Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

bubulka722
8. pro 2009

My sa snažíme 4 roky. Mm má zlé hodnoty SPG, tak ma doktori odhovárali od LSK, ale nakoniec som si pretlačila svoje. Aspoň viem, že ja som úplne o.k. a na zlepšení SPG neúnavne pracujeme. Ja viem, že sa nám to podarí, len pre to treba niečo urobiť! Neboj sa nič, oproti pôrodu je to len srandička a všetky to robíme kvôli tomu aby sme mali tú česť porodiť, nie?

nadis.h
8. pro 2009

Bubu to je skvělé,že je vše v pořádku!

Přesně jak píšeš já jsem chtěla na laparku taky sama a dobrovolně,abych věděla,že mi "spraví" vše co je potřeba. Kdybych si jí "nevydupala" tak nás nechají x měsíců snažit a úplně zbytečně,než by přišli na ty moje vejcovody. 😝

puska16
8. pro 2009

aha okay, tak tam teda pojdem aj ja....s usmevom a optimizmom 😉
nadis a ty si co mala??? ked sa smiem opytat 🙂

nadis.h
8. pro 2009

Pusko já jsem měla jako malá zkaženou operaci slepého střeva a tušila jsem,že s tím budou spojené nějaké problémy a taky se to při laparce prokázalo.Oba vejcovody mi vzali neprůchodné a měla jsem všude srůsty. 😖

prdecek
12. pro 2009

ahojky holky,
můžu se k vám přidat? Měla bych jít koncem ledna či v únoru taky na laparoskopii + hysteroskopii. Mám docela strach. Jdu na ni na Obilným trhu v Brně.

majkal
12. pro 2009

ahojte babenky,
tak ja som bola na diagnostickej laparoskopii tento týždeň v stredu, dva dni ma boleli snáď všetky svaly v tele, ale dnes sa už cítim fajn ... aj keď prišla mi menštruácia, takže zase až tak fajn nie 😝 ... chcem sa len opýtať, či vám niektorej po LSK prišiel menzes skôr než mal - ja som mala dostať až o týždeň .... môže to byť tou LSK? .... inak, výsledok LSK aj dobrý aj zlý, dobrý = maternica, vaječníky, vajíčkovody v poriadku, zlý = endometrioza 😒 .... takže tak .... držím palce všetkým snažilkám, aby ste mali čoskoro tie najkrajšie správy 😉

nadis.h
12. pro 2009

Ahoj holky, 🙂

Prdecku ničeho se neboj. Je to fajn,když víš na čem jsi. 😉

Majko to je na prd teda ten závěr. 😒 Ale tak rychle otěhulit at si endomrcha trhne nohou. 😅 😉 Nebo Ti dr navrhl umělý přechod zda by to pomohlo?

majkal
12. pro 2009

nadis.h: áno, idem na umelý prechod .... od utorka začínam prvou injekciou .... nie som veľmi nadšená, ale tak ... snáď to vyjde .... otehuliť sa nám nedarí už dva roky, takže to skúsime preliečiť a potom sa to hádam podarí ...

bubulka722
12. pro 2009

No mne robili LSKpred týždňom a mrcha by mala prísť bud. týždeň v stredu. Od laparky mám stále výtok taký divný, tmavo-hnedý hlienovitý, mrcha to nie je. Všekto mám o.k. a fakt nerozumiem tomu výtoku. Viem mi niekto poradiť???

Majkal, viem že mnohé kočky spomínali,že po LSK došla mrcha skôr.

nadis.h
12. pro 2009

Majka tak moc držím palce ať se to podaří!! 🙂

Já jsem mrchu dostala jak jsem měla,ale po lpsk jsem asi týden dost špinila.Dá se říct až že méně krvácela. Ale tak brali mě vejcovody a odstranovali srůsty tak se není čemu divit,že jsem krvácela. 😝

majkal
12. pro 2009

dakujem .... inak nadis.h gratulujem 🙂 je to super, že dnes už je nádej aj pre ženy, ako je aj Tvoj prípad ... a že vám to vyšlo ... tak držím palčeky, aby ste to úspešne dotiahli do konca 🙂

nadis.h
12. pro 2009

Maji děkuji. 🙂 Já si to neumím představit,kdyby tahle šance nebyla. A jen díky chybě nějakého blbce,který mi zkazil operaci slepáku. 😖

Taky Ti moc moc držím palce. Doktoři jsou machři. Pomůžou nám všem. 🙂

prdecek
12. pro 2009

A v jaké fázi cyklu vám tu laparku dělali? Já mám volat první den MS a pátý den MS se to prý dělá.

nadis.h
12. pro 2009

Prdecku já jsem měla přijít do špitálu na mabulanci se objednat hned jakmile mi mrcha skončila a za týden jsem šla.

majkal
12. pro 2009

prdecek: mne ju robili na 21. deň cyklu .... tak neviem, asi je to individuálne .... mne robili len diagnostickú LSK, tak možno preto .... fakt neviem.

prdecek
12. pro 2009

Asi to teda bude individuální. A dělali to někomu na OBI v Brně???

bubulka722
13. pro 2009

Babulky, no mne robili LSK presne cez ovuláciu 14. DC. Najprv som špinila z kontrastnej látky, to trvalo asi 3 dni, potom zhruba od 5. dňa po laparke mám taký divný hnedý hlienovitý výtok. Trvá to stále, dokonca včera zo mňa vyšliel taký 7 mm kúsok tkaniva. Nechápem čo to je a či je to bežné. Mrchu by som mala dostať teraz v stredu 16.12. Inak počas zákroku mi robili len priefuky, všetko ostatné som mala o.k., len vo vajíčkovodoch slabučké vlásočnice a tie úplne spriechodnili takže v podstate by som ani špiniť nemala. Ani doktor ma na nič podobné neupozornil. Poraďte prosím!

majkal
13. pro 2009

dievčatá, ostala vám po laparke nejaká jazva? .... ja som dnes normálne rozmýšľala, či mi vôbec LSK robili 😀 .... ja nemám žiaden rez ani jazvu, ani nič .... myslíte, že mi išli rovno cez pupok? ten mám teda citlivý, ale po jazve, či vôbec reze ani stopy ....

nadis.h
14. pro 2009

Majko já mám jizvy 3. 😝 Jednu u pupku,jednu malinkou vlevo dole a 3 dole na podbříšku. 😝

larri
14. pro 2009

Majko a mela jsi nejake stehy? Když ti je vyndaji,tak jizvičku vidiš nádherně. 😉

majkal
14. pro 2009

larri: mala som jeden malilinký steh v pupku tak na krajíčku, a ten mi včera sám vypadol pri sprchovaní ... no ale jazvu tam teda nevidím - nejde ani tak o tú jazvu, vôbec by mi nevadila, len som sa čudovala, že kade to robili, keď to vôbec nie je vidieť 😀 ... ale tak, asi sú fakt dobrí, doktoríkovia, keď to tak pekne spravili 😉

bubulka722
14. pro 2009

Ja som mala len jeden rez tesne pri pupku na dva stehy. Babulky čo si myslíte o tom mojom výtoku???

majkal
14. pro 2009

bubulka: neviem ti v tomto poradit ... ja som bola na LSK 9.12. a menzes som mala dostať presne o týždeň (teda ako ty 16.12. 😉 ) ... ale dosiel mi na tretí deň od LSK. Tiež som sa čudovala, ale asi to laparka urýchlila. výtok som nemala žiaden, dokonca ani tú kontrastnú látku som nezaregistrovala, žeby vytekala - hoc ma sestrička upozornila, že môže byť ... tak neviem ... u každého je to asi inak.

larri
14. pro 2009

Majko,mne taky nešla jizvička moc vidět,ale za pul roku jsem měla další laparku a ta v pupíku jde trošku vidět a další dvě meně.

matiasko
15. pro 2009

ahojky babulky 🙂
nadis.h tak dnes som bola na konzul. a dokina mi sama naordinovala Prednison+ kyselinu listovu
a samozrejme aj vcelicky tak ze Dhipereline, Fostimon 2 amp. ,Pregnyl
ale teraz mam dost strach z toho Prednisonu tebe nieje nic. ja ho mam zacat brat uz teraz a
z iniekciami zacinam 9.1. na 21 DC 🙂
ja ucite z neho budem ako balon 😝
velmi sa toho bojim aj pri stimulke som pribrala cca 6kg 😝 😝 😝 a nevedela som sa z toho dostat az doterz
po laparke som schudla konecne 🙂
tam je to aj pisane a este aj ta moja stitka mam hypo. ale vysledky su v poriadku 😵

nadis.h
15. pro 2009

Ahojky Mati,

Já jsem brala Prednison 3 měsíce a v klídečku. Nebylo mi nic. Tak se neboj. 🙂 A kyselina je fajn,že máš napsanou. A ze stimulky první s Fostimonem jsem nabrala 9 kg. A to jsem jako malá byla 8 týdnů v ozdravovně,protože jsem byla hubená a ani tam jsem nepřibrala. 😀 Měli mi naordinovat Fostimon a jak bych byla kulička za chvilku. 😀 😀
Tak držím palce ať je stimulka úspěšná!!! 😵

makacka
15. pro 2009

AHOJTE, chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo stejnou zkušenost - koncem září mi dělali laparku - mimoděložní těho. asi 3 týdny po, mě začalo bolet stehno, hlavně v noci, když jsem v klidu, štípe, pálí. 😢 už mě to neba

nadis.h
15. pro 2009

Maki to si myslím že nemá s laparkou co společného. 😨 Teda aspoň já o tom nikde neslyšela ani nečetla. 😕

majkal
15. pro 2009

makacka: ja som po LSK ešte síce len týždeň, ale všetky bolesti mi odzneli behom štyroch dní ... teraz som už v pohode ... aj keď je pravda, že ja som mala len diagnostickú LSK

bubulka722
16. pro 2009

Tak babulky, mrcha dorazila v plnej nádhere. Som necelé 2 týčdne po LSK a tá mrcha je fakt brutál. Aj vy ste ju mali takú silnú? Hrozne ma bolí brucho. Ja som tiež mala len diagnostickú LSK.