Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

kviann
5. bře 2009

Ahojte je tu niekto komu robili Laparoskopiu v Bratislave v ISCARE???

lauritka
5. bře 2009

ahojte , tak pisem ako som slubila. klystyr mi nakoniec nedavali, mohla som si vybrat, bud pit hnusnu mineralku saraticu alebo klystyr... tak som sa radsej nalievala vodou. v utorok ma zobrali az o tretej, cize som bola bez jedla od pondelka od piatej poobede, bez vody od polnoci. mali toho vela a posunul sa im plan. dali mi tabletku pred OP na ukludnenie, potom na salu, uspata som bola za dve sekundy 😀
po operacii ma asi len raz natiahlo aj to z vone jedla, ktore mal priatel zo sebou 🙂 inac mi nebolo vobec zle, vecer som uz aj trochu chodila a vybrala mi vyvod na moc. akurat ma hrozne boleli klucne kosti, to ma este stale pobolieva 😖 to je z toho plynu ze vraj co nafukuju brusko.. inac izba s tv v pohode, dva dni som bola sama, vcera dosla jedna kocka, celkovo mam zo vsetkeho dobry pocit.
vysledok, pekne mi prefukol obidva vajcovody, mam ich prechodne, mam sa snazit 😉

elana
5. bře 2009

Lauri, tak gratuluju k výsledku i k úspěšně zvládnuté operaci. Kdoví, jestli se to teď samo nedá kýženým směrem 😝 když jsi tak krásně profouknutá 😉

akatka
5. bře 2009

Lauri, tak paradicka... nebolo to take zle ako sme sa bali, ze? Tak teraz by si mala byt uz uplne OK, nie?
Strasne ti drzim palce... 😉
Vlastne nam vsetkym 😵

fifinka31
5. bře 2009

Kadel,to je úžasné až neuvěřitelné 🙂 drzim palce at vse dobre dopadne,vidis do je dukaz ze operace dopadla dobre,a to co pak rekli tvemu Dr.pozdeji,musel byt nejaky omyl,prece by netvrdili tobe ze jsi pruchodna,a pak reknou Dr.ze nejsi vubec-to museli poplest papiry.A ty // jsou toho dukazem,super,asi te krasne profoukli tak to ted slo jako po masle 😉
Lauritka,gratuluji k uspesne laparce,mne to ceka nasledne utery 😝 A strasne rada bych pak slysela stejny vysledek jako u tebe,ze mne profoukli a jsem ok-pak je velika sance ze budou //.Ale holky zas nemuzeme cekat vsecky ze // budou hned nasledny mesic.Vemte si ze se treba žena snaží a nic,pak laparka,najdou nejake srusty,ty rozrusi,a snazi se znova.takze ta doba do laparky byla vlastne zbytecna nejspis kdyz byly srusty,a nove snazeni muze trvat trebas pul roku,vzdyt i zdrave zene to nekdy trva i rok nez otehotni-a je pruchodna.
Takze pokud se dovim ze mne opravili,tak to beru jako novy zacatek plozeni a dam tomu cas-ale znam se dobre a taky budu pak vice nervozne cekat na kazdou MS a pokud prijde budu smutnejsi nez tedka.

fifinka31
5. bře 2009

holky,vy co jste byli v normalni nemocnici-mohl manzel za vami po operaci?myslim tim jestli uz ste v ten den byli na svem pokoji a mohli prijimat navstevy.-on by byl nejradsi se mnou i pri te operaci-jen by se teda nedíval 😝
Ale reknu vam,se mi to blizi a ja si porad neumim uvedomit ze se to bude dít mne!mne ktere nikdy nic nedelali.

nelia
5. bře 2009

Lauritka, super správy 😀 . Mňa tie kľúčne kosti boleli aj 4-5 dní... ale prejde to, neboj..
Fifinka, máš dobrý prístup.. ale keď my sa snažíme už 5 rokov a takmer žiadne zrasty mi pri laparke nenašli. Vraj tam bol nejaký menší pozápalový stav, ale to je všetko.. Tak neviem, či si mám robiť nádeje, že by sa po laparke mohlo aj prirodzene podariť.. Každopádne počkám teraz do apríla a potom by som eventuelne vyskúšala ešte pár IUI (už mám za sebou 3 neúspešné ☹ ).
Inak ja som bola v štátnej nemocnici a hneď po operácii ma preniesli na izbu.. asi 3-4 hodinky po operácii už bol u mňa aj manžel 😅 . To je dobre, že si to neuvedomuješ, aspoň tak nestresuješ 😉 😀 Neboj sa, bude to dobré 🙂

evina0
5. bře 2009

lauritka tak aj ja sa pridavam ku gratulaci ale len tak napolovicu pretoze uplne bude az ked mi oznamis ze sitehotna 😵 prajem s celeho srdiecka a tak ako si pisla aj ty aj ja som bola v pohode po laparke este marodujem aj ked som ju mala 18.2 ale som uz fit ja som bola ani nie 24 hod po narkoze uz domka 🙂 ..mne tiez kukli vajcovody a boli v pohode a vravi sa ze po laperke velaa zien otehotnelo..no ja asi nebudem medzi nimi lebo diagnoza je jasna endometrioza a az dojde mrcha zacina liecba trosku sa jej bojim ale verim ze to zvladnema a polrok bude za nami a ty dovtedy budes mat na nete ratuce brusko..drzim pesticky

lauritka
6. bře 2009

dakujem babulky, dala som fotku bruska do albumu, este som trosku nafuknuta.. ale v podstate, hlavna vec je, ze to uz je za mnou, evina mne nechce teraz nasadzovat ziadnu liecbu endo, kedze je aj tak v inych miestach a nie je to v rozsiahlom stadium, najlepsie je na endo otehotniet 🙂
samozrejme,, este sa uplne netesim, lebo nas caka spg, aby sme este neboli prekvapeni 🙄 ale snazit sa budeme takk ci tak 🙂 klucne kosti uz polavuju nastasite.

fifinka31
7. bře 2009

Ahoj holky,Nelia,tak jasne,myslela jsem to jen pro nektere pary,asi kdyby mi ted rekly ze nebyly zadne srusty,ze jsem byla uplne ok,tak bych si davala otazku tak proc se nam uz 2 roky nedari??za tim muze byt i spousta jinych pricin....no nad tim budu premyslet az co se dozvim-uz v utery.
Jinak moje telo uz si asi zacina uvedomovat danou situaci-cely den mam zaludek tak nejak stazenej,citim ze mam hlad ale nemam na nic chut.A nalady jsou stridave,velmi stridave 🙂 😠 🙂 😠
Manzel je na nocni tak sedim na netu-spat se mi zati vubec nechce teda.Zitra jdem do solne jeskyne,tak tam porelaxuji.
Lauritka ten pupik vypada podivne 😲 doufam ze mi ta jizva nezmeni tvar pupku 😒 staci ze v nem mam uz dirku po naušnici!
A naaahodou ve Vitkovicke nemocnici jste nektera nebyla???
Este se mozna ozvu zitra vecer...a pak az po operaci 😉 pa

lauritka
8. bře 2009

Fifi to se zrovna, uz teraz to vyzera lepsie, v utorok mi vyberu stehy 🙂

nelia
8. bře 2009

Fifinka, tak sa Ti to už blíži... Držím palce a ozvi sa ako si dopadla 🙂 . A hlavne kľud, nemáš sa čoho báť!!!! 😀

nelia
10. bře 2009

Tak hlásim, že som 2DC, takže prvý pokus po laparke neúspešný 😒 ... ale ideme ďalej!!! 😀

janka12
10. bře 2009

Ahoj holciny, sice k vam nepatrim, ale trochu jsem do vasi diskuse nahlizela, vcera jsem byla v Praze U Apolinare na laparoskopii, tak jsem tady u vas v diskusi sbirala trochu zkusenosti. Jestli dovolite, pripisu svoje:
Pred 3mi tydny jsem v CAR U Apolinare absolvovala Kymo. Prubeh byl pro me hodne nepresvedcivy. MUDr. si par sekund poslechla obe strany podbrisku a povida sestre "do toho snad vubec nesel plyn, ne?". Chvilku pristroj se sestrou zkoumaly a shodly se, ze plyn sel. MUDr. me nechala slezt z kozy, zeptala se, zda me boli ramena (nebolelo me ani jedno) a rekla, ze podle hodnot na pristroji (prutok, odpor?) neumi rict k pruchodnosti ani ano ani ne a ze na poslech bylo bricho "uplne hluche", ze to tedy ukazuje na nepruchodnost a tak mi muze nabidnout IVF. S nepruchodnymi vejcovody samozrejme jedina moznost. Nechci vsak zacit hned metodou IVF a proto mi nezbylo nez jit na laparoskopii. Nechtelo se mi na ni ani trochu, ale dnes jsem se vratila z nemocnice a mam cerne na bilem, ze oba vejcovody jsou pruchodne. Kdyby Kymo odpovidalo v mem pripade realite, mohla jsem si usetrit zakrok a nasledujici tydny neschopenky. Nicmene jsem vdecna, ze setrna laparoskopie existuje a ze z ni mam papir.
Dodavam, ze personal a pomery na G5, kde se laparky U Apolinare delaji, muzu jen chvalit a chvalit.
Kdyby nekoho zajimaly podrobnosti zakroku U Apolinare, pisnete mi do IP.
ahoj a vsem hodne stesti
Jana

stanusa
10. bře 2009

janka, hm...ťa naozaj vyšetrila tá mudr - asi sa im minul plyn 🙂 o tejto metóde som ešte nepočula, viem, že to robia aj pomocou rengenu no a LSK, ale počúvať...skôr bola hluchá ona 😀
ináč super, že to máš za sebou a tiež že si ok. 🙂

akatka
10. bře 2009

nelia: skusali ste hned po laparke alebo ste cakali na MS a potom az skusali...? my sme skusali uz tyzden po zakroku, lebo som sa citila celkom dobre... teraz som 20DC a troska ma pobolievaju prsia a teplotu mam zvysenu, ale vidim to skor na pred-MS bolenie a teploty mozno tiez... alebo nejaka viroza... kazdopadne o 10dni budem mudrejsia, ale to by bol asi velky zazrak, keby to hned vyslo... 😕

nelia
10. bře 2009

Akatka, my sme počkali na mrchu a až potom sme to skúšali... Držím palce, aby to Tebe vyšlo 😅
Janka, tiež o tej metóde počujem prvý krát... no podľa toho, čo píšeš, asi nie je moc spoľahlivá 😨 Ak sa smiem spýtať, koľko sa už snažíte o bábo?

pipinka
11. bře 2009

ahoj holky, je tu některá z vás, kterou sex po laparoskopii bolí?před zákrokem vše v pořádku a te´d musíme hledat vhodnou polohu aby mě to nebolelo.je to normální? ☹

petra2505
11. bře 2009

Baby mate po laparke problemy s menzesom?Zacal vam haprovat cyklus? Ja som bola na laparke v januari, vo februari som dostala menzes presne podla cyklu ako predtym a dnes som 35 den cyklu a menzes nikde ani naznak ze by mal prist.

luckamb
11. bře 2009

Ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale měla bych dotaz.
Už rok a půl se snažíme s manželem o mimi a zatím se nedaří. Teď na jaře bych měla jít na laparoskopii, tak bych chtěla vědět co mě čeká a jeslti vám některé pomohla a dočkali jste se po ní mimíska v bříšku.
Díky moc.

pipinka
11. bře 2009

ahoj luckamb: přecti si od strany první tam je to přesně popsané.Jestli mi laparka pomohla nevím, protože čekám na ms jsem teprve krátce po laparce

oreli
11. bře 2009

ahojte kočky

mňa čaká laparka o 2 týždne a tak by som potrebovala pár informácii. My sa snažíme o mimi už 2 a pol roka a nič. Máme za sebou 2 krát IUI a dr mi doporučila IVF. Odmietlasom to , nakoľko mi dvaja nezávislí dr tvrdili, že máme výsledky dosť dobré aj na IUI. Preto chcem skúsiť laparku. Mám dve otázky.
1 - Dr mi vypočítal dátum laparky na základe predpokôlladaj MS lenže tá prišla o 2 dni skúr a teraz mi to vychádza, že to bude až 16 ty deň. Lenže som šítala, že by to malo byť v prvej polovici cyklu. Mala by som tam zavolať a opýtyť sa na skorší termín? Je to dôležité, kedy sa to robí?
2 - na budúci týždeň mám ísť na interné a aro vyšetrenia. Čo to presne obnáša?

elana
11. bře 2009

Oreli, já byla 22.DC a úplně v pohodě. V první polovině se to dělá proto, aby jednak jsi určitě nebyla těhotná /což se dá snadno ovlivnit ochranou těch pár dnů po MS/ a druhak, aby byla nižší sliznice v děloze, pokud dělají zároveň hysteroskopii. Naopak některý doktoři při ní ale požadují druhou fázi cyklu po ovulaci, aby zjistili, zda se sliznice transformuje na přijetí embrya. Takže je to opravdu jedno a určitě s termínem nehýbej🙂

2. udělají anamnézu, kompletní biochemii (krev a moč), ekg, poklep, poslech..a to je vše🙂

oreli
11. bře 2009

ahoj elana
Dík za indo.
teda ti poviem, že už dva dni nespím ako sa mi snívajú divoké sny a začínam mať z toho celého depky. Inak počítam, že budem doma max 5 dní a musím potom letiieť do roboty, tak dúfam, že nebudem nemilo prekvapená.

fifinka31
13. bře 2009

Ahoj holkyyy tak jsem zpet z nemocnice,dnes propustena-reknu vam takovy naval stesti to je,ze uz je to za mnou 🙂 Jaa to zvladla,i kdyz po operaci to nebyla uplne prochazka ruzovou zahradou,vsecky tri co jsme sli po sobe na zakrok tak jsme po operaci cely den a noc lezely jako lazari.Vstat sme mohli(a driv si to ani neumim predstavit)az na druhy den rano.Takze nechapu jak nekdo muze jit do soukrome na laparku a par hodin po zakroku jit domu,mozna ze to je nejaka nadstandartní narkoza,a my meli jem tu obycejnou 🙂
Ja pak pisnu neco vice,jak to vse probihalo a tak.

lauritka
13. bře 2009

fifi vitaj spat. ja som tiez par hodin po narkoze bola rada, ze zijem, strasne unavena...
a na druhy den som sice chodila, ale mna boleli tie klucne kosti ked som vstala, takze som vacsinou len lezala kym sa dalo. ja tiez obdivujem, ze je niekto tak rychlo fit a nedrzia ho v nemocke..je to uplne ine ako narkoza po kyrete... 😔

larri
13. bře 2009

Ahoj holky,
Fifinko,ja taky nechapu,jak nekdo muze jit v den laparky domu a za 5 dni do prace.Nekde jsem to cetla a byla jsem z toho v soku.Ja 2 dny zvracela,v nemocnici jsem byla 4dny a po tydnu sla do caru,kde to nemam nejak daleko,ale unavena jsem byla jak po dlouhem vylete.

Pipinko,ja mela pred laparkou nekdy bolesti pri sexu,ted bych rekla,ze vubec.
Peto,v prosinci jsem mela laparku a pak byla menses 36,24,22 a ted jsem 26 den a jeste nic necitim.

Jinak vas tady nekdy ctu a preji at se vam vsem dari otehotnet prirozene,pokud nemate po laparce spatne zpravicky. 🙂

lauritka
13. bře 2009

larri ja som do prace isla na stvrty den po laparke. ale ja mam sedave zamestanie na recepcii, takze sa to dalo zvladnut.🙂 narkozu som zniesla fajn. len raz sa mi dvihol zaludok, ked som zacitila jedlo.
pre mna bola najhorsia bolest klucnej kosti. inac nic, brusko bolelo len ako mensia svalovka.

zuzka.o
13. bře 2009

Já jsem šla do práce týden po laparoskopii, čtvrtý den domů z nemocnice. Neměla jsem "nadsandartní" narkózu, bylo mi dobře.

larri
13. bře 2009

Vidis lauritko,mne rameno nebolelo ani jedno.Ty jsi sla do prace a mne teprve pousteli z nemocnice.Ja ale delam v restauraci,takze 12 hodin na nohach.A co ti zjistili? Budu to hledat,kde jsi to psala.