Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

neradka
31. led 2011

@piskotlea no keby som nemusela, tak ich nedam ani dolu. Ale uz coskoro pojdem znovu. Aj v Tatrach to budes mat urcite super 😀 treba si trosku oddychnut 😀

marvilka
31. led 2011

@neradka presne tak 🙂 budes vediet, kde bol problem a potom uz bude babo ako lusk 😀 A ty si taka velka lyziarka? 🙂 ja uz funim po par hodinach na lyziach a vzdy skoncim pri bufete s cajikom 😅

marvilka
31. led 2011

@piskotlea dakujem ;) jasne, na pici musime silno mysliet v stredu, aby nam oznamila krasnu spravu 😀

piskotlea
31. led 2011

tjááá di jááá di jáááá....asi mi hrabe 😀

marvilka
31. led 2011

@piskotlea nie si sama 😀 citim sa rovnako 😀 a k tomu som rozculena 😀 a idem si dat pohar vinka, inspirujem sa vzorom, kt. vidim v serialoch. V kazdej scenke vsetci maju v ruke pohar s vinkom 😀

tiffany81
31. led 2011

@marvilka držím ti palce,aby to aj tebe vyslo...ideš na kontrolu po laparke?

tiffany81
31. led 2011

inak stale čítam,že baby okrem brucha boleli po laparke najmä ramená...ako ste na tom boli vy?

marvilka
31. led 2011

@tiffany81 na kontrole po laparke som uz bola, ale doktor mi tam zase objavil malilinku cystu, tak mi dal do zadku injekciu, aby mi na 100% praskla. Takze teraz mam prist pocas menstruacie, aby mi skontroloval, co je nove v mojom brusku 🙂
co sa tyka bolesti: mna brusko vobec nebolelo, ale prve dva dni ma nenormalne boleli ramena, plyn mi tlacil aj na hrudi tak, ze som sa nevedela nadychnut, potom to polavilo, ale tlacilo ma to asi tyzden :(
dnes mam vyrocie 🙂 presne mesiac po operacii 😀 😀 😀

tiffany81
31. led 2011

@marvilka dnes prave rozpravali na STV 1 o tych cystach v dámskom magazíne...a ja sa velmi bojíím tých bolestí po laparke☹(Ja som astmatička,teraz sa mi blbo dýchava a nie to ešte,ked mi na pluca bude tlačiť plyn 😝

piskotlea
31. led 2011

@marvilka Tys bola na laparke po vánocích? Už si to ani nepamatuju...taková doba 😀 Tak to si ten pohár vína dát možeš 🙂
@tiffany81 No mě taky bříško moc nebolelo, jen se mi blbě spalo na zádech, protože raději spím na bříšku a to nešlo. Ty ramena trochu.. Kolegyně z pokoje byla taky astmatička a než ji odvezli na sál, tak ji dali ještě takovou malou kapačku kvůli tomu. A to měla daleko větší operaci. Takže neboj, hlavně, ať o tom v nemocnici ví, řekni to raději ještě na příjmu 🙂 Neboj! Laparka je v poho 😎

tiffany81
31. led 2011

@piskotlea dakujem za povzbudenie 🙂

marvilka
31. led 2011

@tiffany81 ale neboj sa 🙂 co bola jedna super baba so mnou na "izbe" tak ona plyn VOBEC necitila a vobec nic ju nebolelo. Takze neviem co to ovplyvnuje, no urcite im povedz, ze si astmaticka. Aj ja som sledovala magazin, no nestihla som akurat ten zaciatok. Videla som iba tu cast, ked uz odpovedala na otazky divacok.

marvilka
31. led 2011

@piskotlea Na laparku som nastupovala velmi divoko po Novom roku 🙂 03.01. som mala prijem, tak sa mi sestricky smiali, ze aky super zaciatok roka som si vymyslela 😀
Vidis, rozpravam o vinku a stale ho nemam naliate. Kruci, idem na to 😝

tiffany81
31. led 2011

@marvilka no skús archív STV a dámsky magazín...ale v podstate nič také,čo by sa bežne nehovorilo...ale vraj cysty by sa nemali "praskať"tými injekciami...ale tak vidíš kolko lekarov, tolko nazorov...a tebe kde robili laparku?možno si to už spomínala,neviem 🙂

piskotlea
31. led 2011

@marvilka No už si vzpomínám, že si bola 3.1. Mě zmátlo, že slavíš měsíc. To jsem si říkala, že kdože to byl mezi svátky 🙂
Gde sú ostatné baby? No toto...estli nemajú omluvenku, nechť si ma nežádajú 😝

marvilka
31. led 2011

@tiffany81 no pocula som ze sa to tak robi, neviem, mozno je to zle, mozno dobre,... pre mna to bolo zrejme dolezite kvoli tomu, ze som po laparke a teraz mam najvacsiu sancu otehotniet, ak vobec daka je....neviem, ale svojmu doktorovi verim a nepoznam poctivejsieho cloveka ako je on 😉
mne ju robil moj gynekolog, ale v nemocnici v dunajskej strede.

marvilka
31. led 2011

@piskotlea ja som sa prave vratila z prechadzky. Tak ma nasral ten moj "spolubyvajuci" ze som poriadne vymrzla :( ale videla som sovu, kacicky, labute 😀 bohovska romantika nocnej petrzalky🙂 a vidis....kde sa vsetky flakaju, som zvedava, ake ospravedlnenie nam povedia

piskotlea
1. únor 2011

@marvilka prej "spolubyvajuci" 😀 si ma naozaj pobavila a hned tak po ránu od srdce rozesmála 😀 No já sovu viděla iba v ZOO, asi si budu muset promluvit se svým spolubývajícím 😀 😀

marvilka
1. únor 2011

@piskotlea 🙂 no, mne dnes do smiechu veru nie je 🙂 do rana do stvrtej som sa s nim hadala a este sa zapojil aj jeho mudry kamarat takze ti poviem, ze to bola ina ZOO 😀 a rano o siedmej vstavat,....som cerstva rano ranna rosa veru a to o chvilu idem na kontrolu
bola som aj ja soknuta, som ani neratala, ze uvidim niekedy v petrzalke sovu na strome 😀

petula22
1. únor 2011

@tiffany81 Ahoj, já jsem čerstvě po laparce, byla jsem 19.1.. Mě vůbec ramena nebolela, jen trochu bříško. Ale je to individuální, paní, co byla se mnou na pokoji jedno rameno bolelo. Chce to opravdu, co nejdřív začít chodit, aby se rozhýbala střeva a vyprděla jsi ten plyn 😀 . Mě přivezli ve 13:00 ze sálu a už v 17:00 mě hnali na záchod.

piskotlea
1. únor 2011

@marvilka Myslím na tebe, ať ti kontrola dobře dopadne. A vztah není přece o hádání...a čo se do toho kamarat montuje 😠

pici
1. únor 2011

@piskotlea ja sa ucim s kamoskinym synom :D
@marvilka drzime palce...

vecer tu budem idem sa korculovat :DDD

luca77
1. únor 2011

@petula22 Ahoj,takže se nemusím ničeho obávat? 😉 To až přijde ten den,tak abych zašla sem a tady se zklidnila. 🙂 .Mně to také čeká. ☹

pici
1. únor 2011

@luca77 nie nemusis sa nicoho obavat... da sa to prezit a ty to urcite zvladnes

petula22
1. únor 2011

@luca77 Ahoj, opravdu se neboj, já byla taky vyprdlá a holky mě tu uklidňovaly 😵 .Čekala jsem to horší, mě teda bylo trochu zle po narkoze, tak mi dali něco proti zvracení do infuze a bylo fajn. Na zákrok jsem šla ve středu a v pátek už mě pouštěli domů. Měla jsem pořád nízký tlak, tak se mi motala hlava, tak jsem polehávala a řekla bych, že tak od úterý už jsem byla OK. Já zůstala doma až do pátku, to proto že jsem byla lenora, jinak bych v práci mohla být. Břicho mě trochu bolelo tak 2 dny, ale nic hrozného, spíš od toho plynu. Když tě něco napadne, tak se ptej 😀

petula22
1. únor 2011

@pici Ahojky, tak mi jdeme do CARu už 10.2., docela mě překvapili, že mě tak rychle objednali 😉 . Tak už budeme řešit jestli IUI nebo IVF, no jsem zvědavá.

marvilka
1. únor 2011

baby moje zlate, takze dnes bola kontrola uspesna. Cysta uz v brusku nebola a uz sa mozme snazit 🙂 doktor mi povedal, ze sa mam ist objednat do centra, ale chce skusit este tento cyklus folikulometriu ;) tak sa hadam zadari, drzte mi palce 🙂

tiffany81
1. únor 2011

@marvilka ahoj tak nakoniec pomohla tá injekcia?no super aspon sa nemusíš bať 🙂 aj ja idem v piatok,lebo nemám menzes ale tehotná nie som,takže neviem,čo sa zas deje 😒 a ozaj "spolubyvajúci" je tvoj priatel,resp.manžel? 😵

marvilka
1. únor 2011

@tiffany81 pomohla, asopn ze tak, teraz uvidim, ci sa stane zazrak a podari sa nam babo vdaka laparoskopii 🙂
hm, a kolko ti meska? hadam nebude ziadny problem! 😉
priatel (snubenec 🙂 ) .... ale vcera ma tak nahneval, ze bol iba spolubyvajuci 😀 😀 😀

tiffany81
1. únor 2011

@marvilka mrcha mešká asi tak 17 dni-dosť...no neviem,čo sa deje...či to nesuvisí s endometriozou...neviem...a tebe čo zistili laparkou?no chlapi....vedia riadne potrápiť-poznáme 😒