Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

hariet
7. čer 2011

ahojte zienky. my sa o babo pokusame cca 2 roky a o 2 tyzdne ma caka laparka ... aj sa bojim vysledku, ale na druhej strane snad nam to pomoze odhalit pricinu a mys a pohneme dalej.... Drzme si palce navzajom 😉 aby sme sa kazda coskoro stali mamou..

piskotlea
9. čer 2011

@hariet My se taky snažili něco přes dva roky. NEchali jsme to plavat, ale po těch dvou letech jsme začali už něco dělat, přece jen je nám 33 let 😎 . Diagnostická laparka mi asi pomohla, nic nenašli, ale prostříknutí vejcovodů si myslím pomohlo a za dva měsíce jsem byla těhu 🙂 Přeji to všem a držím moc palečky 🙂

hariet
9. čer 2011

@piskotlea jej, to je uzasne, ze vam to tak pomohlo! Zelam krasne tehu 🙂 snazim sa pozitivne naladit pred tym zakrokom a pocut, ze to moze takto stastne skoncit, je velmi motivujuce. Dakujem!

piskotlea
9. čer 2011

@hariet K čemu to vykání? Nejsem přece tak stará 😀 Mě to velmi pomohlo, když tu někdo napsal, že je těhu nebo že mu to pomohlo. Proto to píšu i já 🙂 Laparka je určitě další krok k vytouženému bábetku.

hariet
9. čer 2011

@piskotlea 🙂 vam ako vam dvom s tvojim chlapom 🙂) aj ked je jasne, ze zakrok si musela podstupit sama.. ved prave, su to take povzbudzujuce slova! Kiez by sme kazda mohli oznamit tu krasnu spravu o 2 ciarkach 🙂

piskotlea
10. čer 2011

@hariet Já tu stále chodím a nakukuju. Vím, že se dočkám, že i vy tady napíšete vytoužené // 😎

sasena12
14. čer 2011

Ahojte, chcem sa opytat ci niekto nemal podobny problem ze pri hysteroskopii sa vam nevedeli dostat cez krcok maternice? Ak by mal niekto podobnu skusnost budem velmi rada za kazde info. Dakujem

katkarv
15. čer 2011

@piskotlea kiez by si mala pravdu,ja od dnes mrchujem a laparka sa odlozila lebo mi nasli streptokoka ☹

piskotlea
17. čer 2011

@katkarv Kde se tam vzal safra? Dali ti na to něco? Neboj, mrcha přišla a zase odejde 🙂

katkarv
17. čer 2011

@piskotlea dali Amoksiklav 1000mg a nejake tobolky do vnutra.Neviem na ako dlho odlozit ten zakrok,ci ist rychlo na to alebo pockat ci sa nam predsa nepodari bez toho otehotniet.

piskotlea
17. čer 2011

@katkarv Ti neřekli, kdy by to mohlo být ok? Počkat - no, jak dlouho se už snažíte?

katkarv
17. čer 2011

@piskotlea od decembra vtedy som mala MA

puckal
17. čer 2011

Ahojky, můj Dr. mi doporučil Laparoskopii s hysteroskopii, ale váhám, zda nemám jít na tento zákrok už do CARU. Máte někdo zkušenosti, zda nějaký CAR v praze dělá svoje zákroky??? Díky za rady. Pokud nakonec půjdu tady, jak dlouho mám počítat, že budu doma? Budu si brát dovolenou.

zvalentova
17. čer 2011

@puckal LSK a HSK je podle mého pořád záležitost klasické nemocnice, je to sice zásah na 20-30 min., ale CARy to podle mého nedělají. Byla jsem na Homolce a v pohodě. Nástup ve středu odpoledne, ve čtvrtek zákrok a v pátek dom.

verry
18. čer 2011

@puckal ahoj, mě na laparku poslali z CARu. Brala jsem si taky jen dovču. Náastup jsem měla v neděli, v pondělí byl zákrok a ve středu mě pustili domů. Doma jsem pak byla do konce týdne. Nic mi nebylo, spíš jsem byla unavena, tak jsem byla ráda že jsem doma.

puckal
20. čer 2011

@zvalentova
@verry Děkuji moc, tak půjdu tady a vezmu si týden volna a je to hotové. Díky

verry
20. čer 2011

@puckal není zač, tak ať ti to dobře dopadne 😉

lienkapp
20. čer 2011

@puckal ahoj aj mna čaka laparka. V stredu mam nastup a mozno aj operáciu a v piatok mam isť domov, ked bude všetko O.K.

sysinek
21. čer 2011

@puckal Ahoj...a ja uz mam po laparke.Bola som minuly tyzden. Vo stvtok nastup, piatok laparka a sobota domov...neboj...a chod do toho, aspon sa zbavis pochybnosti...

puckal
21. čer 2011

@sysinek všem díky, v pátek se sním dohodnu že půjdu, v červenci mám dovču tak to zkusíme tam nasměrovat, protože jsem tento měsíc nebrala progesteron tak MS zatím nikde-těhu určo není, manža je už skoro měsíc v nemocnici. Tak se s ním domluvím, že by jsem na vyvolávačku přišla tak týden před dovčou. No uvidíme, ale asi to určitě zkusím, at už vím na čem jsme a než se manžel vymarodí at jsem fit i já 🙂

katkarv
21. čer 2011

@sysinek ahojky,mne mali dnes robit ale nasli mi streptokoka tak sa to odlkada.Preco ti robili laparku a co ti nasli,ak mozem vyzvedat 🙂

saska1
21. čer 2011

ahojte žienky, absolvovala tu niektorá z vás hysteroskopiu bez anestézy???je to veľmi bolestivé???

katkarv
22. čer 2011

baby kolko po laparotomii vam odporucil lekar otehotniet?

bobsent
22. čer 2011

@katkarv hneď po prvom menzese.podarilo sa po roku ale nasledoval potrat, a potom až za 8 rokov.

katkarv
22. čer 2011

@bobsent myslis aj ty laparotomiu,nie laparoskopiu ze?

bobsent
22. čer 2011

@katkarv ospravedlňujem sa, ja som mala laparoskopiu...ale výsledok operácie je podobný..tak držím palce.

katkarv
22. čer 2011

@bobsent no laparoskopiu som mala aj ja,ale nikde neviem najst po laparotomii lebo ta ma caka a chceli by sme cim skor otehotniet.

riana12
23. čer 2011

ahojte, som po odstraneni polypu v krcku a kyretazi krcku maternice - odporucali tyzden sex. abstinencie, ale neda mi to, ak viete, ako dlho trva po takomto kratsom zakroku zotavenie krcka?

pici
23. čer 2011

@riana12 a co ti neda? akoze nevydrzis tyzden bez sexu?

pici
23. čer 2011

@katkarv po laparotomiii sa zotavujes ako po cisarskom lebo je to vlastne to iste.