji merila v posve (for pici v suške 😀 ) Ale je třeba to měřit ve stejný čas ráno ještě než vstaneš z postele. Já si dávala teploměr na noční stolek. Digitální má paměť posledního měření, ale většinou jsem si to hned napsala na papírek vedle teploměru 🙂 Když vstaneš (třeba na wc), tak už se ti teplota změní. Mě navíc mátlo, protože jsem si ji jednou měřila třeba v pět ráno a někdy v osm. Možná bych to měla zkusit znovu. 😎

andara
24. led 2011

@piskotlea ano ja merila taky dole a ve stejny cas rano, delala jsem ranni a odpoledni -takze sem si davala budik na 6,zmerila a bud vstala do prace nebo jeste spala🙂
www.merenibt.xf.cz tadyje to hodne popsane 🙂
No jinak ja jeste pilaten Femigard, koupila si ovu testr Lady Q,pak i ty jednorazovy ovu testy, pila Kontryhel a jedla Calibrum Babyplan, jo a po sexu delala svíčku -proste nohy nahoru🙂

pici
24. led 2011

@andara
@piskotlea
@marvilka

ahojte babule... ja som dneska pomahala kamoske s pisanim prace.. tak som tu moc nebola.....

marvilka
24. led 2011

@pici 🙂 dnes tu bolo celkovo dako ticho 🙂 ja neviem, kde ste sa stratili 🙂 ale tebe je odpustene, kedze si pomahala kamoske 😉

marvilka
24. led 2011

@andara @piskotlea dakujem za stranku, uz som si ju nastudovala 🙂 no som zvedava, ako sa mi podari. Je to ale dost narocne merat uplne presne na urcitu hodinu 😝

piskotlea
24. led 2011

@marvilka Tak dej pak info 😉
@pici Omluva přijata 🙂
@jajuuus A ty jsi gde? To tě ta práve tak skolila? Halooo

pici
25. led 2011

ahojte opicky. dopredu oznamujem ze tu budem asi az poobede ....

piskotlea
25. led 2011

A já tu oznamujem, že tu večer dnes ani zajtra nebudu ☹
@jajuuus Malo tam být "práce" 😉

jajuuus
25. led 2011

ahojte babulky moje 😉
včera som tu nebola, bo ako @piskotlea napísala, práca ma zmorila... takú migrénu som mala od poobedia, že až... 😠
viete, čo som vám písala, že ma strašne po ťuťu-muťu boleli vaječníky... no tak to som veru už mala tak zavčasu ovu... lebo včera už "bielkový" hlien som mala, tak sme to využili a ťuťu-muťu... samozrejme, keby mi nebol zabral Brufen na hlavu, tak by sme nerobili nič... 😀 tak som si potom ľahla na bruško, podoprela vankúšom, nech sa žubrienočky dostanú tam, kam majú... 😀 dnes som 12DC, tak by sa už mohlo konečne niečo podariť.... 😵

@andara ja som mala najprv nejak okolo 37 a potom už 58... dúfam, že to bolo tou endometriózou... uvidím, zajtra volám o výsledok... 😖 histológiu že som tiež mala OK mi vravela sestrička... vo štvrtok ti tiež držím palčeky! 😉

@fori nemám tvoj prípad, ešte som to veru ani nepočula... idem si tiež prečítať, čo sem dala andara článok, nech viem... určite sa v ňom nájdem aj ja... ja mám zas dozadu otočenú... 😀 neboj, keď príde čas a budeš mať otehotnieť, tak otehotnieš aj s minimaternicou 😉 keď budeš mať nervy, napíš nám tu niečo a hneď budeš myslieť na niečo iné... 😀 ja sem medzi baby veľmi rada chodím, vždy sa super odreagujem... 😉

@piskotlea @marvilka no som zvedavá, tak merajte, dáte vedieť... ja by som si tiež nemohla merať, bo cez víkendy dlho vyspávam... 😀 piškótik, tak nech nájdeš krásne koľajničky na testoch a šup-šup na seba... 😀

takže opičky, som v práci, pauzička skončila, prídem večer 😉 cmuk vám všetkým 😉

@piskotlea no čo si zistila na kožnom? či si ešte nebola? neboj, tak ako napísala @pici , hlavne, že si rozumieme... takže kľudne píš česko-slovensky... 😀
inak mne tiež ešte nerobili hormonálny profil...

piskotlea
25. led 2011

@jajuuus Tak hormonálny profil robili před laparkou. Ale nevím, co tím se dá vše zjistit. I jestli ovuluji? Na kožním sem bola včera, pýtala sa ma, estli ma hlava nebolívá - to ma nebolívá a pak mi kukla lupou na hlavu, asi na pokožku a já si pak v lékárně vyzvedla jakousik vodičku, co mi namíchali. Bylo to rychle. Mám si ji večer vtírat do pokožky hlavy. Nemám ale ráda takové "sračky" no snad to pomůže 🙂
Dneska jsem 10 DC, urobila som si test a je tam len jedna čárečka, ani hlen na sobě nepozorujem. Takže zatial nič, taky dobre, bo mám dneska nočnú a moj priatel je ted v praci, tak sa míjíme.
@marvilka Tak čo, merala sis teplotu?

pici
25. led 2011

caute caute.. dneska som nejako nestihala... a navyse mi doma nesiel net tak teraz som u kamosky, ze vam aspon na chvilu napisem....
ja som bazalnu nikdy nemerala lebo na to neboli podmienky...

@jajuuus jajusaaaaaa.. tak to neni malo zase chodit do prace co? som ti hovorila ze ked mas bolesti je to ovu...tak dobre ze ste tutuskovali... mozno padne tutumutu na podnu urodu :D

marvilka
25. led 2011

Dnes rano som si nenamerala, lebo ja dilino som si chcela merat o osmej...a to by bola hovadina, kedze vacsinou budem vstavat okolo pol siedmej .... tak zajtra rano idem na to prvy krat ;)

marvilka
25. led 2011

@jajuuus no do kelu, tak uz nech sa zadari a o chvilu nam napises, ze mas rannu nevolnost a nevies cim to bude 😀
co sa tyka tej hrcky, vcera som nebola s doktorom, iba mi sestricka pichla do zadku daku injekciu a za doktorom mam ist pocas menstruacie. takze zrejme buduci tyzden 🙂

jajuuus
25. led 2011

@piskotlea no uvidíme, možno ti teraz začnú rásť vlásky len taký fukot... budeš predávať na parochne... 😀 ale nie, hádam to pomôže, tá čarovná vodička... 😉

@pici no ti poviem... taaaaak zle je v tej práci... 😠 ako som rada, že nejakú mám, ale... škoda písmen... 😀
no ani neviem teraz, či chcem aby sa zadarilo, kým ma nevyšetrí ten nový doky... som si to tak uvedomila, že ak by som otehotnela, ten plôdik predsa bude rásť a tlačiť na tú hrčku... čiže ma to logicky bude bolieť... tak ja už fakt neviem... 😅 a tak som sa tešila, že po kontrole už budeme ťuťkovať len taký džez... 😖

@marvilka nevadí, ak ťa to napadne, keď za ním pôjdeš, tak sa ho prosím opýtaj, ak zabudneš, nič sa nedeje, aj tak ďakujem za ochotu... 😉 nie že kvôli mojej hrčke zabudneš, čo chceš ty vedieť... 😀 😀

pici
25. led 2011

@jajuuus ja som rada, ze som doma. aspon mozem riesit babo :D

jajuuus
25. led 2011

@pici no to ti verím... tiež by som to najradšej riešila "doma"... 😀 žiadne stresy, ktoré tak zle vplývajú na organizmus... 🙄

pici
25. led 2011

@jajuuus aj tak sa vzdy nieco najde co ma vytoci..... a vynervuje, tak zase tolko kludu nemam... zlatko a ta tvoja hrca je mozno len nejaky tukovy zhluk... a babatku by to vobec nevadilo....