Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

natulaaa
31. bře 2010

holky tak jsem se vrátila z gyndy a vše je ok.,vše se dobře hojí,takže hned po MS se mužeme začít opět snažit 😵 😵 ,tak se mi hodně ulevilo 😵

jerryjanka
31. bře 2010

ahojte
tak musim vam povedať že laparka bola nič oproti tomu čo som dnes zažila pri IUI ☹
nielen že mi musel prichytiť krčok kliešťami lebo sa mu vyšmykoval, ale nemohol sa dostať cez krčok tak to nasilu tam rval no trvalo to asi 15 minut skoro som od bolesti odpadla - ale mame to za sebou teraz už len dufať

natulaaa
1. dub 2010

holky já mám normálně strach ,mám celkem velké bolesti ,když jdu na velkou stranu a bolestivé větry,na to,že jsem 9 dní po zákroku,tak jsem si myslela,že to bude ustávat 😔

rencina
1. dub 2010

natulaa, ono asi není divu, když nejdrřiv střeva úplně vyprázdní, a teď mají zas normálně pracovat, je toho na ně asi trochu moc, podle mě to bude normal

natulaaa
1. dub 2010

Renci já volala ted známe,ona je zdravotní sestra a tak říkala,že ty plyny mužou přetrvávat až 6 týdnu po operaci a hlavně jíst trochu dietnějí,žádné nadýmavé jídla a já měla včera zelí,no jsem blbá,prostě mě to nenapadlo.Tak uvidíme,ono prý když funguje stolice a plyny jdou ven,tak to je v pořádku,problém prý je,když nejde ven nic a břicho roste,tak snad to bude ok 😉

rencina
5. dub 2010

Ahojky, zítra mám jít na vytažení stehu po laparoskopii. Dělal vám gynekolog i prohlídku? Nebo jen vytáhl stehy a šup domu?
Díky za info

jerryjanka
5. dub 2010

mne len stehy daval dole inak nič

afrika
7. dub 2010

ahojte, zajtra ráno o ôsmej idem na hysteroskopiu. chcem sa opýtať-viem, že to je zákrok pod narkózou. je lepšie zostať aj v piatok doma keď mám fyzickú prácu, alebo stačí vo štvrtok? ďakujem pekne 🙂

afrika
7. dub 2010

nikto nevie poradiť??? ☹ ☹ ☹

sonka.77
7. dub 2010

Afriko, já bych zůstala v pátek doma a přes víkend to dorelaxovala. 🙂

afrika
7. dub 2010

ahoj sonka, tiež si bola na hystero?

sonka.77
7. dub 2010

Afriko, já byla na hystero spojené s laparkou, takže jsem byla doma asi 14 dní. Při hystero ti ale nedělají díry do břicha, tak by to nemělo být tak náročné. Ale narkóza je narkóza, tak bych zbytečně do práce nespěchala.

afrika
7. dub 2010

ďakujem, laparo už podstupovať nemusím, tak aspoň to. pomocou hystero ti prišli na nejaký problém?

sonka.77
7. dub 2010

Jo přišli mi na zcela neprůchodné vejcovody. ☹

afrika
7. dub 2010

sonka držím pršteky, aby druhý IVFko vyšlo. musíme veriť. ja mám za sebou tiež jedno IVF. dva krát som bola tehu, ale MA ☹ .
musím do práce, držkaj sa. a ďakujem 😉

sonka.77
7. dub 2010

Afriko díky a stejně tak přeju šťastný výsledek i tobě. 🙂

natulaaa
10. dub 2010

Tak já šla po týdnu taky na kontrolu a zároven vytáhnout stehy a musela jsem i na kozu,i na vnitřní UTZ 😕 a ted ve středu jdu znova na kontrolu,nevím,proč tak často,ale tak asi to tak má být,aspon budu vědet,že je vše v pohodě,
holky jinak držím všem palce 😵

petra123
11. dub 2010

ahojky holky tak ja jsem ted po druhé IUI ale čekam na MS doufám že dojde v pondělí bo to mě trefí jesli zase neodjde přesně ne že by tak chodila ale v pátek jsem byla na předoperačním vyšetření krev a moč 😀 a sestra mi říkala že vysldky budou v uterý ale prí ´paltí jen 10dní tak doufám že to stihnu pač v mojem CARu to dělají jen v pondělí jinak bych musela do Olomouce na hydroskopii,jediné čeho se bojím je uspaní už jsem byla na HSG a vím že by to bolelo to vyšetření tak ted mě uspaní nevadí jen mam strach že se neprobudím.A udělají mi to v pondělí a ve čtvrtek jdu do rachoty bo nemocenska u mě nevede ani omylem 🙂

maticap.
13. dub 2010

Ahojte baby, som v tejto teme nova - mozem pridat a nieco spytat?
V maji ma caka laparoskopia a ja potrebujem poradit, ci si na vziat dovolenku alebo sa nechat vypisat na PN-ku.
Ako dlho po zakroku ste boli este doma? V nasej nemocnici trva hospitalizacia 4 dni (vratanie prichodu a odchodu), no nemam predstavu kolko budem potom "praceneschopna". Resp. ako dlho po takom zakroku budem normalne fungovat? Planujeme totiz dovolenku a atd. 😉 Dakujem!!!

olive
13. dub 2010

Ahoj holky, ma nektera zkusenost s hysteroskopii bez anestezie? Me ceka pristi tyden, tak bych chtela vedet na co se mam pripravit. Pred rokem jsem byla na laparce kde mi zjistili endometriozu, ale bohuzel HSK mi neudelali. Na pruchodnosti vejcovodu jsem byla tez bez anestezie, ale bylo to hnusne, takze uz ted mas z toho hruzu. Diky moc za jakoukoliv odpoved.

barce
13. dub 2010

ahoj olive,
ja na tom byla loni v srpnu v prazskym pronatalu. boli to, ale ne nejak strasne, sla bych na to znova bez narkozy. mne se tam teda jeste nemohla dostat tou kamerkou, ze pry mam uzke delozni hrdlo a krapitek mi ho roztahovala 😒 . pak me bolelo bricho ja pri MS. dej si pred tim nejaky ibuprofen apod. takze fakt nic hroznyho, sla sem odtamtud normalka do prace.

chanel
13. dub 2010

Olive: taky mě to čeká,ale s narkozou. Prosím tě jak se děla průchodnost,že bych se na to taky zeptala??Maticap: určitě jdi na PN.

olive
13. dub 2010

Barce - diky za info a za tip, neco od bolesti si urcite vezmu. Myslis, ze ibalgin je slaby? No ja mam taky problem s deloznim hrdlem tak jsem na to zvedava jak se do me bude pacit. Jdu na to pristi ctvrtek, takze pak jsem pisnu jake to bylo.

Chanel - me delali pruchodnost dvakrat jednou pod rentghenem a jednou pri laparce. Pod tim retghenem ti do delozniho hrdla zavedou kanylu a tou ti pak vstriknou roztok ktery pak putuje vejcovodama a na rentgenu se ukaze jak ta tekutina putovala a vidi se jestli jsou ty vejcovody volne a nebo ucpane. Me to teda dost bolelo, ale vydrzela jsem to. Taky co mi jineho zbyvalo. Pro mimi jsem ochotna tohle vsechno vydrzet. Doufam, ze jsem to napsala srozumitelne.

chanel
13. dub 2010

Olive: Zkus Algifen kapky nebo čípek, spolehlivě zabírá. Děkuji za info: už té bolesti mám za sebou taky dost,ale jak píšeš, pro miminko všechno. Zeptám se na to dr.

olive
13. dub 2010

Chanel - algifen asi nesezenu jsem v Italalii, ale zkusim se na nej zeptat doktorky. Dik.

chanel
13. dub 2010

Olive: jé, Ty žiješ v Itálii, krásná to země, kamarádka tam žila pět let,ale pak se vrátila do Čr, a vždy když tam jede na nákupy, tak si nakoupí a i já ji zaúkoluji a vykoupí lékarnu, mají tam lepší produkty!!! Třeba na žaludek, tak tam koupíš i něco lepšího a taky si říkám, že by mohli ty kapky klidně mít!!A taky mají skvělé aviváže Coccolino 😀 😀 😀

elana
13. dub 2010

Maticap, je to hrozně individuální, každá se jinak hojíme, jinak jsme citlivá na bolest, záleží taky na nálezu (když proběhne vše hladce, trvá laparka 15minut a nazdar, někdy se ale přijde na cystu apod. a zvrtne se to ve větší operaci) a v neposlední řadě na zaměstnání.

Když mám říct jen svou vlastní zkušenost, rutinní zákrok, bezbolestný pooperační stav, za 3 dny jsem šla do práce (sedím u PC).

sonka.77
13. dub 2010

Maticap, nastoupila jsem do nemocnice ve středu, operace ve čtvrtek, propuštěna domů v sobotu a do práce jsem šla v pondělí za týden. V práci sedím v kanclu. Bylo to tak akorát. Celkem mimo práci 8 dní.

olive
13. dub 2010

Chanel- ano, pro turisty je krasna, ale pro mistni az tak atraktivni neni. Kdy jdes na tu hysterku?

terinda
13. dub 2010

Maticap, já celkem 3 dny - 1.den nástup, 2.den zákrok, 3. den domů. 4. den jsem šla do práce 😉