Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

marianka79
13. kvě 2011

@vally11 no to ano asi by to nebolo najlepšie ked aj v správe mám napísané "fyzické šetrenie" no som už vyše mesiaca doma na PN a ešte aj do konca mája ostanem možno by som mala aspon na fit lopte a tak mierne začat nie až tak zhurta lebo čím viac som doma tým menej sa mi aj chce človek rýchlo zlenivie 😖

marianka79
13. kvě 2011

a ešte jedna otázočka može mat cvičenie vplyv na otehotnenie?neviem do akej miery mám nepriechodné vajíčkovody ale rada doktorov bola aby som sa čo najskor začala snažit a ked to nepojde tak vyhladat pomoc možno cvičenie by pomohlo ja by som rada otehotnela normálne a nie umelo

marianka79
13. kvě 2011

@jemi možno ani nebola na vine sestrička ale doktor čo ta šil zrejme vela pritiahol ale zvládla si to 😉 my ženy sme silné a zdoláme viac než chlapi 🙂

marianka79
13. kvě 2011

a ešte jedna otázka 😀 mali ste niektorá pred zákrokom problém so stolicou?ja som mávala velmi tvrdú a chodila som 2x v týždni čo je velmi málo no ale po zákroku sa mi to upravilo chodím každý den a ani zápek nemám je to možné že ten moj zápal mal aj vplyv na stolicu???niekde som to tušim aj čítala. Nemáte s tým niektorá skúsenost?

marianka79
13. kvě 2011

aha našla som to v tomto článku je to pod názvom .........Chronické štádium........... no tak to som teda potešená že može trvat mesiace až roky ☹
http://primar.sme.sk/c/4117106/zapal-vajickovod...

verry
13. kvě 2011

@marianka79 já se ptala v nemocnici kdy můžu začít cvičit, Dr. říkal tak za 14dní. Ale mě nic nedělali. Radši se šetři, pokud se na to ještě necítíš 😉

verry
13. kvě 2011

Holkiny, jak jste to měli vy po laparce?? Jak dlouho jste zůstaly doma?? Já si neschopenku nebrala, mam dovču, a chci jít v utery do prace. Ale ještě teď (jsem 4den po laparce) se cítím tak strašně unavená, furt jen spím a ležím.. Taky jste byli po tom tak mimo?? Doufám,že to přejde, abych mohla do práce..

adenka84
13. kvě 2011

@verry já byla na neschopenec po laparaskopii celý měsíc...
byal jsem rovnou i na hysteroskopii a chromopertubaci..ale cítila jsem se dobře, nic mě nebolelo, ale na neschopence jsem vydžela..chtěla jsem jí po 14 dnech do práce, ale můj gynekolog říkal ať nikam nechvátám a zůstanu doma..tak jsem byla..pořádně jsem si odpočinula a bylo to vlastně fajn...

vanule
13. kvě 2011

@verry já šla na laparku ve středu odpol, druhý den mě propustili a v pondělí už jsem byla v práci... ale musím říct, že mi bylo fajn,ale ještě pár dnů většinou jak jsem ležela mě hrozně bolela ramena a špatně se mi dýchalo, ale to prý byly dozvuky narkozy. Tak pěkně odpočívej ať si brzo fit 🙂

mamartinka
13. kvě 2011

@adenka84 vam sa kedy po laparce zadarilo?Kdy si byla na zakrokoch?Inak gratulujem k Maruske 😉

adenka84
13. kvě 2011

@mamartinka Děkujeme..
na laparaskopii jsem byla v loni v březnu....měla jsem doporučení z Caru a z imunologie...byla jsem tenkrát po prvním nepodařeném IVF a prvním nepodařeném KET, proto mi ji doporučili..navíc jsem v 18 letech měla akutní zanět slepého střeva, proto se domnívali, že by tam mohli být srůsty...
jinak mám za sebou 3x IUI, 3 IVF a 1x KET..
loni v listopadu jsem byla v lázních ve Františkových Lázních...tam mě Mudr. doporučil co nejdříve po lázních jít do dalšího IVF...objednala jsem se do Caru ještě v Lázních po příjezdu jela na konzultaci a ještě v prosinci začala se stimulkou...v lednu IVF no a v únoru vytoužené // .....
myslím, že mě pomohli svým způsobem ty Lázně..pak také změna stimulace, poprvé jsme si nechali udělat AH (asistovaný hacing), nechali jsme si zavést 3 embria..a to vše mělo asi nějaký význam...

mamartinka
13. kvě 2011

Ach tak.Takze vam sa nepodarilo prirodzene.Aj tak gratulujem nech mas bezproblemove tehu a uspesne vse zvladnes.Drz se.Byvavalo ti i zle?

adenka84
13. kvě 2011

@mamartinka přirozeně bohužel ne....
zle? Myslíš teď v těhotenství? pokud ano tak to bylo..od 8.týdne do 16 týdne..pak to ustalo teď už je mi Ok a užívám si to jak jen to jde

marianka79
14. kvě 2011

@verry mne robili laparku 28.4. a budem do konca mája doma ale to podla toho akú máš robotu ja sa dost narobím tak preto budem dlho
@vanule mne sa tiež zle dýchalo to bolo z toho plynu čo do nás pustili všetko mi to vyrážalo do pliec to bolo nepríjemné 😖

marianka79
14. kvě 2011

@verry a koli čomu si bola teda na laparke ked ti nič nerobili prepáč ak sa hlúpo pýtam lebo ja som šla s cystami ale tie mi tam aj nehali ked som mala zápal musela som si najprv ten vyliečit vybrali mi aj slepáka tak vlastne s tým čo som tam šla nebolo na operáciu ale našli mi iné ☹

verry
15. kvě 2011

@marianka79 ahoj, já byla na kontrolní laparce(hysteroskopii a chromopertubaci)aby se mrkli jestli mám průchodné vejcovody a jestli mám vaječníky v pořádku. A zjistilo se že obojí je OK, ale našli mi malé ložiska endometriozy. Nám se nedaří dlouhoo otěhotnět,tak mě poslali na laparku. Já jsem celej tejden po tom tam unavená, že furt jen ležím a spím. Bolí mě nohy jak kdybych každej den chodila kdovíjakou tůru, a já při tom jen chodím z postele do postele.. 😅 Těžkou práci nedělám, sedím v kanclu u pc-ale 12h dělám. No, nevím jestli jim tam nebudu u pc spát, uvidíme. Zítra jdu na vyndání stehů a v útery do prace 😒

verry
15. kvě 2011

kolikáty den jste šli po laparce na vyndání stehů???

vanule
15. kvě 2011

@verry za 7dnů mě poslali k obvodnímu gyndař. ten mi vytáhl stehy

piskotlea
15. kvě 2011

@verry Já taky po týdnu

marianka79
15. kvě 2011

@verry mne tiež na 7-mi den vybrali

tak to asi aj ja absolvujem ak sa mi nepodarí otehotniet tú histeroskopiu a čakám na výsledky z histológie ešte
aký je rozdiel medzi týmito dvomi pojmami vlastne???už som z tých názvov magor 😀

verry
16. kvě 2011

tak jsem přišla z vyndání stehů. A vůbec nic to není 🙂 trošku to štíplo. A měla jsem dva stehy, Dr. mi řekla že mi to tak pěkně udělali že mi to nebude ani vidět, prýý...., tak jsem zvědavá. Ale já tam frknu piercing a nikdo nic nepozná 😵

verry
16. kvě 2011

@marianka79
mrkni třeba sem, tady je to vysvětlený : http://www.stefajir.cz/?q=hysteroskopie
Víc se snad dozvím příští tejden, jedu na kontrolu do sanusu, tak mi dr. k tomu zakroku poví vše.

radusv
16. kvě 2011

ahoj holky,
už nevím kdo se po mě kdysi sháněl, ale já jsem se musela na chvíli odmlčet - po roce snažení a týden před nástupem na laparku jsem našla // 🙂
zatím je vše v pořádku, tak doufám, že to tak bude nadále 😉
mějte se moc hezky, všem držím palečky ať brzy najdete // jako já 😉

mamartinka
23. kvě 2011

@verry ako sa mavas?Inak ja dnes uz 3 mesiac po laparo a hysteroskopii a stale nic.Asi sa bude musiet uz neaka liecba nasadit ked pridem domkov.Takto to nepojde dalej. 😠

vally11
23. kvě 2011

@mamartinka a vy chodíte do nějakého CARu? Nebo zatím jen tak zkoušíte? Já mám po laparce měsíc.

mamartinka
23. kvě 2011

@vally11 Ahoj.No mame zacate aj Iscare v BA ale zatial po zakrokoch skusame prirodzene.V Iscare sme sa dohodli ze to chvilku skusime tak a ak to nepojde pojdeme na umele.Ale sa troska akosi bojim toho umeleho.Neviem preco.Ked ja by som chcela prirodzene otehu a nejde to a nejde.Ja uz fakt neviem.Aj lekari nam povedali ze raz babetko mat budeme.Prirodzene urcite mat mozme.Tak ja nechapem.A myslim si aj ze nakolko sme v zahraniciu by bolo zbytocne umele pre nas.Ja neviem.Este skusim z mojim gyn to prebrat ci by on nenasadil neaku liecbu.

vally11
23. kvě 2011

@mamartinka Určitě je to hodně o psychice. My teď byli na konzulataci co dál, laparka dopadla dobře a všechny ostatní vyšetření taky. Nejdřív jsem měla vysoký prolaktin, ale ten už je teď v poho., tak taky nevím, proč to pořád nejde. 😠
Můžu se zeptat kolik Ti je?

mamartinka
23. kvě 2011

@vally11 Ja mam 31 a manzel 34.A sme v poriadku.Ja si zas myslim ze to moze byt aj psychykou ale az tak nato nemyslim.Mozno sa len nevieme trafit do plodnych dni.Ja neviem cim to je.A vy ste tiez teraz zdravy uz?Manzel ma dobre spermio?

vally11
23. kvě 2011

@mamartinka jj, spermio je ok, mně blokoval ovulaci ten vysoký prolaktin, ale teď už by to měla být ok.
Já si taky říkám, že nato nebudu tolik myslet, ale stejně každý měsíc čekám jak to dopadne.
Zkoušela sis dělat ovulační testy nebo měřit BT?
Ale jestli máš dobrou gynekoložku, tak určitě něco vymyslíte 😉 😉

mamartinka
23. kvě 2011

@vally11 A vam co povedali na konzultacii.Pojde to prirodzene?Bazalku si nemeriam ale minuly mesiac som skusala ovu testy.Lenze od 10DC po 19DC stale negativne.Tak som sa nato vyprd.A teraz v stredu budem 10DC tak idem opet na testy.Tak uvidim dokedy ma to bude bavit.A ja mam gynekologa.