Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

vally11
12. dub 2011

@mary2222 jj, už se to blíží, já mám úterý, v po nástup

mary2222
12. dub 2011

jo blíží začínám šílet co v práci .. co doma stihnout jakoby měl být konec světa či co 😝

marianka79
12. dub 2011

@bludicka ahoj čítala som tvoj príspevok z roku 2006 na začiatku témy mna to čaká tiež aj slepák aj cysta na laparku idem 26.4. čo je onedlho a obe naraz mi spravia pretože ako aj ty píšeš nevedia Dr. či mi bolesti nesposobuje aj slepák som už na nervy z toho maródim už dva týždne a aj budem ešte tak mi možeš napísat ako si dopadla ty?kolko si boola doma?či ta to viac bolelo ked ti obe brali napíš mi ok? 😉 a dakujem 🙂

marianka79
12. dub 2011

alebo baby čo ste tu máte podobnú skusenost??? dakujem moc ked sa mi ozvete lebo plánujem druhé bábo a nejak mi to toto zabrzdilo ☹

mary2222
12. dub 2011

@marianka79 já mám podezření na srůsty právě po tom slepáku před 20 lety 🙂 ale jinak nemůžu sloužit cystu nemám - měla jsem ale praskla .. mně budou kontrolovat všechno

mamartinka
12. dub 2011

@mary2222 Dobra sprava co?Tak drzim palce nech to vide.

marianka79
12. dub 2011

@mary2222 tak na tie zrasty ti odporučím taký gel si kupit je to drahé ale vraj účinné ja ho mám doma

mary2222
12. dub 2011

@marianka79 slyšela jsem o tom konzultovat to budu až v nemocnici 🙂

verry
12. dub 2011

@mary2222 tak to je supr, tak to akorat vyjde, co? 🙂 držím pěstě, at to dobře dopadne. A pak mi prosim písni, jakej byl průběh,ju? abych věděla co mě čeká... 😵

mary2222
13. dub 2011

@verry no budu se modlit aby mě v neděli nevyhodili že to krvácení je ještě velké 😝 ale jsem pozitivní něco už se kruciš musí podařit..jinak já počítám s tím, že to bude hrůza takže mě nic nepřekvapí mám vlastně takový svůj scénář jak bude všechno probíhat 🙂

demizon
14. dub 2011

Ahojte,

Som po 1.IVF - 1x ET , 2 KET všetko neúspešné pokusy. Teraz v pondelok idem na hysteroskopiu a s tým súvisia moje otázky - prosím viete mi povedať, že v prípade ked zistia pri HSK nejaký problém tak ho hned aj riešia ? Myslím počas tejto jednej "operácie a narkózy"...
Po tomto musím absolvovať ďaľšie testy, či sa mi netvoria protilátky voči spermiam, embryjkám atď.
Je tu niektorá z Vás, ktorá mala podobné indikácie?

Ďakujem a držím Vám palce

pici
14. dub 2011

@demizon ahoj podla toho co pri hsk zistia. prosim ta to kam chodis do centra? mi je docela cudne ze ti spravili IVF ked hsk alebo lps nemas za sebou

demizon
14. dub 2011

@pici ahoj, chodila som do GF v Bratislave...momentalne som v Iscare, prve dojmy su velmi dobre tak uvidime. My sme po prvom ET chceli zmrazene embryjka preniest do Iscaru ale mali s tym velky problem v GF tak sme to skusali este u nich. Hned ako sa nam mrazacikovia minuli sme odisli do Iscaru...

pici
14. dub 2011

@demizon aha tak to som prekvapena lebo ja som velmi spokojna

mary2222
14. dub 2011

holky v papírech mám LSK DG + chromopertuba (to je asi ta průchodnost) žádná hyst.. takže to mi nebudou prohlížet ?

pici
14. dub 2011

@mary2222 diagnosticka laparka a chromepertubacia je napustenie tekutinou... v podstate hystero hsg a chrome... ma za vysledok zistit priechodnost vajickovodov

mary2222
14. dub 2011

aha 🙂

piskotlea
15. dub 2011

@demizon Taky se celkem divím, myslím si, že laparka či hysteroskopie je po vyšetření ženy a muže (spermiogram) jednou z prvních vyšetřeních. IVF je určitě jak finančně, tak časově a psychicky náročnější.

riana12
15. dub 2011

ahojte, tak mna v juni caka odstranenie polypu krcka maternice, kratucky vykon, ale aj tak som z toho dost vyhukana 😒 😅

mary2222
15. dub 2011

@riana12 to máš dobré já nevím co mě vlastně budou dělat a vyjuchaná jsem už dost 😅 😖 😢

riana12
15. dub 2011

@mary2222 no a to som spociatku myslela, ze samu seba prehovorim a potom aj od dokiho budem ziadat radsej laparku, nech viem, ako to vnutri vyzera, ale neodvazila som sa... zatial mam dost z 5min zakroku, nie to z laparky... 😖 😅

kto vie poradit, co si mam potom so sebou vziat do nemocky (mam jeden den prijem a vstupna kontrola a na druhy den dopludnia zakrok a popoludni, ak bude vsetko ok, prepustia ma domov) - oblecenie (nocnu koselu, atd.), hyg. pomocky (vlozky)? jun je sice este daleko, ale nech sa viem pripravit 😅

mary2222
15. dub 2011

@riana12 já jsem sbalená už prakticky týden 😀 😀 abych na nic nezapomněla mám košelu, župan, papuče, ponožky, kalhotky vhodné na vložky, vložky - klasika a intimky, toaletní potřeby (byly mi doporučeny vlhčené ubrousky naprdýlku po vyprazdňování), léky - lékařskou zprávu pokud se s něčím léčíš, knížku, nabíječku na mobil, 2x bonbošku jednu pro sestry a jednu pro doktora, pak samozřejmě lékařskou zprávu s předoperačním

ale pokud se jedná o 5 min. zákrok tak to bude šup rup

vally11
15. dub 2011

@mary2222 ahoj, tak já právě taky balím, a nějak se začínám trochu bát, aby vše bylo ok.

riana12
15. dub 2011

@mary2222 ty mas laparku, ze? no ja asi toho tolko az balit nemusim, ide len o jednu noc, tak to bude malicka tasticka... a vlozky ake? treba nejake speci alebo ake bezne pouzivam (ja sa trebars stranim alwaysiek, lebo v tej gume sa potim, tak skor len klasicke vatove a hrube - naturella, libress - take by mohli byt?)

mary2222
15. dub 2011

@riana12 co říkali holky tak stačí slipka ale já pro jistotu mám always ani jsem to nezkoumala protože já normálně používám tampony, ale někde dávají vložky..

@vally11 😝 nejsi v tom sama

riana12
15. dub 2011

@mary2222 ja tiez casto pouzivam tampony, ale vzdy aj s vlozkou, keby nahodou pretieklo... tak si vezmem teda tie, co pouzivam... radsej dat vlozku ako dat slipovu a trebars by to nestacilo...

mamartinka
15. dub 2011

@riana12 Ahojki.Mne tiez odstranovali polip.Nic to nieje neboj.A aky mate konkretny problem a kolko sa vam nedari?Vam sa koli polipu tiez nedari.Inak ja odvcera taku depku ze az.Cely vecer som preplakala a prva misija po laparke neuspesna. ☹ 😢 😢 Nechce sa mi ani zit vam poviem.Psychika uplne ze v keli,neviem co robit.Ale uz sa to troska zlepsuje.Preco prave stale mi.Preco sa stale pitam.Mam strach ze aj zakroky boli zbytocne a budeme dalej kde sme aj boli 😢

piskotlea
16. dub 2011

@mamartinka Marťo, hlavu vzhůru 😉 U nás taky byla prvá mise neúspěšná. Jen jsme si tady s holkama řekly, že jeden den je povoleno smutnit, ale opravdu len ten jeden. Takže dneska žádný smutok, hezky se usměj. Přece nechceš, aby pak mimísek byl smutný po mamince 🙂 Nám se to podařilo druhou misi, buď optimista. Já si řekla, že třeba ta první mise nebyla ok, že třeba nebylo ok vajíčko nebo prostě něco a že to tak mělo být. Žádný zákrok není zbytočný, každý tě posune o kousek blíž k vytouženému prďolkovi. Kdyby něco, piš 🙂

pici
16. dub 2011

@mamartinka ale co si p ipi? prva misia po laparke sa nepodarila? juj moja... hlavu hore, takych misii este moze byt . najhorsie co mozes spravit je upnut sa na to, ze tento mesiac to bude... hovorim z vlastnych skusenosti