Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pici
19. pro 2010

@piskotlea
ja som nevykala.. ale pisala som to tebe aj marvilke :D
ja si myslim ze vek problem nie je.. a jasne ze budes mat babo.. preco by si nemala mat?
na laparke tinieco zistili?

andara
19. pro 2010

Ahojky.Ja byla na laparce pred tydnem - v pondeli mi to udelali (trvalo to 38min) a v utery uz jsem byla doma. Po narkoze pohoda, akorat me tez bolelo rameno a to dost, nemohla jsem lezet na boku, coz je pro mne hrozne! A taky jsem mela v brise zavedeny drén a pri kazdem pohybu jsem ho citila az uplne uvnitr, tlacilo to, kdyz se dotkl nejakeho nervu, tak i bolelo...nic prijemnyho a vyndani taky hnus, ale nastesti sikovna sestra a rychla🙂
Duvod LPSK: gyndarka mi zjistila cystu (vlastne uz v tehotenstvi) a porad se tak nejak cekalo, jestli prasne a zmizi, jenze mi vychazeli vyssi hodnoty z krve (marker CA 125) a tak me poslala do Prahy at to zkouknou, tam mi rekli, ze to vypada na endometroidni cysty (na levem vajecniku vetsi a na pravem malinka), takze pry pokud chci dalsi deti, nebudou cekat. Takze velkou mi odstranili a druhou taky bez poskozeni vajecniku (coz sem se bala) a dokonce mi ty vajecniky uvolnily, protoze jsem je mela za delohou.Jeste mi rozrusili nejake mensi srusty a cely to proplachli, jinde endometriozu nemam, coz sem se taky bala.Zitra volam na gyndu kdy mam dorazit na kontrolu a domluvim se, jak s dalsim otehotnenim🙂
Magdalenka nam trvala 14m, ale podle mne tomu branila ta cysta.Jinak uz 2den doma jsem se citila fajn, manzel pomahal a dneska uz parada, mam 4diry v brise a dneska taky ustalo krvaceni. 😉

pici
19. pro 2010

@andara
tak asi pockas na vybratie stichov a hor sa na snazenie.... teraz je velka sanca, ze sa to podari :D

andara
19. pro 2010

@pici to jsem zvedava, jinak ja mela prvni dite taky ve 27letech🙂 Ted mi bude v lednu uz 29.
Tobe drzim moc palce at se podari! 🙂

pici
19. pro 2010

@andara
no mne 28 v unoru, takze ta nestiham dobehnut :D ale nevadi... to je super ze ti to vedeli vsetko odstranit pocas laparky... moj doky hovoril, ze vzdy je velka sanca po laparke otehotniet.. ze sa to tam nejako pohnieti a cojaviem co...

piskotlea
19. pro 2010

@pici Nie, nic mi nezjistili. Problém byl s tou tekutinou, která měla protéct vaječníky, nešlo to, ale pak prý použili jinou barvičku (asi jiná tekutina) a tou to šlo. Možná to byl problém, proč jsem neotěhotněla. Věřím, že dítko mít budu a přeji to moc moc i vám ostatním 🙂
@andara No mě taky bolelo dost rameno, ale brzy to přešlo. Četla jsem, že to mělo dost dívek (žen). Jinak jak víš, jak dlouho ti trvala operace? Od doktora? Já jen, že to víš tak přesně 🙂

pici
19. pro 2010

@piskotlea
mne to robili zaziva a bolo to fakt pekne vysetrenie.. nikdy by som si to nedala urobit zaziva :D ale tak uz je to za nami :D takze uz sa len dockat babatka...

andara
20. pro 2010

@piskotlea z operační zprávy🙂 tam sem se dočetla celý průběh operace a co mi dělali atd. 😉

ivca82
20. pro 2010

Ahote žienky, ja mám tiež po laparke, v utorok mi ju robili, len sa chcem opýtať, keď si pôjdem dať vybrať štichy až na 8 deň, nič sa nestane, však? 😅 Lebo dr. mi dnes a zajtra nerobí, až v stredu a do nemocnice ísť nechcem 😝 😅

andara
20. pro 2010

@ivca82 podle mne ne, ja mam taky 4dny zpozdeni pac mela dr dovcu.Ale nam rikali, ze vypadnou samy🙂

ivca82
20. pro 2010

@andara dík, ja som sa pýtala, či mi samé nevypadnú, ale mi dr. v nemocke povedal, že až tak za mesiac, tak radšej ich vybrať 🙂

andara
20. pro 2010

@ivca82 aha, tak to asi joo.Nam rikali, ze je muzem samy vytahnout, ale to nemam odvahu🙂 Tak snad ve stredu mi je vyndaji.

pici
20. pro 2010

@ivca82
ahoj. nic sa nestane.. mne vyberal po 7mich dnoch a nemala som samovstrebavacie... po prvej laparke som jeden vnutorny vytiahla az po pol roku lebo som ho mala vo vnutri a sam mi vysiel

dasty79
20. pro 2010

Ahoj holky.
Tak já se vrátila z CARu a mě čeká laparoskopie+hysteroskopie 11.1. nástup do nemocnice a 12.1. operace.
Už se bojím teď 😠 Co jste měli s sebou do nemocnice?já se nějak zapomněla zeptat a ve zprávě to nemám.....

@piskotlea - mě bude taky za chvíli 32 a dítko nemám 😉 tak jsme na tom podobně a věřím,že se mimíska dočkáme 🙂 Tak už můžete pracovat na miminku?????

pici
20. pro 2010

@dasty79
ahoj... ja som si brala. toaletny papier, pribor, mokre servitky, vlozky, nohavicky, pyzamo, dvoje papuce, mineralky, vela citania, uterak, a zupan... plus som si vzala espumisan, aby som sa odfukla :D
inakk nic ine som tam nepotrebovala okrem predoperacnych a karticky poistenca... sperky, hodinky a taketo veci si tam vobec neber...

neboj sa nicoho... dobre to dopadne... a je to maly zakrok... ak ta zaujima nieco blizsie pytaj sa :D

dasty79
20. pro 2010

@pici -díky za odpověď 🙂
Na co je Espumisan????

dasty79
20. pro 2010

Holky a musely jste se před laparo oholit?mě nic dr. neříkala.....
Tak nevím,jestli bude stačit ten můj zástřih 😀 a nebo holátko 😀

pici
20. pro 2010

@dasty79
espumisan je na travenie.. ked mas nafuknute brucho.. na uvolnenie prdov :D
a musis byt oholena na hladko.. kontrolovali ma :D

andara
20. pro 2010

@dasty79 ja byla pred tydnem na laprce u Apolinare🙂 Mela jsem sebou kosili (2 a jinak maj ty jejich erarni), zupan (ale bylo tam vedro, tak sem ho nepouzila), backory, kalhotky, vlozky sem nebrala (a pritom se po tom krvaci, ale meli svoje), pak hygienicke potreby jako kartacek atd. a ty mokre ubrousky taky, neco na cteni a neperlivou vodu, samozrejme rucniky.
Espumisan taky, protoze ti napustej bricho plynem a pak ses nafoukla, ja ani tak moc nebyla, ale to rameno me teda bolelo!
A oholila jsem se uplne dohladka, taky se me ptali. 😉
Laparka nic neni, teda ja mela dren v brise a to bylo neco, ale jinak jsem ty diry necitila a doma taky ok, ted uz to citim jen jako namozene svaly.

pici
20. pro 2010

@andara
na jednej strane tie dreny vam nezavidim.. ja som sice hsg mala zaziva a bolo to neprijemne skoro som sa rozrevala... ale trvalo to kratucko a nic mi nevytahovali ... to musi byt tiez nie moc prijemne...
ja som diery citila tak tyzden... a ked mi vyberal stichy som revala... tak ma to bolelo :D

piskotlea
20. pro 2010

@pici Ty jsi měla po hysteroskopii nějaké dírky a stehy? To je přece jen po laparce ne?
@dasty79 No musíš být do hladka. Nás i pro jistotu zkontrolovali, já si musela oholit i čárečku 😀 . Espumisan jsem neměla. Župan taky ne. Určo si ale vem ručník, hygienické potřeby (měla jsem i tenké vložky, hodily se po operaci, kdy jsem špinila), něco ke čtení nebo třeba i mobil s rádiem a sluchátky (ne pokaždé se mi chtělo číst) a v rádiu máš i zprávy. Na pokoji jsme měli tv automat. Taky si určo vem toaletní papír a neperlivou vodu (existují i slazené neperlivé). Měla jsem i příbor, ale zbytečně a samozřejmě nějaké cukle a náhradní kalhotky a ponožky (často mám studené nožky 🙂 ) . Šperky či větší obnos si neber, je to zbytečné. Před operací jsme si museli nachystat do menší igelitky ručník s hygienickými potřebami, případně léky - pro případ delšího pobytu na JIPce. Tam ale zůstavaly ženy po větších zákrocích.
Jinak teď mám menses, tak pak zkusíme na miminku zapracovat 🙂
Stehy jsem si nechala vytáhnout po týdnu, tak jak mi doporučili.

pici
20. pro 2010

@piskotlea
ano len po laparke... po hsg som mala akurat tak slzy v ociach :D

pici
20. pro 2010

@piskotlea
treba treba sa snazit D:

jajuuus
20. pro 2010

ahojte kočky 😉
má niektorá z vás skúsenosti s užívaním WOBENZYMU po laparoskopii (odstraňovali mi endometrióznu cystu z vaječníka)... stále váham, či ich mám brať... dokyna mi ich síce odporučila, ale rada by som počula názory žien, ktoré to skutočne užívali...
ďakujem za akúkoľvek radu a prajem všetkým snažilkám, aby čím skôr našli svoje vytúžené // !!!! 🤐 🤐 🤐

pici
20. pro 2010

@jajuuus
ja som teraz o tom citala.. viac menej ak sa rozhodnem to brat tak kvoli mykozam

jajuuus
20. pro 2010

@pici
dokyna hovorila, že pomáha po endometrióze, nakoľko by do istej miery mal rozpúšťať krvné zrazeniny, znižuje bujnenie nádorových buniek, ako píšeš aj na rôzne gynekologické zápaly...
len je dosť drahý, vravela, že je na mne, koľko využívam tabletiek, či 200, 400 alebo 800 ks...
tak ja teda neviem... 😒

@dasty79
ak chceš, pozri si na str. 152 - písala som tam, ako mne prebiehala laparoskopia... a tiež som musela byť oholená nahladko... 😉

jajuuus
20. pro 2010

@pici
a ešte mi povedala, že sa neoplatí brať menej, ako 3x denne po 5 tabletiek... že to potom nemá ten správny účinok... 😕

pici
20. pro 2010

@jajuuus
tak v tom pripade sa oplati najviac to 800 balenie lebo to vychadza cenovo najlepsie... tazko povedat... ci to pomoze.. ale ked ti to dokyna odporucila tak asi na tom nieco bude... ja neviem ako sa to berie v tehotenstve... musim sa na to opytat dokyho.. nerada by som si kupila mega balenie a potom na to kukala ak by sa to podarilo.. alebo sa rovno opytam v centre ci to nie je kontraindikacia uzivanie wobenzymu ked pojdeme na IVF

dasty79
21. pro 2010

Ahoj kočky.
Vy už to máte všechny za sebou - já vám tak závidím.Já už chci taky.....
@pici - díky,Tak si radči koupím espumisan.....Taky jsem někde četla,že wobenzym je dobré brát
po operacích 🙂

@andara - jo mě ten dren taky nemine 😠 V našem CARu ho má každá brrrrrr....
To bude něco na mě - u toho se asi po....,až ho budou vytahovat ☹
Ale co by jsme pro mimísky neudělaly,že?

@jajuuus - tak mám vše prostudované.Prakticky bych operaci zvládla - vše okolo toho už mám
přečtený,ale jak to zvládnu já - to teda nevím ☹

pici
21. pro 2010

@dasty79
neboj sa.. to zvladnes... ja hovorim ze ked ja s mojou paranojou z nemocnic som to dvakrat prezila, tak prezije kazdy.. ja som sa citila ako v tabore