Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

radusv
3. bře 2011

@elana díky 😉

tlucka
3. bře 2011

Ahojte, je tu niekto, kto sa chystá na laparoskopiu koncom marca do nemocnice v Bratislave - Ružinove?

rienok
3. bře 2011

@tlucka bohuzial uz to mam za sebou tiez v Ruzinove. Potrebujes sa na nieco spytat?

tlucka
4. bře 2011

@rienok ahoj, v podstate by som chcela vedieť, ako to tam prebiehalo, keď ťa prijali, čo nasledovalo, a tak... V podstate všetko, ako to tam funguje. 😕
Kto ťa operoval? Mala si lekára vybaveného? Aké boli sestričky na oddelení? Mala si aj nadštandardnú izbu? Ak áno, boli dovolené návštevy na izbe? Koľko dní si tam strávila?
Vopred ďakujem

piskotlea
4. bře 2011

@elana Ahoj Eli, koukla jsem tady po pár dnech a vidím, že tu stále píšeš a dáváš cenné info 🙂 Ale čeho jsem si všimla a z čeho mám obrovskou radost...že čekáš vytoužené miminko. Už jsi ve 27 tt, to je super 🙂 Gratuluji. Opatruj se a piš.

elana
4. bře 2011

@piskotlea jej díky 🙂 , nojo, já nakukuju pořád, naštěstí už je tu tolik holek, co lap. podstoupily, že vždy stihne někdo napsat 🙂 ...jinak taky držím palce 😉 trošku jsem dočítala 😅

rienok
4. bře 2011

@tlucka ahoj mala som dohodnutého doktora, ale len na odporúčanie, žiadne špeciálne protekcie a dohody 🙂 volal sa Foltyn a odporučil mi ho moj gynekolog
- mala som nadštandardnú izbu to je fajn lebo tam máš TV, kúpeľňu a WC na izbe a boli sme tam len 2 a zhodou okolností to bola známa
- keď ma prijali tak som tam povypĺňala rôzne papiere ( predtým som behala po nemocnici ako splašená lebo som nevedela najst prijmovu kancelariu) , už si nepamatam presne ale myslim ze bolo nutne doniest si pribor, toaletny papier
- potom pride vstupná prehliadka prijimajucim doktorom (pozor u mna boli aj medici 😕 ) no a potom bolo konzilium - tam bol anesteziolog, primar, operater a vlastne vsetci ... tiez ich tam bolo vela a vsetci sa chceli kuknut 😝 (okrem anesteziologa)
- potom ta sestricka bude chcieť oholiť - úplne, odporúčam spraviť to doma, mna teda neholili ja som ich predbehla 😀 ale budu to kontrolovať
- večer dostaneš klystír a spíš
- od rána neješ ani nepiješ, zabandažuju ti nohy - prevencia proti tromboze, a podľa plánu pojdeš na operačku, dole ta odprevadí buď opatrovatelka alebo sestricka, tam ti daju taku tu kosielku " anjelička" a nejaku tabletku oblbovak aby si sa nebála
- odvezu ta na salu ... take dlhe chodby tam maju som sa citila ako vo filme 🙂 niektore maju take zabery ked kukas hore na svetla
- tam ta ulozia, zafixuju niekde maju popruhy, niekde to robia tak sikovne plachtou ... to preto aby si sa im nezosmykla... ruky nohy
-anesteziolog ta uspi a operuju, mna bol aj operater ukludnit a zaspala som pri tom ze som sa mu kukala do ocit ( usmievali sa mu)
- po operacii ostanes neviem kolko v "prebudzacej miestnosti" tam si napojena na monitor a daju ti infuzku a kazdu chvilku ta kontroluju, nezlakni sa budes mat pravdepodobne zavedenu cievku a dren, ked sa dostatocne preberies a bude vsetko Ok tak ta prevezu na oddelenie
- potom si polezis a podla pokynov sestricky budes moct vstat, ale mne to dovolili az rano ... ked uvidia ze mozes vstat ( teda ze nemas nizky tlak a neodpadavas) tak ti vyberu cievku
- bola som tam 3 - 4 dni, presne si nepamatam, skôr na tie 4 🙂
- zisti si či je nutné brať si so sebou vlastnú košeľu a župan, lebo vtedy primar vyžadoval nemocničné ....
Je to všetko v pohode, takto rozpisane to mozno divne vyzera, ale je to v pohode ... no mne pri tom vybrali obidva vajcovody, ale ja som podpísala, že súhlasím v prípade, že sa zrasty nebudú dať odstrániť ( nepamatam si presnu formulaciu )
držím palce 😉

tlucka
4. bře 2011

@rienok Ďakujem, si zlatá. Ja už som na jednej laparke bola, ale bolo to v inej nemocnici a mala som to akútne, takže vôbec som nevedela, do čoho idem. Mala som GEU, takže mi vybrali jeden vajcovod.
Mne idú zistiť priechodnosť toho druhého vajcovodu, Nebola by som rada, keby mi ho odstránili, avšak ak sa inak nebude dať, asi ho budú musieť.
Museli ti ich (vajcovody) odstrániť? Nedali sa spriechodniť?
Čo teraz plánuješ? Pojdeš na IVF?
Ešte k tej nadštandardke, boli tam dovolené návštevy na izbe?

piskotlea
4. bře 2011

@elana Díky 🙂 No jsem asi teď 7 tt, příští týden idu k dokymu. Tak pak si už snad změním status 🙂 Jak se ti vede?

elana
4. bře 2011

@piskotlea děkuju, dobře 😉 ...a z Tebe mám fakt radost, za dobu, co se tu pohybuju, jsi asi 5., co otěhotněla téměř bezpochyby "díky" laparce 😵

tlucka
4. bře 2011

@rienok až teraz pozerám, že ty už vlastne si rozhodnutá, ako prísť k vysnívanému bábätku 😀

Do ktorého centra chodíš? ako si tam spokojná?

rienok
4. bře 2011

@tlucka no co som citala zapis z priebehu tak ze sa takmer ihned zastavil postup kontrastnej latky a vobec to nepokracovalo... vraj bud chlamydie alebo zapaly, no poviem Ti sama neviem mavala som take divne bolesti v podbrusku ale gynekologicka mi povedala ze to bude asi iny problem a tak mi vybrali slepak 😝 no a o 3 roky na to aj tie vajcovody (myslim ze ona ma odpalila, len to dokazat)
navstevy - no veľmi to nechceli, ale ked bude suhlasit ta spoluleziaca a bude tam dobra sestricka tak ho pustia na chvilku 🙂
no ja už mam za sebou 4IVF a teraz o chvilku nabehnem na 5 stimulku ... uz to vyjde 😉

piskotlea
4. bře 2011

@elana I když jsme byli oba (já a partner) ok, určitě vděčím laparce a hlavně "profouknutí" vejcovodů 😎 Už víš i to, že to bude chlapeček 🙂 Přeji hlavně zdravíčko a pohodu 🙂 Píšeš ještě i do jiné diskuze? Myslím ohledně těhotenství...

elana
4. bře 2011

@piskotlea písnu Ti IP, ať nás nesmažou, že jsme mimo, ju?

rienok
4. bře 2011

@tlucka no 4x som bola v GF a teraz kazdu chvilku zacnem stimulku na 5IV v Reprofite Brno a už sa neviem dočkať ... je to také iné no ve´d o tom nabudúce 😉
prajem všetkým babulkám pekný víkend

86janinka
5. bře 2011

Holky mě se to už blíží, zítra nastupuju do nemocnice ☹

lulii
5. bře 2011

@86janinka Neboj se, zvládneš to, když jsem to zvádla já a to jsem pěknej posránek, tak to zvládneš i ty 😉 . Fakt se nemusíš bát, kdyby každá operace byla takováhle, tak by to bylo super 😉

86janinka
6. bře 2011

@ lulii Děkuji, já to určitě zvládnu, v úterý by mě měli pustit domů, tak pak napíšu.... Dokonce bych snad měla jít hned první, tedy v 8.OO. Zatím se tady mějte, holky 😉

lulii
6. bře 2011

@86janinka To je dobře, že půjdeš jako první, já jsem šla až jako čtvrtá, někdy v jedenáct hodin a to teda na psychiku nebylo nic moc 😝 A hlavně tam budeš jako první lítat a už ti bude dobře a ostatní budou teprve dospávat 😵 Moc na tebe myslím 🙂

radusv
7. bře 2011

ahoj,
@86janinka držím pěsti 😉

pepina74
7. bře 2011

Ahoj holky,
čeká mě laparka+hyst. a chtěla jsem se zeptat, jestli jste ji všechny měly vázanou na cca 12 den cyklu nebo zda na tom zas až tak nezáleží?? A náááhodou nemáte některá zkušenost - za jak dlouho po lap+hyst. se může jet do lázní?? díkky

ivca82
7. bře 2011

@pepina74 ja som bola na laparke cca. 10DC, dr. mi povedal, že najlepšie je ísť krátko po ms. A do kúpeľov, že také 2-3 mesiace po laparke, ak do vtedy nebudem tehu 😉

piskotlea
7. bře 2011

@pepina74 Já byla na laparce asi uprostřed cyklu, ale myslím, že je to jedno. Jen nechtěl, aby to trefilo na menses. V lázních jsem nebyla, tak nevím.
@86janinka Myslím na tebe. Už to máš za sebou a víš, že nejhorší jsou ty nervy před tím, že samotná laparka je v poho 😎 Už se těším, až tu budeš pisat své dojmy 🙂

86janinka
9. bře 2011

Ahóóóóój holky. Tak už to mám konečně za sebou. Dnes mě pustili domů a jsem ráda, i když v nemocnici to nebylo taky špatný 😀 . Člověk nic nemusel dělat a jen ležel 😉 a vše mu pomalu donesli pod nos. Myslela jsem, že to bude horší, dá se to zvládnout, nic to není. A pro ty, které to teprve čeká, tak se nebojte...... Držím pěsti všem 🙂

lulii
9. bře 2011

@86janinka Ahooooj 😵
Tak vidíš, dá se to ne? Musíš nám všechno popsat jak to probíhalo 😉 A hlavně jestli ti něco objevili?

lulii
9. bře 2011

@pepina74 Mě to taky vyšlo na 12DC, jinak jim to bylo jedno, jen aby to nebylo v období MS, jak říká piskotlea 😉

86janinka
9. bře 2011

@lulii Měla jsem nástup 6. 3. Chtěla jsem nadstandard,ale byl obsazený, tak mě dali na pokoj s jednou apní.To už jsem nedostala večeři ale jen prášek na spaní a do půlnoci jsem hodně pila. Ráno v 7hod. mi přišla sestřička píchnout hnusnou heparinovou injekci. A proč hnusnou? Protože zpočátku štípe a bolí to, ale do 5 min je pokoj a je vše v pohodě. Dala mi taky punčochy, ať si je oblíknu a prášek na spaní, ale ty na mě vůbec nepůsobily. O půl 8 mě vezli na sál. V předsálí jsem musela sundat košilu, myslím že to byl nějaký sanitář mi řekl ať si přelezu na tu operační kozu, upravil mi nohy, zakryl mě prostěradlem a jak dali pokyn, poposunul mě na operační sál 🙂 . Přivázali mi nohy popruhama na suchý zip a napíchli mi kanylu. Ještě jsem se ptala asi anestezioložky jestli tam je ten můj doktor a ona že na něj se čeká a pak jsem se dozvěděla že posunuli o půl hodinu op.program a doktor nestíhal přijet na půl 8, myslel že v osm 😀 . Bylo zajímavé vše pozorovat, jak tam každý lítá, chystá protože jsem byla ještě úlpně při smyslech a vše jsem vnímala. Jinak pak už si jen pamatuju, jak někdo říkal, dejte jí kousek toho.... a celej.... a začalo mi být tak špatně jakoby a začínalo mi být horko a už jsem se ztrácela. Pak jsem se probudila, byl na mě puštěný nějaký fukar a hned se mě ptali jak mi je. Byla mi šílená zima a tak mě přikryli termofólií a peřinou a ještě jsem měla bolesti jak při silných měsíčkách, tak mi píchly něco do kanyly a nezabralo to...přidali miještě další nějaký silnější opiát a už mi bylo fajn. Ani ramena nebo klíční kosti mě nebolely, asi mě dobře nafoukli. Pak už mě odvezli rovnou na pokoj. Ráno po vizitě se jim uvolnil ten nadstandard, tak mě odvezli rovnou tam i věci jsem už měla přestěhované 😀 . Každou chvilku mi sestřička chodila měřit tlak a pak přišla mi vytáhnout dren po té chromopertubaci. Do té doby mi bylo holky fajn, prej nádech výdech a při výdech vždy potáhla, to bylo fakt to nejhorší, teda pro mě, bylo to dost nepříjemné. Odpoledne pak za mnou přišla sestřička, že vstanem poprvé a půjde se mnou na záchod mi vytáhnout cévku a že se mám zkusit vyčůrat. Nešlo to a z vypětím sil jsem dolezla do postele a už jsem měla zimnici. Jo a po tom vytažením drenu jsem se jednou poblinkala, jsem jim vyhodila ten čaj a vodu co jsem pak stihla vypít až mi to dovolili. Do sprchy jsem šla až druhý den, teda včera v úrerý už sama bez doprovodu. A ještě v pondělí večer a v úterý ráno jsem dostala tu heparinovku znova, prej pro jistotu. Včera už mi bylo super a dnes mě pustili a je mi skvěle. teda až na to, že jak se blbě otočím nebo něco, tak mě táhnou ty stehy, jinak jsem zcela fit. A dnes na vizitě mi doktor řekl, že pokud se na to cítím, že můžem třeba začít zkoušet hned, že cesty jsou pěkně protáhlé a spermoušci by pěkně klouzali 😀 😀 . Jinak vše mám průchodné, jen mi zjistili endometriosu, to znamená že vzadu za dělohou v pánvi je uložená sliznice která by tam neměla být a způsobuje bolestivé měsíčky. Jinak že se to dá léčit, ale léčba je hormonální a drahá. operačně se to dá taky odstranit, ale vrací se to. Do poručení doktora bylo to, že nejlepší je otěhotnět a pak to vymizí 😀

lulii
9. bře 2011

@86janinka No tak to je super, zvládla jsi to na 1 😉 Já taky na sále čekala na doktora, to bylo děsný to čekání 😝 A taky na mě neúčinkoval ten prášek na oblbnutí, který nám dali ráno a bála jsem se, že na mě nebude působit ani ta narkóza, tak se mi na sále smáli, protože jsem na to pořád upozorňovala 😀 😀 😀 Já měla probuzení hrozný, protože jsem se dusila, tak mi museli dát tu masku, ale pak už to bylo dobrý 😉 A taky mi to udělali perfektně, neměla jsem v sobě žádný zbytkový plyn, takže mě fakt nic nebolelo. A je mi divný, že jsi měla ten dren a cévku? Já neměla ani jedno, fakt jsem byla fit už na jipce 🙂
Tak super, že už to máš za sebou a můžete pořádně snažílkovat 😉 😵 Snad se brzy dostaví účinek laparky 😵

86janinka
9. bře 2011

@lulii Já jsem byla totálně psychicky vyrovnaná, tak si myslím že mi i to hodně pomohlo. Já na tom sále už raději nemluvila, jen jsem koukala a poslouchala co se kolem mě děje. Taky jsem si říkala, co bude kdyby na mě nepůsobila narkóza, takový debilní úvahy 😀 😝 . A pak si jen pamatuju fakt jak někdo říkal, dejte ji to a to a pak už jsem se jakoby vzdalovala. Já se tady dočetla, že v každé nemocnici to dělají jinak, podle svého... Proto možná i ta cévka. Někde vůbec necévkují, ale to bylo hrozné, pak chodila furt sestřička a ptala se mě jestli jsem už čůrala a já že néééé, že nemám co, když jsem jim to po tom vytahování drenů vyblinkala.... A pak se mi to až večer podařilo, tak jsem jen na sestřičku zvonila, hned přišla a říká mi, jestli jdem čůrat a já na ní, že už jsem byla 😉, tak mě pochválila. Já taky neměla bůh ví jaké prdíky, jen takové v normálu 🙂. Na velké jsem byla teda až v úterý večer. Dnes u vizity se mě ptal doktor, jesli jsem už byla na velké a já na něj že velká vizita ještě nepřišla 😀. Takovej trapas a pak mi to došlo, tak jsem se omluvila a říkám že jooo. Jo a ten dren byl od toho, že do té nádobky vytékala zbytková modrá voda z té chromopertubace, jak ty cesty tou vodičkou 😀 pěkně prohání... No jinak se snažílkováním ještě počkám chviličku, protože stehy ještě tahají a při těch pohybech to bylo určo nepříjemný 😀. A u tebe to probíhalo jak celej proces od přijetí? Jinak si fakt nemůžu na nic stěžovat, sestřičky a i doktoři byli moc příjemní a vstřícní....

86janinka
9. bře 2011

@lulii Jo a ještě jsem zapomněl napsal, že jsem při přijetí v neděli dostala dva čípky na vyprázdnění. Měla jsem si je zavést asi po hodině, já to udělala po dvou, sestřička to nechala na mě, ale vůbec na mě nepůsobily. Měla jsem jen hrozný prdy 😀, ale to setra říkala že to působí jak na koho.... Někdo že se z toho doslova po...., ale že to taky třeba nikomu nic neudělá.... A já byla ten případ, tak snad jsem se jim nepo.... na sále 😝 😀