Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

altalia
14. bře 2010

ale dočkáme, musíme, určitě 🙂 jen aby to už bylo 😵

altalia
14. bře 2010

helusatecko: ahoj, z toho plnu to asi bude, pokud to nesouvisí s něčím úplně jiným, než byla laparka, slyšela jsem, že holky říkali, že bolelo třeba v kříži, nebo ramena strašně moc a pod., já měla křeče docela silné kolem hrudníku, ale cca za 10 dní to přešlo samo 🙂

altalia
14. bře 2010

helusatecko: vydrž 🙂 bude to nejspíš z plynu, mě strašně bolel hrudník a měla jsem v něm jakoby křeče, jiné holky co vím tak měly bolest ramenou, ale ca za týden až 10 dní to odezní 🙂

sedmitecka
14. bře 2010

altalia, koukám, taky u tebe volí mudři klasický postup - clostil a utrouš 😉 já je beru už dva měsíce, hodně jsme si od toho slibovala, no, zatím tedy nic...kromě neustálých bolestí v podbřišku a častých migrén ☹
ale co jsme tu četla, hodně holkám to pomohlo ..

sarusinka
14. bře 2010

ahojky, je tu někdo, kdo otěhotněl po laparoskopii, obrovských srůstech a jedním vejcovodem? asi mě čeká ješště jedna laparka, můžu se přidat? 😅

jerryjanka
14. bře 2010

sarus - jasne pridaj sa a vitaj a dlho sa tu neohrej a šup k tehulam 🙂

sarusinka
14. bře 2010

jerryjanka: díky zza přivítání, doufám, že to nebude dlouho trvat 😖 po těch diagnozach co mám po poslední LSK

jerryjanka
14. bře 2010

no som na tom podobne 😖

sarusinka
14. bře 2010

jerryjanka: a co jsi mela? povidej, ja mela srusty IV. stupne, srostlou delohu s mocakem prirostlou na brisni stenu, streva srostly s vejcovodem a vajecnikem opet prirostle na delohu, takze jsem prodelala silenej zanet, vypadalo to pry od slepaku, takze mi vzali slepak i vejcovod, ale nemohli udelat chrompertubaci toho druheho, takze nevim, jak na tom jsem......

jerryjanka
14. bře 2010

jaj tak to ja mam jeden vajcovod upchaty nenavratne druhy mi uvolnili ale časom sa uzavrie aj ten 🙄

sarusinka
14. bře 2010

jerryjanka: takze jeden mas uplne pryc? jako ja, a druhy se casem uzavre? to je spatny... ach jo. a taky se snazite? byli jste v nejakym IVF centru?

jerryjanka
14. bře 2010

no nie nedali mi ho von nechali mi ho tam
ale je proste nefunkčny

do caru chodime už rok - tam mi doporučili laparku
teraz stimulujeme a čakame na vajičko vlavo kde je vajcovod ešte volny a potom ak sa podari tak iui
ale poviem ti moj lavy vaječník prostestuje a ovuluje strašne zriedkavo

sarusinka
14. bře 2010

to je divny, ze ti ho tam nechali, hrozi prece vyssi pravdepodobnost mimodelozniho, kdyz je nefunkcni vejcovod.kamoska jde ted taky na IUI ale ta ma vse v poradku, maji blbou snad jen imunologii

jerryjanka
14. bře 2010

nie vyššie riziko nemam lebo on je uzavrety hned z tej strany pri vaječníku teda sa tam vajičko vôbec nedostane... keby to bolo na opačnej strane tak by to hrozilo

sarusinka
14. bře 2010

hmmmm zajimave. tak snad to IUI vyjde, drzim palecky

jerryjanka
14. bře 2010

dakujem
najskôr musim mať vajko na spravnej strane než do toho pojdeme
ak nebude pytam injekcie

altalia
15. bře 2010

sedmitecka: njn, asi to je klasický posup ☹ na ty bolesti v podbřišku mi upozorňoval, tak jak koukám, nelhal, co ? ☹ dva měsíce je chvilka, vydrž, jak by řekl dr.... 🙂

vveru
15. bře 2010

Ahoj holky, tak mám sbaleno a zítra hurá do nemocnice, ach jo.

sedmitecka
15. bře 2010

altalia, jo jo, vydrž jak říká dr 😀 to mě docela pobavilo, to budou mudři říkat pořád, nám to v CAR taky řekli a dali clostil 😀

vveru, ať to máš rychle za sebou, vydrž, držíme palečky 😉

altalia
15. bře 2010

vveru: to zvládneš 🙂

sedmitecka: 🙂 no, ještě že to berem s humore, jejich vydržte, radujte se ze sexu a ono se to povede mi zní v uších denně 🙂 mno, tak se radujme a jezme tablety, že ... 😀

deb
16. bře 2010

ahojte kočky, rada by som sa opýtala, kedy po LPSK ste dostali krámy? Nemeškali? Ja som začala mať príznaky krámov (vyrážky, bolesti vo vajkách), no prestali ateraz neviem, čo sa deje. Síce sme s manžom spolu už 2x spali, ale test sa mi už nechce kupovať, lebo neverím, že hneď by sa nám čosi podarilo...

elana
16. bře 2010

Deb, ale bez testu to nezjistíš 😅 nebo si holt budeš muset počkat, jestli se MS jen nezatoulala.

Ale mě nemeškala ani den.

deb
16. bře 2010

elana a predtým si mávala normálne menzes? Ja som mávala tak raz za 3 mesiace. Doki mi povedal, že po laparke budem mať už normálny cyklus. Ja už neviem. dal mi aj nejaké lieky, čo mám brať akonáhle dostanem menzes, no on nikde.

elana
16. bře 2010

Deb, jojo, já měla cykly víceméně pravidelný (tak plus mínus tři dny, ale to považuju poměrně za úspěch 😅 ).

Kup si ten test, neříkej si, že čekáš, že bude pozitivní, ale že doufáš, že bude negativní, MS dorazí a budeš moct začít brzo brát ty léky a hotovo🙂

natulaaa
17. bře 2010

Holky čaute,tak jsem přišla z gyn,tak homeopatika co už beru 3 měsíce nezabraly ☹ .Takže 23,jdu na laparku,ale holky já se moc blbě vyptávala,tak mi řek i iziko,že se muže stát,že se probudím s rozříznutým břichem,že to tak sice nevidí,ale že se to stát muže,že se třeba k te cystě nedostanou,že tam mužu mít srusty,které nejdou na UZ vidět a že budu podepisovat i papír o tom,že to muže skončit řezem,tak tu sedím a bulím,protože mám fakt strach i z té posrané narkozy,že se neprobudím ☹ ☹ .jsem střelená co,ale já jsem strašná sračka,jinak já tam měla cystu jak balon 15 na 15cm,vodovou a porostla mi tak proto,že já byla 8 týdnu těhotná a těma hormonama prý,tak mi v říjnu udělali punkci a ten obal tam zustal a má 7cm plus asi 2cm tekutiny,takže celkem 9cm,mám strašný strach ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ,možná příjdu i o vaječník,je tu někdo,komu taky brali vaječník?Jinak aspon mě potěšil tím,že by to mělo být dobré,když pravidelně ovuluju,dělám graf a ovu testy a když mám přesnou a nebolestivou MS,tak aspon nějaká dobrá zpráva

nadis.h
17. bře 2010

Ahoj holky,

Natul neboj. Doktoři jsou machři věř jim. Já ten papír taky podepisovala. Brali mi oba vejcovody a odstranovali srůsty a taky nemuseli dělat normoš řez a holčina která měla cystu co byla se mnou na pokoji tak jí museli kvůli té cystě vzít i vaječník a taky to šlo laparkou. To by muselo být už něco většího aby Tě kuchli.

terinda
17. bře 2010

Natu, to bude dobrý, neplaš.
Kdyby to nešlo laparoskopicky, tak to udělají laparotomicky - jeden větší řez v podbřišku.
Byla jsem v nemocnici s paní, které říkali, že to možná taky bude řezem a nakonec to zvládli laparoskopicky (měla cystu přes 10 cm). 😉
Taky jí brali vaječník a nesla to dobře, pustili jí druhý den po zákroku.
A narkozy se neboj, je příjemná.. spoň pro mě 😅

rencina
17. bře 2010

Chtěla jsem se zeptat, jestli se v nemocnici před zákrokem ještě provádí nějaké vyštření, třeba ultrazvuk nebo jen pohmat?

oknosmas
17. bře 2010

myslim, z pri prijati na oddelenie sa robia urcite este vysetrenia...riadne..aspon mna riadne vysetrili na koze i sono mi potom robili..

nadis.h
17. bře 2010

Renci mě dělali utz i prohlídku a pohovor s dr.