Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

rezinka
3. srp 2007

I kdyby jsme se meli dockat mimca pres IVF, tak budme radi, ze v dnesni dobe tyhle moznosti existuji. Vemte si pred 20-30ti lety zenska nemela dite treba jen - z dnesniho pohledu - kvuli uplne banalite. Tohle me vzdycky uklidni, kdyz na me jde depka ... Tak hlavu vzhuru 🙂 !

rezinka
3. srp 2007

Holky mam dotazecek - v jakych pripadech se provadi hysteroskopie?? A jeste jeden - absolvovali jste pred laparoskopii IUI ?? Laparoskopie me ceka na podzim a koumu, jak moc se mam u moji doktorky zajimat pred timto zakrokem o IUI ...

matlova
3. srp 2007

Rezinko, pokud podstoupíš laparoskopii zároveň si nech udělat i hysteroskopii - při jednom, standartně se to tak dělá. Při hysteroskopii Ti zkoumají dělohu + děložní sliznici zda je tam vše v pořádku a není tam třeba endometrioza, myom atd.
Já jsem před LPR absolvovala 2x IUI, být tebou tak bych IUI zkusila i před LPR není to nic proti ničemu a když to vyjde tak máš téměř 100% záruku, že máš v bříšku vše v pořádku 😉 a nemusíš na LPR.

mixka
3. srp 2007

rezinka, zaujimavy pohlad na vec, takto som sa na to nikdy nepozerala 😉

tofik
3. srp 2007

Ja som bola najskôr na hysteroskopii a o mesiac na laparke. Lekár mi tvrdil, že naraz mi to neurobí, vraj je to lepšie na dva krát. Ale bolo mi to divné, veď oba zákroky mi robili v 21 DC. Tak rozmýšľam , či si nechceli nahnať peniaze od poisťovne. Som z toho jeleň 😝 😝 😝

aurra
3. srp 2007

ja som bola na hysteroskopii s tym, ze ak sa im nebude nieco zdat tak spravia hned aj laparoskopiu, nakoniec stacila len hysteroskopia, tak si myslim, ze im islo skor o peniaze

dudus
3. srp 2007

ahojky všem,
holky právě mě doktorka poslala taky na laparo-hysteroskopii.ŘEkla,že bych měla být 5 dní v nemocnici a potom můžu normálně do práce.Manžel byl na spermiogramu,celkem dobré výsledky.Taky nás trochu tlačí věk-mě je 32 let. 😖 Jsem v novém zaměstnání teprve třetí týden,tak mám docela strach,co na to řeknou.Přemýšlím,že to odložím až po zkušebce. 😒
Vstřikovaly vám kontrastní látku?Doktorka mi říkala,že mě budou a potom budou hlídat,jestli odtíká společně s močí-takže bych měla č...modře 😅 😅

zanetik
3. srp 2007

Dudus jasně to dělají snad každému když jdeš na laparo z důvodu zjištění průchodnosti jinak by na to nepřišly, ale já si nepamatuju, že bych čůrala modře asi jsem ještě byla mimo...
A jdi na to hned čím dřív tím líp 😉

gabrlinka
3. srp 2007

Ahoj holky, já sem 2.den po laparce a už sem doma,hurááá!!!!!!!!! Zjistili mi průchodný jen pravý vejcovod a odstranili srůsty. Snažit se můžem až za měsíc 😖 Ale šanci na otěh. mám 😉
dudus: mně taky dávali tu modrou látku, ale modře sem nečůrala 😀
Nejlepší na té laparce byla ta narkoza, usla jsem za dvě vteřiny, ale to probuzení...měla jsem nějakou třesavku, ale do 10 min. přešla a píchli mi injekci na bolest.

miriamka
3. srp 2007

Gabrlinka...aj mna caka laparka.Preco ju robili Tebe?

gabrlinka
3. srp 2007

Ahoj Miriamka, mně ji dělali, aby zjistili, proč už rok nemůžu otěhotnět. Byly tam srůsty, tak je odstranili, i na vaječnících a jeden vejcovod je neprůchodný ☹

miriamka
3. srp 2007

Ked je nepriechodny to nejako "odblokoju" a stane sa priechodnym? 😠
Mna caka laparka na jesen,mam polycysticke vajecniky,ale ovulku mam tak zistovat budu pricinu preco sa nedari

gabrlinka
3. srp 2007

to právě nechápu, dr. mi říkala, že ten můj nešel zprůchodnit (profouknout) mám tam prý nějaké tři uzlíky nebo co, já četla tu zprávu pooperační, ale oni to píšou tak složitě 😠
Ale jinak se prý profouknou a je vše v pořádku. Známá tak otěhotněla. Já taky prý polycystické vaječníky,ale bez ovulky ☹

miriamka
3. srp 2007

No mne naskocila ovulka az po stimulacii liekami,ale hned na prvy krat sa prebrali...aj tak ma caka laparka,nech zistia priechodnost.Bojim bojim ☹

gabrlinka
3. srp 2007

Neboj, já se taky bála, a fakt tě uspí a nic necítíš. Pak ti píchnou injekci na bolest, to víš, že tě to bříško bude trochu bolet, já měla smůlu, že mně ty zbytky plynu kolovaly ve střevech a než se to dostalo ven, tak to den trvalo. ale u tebe to tak být nemusí, prý někomu to zas vystřelovalo do ramen, ale druhý den po operaci už budeš v poho, uvidíš. 😉

miriamka
3. srp 2007

Dakujem...aj si predtym isla na nejake specialne vysetrenia nez si nastupila do nemocnice?

gabrlinka
3. srp 2007

ano, na ekg, rentgen plic, krev a moč a tak. a ráno se na mně mrkl v nemocnici gynekolog a pak sem šla už na příjem. opravdu se nemusíš bát, horší je zubař 🙂 přeji ti pěkný večer, musím ještě odpočívat a do sprchy. měj se,ahoj

rezinka
6. srp 2007

Dekuji vsem za rady! Stejne porad koumu, jestli tu laparoskopii jeste neodlozit. Vy jste se ridili radou doktorky? Nebo jste nekdo chtel jit na lapar. ze sve vule drive nebo naopak pozdeji, nez doporucovala doktorka? Ja mam jit na podzim, takze to vidim tak listopad, max. prosinec. Ale o hysteroskopii vubec nemluvila. Na to se ji musim jeste preptat a taky na IUI, o tom taky napadlo z jeji strany ani slovo, o tom jsem se dozvedela az z tehlech webovek ... Samotneho zakroku se pak nebojim, pri tom snad nemuzou nic "vevnitr" pokazit, ne??

n1993
6. srp 2007

Ahoj Rezi, já jsem byla dobrovolnice, trochu mně totiž tlačí čas, tak jsem nechtěla nic zanedbat a protahovat. Měla jsem laparo+hysteroskopii, naštěstí s dobrým výsledkem. Myslím, že i na psychiku je to mnohem lepší když víš, na čem jsi. Myslím, že se není čeho bát,znám horší věci 😉

sonica
6. srp 2007

rezi a proc ti doporucuje laparku? mozna se ptam blbe, ale si na ceste do CAR?

rezinka
7. srp 2007

No-my jsme se 8 mesicu snazili bez uspechu, pak mi z hormonalnich testu zjistili zvysenou hladinu prolaktinu, takze na to beru leky, doktorka me uklidnovala, ze ted uz je hodne pravdepodobne, ze v pohode otehotnim. Jenze uz je to zase 4 mesice a nic, takze mi rekla, ze kdyz to do podzimu nevyjde (coz bude rekneme 7-8 mesicu snazeni...), tak pujdu na laparoskopii. Porad se uklidnuju, ze ty 4 mesice je zatim jeste v pohode, ale jestli to dalsi 3-4 mesice nevyjde, tak holt asi pujdu, prece jen je to vc. tech prvnich 8 mesicu uz dlouha doba.

gabrlinka
7. srp 2007

Ahoj Rezinko, já šla na laparku na doporučení doktorky, dokonce mi objednala termín v nemocnici, takže sem na výběr neměla, ale myslím, že to tak bylo lepší. Já sama bych se k tomu nerozhoupala. Teď mám 1 měsíční sex.půst ,ale i tak mám aspoň větší naděje na otěhotnění než před tím. 21.8. jdu k mé dr. tak uvidím, co bude dál.Asi nějaké léky na dozrávání vajíček, nevím. Ale aspoň se to pohlo kupředu. Přeji vám, aby se ukázaly // do těch 4 měsíců.

rezinka
8. srp 2007

Gabrlinko a jak je to po laparoskopii s tim sexualnim pustem - opravdu je nutny cely mesic?? A zvazovala jsi uz i IVF??

lussi
8. srp 2007

ježiš marajááááá co to tady čtu??? Jaký sexuální půst...to nééééééé ☹ ☹ ☹ ...tak to teda musím tento měsíc otěhotnět jinak nevím co budu dělat 😀 ..teda spíš nedělat 😀

rezinka
8. srp 2007

No me to prave taky vydesilo 😀 😀 To bych si taky asi jeste poradne rozmyslela. Clovek se tak dlouho snazi o mimi a pak by mel prijit o cely mesic ... Tak jak to teda je 🙂 ??

lussi
8. srp 2007

no to teda 🙂

matlova
8. srp 2007

Holky mám za sebou 2 laparoskopie a o žádným měsíčním půstu jsem neslyšela ba ani Dr. nic takového neříkali. Po první (diagnostické) laparoskopii jsme "sexovali" 10 dní po LPR a teď po té druhé (odstranění vejcovodu)mi Dr. říkala, že můžeme po následné menstruaci. 😉

n1993
8. srp 2007

Souhlasím s Mátlovou, po diagnostické laparce (nebyl nutný žádný další výkon) jsme sexovali po 8 dnech, je tam prý snad i vyšší možnost otěhotnění, vejcovody jsou krásně uvolněné po testu průchodnosti. Tak uvidíme 😉 Ale je fakt, že jsem měla pouze 2 vpichy a krásně se mi hojily.Takže nebyl žádný problém.

rezinka
8. srp 2007

Tak to se mi ulevilo 🙂

vavka33
8. srp 2007

aj ja som mala v roku 2000 laparoskopiu,dva dni po zakroku sme sexovali a otehotnela som.je to tam uvolnene,precistene ako pisete,takze sup na to. 😉