Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pici
12. led 2011

@luciah mala som na mysli pozitivne myslienky zlatko... nieco pozitivne, co ja viem, skus teraz ked mas cas si popozerat co by sa ti pre babatko pacilo :D aky kocik. ake vecicky... alebo si popozeraj nejake dovolenky... alebo zacni chodit cvicit.. alebo na prechadzky vecer s kamoskami.. proste nieco pozitivne to musi byt.. nie vymenit myslienky preco nemate dieta za myslienky ako to dopadne v praci... hlavu hore.... mas manzela, urcite sa o vas postara aj keby si o pracu prisla

piskotlea
12. led 2011

Zase to zlobí 😠 Asi mému pc otevřu okno, třeba se vzpamatuje 😀 Radila by sem mu to.

pici
12. led 2011

@piskotlea xixi ser na pocity a vyhod ten pocitac von oknom :DDDDDDD

pici
12. led 2011

@piskotlea mne idu KOSTI tak tu budem neskor :D

piskotlea
12. led 2011

@pici Aké kosti? 😀 Ak vyhodím komp oknom, jak vám budu pisat? 😀 A aká bola procházka? Že bych šla taky, ale o půl páté vstávám 😒
@luciah Souhlasím, je třeba být optimista a mít úsměv na rtech, i když to často stojí velké úsilí. To zvládneš !

pici
12. led 2011

@piskotlea
to je taky serial moja :D tak neviem ci vies ktory lebo neviem ci u vas ho davaju... no nam by si posielala postu cez postove holuby :D

neradka
12. led 2011

@pici no ved ja to mam presne tak isto, a cim vacsie nervy, tym horsi stav 😉 vlastne upravy su najhorsie, aj mam totiz problem ze sa podvedome skrabem a potom to tak vyzera 😉 ale moja, po porode sa to moze zmenit 😀 takze nezabudni ze drzime palce

pici
12. led 2011

@neradka to veru moze... ale aj k horsiemu :D

neradka
12. led 2011

@luciah urcite sa zadari, len nezabudni dat potom vediet ako si dopadla 🙂 budem na teba mysliet, snad sa tu vsak este par krat stretneme 🙂 ja som musela termin 10. 2 zrusit, ale pojdem si na druhy tyzden dohodnut novy, takze uvidim kedy dostanem termin 😉

neradka
12. led 2011

@pici no aj mne to povedala kozna, ale ja dufam ze k lepsiemu 🙂 ucim sa pozitivne mysliet 😀

pici
12. led 2011

@neradka no ja dufam ze to bude v poriadku :D keby som sa nebabrala tak mam peknu plet. raz za mesiac na cistenie kvoli uhrom a dovidenia. ale ja sa babrem a potom vypadam jak krava

brckava36
13. led 2011

pici, jajuus, piskotlea - tak uz som bola vcera na tej hysteroskopii, dnes pojdem domov. Najlepsie je, ze zatial mi nic nezistili, po narkoze mi bolo hrozne a som cela opichana injekciami. Uz sa tesim domov. Prezila som to, ale opakovta by som to uz nechcela ... aspon kolektiv sestier je tu dobrý.

pici
13. led 2011

@brckava36 no zlatinko. vidis mas to za sebou... chvalabohu... uz sa len zotavit a hor sa na babatkovanie :D

luciah
13. led 2011

@pici s tým obzeraním vecičiek pre bábo a kočíka to až niekedy preháňam a to ešte ani nie som tehu, už mám záložkovaných toľko stránok, že môžem už rovno začať aj kupovať 😀 😀 ale budem asi predsa len nejaké rozptýlenie, mm kúpil puzzle, že nech stále nemyslím len na bábo alebo robotu, tak snáď pomôže aspoň to 😉
@piskotlea no, bude sa snažiť brať všetko optimisticky, uvidíme, ako sa mi bude dariť, budem Vás priebežne informovať 😉
@neradka ďakujem a neboj, určite dám vedieť, ako som dopadla 😉 a prečo si musela ten termín zrušiť? nejaké zdrav. problémy?

luciah
13. led 2011

no, som sa teraz dozvedela, že musím ísť zase na krv dnes, mi vyšli nejaké protilátky ☹ to čo je , neviete???
kokos, zas sa bojím ☹

petula22
13. led 2011

@luciah Ahoj, nejspíš ti dělali test na protilátky na spermie, tzn. že si tvoje tělo vytvořilo protilátky a nepustí spermie k vajíčkům, neboj, dá se to řešit 😉 .

luciah
13. led 2011

@petula22 nie, ževraj to sú nejaké protilátky, ktoré by mohli urobiť problém pri transfúzii ak by ju bolo treba dať, ale že ináč to nie je nebezpečné 😉 ale mi povedala doky, že vo väčšine prípadov tieto opakované už vyjdu v pohode, že mohla byť len špinavá skúmavka alebo pipeta, ale že ster, mám OK, aj všetko, akurát zvýšený bilirubín, ale to mám vždy 😝

marvilka
13. led 2011

@luciah ty sa prosim ta tak nestresuj zo vsetkeho, ber to v pohode 🙂 ja som sa snazila s partnerom otehotniet bez doktora pol roka, potom s pomocou, sledoval mi ovulaciu a ked sa nam nezadarilo po vyse roku, dal ma na laparoskopiu. Pretoze vsetko bolo ok z mojej strany aj z partnerovej. Pocas operacie mi zistili nepriechodny lavy vajickovod, ten mi odstranil a cystu pri pravom. Takze cakam uz len na kontrolu a uvidim, co dalej. No som spokojna, viem, kde bol problem a vsetko sa da vyriesit. Ozaj v dnesnej dobe ti pomozu otehotniet aj pri ovela horsich diagnozach. Takze hlavu hore, ked bude aj laparoskopia ok, aj ked ti nieco najdu, kazdy vysledok je fajn : ) moc ti drzim palceky 😉

pici
13. led 2011

@luciah to mam aj ja :D ten bilirubin :D zlatko ty sa prehnane vsetkeho bojis... trosku kludik... kazdy mame svoju cestu za babatkom.... niekto kratsiu niekto dlhsiu, podstatne je nestracat nadej, ze raz sa dockame... znie to tak liturgicky, ale som o tom fakt presvedcena...

luciah
13. led 2011

@marvilka @pici keď ja už som taká vysratá z toho všetkého ☹ najradšej by som už bola, keby mám za tým a nie takto čakať, ako dopadli výsledky z krvi, ako ster, čo povie internista, čo anesteziolog ☹ v živote mi nikdy nič nebolo a teraz som stále u dr., ale tak jedna vec ma na tom teší, že to robím pre bábo a dúfam, že potom sa čoskoro bába dočkám 😉 len sa mi to zdá také nespravodlivé, že ten, kto dieťa nechce, ten ho má a ten kto chce, ten sa musí trápiť 😠
teraz tu čumím do tých výsledkov z krvi, ale som z toho úplný magor, keby mi to aspoň niekto dopodrobna vysvetlí, síce dr. mi povedala, že má teda zvýšený ten bilirubín a som anemická, ale nič viac ☹

marvilka
13. led 2011

@luciah to ti verim, aj ja som streserko, clovek vzdy mysli na negativne ale to je ok, aspon sa potom mozeme viac tesit, ked sa nam to podari. a urcite sa nam to podari 🙂 o chvilu budeme diskutovat o tom, ako sme sa nevyspali kvoli certikovi v postielke 🙂

pici
13. led 2011

@luciah hovorim ze to chce len klud... a ine myslienky.. dobre sa mi hovori, ked som si tym presla... ja som chodila cely minuly rok k doktorovi ako na klavir... a prezila som...

pici
13. led 2011

@marvilka spravna rec :D

luciah
13. led 2011

@marvilka ja už som sa asi tak poučila, stále som myslela na to , ako sa to už podarí, že nebude potrebná laparo a opak je pravdou, tak radšej myslím na tie horšie veci a potom sa budem tešiť, ako si byť istá tým, že je všetko OK a potom ma dorazia nejakou zlou správou ☹
@pici hmmm, budem kľudná, keď budem mať aj ja po tom 😝 dovtedy to asi nepôjde ☹

pici
13. led 2011

@luciah privelmi analyzujes. bola som taka ista.. ale dva roky ta naucia pokory a trpezlivosti... a hlavne optimizmu neboj...

pici
13. led 2011

@luciah nemyslela som to tak, ze ty budes dva roky cakat, aby sme sa zle nechapali.. ja som len chcela vysvetlit, ze rovnakymi pocitmi som prechadzala ako ty a dnes sa na veci pozeram uplne inak... dufam ze tebe sa podari babatko coskoro a budeme spolu stresovat ako budeme rodit :D

luciah
13. led 2011

@pici si už pripadám z toho fakt chorá, študujem tie výsledky z krvi, ale aj tak tomu nerozumiem, ale veď asi keby niečo bolo že fakt zlé, tak mi to dr. isto povie, no nie? ináč, to by bolo ako super, keby sa aj Vám podarilo na prvýkrát IUI a mne po laparo otehu, to by sme tu rozoberali naozaj príjemnejšie témy 😉 aha a ešte mi povedala, že som trochu anemická 😕 akože to z čoho??

pici
13. led 2011

@luciah znamena to ze mas malo zeleza... to mam aj ja... to ale s otehu nema nic spolocne...
a nestuduj vysledky, aj tak ti to hovno pomoze, lebo tomu nerozumies

petula22
13. led 2011

@luciah A kdy že jdeš na tu laparku? Já mám nástup 18.1. a zákrok 19.1., včera jsem byla na předoperačním vyšetření a taky jsou koukala na výsledky krve 🙂. Nemá smysl je luštit, doktor z hoh pozná, jestli jsi schopná zákrok postoupit. mě doktroka pobavila, že by to chtělo na to vlítnout hned po narkoze, že je všechno svalstvo uvolněné a tím se líp zadaří, tak jsem si představila, jak za mnou přijede manžel, pošleme ostatní pacientky pryč a on to bude dělat vlastně s polomrtvolou 😀 . Jak psala pici´, bud aspon trochu v klidu a nesoustřed se tolik na to, až bude tělo připravené, tak se zadaří. Já jsem byla ze začátku snažení taky vystreslá, že to nejde a ted už ani nijak moc neřeším, protože by ses z toho pak zcvokla.

neradka
13. led 2011

@luciah a nie problemy, ideme o tyzden po tom ako som mala termin na lyzovacku 😉 to by sa nedalo zvladnut takze som si to prelozila, ale termin este neviem 😒