Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

dckami
15. dub 2008

Chris, tak hodně štěští. 🙂 Protilátky mi zjistili z hormonálního profilu.

christla
16. dub 2008

Kami, mě hormonální profil dělali a mám vše v normě, takže je asi nemám. Já teda nevěděla, že se to dá zjistit z profilu.... 😕

marione74
16. dub 2008

Kocky, na druhy den po laparke som mala sialene bolesti, ale vraj to byva z tych plynov co napustia pri laparke.
Uz som spominala ze mna ale nebolelo brucho ale chrbita a hlavne zlcnik - vpravo za rebrami, a podla toho co mi hovori kamoska ktorej operovali zlcnik ta moja bolest vyzerala ako brutalny zlcnikovy zachvat, take bodave bolesti ze som nemohla ani dychat.
Ale neriesila som to, si hovorim ze ved hadam sa take moze vyskytnut po tej laparke, ale teraz po tyzdni znova citim jemne tie bolesti v tom zlcniku, tak bojim, lebo dufam ze koli laparke teraz nebudem mat posahany zlcnik...
Ak ste mali niekto takuto skusenost, poradte prosim.... dufam ze mi to prejde?! 😒

patricie77
17. dub 2008

Ahoj holky, prosím Vás, chci se zeptat, byly jste některá na diagnostické laparoskopii ve Zlíně u přimáře MUDr. Gerycha? Pokud ano, jak jste byly spokojené? Za jak dlouho po tom jste šly domů a je nutná nějaká nemocenská? Moc děkuji a přeji vám všem hodně štěstí.

cvirko
17. dub 2008

Ahojte dievčatá, tak pre tie, ktoré čakajú na laparoskopiu, odovzdávam moje skúsenosti 😉
Operovali ma v Iscari, nastúpila som v deň zákroku a dokonca ma v ten istý deň aj pustili, vzhľadom na to, že mi nerobili nejaký vážnejší zásah. Všetko to prebehlo veľmi rýchlo, nemala som čas sa ani báť,mali to perfektne zorganizované, žiadné zbytočné čakania.Prišla som tam 9.10 a 9.40 som bola už na stole, žiadny klistýr..
10.30 som sa prebrala..mala som bolesti, ale po infúziách prešli, potom ma začal tlačiť plyn pod rebrami a v ramene, už to tu dievčatá opisovali, takže ma to nevydesilo..O 16.00 ma pustili domov, čomu som sa nesmierne potešila, pretože pôvodne som tam mala ostať do druhého dňa..V bruchu mám len dve diery, zistili mi endomeriózu, jedno chronické ložisko na zadnej stene brušnej dutiny, nedalo sa odstániť, pretože by to bolo životu nebezpečné, takže to len trochu ošetrili.Vaječníky a vajcovody sú OK.Takže teraz máme tri mesiace väčšiu šancu na otehotnenie, a potom už len IVF, insemináciu nám nedoporučoval, manžel má tiež zhoršený spermiogram. Vyšetroval má Doc. Války a bol veľmi príjemný 🙂
Toľko moja skúsenosť a ešte jedna vec, platila som 6015 Sk a som poistená v Apolle. Ak vás to niektorú čaká, držim palce. Nieje to nič hrozné, cítim si akurát len tu jednu dieru v pupku..

stepankav
17. dub 2008

Holky, v pondělí jdu na laparku a teď pročítám papíry s pokyny co mám dělat den předem. Dostala jsem tři lahvičky, co mám vypít. Jednu větší, a dvě menší se stejnou látkou. Nevíte náhodou někdo to pořadí?? V návodu je napsáno jen nejdřív vypít obsah první lahvičky, po dvou hodinách druhé a potom třetí. Ale označeny nejsou, tak si nejsem jistá 😒

marione74
17. dub 2008

stepanka, nie je to nieco ako klystir? lebo neviem o nikom komu by davali lahvicky 😒

stepankav
17. dub 2008

no má to být něco projímavého...ale nevím, v jakém pořadí je užít. A myslím, že to bude asi docela silné ☹

polakovi
17. dub 2008

ahojky, zdravím všechny, nerada vás tady ruším, ale jdu taky v pondělí na laparku, taky mám strach. Tak si to tady pročítám a jak tak čtu, tak snad to bude dobré... sme přeci ženský a ty toho vydrří hodně 😉 Mám opravdu strach 😖 Nejdete někdo taky v pondělí, nástup v neděli...do Neratovic?

polakovi
17. dub 2008

Stepanav já jsem žádné lahvičky nedostala, tak nevím. Četla jsem o tom Yalu, tak pro ten si jdu zítra... 😎

stepankav
17. dub 2008

Já nastupuju v pondělí k Apolináři, tak si můžem navzájem držet palce ať to dobře dopadne 😉

polakovi
17. dub 2008

stepankav - to určitě musíme, mám z toho takové smíšené pocity...taky nastupuješ v neděli?

polakovi
17. dub 2008

jééé dyť jsi napsala, že v pondělí 😅

polakovi
17. dub 2008

stepankav a jak dlouho se snažilkujete o mimi?

krakulka
21. dub 2008

Ahoj holky, ja sa idem zajtra objednat na laparku. No, snad o bude cim skor, dnes som 6DC. 🙂
Vsetkym vam drzim paste, nech vam laparka dobre dopadne. 😵

ibi
26. dub 2008

ahoj kocky* rada by som povzbudila vsetky nerozhodne-ci laparo ano al. nie. Pisala som tu po mojej operaci,kt.bola pred nieco viac ako mesiacom. Laparo mi pomohla otehotniet, ani sme to tak hned necakali... Som rada,ze som bola. Prajem Vam to iste* drzte sa 🙂

cvirko
27. dub 2008

ibi, tak to je krásne.. 🙂 držím palce, ja sa tiež teraz strábim z laparoskopie, bola som pred dvoma týždaňami, takže si mi dodala nádej 😵
prajem všetko dobré 😎

blond00
28. dub 2008

ahojte ja by som sa chcela spytat,mozno je to trapne ale..bola som u gynekologa s tym ze mavam len 1den menstruaciu.prehliadol ma povedal ze aj taketo pripady su,ale ze mam malo funkcne vajecniky,este sa nesnazim otehotnet ale nahnal mi strach lebo povedal ze cim neskorej tym to bude tazsie,mam 22rokov.ale este skola a tak.a este ma boli prava strana brucha tam pri vajecnikoch na sone nic nevidel,tak povedal ze ak budu bolesti trvat tak pojdem na laparoskopiu,bojim sa toho.a to budem, tak dlho PN??neni zbytocna laparoskopia ked na sone nic nevidel??

marcelkassv
28. dub 2008

ahojte, hladam niekoho, kto bol na Laparoskopii vo fakultnej menocnici v Kosiciach. Je tu niekto???

cvirko
28. dub 2008

blond, laparoskopiu nič nenahradí, je to priamy pohľad takže tam sa odhalí úplne všetko, mňa tiež bolieva pri pravom vaječníku, ale len v období ovulácie.PN nebudeš dlho, môžem povedať že som bola asi tak 5 dní ubolená, ale vôbec to nebola veľká bolesť, bolela ma iba rana, potom absolútne nič 🙂 Začni sa dávať do poriadku, v tom má doktor pravdu, je to veľmi dlhý proces a možno kým budeš v poriadku, dokončíš aj školu.Ak máš partnera a budete chcieť mať deti, ja by som nečakala.Vieš, možno prídu časy, keď budeš potom veľmi túžiť a nebude sa dariť a ty si to budeš vyčítať, že mali ste skôr...je to všetko o tvojich pocitoch, ale najskôr treba naozaj zistiť, čo ti je a možno to nebude ani také strašné a nebudeš sa musieť nikam ponáhľať 😀 držím palce 🙂

ibi
28. dub 2008

Cvirko aj Tebe drzim palceky!!! Hned po prvej MZ hups-hejsa a nozky hore / inac je super, ze citis ovu, aj ja som citila bolest-taku akoze mrchovsku-v case ovu a presne tie cca dva dni som nedala manzelovi sancu zdriemnut ... a tu je vsledok 😎
Blond, suhlasim s Cvirko, hlavne budes vediet na com si a ver, ze budes kludnejsia, pretoze vsetko je riesitelne...drz sa!

cvirko
28. dub 2008

ibi, bodaj by sa to podarilo, manželík má trochu slabší spermiogram, no dúfam, že aj napriek tomu by sa to mohlo podariť prirodzene.tak podľa tvojho návodu...a dúfam, že ťa budem nasledovať 😀
prajem krásne tehulkovanie 😉

krakulka
28. dub 2008

Ahojki, tak uz mam termin 21.05.08. Mam z toho strach, teda z narkozy, ale teraz v piatok si to skusim, idem na artoskpiu kolena.
😉
Diky moc ibi za povzbudenie. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cvirko
28. dub 2008

krakulka, nič sa neboj, nakoniec sa ti to ešte zapáči 😀

christla
29. dub 2008

Ahoj krakulko!
Tak máme stejný termín laparky. Já jdu taky 21.5. !!! 😀
Taky se trochu bpjím, ale musíme to vydržet...

dckami
29. dub 2008

holky,
laparky se nebojte - já byla 17.3. a nic to není. Ve špitále budete max.3 dny a potom hurá domů 😀 , neschooeenku jsem měla skoro 3 týdny. Jenom doufám, že nám to k mimískovi pomůže. Zatím vím jenom to ,že mi při laparce zjistili chlamydie a tak se teď léčím já i manžel antibiotikama. 😒

blond00
29. dub 2008

cvirko dakujem za podporu,mozno si aj nahovaram ze mi nieco je aj ked mam bolesti ale istota je istota,tak v piatok sa idem objednat na laparo...tak dam vediet. ☹

cvirko
29. dub 2008

blond, držím palčeky, fakt to nieje nič, ja som išla o týždeň a pol do práce 🙂

martulina
3. kvě 2008

Ahoj, nějakou dobu jsem tu nebyla. byla jsem na hysteroskopii 24.4. - zákrok v pohodě, odstranily polypy na děložním hrdle a řekli, že vše je ok 🙂 . Tak se mi dost ulevilo. Ale včera večer jsem začala krvácet - přijde mi to jako menstruace i se tak cítím, ale tu jsem měla dostat až 12.5. 😲 Myslíte, že je to možné? Nemáte někdo podobnou zkušenost? Ach jo....klasika je víkend....a k doktorovi nejdřív v pondělí..... ☹ ☹ ☹ .

h.jitka
3. kvě 2008

martulina: byla jsem na hystero i laparo 23.4. mně se to teda nespustilo, ale v nemocnici nás upozornili na možnost menstruace nebo falešné menstruace. prý je možné, že se tělo trochu po tom zákroku zblázní. takže možná to bude jen tohle,ale k doktorovi bych asi zašla, jistota je jistota. 😉